Vrah andělů

Vrah andělů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493869/bmid_vrah-andelu-rUX-493869.jpg 4 337 99

Jessica Blackwood série

Agentka FBI Jessica Blackwoodová je přesvědčená, že její komplikovaný život talentované kouzelnice už patří minulosti… jenže pak její nadání podrobí té nejtěžší zkoušce vrah se zdánlivě nadpřirozenými schopnostmi. Hacker, který si říká jednoduše „Čaroděj“, se nabourá do webových stránek FBI a umístí na ně šifru odkazující na hřbitov v Michiganu, kde je objevena mrtvá dívka vylézající ze země… jako kdyby se snažila vydrápat z vlastního hrobu. Jessica Blackwoodová se má stát nastupující hvězdou dynastie iluzionistů, do níž se narodila, nakonec se ovšem ke své problémové rodině otočí zády a rozhodne se začít nový život jako policistka. Když poradce FBI doktor Jeffrey Ailes objeví jistý starý kouzelnický časopis, obrátí se Jessice svět vzhůru nohama. Tváří v tvář zločinu, který se na pohled vzpírá jakémukoliv vysvětlení, nemá Ailes co ztratit – ale může mnohé získat –, jestliže zariskuje a vsadí na agentku vychovanou v prostředí, kde je i zdánlivě nemožné běžnou věcí. Mrtvola na hřbitově představuje teprve první z Čarodějovy série temných zázraků. Dokáže se Jessica, vržená do středu mediální pozornosti a tlačená časem zbývajícím do dalšího zločinu, vypořádat s vlastní minulostí a zarazit řádění zvráceného vraha? Pokud ne, může se sama stát jeho další obětí...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Angel Killer , 2014

Gindolfin
16.07.2023 2 z 5

Nejslabsi kniha od autora.

Kekik
13.07.2023 5 z 5

Magie, kouzla, triky. To mě od malička fascinuje. Proto jsem si zdejší popisy užívala mnohem více než u série Šelma, kde mě spíše nudily. Pokaždé, když Jessica odhalila nějaký trik, potěšilo mě to.
U Chloe jsem hned věděla, která bije. Přeci jenom mám již něco načteno.
Natrefit na originální příběh v záplavě thrillerů je téměř nemožné, a proto mě vždy potěší, když se to někomu podaří. Andrew Mayne to dokázal. Tedy dle mého názoru.
Kniha má spád po celou dobu. Jsem spokojená i s koncem. Samozřejmě, že doufám, že v dalším díle dojde ještě k posunu, ale i kdyby ne, já se zlobit nebudu.
Agentka Jessica je velmi zajímavou postavou, a já si ji oblíbila. Veškerou pozornost však na sebe strhává záhadná postava Damiana. Na toho se těším ještě více. Už aby tu byl druhý díl.

Zlatinka.Emilly
08.07.2023 1 z 5

Nevím, nevím. Bylo tam spousta zbytečností. Zajímalo by mě, jak jsou na tom psychicky spisovatelé píšící o násilí, protože tohle asi zdravý člověk nevyplodí. Proč nás stále někdo krmí brutalitou!!

Jaruš7
23.06.2023 4 z 5

Nadmíru perfektní, až to jaksi škodí.
Zločinec je stratég a scénickými triky svá vražedná poselství uvádí společnost v úžas.

Autor specialista v kouzelnickém umění si dokonale vyhrál s představou soupeřících rivalů na straně zla a spravedlnosti na poli záhadné zločinnosti.

Citace:" Jdeš na smrt." Neříkám ji to z bezcitnosti, ale že soucitu. Tím, co nám drásá duši, je neurčitost věcí příštích. Ona ještě žije v domnění, že je to celé sen, ale v očích jí už svítá. Moje slova se jí vykrádají do zlomené mysli.

Neodložitelné, napínavé superčtivo.

Dvorik
21.06.2023 5 z 5

Dej ma skvely spad jako knihy od Jo Nesboho. Skvela volba!

Duchoslp
19.06.2023 4 z 5

Dlouho mi trvalo než jsem se rozhodla začít číst další knihu od A. Mayna. Z posledního dílu série Naturalisty jsem byla zklamaná, ale tohle je úplně jiné a svěží čtení. Jessica je chytrá a vynalézavá agentka FBI. Děj vás vtáhne a nemůžete se odtrhnout

Dumicek
18.06.2023 4 z 5

Mayne má svůj podpis..jejo knihy prostě poznáte. Jsou blaznivější,nápaditější,někdy až moc neuvěřitelné,ale prostě on ty knihy píše tak strhující,že si jeho styl prostě nelze nezamilovat a i tato je tím příkladem. Super nápad,neotřelé téma,kouzla a triky,sympatická hlavní postava,takže za mě opět ano.

Arwen777
14.06.2023 3 z 5

Knihy Andrew Mayneho stále zkouším, protože mě kdysi nadchla Šelma, pak mě bohužel odradila Teorie vraždy. Dívka pod hladinou se mi líbila a to především díky nápadu a prostředí. To je vlastně to nej, co si na knihách tohoto spisovatele cením. Má neotřelé nápady, nezvyklá prostředí, neobvyklé vyšetřovatele. Člověk se dozví spoustu informací o různých oborech. Až se divím, jak široký záběr Mayne má.
Co je ale slabinou jeho příběhů, je logika a propracovanost. A to bych mu vytkla i v této sérii. K některým stopám a důkazům se vyšetřovatelé dostanou záhadnou náhodou, navíc jim Damian (tajuplná postava, o které toho moc nevíme a která zasáhne vždy, když policie neví kudy kam) statečně pomáhá, nejspíš je to jasnovidec.
Ale přesto to nevzdávám. Andrew Mayne mě vždy překvapí a tak jsem se zájmem poslouchala o pozadí magie a tricích, o komunitě kouzelníků a o způsobu jejich myšlení.
Knihu jsem bohužel poslouchala jako audioknihu a musím říct, že mi interpretace Jany Strykové vůbec nesedla a za mě úplně zabila potenciál knihy...

Janík511
13.06.2023 4 z 5

Začátek hodně akční, ale konec takový nemastný. Čekala jsem pořádný rozuzleni a to tu opravdu chybělo. Škoda, knize to spíše škodí.

Dandulka
07.06.2023 5 z 5

Opět skvělá kniha. Hezky napsaná, téma samotné je moc hezky rozpracované a dobře zvládnuté. Samotný děj je velmi strhující, má spád. Mohu jen doporučit.

TeriLoch
27.05.2023 5 z 5

Mayne prostě nezklame. Skvělý příběh, vrah, který tu ještě nebyl, sympatická hlavní hrdinka, děj napínavý a čtivý od začátku až do konce. Četlo se samo. Těším se na další díl a tuhle knihu rozhodně doporučuji ! :)

Iva095
26.05.2023 5 z 5

Andrew Mayne to prostě umí. Do knihy jsem se za četla hned. Čtivý, zajímaví příběh. Originální hlavní hrdinka, skvělá zapletka. Nemám co vytknout. Jsem zvědavá na druhý díl.

intelektuálka
25.05.2023 4 z 5

Věřte - anebo nevěřte Andrewu Mayne .... rozhodněte se sami ....

Zajímavý souboj Čarodějka versus Čaroděj .... a kdo z koho ....

Už začátek - nález dívky na hřbitově - mne zaujal .... co je to za kouzelnické kousky ?

A v pokračování další kouzelnická čísla - na podkladě přírodních živlů ....

Ovšem závěr ve stylu " vyšetřování skončilo, zapomeňte " nám možná napovídá pokračování ?

Dobře zpracované téma iluzionismu i postava Jessicy se líbily - doporučím.

Shardlake
13.05.2023 4 z 5

Děj mne od začátku vtáhl a kniha se velmi dobře četla. Bylo zde pro pátrání po vrahovi použito netradiční kouzelnictví a iluze. Co mne mrzelo byl nedotažený konec. Přišlo mi, že knize chybí pořádný závěr.

postrach
09.05.2023 3 z 5

První kniha nové séri.První kniha od tohoto autora,kterou jsem přečetla.Čekala jsem víc akce,víc napětí.Budu číst i další nový díl i dřív vydané knihy a uvidím.

lucakuca
30.04.2023 5 z 5

Paráda!
Andrewa prostě žeru!
Vždycky vymyslí originální hrdinku/hrdinu a neméně famózní zápletku. A fakt mu to teda jde.

emilieselden
25.04.2023 4 z 5

Skvělý začátek nové série. Kniha je velmi čivá, ani chvíli se nenudíte. Námět originální, Jessica je sympaťačka. A konečně tady pojicajti nepůsobí jako úplní idioti.

jjanca
21.04.2023 4 z 5

Kniha sa mi páčila. Hlavná postava bola sympatická, jej minulosť nezvyčajná. Príbeh rýchlo plynul, dobre sa to čítalo. Ku koncu som sa od knihy nevedela odtrhnúť a čítala do noci. Dúfam, že sa čoskoro preložia aj ďalšie časti.

bobík123
17.04.2023 3 z 5

hlavní postava byla zajímavá, docela zajímavý a různorodý děj, i když někdy byl až moc sci-fi a nereálný, konec nic moc, očekával jsem něco velkého ale vůbec nic...poslední strany byly napínavé škoda že to skončilo tak odseknuté...

Jaklová.katka
31.03.2023 3 z 5

Začátek skvělý. Jessica je hrozně zajímavá postava. Čaroděj je jí důstojným protivníkem a i Damian je velmi zajímavý.
Bohužel ten konec byl hrozně zvláštní a zmatený. Takže musím pár procent ubrat. Uvidíme kam nás série zavede dál.