Jen ty nám zůstáváš, ó lásko

Výběr z několika sbírek tohoto největšího básnického představitele francouzského romantismu přeložil a dle vlastního vkusu vybral Petr Kopta.

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46576/jen-ty-nam-zustavas-o-lasko-MDa-46576.jpg 4.236
Poezie
Vydáno:, SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění

Kniha Jen ty nám zůstáváš, ó lásko

Renek

Hugova lyrika mi byla poměrně blízká, sice sem tam zakolísala, ale udržela si kvality až do samotného konce.

Barbarka_CZ
05.11.2018

Poezie není nic pro mě, ale tahle sbírka nesmí v mé knihovničce chybět.

Nočnípták
07.10.2018

Od těch dob táhnu světem, bez přístřeší,
a do tance
zní všem, jež láska zahřívá a těší,
má romance.

Je neuvěřitelné, že některým básním v této knížečce je skoro 200 let. Recituji si s údivem, jak básník dokázal, aby nám dnes nezněly archaicky. Určitě na tom velkou zásluhu má překlad Petra Kopty.
woodward má pravdu.Třeba se zhudebnění Hugovy poezie někdo ujme. Poznalo by tak jeho verše mnohem víc lidí.

woodward
28.06.2015

Tulte se dívky jako bajadéry k svým rozmilým.
Kéž by však ztich' ten vítr od sierry, než zešílím.

Tohle je kniha básní, které se dají zpívat, stačí jen vzít do ruky kytaru a ono to přijde samo...

macek166
09.04.2013

Krásné lyrické básně plné něhy a vrcholných pocitů. Člověku se svírá srdce, když čte ten skvost. Hugo byl opravdu velký básník a v této sbírce to jen dokazuje.

Kate.S
28.12.2012

Přesně v této knize se ukázalo, jak básním těžko rozumím. Básně pro mě byly nesrozumitelné a občas i nepochopitelné. Bohužel, k básním nemám žádný vztah ani cit.

Victor Hugo

Victor Hugo
francouzská, 1802 - 1885

všechny knihy autora

Kniha Jen ty nám zůstáváš, ó lásko je: