Vrah andělů

Vrah andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493869/bmid_vrah-andelu-rUX-493869.jpg 4 337 99

Jessica Blackwood série

Agentka FBI Jessica Blackwoodová je přesvědčená, že její komplikovaný život talentované kouzelnice už patří minulosti… jenže pak její nadání podrobí té nejtěžší zkoušce vrah se zdánlivě nadpřirozenými schopnostmi. Hacker, který si říká jednoduše „Čaroděj“, se nabourá do webových stránek FBI a umístí na ně šifru odkazující na hřbitov v Michiganu, kde je objevena mrtvá dívka vylézající ze země… jako kdyby se snažila vydrápat z vlastního hrobu. Jessica Blackwoodová se má stát nastupující hvězdou dynastie iluzionistů, do níž se narodila, nakonec se ovšem ke své problémové rodině otočí zády a rozhodne se začít nový život jako policistka. Když poradce FBI doktor Jeffrey Ailes objeví jistý starý kouzelnický časopis, obrátí se Jessice svět vzhůru nohama. Tváří v tvář zločinu, který se na pohled vzpírá jakémukoliv vysvětlení, nemá Ailes co ztratit – ale může mnohé získat –, jestliže zariskuje a vsadí na agentku vychovanou v prostředí, kde je i zdánlivě nemožné běžnou věcí. Mrtvola na hřbitově představuje teprve první z Čarodějovy série temných zázraků. Dokáže se Jessica, vržená do středu mediální pozornosti a tlačená časem zbývajícím do dalšího zločinu, vypořádat s vlastní minulostí a zarazit řádění zvráceného vraha? Pokud ne, může se sama stát jeho další obětí...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Angel Killer , 2014

hana4834
27.01.2023 4 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se zavezla ale pak mě to chytlo a super těším se na pokračování

sllezina
26.01.2023

(SPOILER) Asi to bude divný, ale mě knížka moc nebavila.Musela jsem se nutit do čtení. Moc se rozebirala kouzla.Nejlepší jsou pasáže s Damianem.

JustWomen
24.01.2023 5 z 5

Wow, to bylo prostě úžasné čtení, šílené, napínavé a originální. V hlavní roli policistka Jessica a její kouzelnické zkušenosti použité při vyšetřování série temných zázraků nebo vražd šíleného vraha? Přečteno jedním dechem, kde je druhý díl?

zelda7
19.01.2023 5 z 5

Úžasná napínavá kniha ze zajímavého prostředí. Hlavní hrdinka agenta FBI vyrůstala v kouzelnické rodině, přičemž tento um využije i v případu, který v této knize řeší. Příběh se mi líbil po celou dobu a vypadá to, že děj bude pokračovat dál, fandím i vedlejšímu hrdinovi Damianovi.:)

zazvorka
19.01.2023 3 z 5

Atraktivní přidaná hodnota - informace ze zákulisí kouzelníků. Přesto mne kniha příliš nenadchla. Připadalo mi, že nejde příliš do hloubky, vše šlo na můj vkus příliš rychle a chybělo mí více detailů upřesňujících charaktery postav i děj. Čtivé to je, ale rychle zapomenutelné, žádné emoce příběh u mne nevzbudil.

knihomolkaL
16.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Mám pro Andrewa Maynea slabost. Jeho nová detektivka se mi moc líbila, oblíbila jsem si i jeho novou hrdinku Jessicu Blackwood a těším se na další díly. Příběh samotný je velmi napínavý, dobře se to čte, děj odsýpá. Odpouštím i sem tam nějaké - s prominutím - blbosti. Viz záchrana hrdinky Damianem po pádu letadla. Co by dělal, kdyby ji z toho letadla vyhodil? Proč čekal až na té cestě?
Nadchlo mě, že do příběhu bylo zakomponováno kouzelnictví.
Jessica je obdivuhodná silná ženská hrdinka, což mám taky moc ráda.
A Damian, sakra, tak na toho jsem fakt zvědavá, kdo se z něj vyklube. Tipovala bych to na obdobu agenta 007.

derminator
15.01.2023 5 z 5

Mayne mě neustále překvapuje opět stvořil skvělou knižní postavu, přiznávám začátek knihy mě moc nejel ale pak to tedy jízda je. Myslím že ten konec je neuzavreny tak se dočkáme ještě nějakého pokračování. Knize dávám pěkných 80%.

Etule
13.01.2023 4 z 5

Opět velice zajímavá hlavní postava s netradičním nadáním. Vyprávění o kouzelnickém světě bylo opravdu zajímavé a doufám, že v dalších dílech se dovíme trochu více o Jessičině rodině.
Přemýšlím, co o mě vypovídá, že mi to nepřišlo tak brutální, jak jsem slyšela. Možná jsem prostě už jen cynik a vůbec mě nepřekvapuje, že by něčeho takového byl nějaký člověk schopný. Nebo za to možná může Chris Carter, který nasadil laťku opravdu vysoko. :)

Sančez
06.01.2023 5 z 5

Tak tohle byl skvost. Snažila jsem si knihu dávkovat jinak bych ji přečetla za den. Po předešlých spisovatelových počinech, které mne nezaujaly jsem u téhle vrněla blahem. Jedním slovem BOMBA. A už se těším na další díl.
P. S. - DAMIANA ZBOŽŇUJI.

Maky806
01.01.2023 5 z 5

Bylo to zajímavé, bavili mě to.

Šárka88
31.12.2022 3 z 5

Audiokniha
Myslím, že mi nesedl styl čtení od Jany Strykové nebo více rozsáhlý obsah knížky, námět na vraždu? Bylo to nezáživné, místy bylo fajn slyšet, jak kouzelníci uvažují a jak oklamat publikum, ale to bylo tak vše. Na to jak jsem se na tu knížku těšila, jsem nějak zklamaná.

TeaPeter
31.12.2022 3 z 5

S hodnocením jsem byl hodně a dlouho na vážkách. Na jednu stranu je zapojení bývalé kouzelnice velmi originální a povídání o tom, jak kouzelníci a publikum jednají a uvažují, moc zajímavé. Na druhou stranu je ale konec až příliš otevřený. Čekal jsem tam alespoň jednu další kapitolu. Místo toho tam bylo ale poděkování autora. Dávám tedy jen tři hvězdičky a doufám, že další díl naváže tam, kde tento skončil.

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Mayne je prostě bůh. Tady máme první díl nové série s Jessicou Blackwoodovou, která je bývalá kouzelnice. Je povolaná k zajímavým vraždám takzvaného "Čaroděje" - které jsou velmi povedenými iluzemi. Opět tu máme zajímavou osobu vyšetřovatele, do detailů popsané různé postupy vyšetřování a ještě zajímavější vraždy. Miluju!

Šebestová3
30.12.2022 4 z 5

První Mayneova kniha, která mě dokázala vtáhnout do děje. Ačkoli tady často padá, že byl děj přitažený za vlasy, s čímž souzním, tak se mi líbila spád děje i postava vyšetřovatelky, která jako bývala kouzelnice umí prokouknout i jiné než kriminální triky a umí se
dívat jinýma očima.

š.m.i.k
29.12.2022 3 z 5

Hodně zdlouhavé, řekla bych že až "nestravitelně"... Příběh je prokládán nezáživnými popisy kouzelnických triků, které mě odváděly od skutečného děje. Příliš mnoho hlavových konstrukcí co by kdyby a jak by mohlo být. Čím víc jsem se blížila konci knihy, tím míň mě zajímala zápletka i děj a ani se mi to nezdálo napínavé,... Nevím co vyzdvihnout, abych nechrlila jen samá negativa, ale toto vážně nebylo ono.

ElikaS
28.12.2022 5 z 5

Tohle bylo skvělé! Andrew Mayen je hodně specifický autor detektivek, protože jeho knížky působí nereálně, což muže být u tohoto žánru problém a většinou by byl. Ale zrovna u něj mi to vůbec nevadí, protože do knížek přidává něco navíc. Je vidět, že témata, kterým se v knihách věnuje ho baví, je neskutečně čtivý a mě hrozně baví!
Jessicu jsem si zamilovala, Čarodějovy vraždy byly skvěle propracované a Damian mě okouzlil. Už teď se těším na další pokračování.
Ještě musím zmínit, že jsem knížku poslouchala jako audioknihu a když jsem viděla, že ji načetla Stryková, nebyla jsem z toho moc nadšená, protože její projev mi nesedí, ale v tomto případě mi vůbec nevadila a přišlo mi, že se k Jessice hodila.

Mihal27
27.12.2022 5 z 5

"Jessica ma uchvátila. Páčilo sa mi spojenie vrážd a mágie. Som hltal ako Jessica vysvetluje ako to "Čarodej " dokázal. Niektoré tie ilúzie mi prišli pritiahnuté za uši ale nevadilo mi to až tak. A Damian bol božský. Ako držal ochrannú ruku nad Jessicou a neustále bol pár krokov pred ňou. Veľmi sa mi to páčilo a dúfam že sa dočkám podobných kníh. A autora si pridávam do obľubených a rozhodne budem pokračovať v čítaní jeho kníh.

SilvieSisinka
26.12.2022 4 z 5

Čtení úžasné.Jen ten useknuty konec nechci....tedy bude asi pokračování.

Hakate
21.12.2022 3 z 5

Tentokrát kouzelnice, iluzionistka. Kdo se již s nějakou ze sérií od Mayneho setkal, jistě jako já ocení originalitu nápadu přidat hlavnímu hrdinovi jiné odlišné povolání nebo koníčka, kterému Andrew rozumí, respektive, každé že svým postav dál kus sebe, trochu technický ale dokonalý Theo jako bio informatika profesor, který nám ukáže jak fungují ekosystémy přírody, Slown jako potápěčka, která nás zavede do světa vodních tvorů, zatím žraloků a aligátorů, a teď se objeví na scéně Jessica jako iluzionistka, kouzelnice, která nám přiblíží svět kouzel a triků, i toto téma je Maynemu dosti známé a blízké. Kdo četl sérii s Theem, s Jessicou se již stejně jako já setkal.
A to je možná i malinko kamen celého úrazu. Série s Jessicou je autorem psaná dříve než Theo nebo Slown, které u nás vyšly mnohem dříve. Stejně tak jako každý autor i Mayne se každou knihou zlepšuje a přivádí jí k dokonalosti. Kdežto s Jessicou se vracíme k začátkům autorovi tvorby, což sérii malinko škodí. Příběh sám o sobě i Jessica jsou pěkně zpracovaný, ale bohužel jsme již zvyklý na určitý standard od tohoto autora. Jednoduše řečeno, není to tak dobré, což je pochopitelné.
Pevně doufám, že další díly s Jessicou budou dále vycházet, neboť se velmi těším na společnou sérii právě Jessici a Thea. A velmi mě zajímá vývoj této postavy.
Bohužel jak výše zmiňují, tento díl nebyl zdaleka tak dobrý, jako jiné díly , které jsem hodnotila 4* a tak bohužel musím této udělit jen 3* , nebylo by to férové vůči 1. Dílu Slown, která už je o trochu jiný level jinde. I tak rozhodně i tuto knihu doporučím a těším se na další setkání s Jessicou, kdy se dozvím zase něco nového že světa kouzel a iluzí.
Velmi oceňuji přidanou hodnotou Mayneho knih, které nejsou jen oddechovou krimi, ale hlavně předáním Mayneho zkušeností z různých oborů.

Majuš333
19.12.2022 3 z 5

'Představení teprve začíná.'

Tentoraz sa k nadčencom nepridám...
Vyšetrovateľka Jessica 'Čarodějka' Blackwoodová mi ako hlavná hrdinka prišla dosť slabá, to skôr by som na jej miesto dosadila Damiana. A 'Čaroděj' či 'Vrah andělů' mi pripadal zase nemastný neslaný. Dej bol zdĺhavý, záver urýchlený a ešte aj pritiahnutý za vlasy...

'Slova mají děsivou sílu.'
'Slova mají moc.'