Úplněk vlka

Úplněk vlka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351632/bmid_uplnek-vlka-UZH-351632.jpg 4 100 29

Jeremy Logan série

< 5. díl

Vraždy v odlehlé pustině Adirondackého pohoří, které rozbouřily poklidný život místních lidí, nesou znaky čehosi nelidského. Oběti jsou zmasakrované k nepoznání, roztrhané, pokousané a zanechané na nepřístupných místech, kam mnohdy ještě lidská noha nevstoupila. Vypadá to na divokého samotářského medvěda. Jenže medvědi jsou v té oblasti vzácní. Na místom odjíždí „záhadolog“ Jeremy Logan, aby přišel záhadě na kloub. Z koláže zdejších pověrami vědecky prokazatelných faktů dokáže zprvu vyvodit jediný závěr: vrahova existence je vyloučená…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Full Wolf Moon , 2017

Kerberos
12.03.2018 3 z 5

Samozřejně že má Child lepší knihy a jedná se o téma,které bylo mnohokrát zpracováno.Dobře se to četlo,mělo to spád a nic jiného jsem od knihy neočekávala.

Patapuf
12.03.2018 2 z 5

Pro mě velké zklamání... Od pana Childa sem zvyklý na lepší věci... kniha nemá ten správný děj a zápletka sama o sobě je ohraná jako šlágry Dua Yamaha... Kdo je vrah sem věděl už v půlce knihy... od té doby sem se jenom divil natvrdlosti hlavního hrdiny....

lampernaqui
15.02.2018 3 z 5

Řeknu to takhle. Četl jsem od autora mnohem lepší knížky, tohle byla opravdu velká oddychovka, u které nemá cenu přemýšlet. Stejně jako všechny poslední romány dvojice Preston-Child mi přijde, že už jedou spisovatelé jenom setrvačností. Nemůžu říct, že by to byl špatný román - četl se dobře a během večera ho člověk dočte. Nic v něm už ale nepřekvapí a pokud je zvrat, tak očekávaný.

konicekbily
11.02.2018 4 z 5

Zajímavý nenáročný příběh s již dříve v literatuře použitou hlavní zápletkou mi poskytlo odpočinkové čtení. V rámci prodejnosti nových knih autor vymyslel funkci "záhadologa", ten má dobrou náplň práce - objasňuje neobjasnitelné.

michimuller
11.02.2018 4 z 5

Moje první knížka tohoto roku, četla jsem ji zrovna v úplňku a svérázné vysvětlení agresivity v závislosti na lunárním cyklu je nápadité, trefné a opírá se o vědecká pozorování, které oživí každý fiktivní román. Knížka se četla jedním dechem, i když nic náročného, prostě oddechovka. A bonusem k tomu moc krásná obálka.

david0948
23.01.2018 4 z 5

Po přečtení první recenze jsem byl docela zvědav jak to bude probíhat dál.Kousek už jsem měl totiž přečtený a To důležité se odehraje na začátku knihy což mám nejraději.Pak většinou následuje vyšetřování toho něčeho.
Kniha je to napsaná dobře,až na opravdu pár stránek se to svižně otáčí a člověk se těší na další přečtené listy.Od tohoto autora je to první kniha.Čtu od syna Lee Childa ale myslím že se klidně poohlédnu po další od tohoto autora.
No není to rozhodně horor.Je to napínavé scifi a stojí zato ať už v létě,či při zimním nebo jiném nepěkném počasí přečíst.

čef
13.01.2018 4 z 5

Nemyslím, že autor musel při psaní této knihy zapojit příliš svou fantazii, jak píše v doslovu. Stačilo povědomí o známém Stevensonově románu o dr. Jekyllovi a panu Hydovi a převyprávět to pomocí dnešního vědeckého slovníku do podmínek současného světa. Vznikl celkem čtivý příběh vhodný zejména pro ty, kteří se strašidelnými příběhy začínají. Možná, že někoho, jako mne, potěší myšlenky Chestertona, Thoreaua a Nietzscheho, když už zde autor nezanechal nějaké ty svoje.

horvis
11.01.2018 3 z 5

Špatná knížka to není. Ale strhující a magnetizující bohužel taky jistě ne. Poutavých bylo asi jen tak posledních 40 stránek. Vygradované finále zde opravdu naštěstí nastalo, ale sotva se něco začalo dít, tak už byl konec a ten konec nastal ještě rychleji, než bys řekl švec. To, jakým stylem autor tuto knížku v závěru utnul, jakým způsobem děj ukončil, mi přijde hodně laciný. To už fakt bylo na úrovni sešitového čtení John Sinclair nebo jak se to jmenuje. Prostě to jakým způsobem děj ukončil (na straně 235) je vyložéné Béčko. Takže dávám nevýrazné 3 hvězdičky.

mikika
20.11.2017 4 z 5

standartní dobrudružné čtivo, kde se pomocí vědy snaží vyvrátit legendy. není to horor, není to thriller, je to jen zajímavý a čtivý.