Jednou nohou v blázinci

Jednou nohou v blázinci https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/4679/bmid_jednou-nohou-v-blazinci-xBG-4679.jpg 4 392 69

Humoristický román v povídkách, věnovala autorka všem ženám, co obdobně jako ona ,,zhltaly kdejakou příručku o výchově dětí, a přitom nadále zůstaly pouhými amatérkami". Monyová ví, o čem píše, sama je matkou tří synů a rodičovství považuje za tu nejtěžší, a přitom nejkrásnější profesi.

prochajda
12.09.2015 3 z 5

oddechové, vtipné, chvílemi mi připadlo až moc přehnané....

Evelin
07.06.2015 5 z 5

První čtená knížka od této autorky a nezklamala :-) Relaxační četba a nechyběl i vtip.

mariva
26.03.2015 5 z 5

Jedna z posledních knížek, která mi ještě chyběla ke kompletnímu přečtení všech knih autorky, a opět jedna z těch, které dokázaly výborně pobavit a rozesmát. Normálně bych ji přečetla za chvilku, ale nechávala jsem si ji na ranní cesty MHD a pokaždé mi pomohla začít den s úsměvem. Škoda, že už jich víc nenapíše...

Haldasha
07.08.2014 4 z 5

Oddychove cteni pro zasmání. Vtipne napsany pribeh o rodinném zivote. Pobavilo.

sipkulka
27.06.2014 4 z 5

Vtipně napsáno holt další oddechovka v době těhotenství :)

Ben Nevis
29.05.2014 4 z 5

Připomíná mi to Betty Macdonaldovou, která si ale dala práci a napsala plnohodnotné romány. Zajímalo by mě, kdo by se v zahraničí uživil se stostránkovou brožurkou? V ČR to prochází plno autorům líným napsal blbých 300 stránek.
Nicméně po obsahové stránce jsem spokojena. Povídky mají hlavu a patu a jsou vtipné díky tomu, že se autorka umí shodit (pokud píše opravdu o sobě).
Možná se to nelíbilo těm čtenářkám, které mají děti a v příbězích se viděly. Já děti nemám a řehtala jsem se cizímu neštěstí od začátku do konce. :-)

Verunk
16.05.2014 5 z 5

Skvělá kniha, u které se člověk zasměje a odpočine :-)

Moňa69
03.04.2014 3 z 5

Jediná kniha, kterou jsem od Monyové četla (ono dost blbě působí fakt, že její knihy vsoupily do širšího povědomí až tehdy, co ji picnul ten parchant, což samozřejmě není autorčina vina!) a hodnotím ji velmi kladně. Ne že bych si potrpěla na deníčky zoufalých matek, ale ve srovnání s tím, co Šrámková předvedla v Zázemí, je tato kniha perlou mezi všema uslintanýma deníčkama plných plín. Kniha je humorná od začátku až do konce, opravdu jsem se moc pobavila a oceňuji rovněž volbu přezdívek dětí a manžela. Hlavní hrdinka není žádná světoborná kráska, má zpackaný účes, nevycválané spratky a doma bordel. Sympaťačka:D

Miila
04.03.2014 2 z 5

Zatím nejslabší knížka, kterou jsem od Monyové četla. Určitě bych zvolila jiná jména postav.

Pavlnka
11.02.2014 5 z 5

Sáhla jsem po ní v neděli z nudy, ale moc dobře jsem se pobavila. Přečetla jsem jedním dechem. Fakt dobré oddychové čtení.

AndreaP.
05.01.2014 4 z 5

Pohodová kniha skvělá pro oddech, u které se nemusí nijak zvlášť přemýšlet a dá se přečíst na jeden zátah. Psaná s nadhledem až téměř ironií, která byla vlastní této autorce. V mnoha popsaných situacích se lehce najde nejedna z nás, co je matkou.

SáraV.
21.12.2013 5 z 5

Strašně by mě zajímalo, kde Simča na jména jako "Odlitek" a "Puťka" chodí. ;-))

studentice
20.12.2013 3 z 5

Pohodová, optimistická a čtivá knížečka. Zvedla mi náladu a tím splnila svůj účel. Za mě ji určitě doporučuji:)

kikina28
17.11.2013 5 z 5

Tak tohle byla první kniha, kterou jsem od Simonky četla, byla naprosto super, strašně jsem se u ní nasmála. Sama mám syna věkem i názory shodnými s autorčinou chlapeckou postavou a mnohdy mám nebo jsem měla podobné výrazy jako hrdinka knihy. Prostě jsem měla pocit, že sedí Simonka u nás v obýváku a píše.

Honey19
10.09.2013 2 z 5

Kniha je velmi naivní, velice tenká.

Michaela91
06.09.2013 4 z 5

Vtipné a velice čtiví, některé kapitoly mě vážně dostaly.

dara1111
09.08.2013 3 z 5

Knižka čtivá, vtipně napsaná, s nadhledem a ironií. Občas přehnané, ale každý kdo má děti a rodinný život se v nějaké podobné situaci najde. Na relax je kniha dobrá.

evasamankova
27.06.2013 3 z 5

Kniha ze života. Humorná, ale řekla bych takový průměr z tvorby S.M.

meduzka123
07.03.2013

Knihu jsem si přečetla, místy byla vtipná, místy až neuvěřitelná a někdy byla narosto pravdivá. Paní Simona napsala i lepší knihy, ale pokud chcete odpočinkovou knihu tak doporučuji. Ale nějakou velkou dějovou hloubku neočekávejte.

Katuska001
23.12.2012 3 z 5

Oddechová knížka, ale nijak zvlášť mě nenadchla a humorná mi také nepřišla. Tato knížka patří mezi autorčiny slabší.

humor pro ženy

Simona Monyová (p)
česká, 1967 - 2011
2011  76%Srdceboly
2003  82%Tchyně a uzený...
2006  76%Sebemilenec
2005  81%Krotitelka snů
2011  77%Citová divočina

Kniha Jednou nohou v blázinci je v