Jedenáct minut

Jedenáct minut https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309700/bmid_jedenact-minut-88l-309700.jpg 4 1729 199

Proslulý brazilský spisovatel Paulo Coelho vyznává jedno krédo: mluvit o tom, co ho znepokojuje, nikoliv o tom, co chtějí lidé slyšet. Autor se ve svém románu inspiroval příběhem mladé Brazilky. Venkovská dívka podepíše v Rio de Janeiru s evropským podnikatelem smlouvu, která jí má zajistit kariéru tanečnice, když však pozná skutečné podmínky práce v ženevském podniku, dá přednost svobodnějšímu životu prostitutky. Tak předčasně vyzrává a vzdaluje se ideálům mládí, místo snů má cíl: našetřit peníze na koupi statku v Brazílii. Je zklamána citovými i sexuálními „vzory“ a představa harmonického tělesného i duševního splynutí dvou lidí jí připadá zcela utopická. Jakmile však symbolicky vkročí na starobylou poutnickou Svatojakubskou cestu, která Ženevou prochází, rázem se její tělo i duše začínají působením lásky opět shledávat. Coelhův román Jedenáct minut není konvenčním vyprávěním o lásce a sexu, ale odvážným a velmi potřebným varováním před tím, co autor nazývá falešnými modely sexu. Kniha nyní vychází v limitované edici.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Onze Minutos , 2003

PohadkyNovyVek
07.09.2020 2 z 5

U téhle knihy jsem si přiznal, že Coelho není bůhvíjak čtivý autor. Alchymistu už mu nikdo neodpáře, ale kromě něj jeho knihy tak nějak kulhají. Přitom peprná náplň tohohle díla ani nepotřebuje tolik pomoci k tomu, aby ji člověk neodkládal (alespoň ze zvědavosti, co se děje za oponou tohohle řemesla..), ale tak nějak se nedostala k jádru pudla, jenom si zaflirtovala. Nic extra.

Plague
03.08.2020 5 z 5

Zajímavé čtení, ne tak jako Alchymista, ale zajímavé. Příběh v sobě opět ukrývá pár zamyšlení nad tím nekonečným pachtěním "moderní" lidské společnosti.
Hlavní hrdinka hledá štěstí. Stejně jako 90% současné konzumní společnosti věří tomu, že ji někdo / něco udělá šťastnou. Peníze potažmo majetek ... kabelčičky, botičky, drahé šampaňské a samozřejmě osudová láska, která ukončí její trápení. Pozná, jaká je, bude ji takovou milovat a ...... a ...... a ....... to je ti málo? To je přece to oč v životě běží, nebo ne?! Najít něco nebo někoho, co/kdo bude odpovědný za naše štěstí. Proč? protože je to jednoduché, svalíme tu odpovědnost na něco nebo někoho jiného ..... a když se to nepovede, máme viníka (super) a nejsme to my (úplně nejvíc super). Tak příště to bude chtít hezčí kabelčičku, dokonalejšího partnera a snad to vyjde.
No, vždyť kdo je zvědavý na to, že si za své štěstí může každý sám. Že nikdo na světě nemá tu MOC udělat nás šťastnými kromě NÁS samotných. To je to poslední co bysme chtěli slyšet.
No, uvidíme jak se s tím hlavní hrdinka popere. Držme jí palce.

petrucha86
13.07.2020 5 z 5

Vrátila jsem se k ní po téměř 15 letech...a nechala se jí unést snad ještě více než tehdy. Nádherná kniha plná nádherných myšlenek!

laura
21.05.2020 5 z 5

Tohle se mi líbilo. Příběh lehce plynul, bavil mě, proměna hlavní hrdinky také. Děj už si po těch letech moc nepamatuji, ale vím, že jsem si z knihy vypsala hodně citátů, které mě zaujaly.

Patří k těm lepším od tohoto autora... Silný příběh ženy, která se zdála být slabá, ale zdání někdy klame. Příběh o tom, že bychom nikdy neměli podceňovat osud, ale ani sebe. O tom, že každý v životě dostává druhé šance - ale málokdo je využije. Že nic není jen černé - nebo bílé. A že se dá vždycky začít znovu, když člověk opravdu chce.

Příběh o tom, že být ženou není snadné, ale být sami sebou je mnohem těžší...

yvette3
09.05.2020 5 z 5

Paulo Coelho na mě působí zvláštním kouzlem, po celou cestu s ním si vždy připadám jako zhypnotizovaná, úplně odevzdaná jeho příběhu, a pak na konci milostivě probuzena do skutečnosti. Ten prožitek si naštěstí pamatuji se vším všudy.

vendy246
06.04.2020 4 z 5

Přečetla jsem rychle, kniha je útlá. Četlo se to dobře a jsem obohacena o pár zajímavých myšlenek. Z knihy mám dojem, že ty byly jediným důvodem jejího napsání.

"Lásce se učíme od prostitutek a panen"
Amen

marhoul
16.03.2020 4 z 5

Jedna z těch Coelhovek, která mě bavila. Svižnější, však Alchymista mě ve své době oslovil víc.

Arkagas
12.03.2020 4 z 5

Knížka 11 minut od Paula Coelha se může zdát někomu kontroverzní, až nepřijatelná.. Já ji ale už roky miluju, ihned po 1.přečtení jsem věděla že to bude další má oblíbená z jeho rukou.
11 minut pojednává hlavně o tom, zda je opravdu podstatou lásky jen fyzické potěšení a orgasmus, jelikož průměrný milostný akt na světě trvá cca 11 mnut.

Celý příběh nám vypráví hlavní hrdinka, která se rozhodla být tanečnicí, ale po tom, jaké podmínky jí dali, se rozhodla že se bude raději živit jako prostitutka, jelikož si chce našetřit na statek, kde chce žít.

Knížka hovoří o lásce, o intenzivním vztahu těla a duše, o snech a o prostituci a o tom, jak vše to jde dohromady.
Hlavní hrdince se ale změní život v momentě, kdy nastoupí na svatojakubskou cestu, která protíná Ženevu. -čtivé, milé, k zamyšlení..

mariela.elish
16.02.2020 5 z 5

Úžasná kniha...
Po rokoch sa opäť dostávam ku Coelhovi.
Bola by škoda neprečítať si ju. Podobne ako jeho dielo Alchymista. ❣️

snobold
02.02.2020 4 z 5

Kniha mě bavila. Fascinuje mě, že chlap dokázal popsat tak věrně pohled ženy na svět a prostituci. Palec nahoru, že se Coelho nebál psát i o tématu, který je pořád poměrně tabu. Druhá polovina knihy mi přišla však možná až moc filozofická, děj se nijak razantně neposouvá a je tam toho dost omílaného pořád dokola. Proto jedna hvězda dolů.

zbožňuju_knihy
30.01.2020 4 z 5

První kniha od Coelha. Četla se lehce a mile. Pročítala jsem ji vždy před spaním, příjemne mne ukolébala. Vzpomněla jsem si na o něco drsnější Fucking Berlin. SPOILERY!: Konec hezký, pohádkový. Jenže mne zajímá co se děje poté: žili spolu šťastně? Živil ji? Podívali se společně do Brazílie? Přejedli se sebe navzájem a ona se vrátila k prostituci, aby vydělala nemalé peníze a jela k obchodníkovi s oděvy, jak zamýšlela..? Toto se mi honí v hlavě od přečtení.. Potřebuji pokračování :-D!

Samar
20.01.2020 2 z 5

Zkousela jsem ji cist nekolikrat s odstupem mnoha let a za me proste nuda. Coelha uz asi nedavam, stacil mi dvakrat a ted uz me neprekvapi. Vsechno na svete je pro nej OK a clovek by si nemel nikdy z niceho delat hlavu.

Cageyy
09.01.2020 4 z 5

Výborná kniha, líbilo se mi, že byla napsaná životopisnou formou. Líp se mi to představovalo????Taky mám ráda kontroverzní témata, takže za mě ????

Andi
04.12.2019 4 z 5

Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, je to pěkné počtení. Tak tedy tři a půl.
Vše pěkně odsejpá, děj má hlavu i patu - s poněkud zmatenou hlavní hrdinkou, která pořád mění rozhodnutí, ale to jí samozřejmě musíme odpustit, protože se hledá, hledá samu sebe a odpovědi.
Mám ráda šťastné konce, ale tento se mi zdál nedotažený, urychlený.
Zápisky z deníku hrdinky si přečtu znovu, jsou tam zajímavé poznatky o lásce a v mnoha věcech se z knihy můžeme přiučit.

zili
28.11.2019 4 z 5

Asi hodně záleží na tom kdy v životě tu knížku kdo čte a asi i na tom, co od ní očekává. Jestli hledáte explicitní popis sexu nebo snad porno, volte jiný titul. Pokud ale něco víc, je možné, že vás při některých řádcích zamrazí v zádech. A jedno drobné doporučení: vynechte poslední dvě stránky. Nebudou vám vůbec chybět. Fakt. :-)

sarsevcikova
03.11.2019 3 z 5

Hodně zajímavá knížka, doporučuju.

Josh
14.10.2019 3 z 5

Paulo Coelho píše o tom co chce, neptá se co se komu líbí nebo zda je to líbivé téma. Ani této knize nechybí jeho nadhled, ale přitom neuvěřitelná osobitost jak hlavní postavy, tak tématu. Kdo by chtěl vidět do duše nebo života prostitutky? Vždyť to všichni "ví", o čem to tak asi je.... Slovy z Bible ´oni tě neodsoudili a nehodili kamenem, protože nikdo není bez viny, ani já tě neodsoudím´. Jde vždy o člověka samého, a jak čelí zkouškám svého života! Kdo se chce obout do bot někoho jiného, říkám klidně.... aby se nedivil :o)

Je to kniha o sexu a snech. Každý je máme (sny i sny o sexu :o) takže také hrdinka, nemusí být Brazilka a žít v "luxusní" zemi Švýcarsku. Čtivé, a to včetně hlubších úvah, tak humoru. Coelho nechává na čtenáři (konec pro hrdinku přece není tak důležitý), jak se chce dívat na život svůj, jiných a jejich posuzování. Co víc - muž zde odhalil část duše ženy. To by měl čtenář vědět a ať si z toho kdo vezme pohled, který chce....

anyzek
03.09.2019 4 z 5

Tuto knihu mi dal předevčírem můj syn. Je mi 61, přesto jsem jí přečetla už jen ze zásady, že každá i sebehorší kniha v sobě nese alespoň jednu dobrou myšlenku (prostě zkus číst mezi řádky, co "tím" chtěl autor říct). Kupodivu mi tato kniha byla nečekaným přínosem a jsem ráda, že autor mluví jasnou řečí. Díkybohu mám už leccos odžito a tudíž mohu srovnávat. Myslím si, že tuto knihu dokáže pochopit především ten (ať muž nebo žena), kteří si prošli utrpením tohoto světa. A říkám Vám - nesuď a nebudeš souzen!
V mnoha aspektech jsem měla šanci srovnávat svůj život s prožitky obyčejné prostitutky.
Nebudu se dále rozepisovat - jen pokorně děkuji autorovi, že se mu podařilo dobré dílo.

Kashi
27.08.2019 1 z 5

Moje první kniha od autora. Bohužel mě vůbec nezaujala. Mám ji doma, tak třeba se k ní jednou vrátím...

Alíša236
12.08.2019 3 z 5

Několik pěkných myšlenek, ale to nestačí...