Její konec

Její konec https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454784/bmid_jeji-konec-oCW-454784.jpg 4 1581 453

Začalo to šokujícím obviněním...ale kde je pravda? Stephanie a Patrick jsou novomanželé, kterým se právě narodila dvojčata. I když je Stephanie vyčerpaná z nedostatku spánku a staráním se o miminka, je si jistá jednou věcí - má vše, po čem kdy toužila. Potom se ale objeví žena z Patrickovy minulosti a na povrch vyplují tajemství o něm a jeho první manželce. Její smrt byla přeci nehoda - nebo byla zavražděna? Patrick tvrdí, že je nevinný, a tohle všechno jsou jen pouhé plytké pomluvy. Ale říká pravdu? Neudělala Stephanie osudovou chybu?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The End Of Her , 2020

Corly
18.07.2021 3 z 5

Napínavé a nervydrásající jak se píše na titulní stránce....to tedy vážně nějak nebylo ;)...
Vlastně je to první kniha od Lapeny, ve které nebylo proč se bát ;)...Skoro celý děj mi přišel takový natahovací, zdlouhavý, únavný...ano, jako vždy se čte moc dobře, ale bohužel pro mě asi nejslabší kousek...Začala mě bavit až po tom zatčení, pak se to trochu rozjelo a naopak konec se mi líbil :-)i když nějak šokující mně nepřipadl...
Snad příště se nechám napínat víc....

lisell
17.07.2021 5 z 5

Mé první setkání s autorkou a za mě super. Napínavé od začátku až do konce. Co se mi líbilo moc, že ve mě příběh dokázal vzbudit neuvěřitelné emoce. Byla jsem naštvaná, napnutá, překvapená a konec mě posadil na zadek. Určitě zkusím od Shari i jiné kousky.

mstychov
17.07.2021 5 z 5

Byla to moje prvni knizka od Shari. Zaujala me od zacatku az do konce. Nevim proc, ale po celou dobu jsem mela pocit, ze jde o dalsi verzi Zoufalych manzelek, ktere mam moc rada. Urcite si poridim dalsi jeji knihy. Tuto jsem precetla jednim dechcem.

Mermaida
14.07.2021 5 z 5

Parádní počtení.
Autorka opět nezklamala. Kniha mi padla do noty, skvěle se četla a měla (pro mě) propracovaný námět - dokonce jsem dvakrát musela přehodnotit svůj tip na události v ději. Tahle kniha se Shari opět povedla - skvělý počin (i když za mě určitě ne nejlepší)...

rodak
14.07.2021 5 z 5

Spisovatelka umí napsat příběh.kde se pořád něco děje-na každé straně.Ačkoliv je zde pár aktérů,stále vymýšlí růzmé zapeklité situace,posouvá děj a na konci čtenář žasne.Mě její thrillery vyhovují jako odpočinková a nenáročná četba.

monishek
14.07.2021 4 z 5

Krasny ctivy pribeh. Cetla jsem vsechny knihy od této autorky a jeji styl psani mi velmi vyhovuje. Ma to spad, kratke kapitoly, napětí. Námět byl dobry, ale obcas mi vadilo, ze se to zbytecne protahuje. Kazdopadne se to opet četlo jedním dechem. Skvela knizka treba na dovcu.

tanjaj
13.07.2021 3 z 5

Moje druhá přečtena kniha od této autorky. Takový průměr - neurazí ani nenadchne.

NymphMaeve
12.07.2021 4 z 5

Těšila jsem se na další knihu mé.oblíbené autorky. Začátek vypadal velmi napínavě a ponoření se do děje bylo moc příjemné. Bohužel ne úplně vydrželo a jak se příběh vyvíjel, začínala jsem tušit, kam se bude ubírat. A víceméně jsem se trefila. Poslední části knihy mne sice trochu překvapily, ale ne tak jako ty předchozí. Oproti jiným knihám autorky jsou zde všechny postavy naprosto neutrální a jejich odhalování nebylo až tak zajímavé. Kniha má velmi zajímavý námět, je krásně a čtivě napsaná, jen oproti jiným jejím knihám to je malinko slabší počin. I tak se mi ale líbila a byla to velmi příjemná oddechovka.

Luccinda
11.07.2021 5 z 5

Když se nad tím zamyslím, všechny knížky Shari Lapeny, které jsem četla, si jsou v určitých ohledech podobné, přesto mě z nějakého neznámého důvodu tahle autorka pořád baví. Proč taky měnit něco, co očividně funguje? A na mě to zkrátka funguje úplně pokaždé. Miluju ten pocit, když půlku knížky nevím, čemu věřit a jestli si se mnou autorka jenom nehraje. No, hraje. A knížka Její konec si se mnou zatím pohrála asi nejvíc ze všech.

Pokud už jste něco od Shari Lapeny četli, tak vám asi nemusím Její konec dlouze představovat. Je to zkrátka typická „Šlapena“. Knížka je čtivá, napínavá, nechybí jí překvapivá odhalení a velmi šokující závěr, který může působit neuvěřitelně a možná až nerealisticky. Pokud máte její psychothrillery rádi, nemáte jediný důvod se do Jejího konce nepustit, stoprocentně vás nezklame a naopak rozhodně musím souhlasit s většinou ostatních čtenářů, že Její konec patří k těm nejlepším knížkám autorky.

kiskacsa
10.07.2021 3 z 5

Přečetla jsem všechny knihy této autorky přeložené do češtiny. Na tuto - novinku - jsem čekala dost natěšená, s velkým očekáváním. Byla to ale první kniha, která mne "nevtáhla" do děje. Ne že by mne nebavila, ale příběh mi nepřišel tak poutavý a napínavý jako u předchozích knih. Závěru sice nechyběl nečekaný zlom, ale zde mi přišel takový trošku nereálný a těžkopádný... za mne asi zatím nejslabší kniha této autorky.

Angelicca
10.07.2021 5 z 5

Jakmile si vezmu knížku od této autorky, vím, že se mi bude líbit. Její příběhy jsou velice reálné, napínavé, poutavé. Žádná nuda. Občas jsem se i zasmála, líbí se mi styl psaní a samozřejmostí je vynikající překlad. I tato opět nezklamala. Od první stránky vás natolik vtáhne do děje, že chcete pořád jen číst a číst, dokud to nepřečtete. Jedním slovem pecka!
Doufám, že se brzy dočkám další knížky :) vřele doporučuji!!!!!

Karin94
10.07.2021 3 z 5

Musím sa priznať, že keď vyšla táto kniha, tak som mala od nej veľké očakávania. Ale ako už pribúdali čitatelia tejto knihy a čítala som ich rôzne recenzie, zmenila som názor s tým očakávaním. Ale zas na druhej strane, neodradilo ma to prečítať si ju, pretože jej predchádzajúce knihy ma veľmi bavili, a stále zaraďujem Shari Lapenu medzi mojich naj spisovateľov. Nebudem ju predsa odsudzovať pre jednu (z môjho pohľadu nevydarenú knihu). U každého super skvelého spisovateľa sa nájde kniha, ktorá je slabšia než tie ostatné (podľa mňa).
Naozaj musím súhlasiť s väčšinou ľudí v recenzií, ktorí napísali, že je jej toto najslabšia kniha. Hej, je.
Celé to písala tak nudne, akoby ju nič nové, napínavejšie a také wow nenapadalo. Celá kniha bola stále tá istá pesnička. Nič sa tam nedialo. Jednoducho, za mňa toto bola taká nudnejšia kniha, že koniec mi bol úplne jedno ako skončí. Ale koniec, za mňa skončil aj prekvapujúco, ale aj neprekvapujúco.
Čo musím pochváliť pri tejto knihe je to, že konečne prvá kniha od Lapeny, kde nenapísala koniec v polovici. To sa musí uznať.
A dokonca píše veľmi ľahko, a aj s krátkymi kapitolami, za čo si za toto vyslúži odo mňa veľké plus.
Nuž aj tak som rada, že som mala možnosť si túto knižnú novinku od Lapeny prečítať, a určite sa teším na jej budúce knihy :)
Knižku určite odporúčam!

Adél784
09.07.2021 3 z 5

Od autorky jsem přečetla všechny knihy, které v ČR vyšly a tato se rozhodně řadí mezi ty slabší.
Kde je pravda jsem odhadla hodně brzy, a to samé, jak se děj bude vyvíjet nadále. Jediné, co mě překvapilo je úplný závěr knihy, který by se dal ale částečně považovat za otevřený, protože tam nemáme úplně jasnou odpověď...
Její konec je rozhodně čtivá kniha, ostatně jako všechny autorčiny knihy, ale zároveň je to průměrný ničím výjimečný thriller.
Děj je hodně předvídatelný a doporučila bych ho spíše čtenářům, kteří s thrillery teprve začínají.
3,5/5 dávám za čtivost a krátké kapitoly z pohledu více postav.

Fani
09.07.2021 3 z 5

Další Lapena za mnou, nesmírně sem se těšila ale bohužel mě konec trochu zklamal. Celý příběh je napínavý a téměř do konce sem netusila jak to dopadne. Ale prijde mi to, jako by autorka psala,psala psala.. a najednou zjistila ze je to uz moc dlouhe a tak to utla prvni veci co ji napadla. Rozuzleni sem tady cekala jine. Za me asi nejslabsi z jejich del ale urcite na ni nezanevru, protoze az na ten zaver to bylo super

Katulinka69
08.07.2021 5 z 5

Jooo,na jeden zátah

petula22
08.07.2021 5 z 5

Další skvělá knížka od autorky. Čtivá, napínavá a ten závěr?! No pecka!!!

Peace
08.07.2021 3 z 5

"Jak rychle se věci mění. Jak ztřeštěný a nepředvídatelný je život. Jako cirkus - nebezpečné akrobatické kousky a lidi, kteří se schovávají za klaunskou maskou. Jak málo ho můžeme ovlivňovat; tolik toho je mimo naši kontrolu."

Upřímně, u knihy Její konec mě chytl opravdu až konec. Příběh jsem četla poměrně dlouho, úplně mě nezaujalo ustavičné omílání myšlenkových pochodů postav kolem toho samého dokola.
Ale závěr, tak ten se autorce povedl.

Zzofinka
07.07.2021 3 z 5

Bohužel se musím přidat k Lucaaa a dalším, za které kniha nesplnila očekávání. Autorku mám ráda, ale tuhle knížku jsem četla snad dva měsíce po večerech po pár stránkách a vůbec mě nevtáhla do děje. Konec mi přijde takový honem honem a vlastně tomu po charakteristice postav moc nevěřím. Těsím se ale, že příště to zas bude ta moje oblíbená Shari :-)

Lucaaa
07.07.2021 3 z 5

Bohužel pro mě zklamání. Příliš zdlouhavé a pořád dokola to samé. Pro mě zatím nejslabší kniha od autorky.

85098211
07.07.2021 5 z 5

(audiokniha & malý spoiler)
Autorka mne zase příjemně překvapila a já její knihu nutně musím hodnotit plným počtem ;-). Ale raději začnu hezky od začátku :-). Přiznávám, že původně mi byly některé postavy v knize i docela sympatické, jako například Patrick nebo Stephanie. Příběh jako takový se mi moc líbil, byl dokonale vymyšlený a řekla bych, že i nepředvídatelný. Čtenář po celou dobu neví, komu by měl věřit a komu zase spíš nedůvěřovat. Nakonec jsem dokonce pochybovala i sama o sobě, zda jsem náhodou Ericu špatně neodhadla? ;-) Autorka mne vodila za nos, jak se jí to právě hodilo do krámu :-) - a já jsem jí věřila úplně všechno! No a závěr knihy je potom jedna velká jízda plná nečekaných odhalení a zvratů. A já se těším už teď, až autorka napíše zase něco dalšího! :-)
PS: Hlavně, že maličkým dvojčátkům se nestalo nic zlého, o ty jsem měla největší obavy...
PPS: Jediné, o čem jsem silně pochybovala, bylo, že si tak bohatá rodina nemohla dovolit pro holčičky najmout chůvu?! To se přece v těchto kruzích běžně dělává, no ne? Ale pravděpodobně by se tato skutečnost autorce nehodila do jejího konceptu, proto tento bod zůstane pouze v teoretické rovině ;-).

kanadská literatura thrillery pro ženy

Shari Lapena
kanadská, 1960