Jeden z nás lže

Jeden z nás lže https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481549/bmid_jeden-z-nas-lze-WaU-481549.jpg 4 1054 257

Jeden z nás lže série

Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to napráskat všem. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy – konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nebyly jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně na Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože jejich domnělá oběť plánovala zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat?... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

One of Us Is Lying , 2017

Kolombus
26.03.2021

príbeh je od prvých stránok pútavy, dej odsýpa takže žiadne nudné pasáže. Občas človek popri čítaní zabúda ktorá osoba práve rozpráva dej, čo je malé mínus. Každopádne sa dej parádne zamotáva a ked si už myslíte, že už viete kto je vrah, BÁÁÁÁÁCCCC!!!! zvrat :D avšak, je veľa podobných kníh, takže v konečnom dôsledku nečakajte nejaký literárny prevrat. Ale musím uznať, že sa číta veľmi dobre.

NikiP.
20.03.2021 5 z 5

Knížka je čtivá, zajímavá, napínavá, trochu romantická plná různých zápletek a zvratů. Za mě je to nejlepší knížka kterou jsem četla. Velmi DOPORUČUJI. :)

poppins
08.03.2021 2 z 5

Čtivá knha, zápletka sice zajímavá, ale ne originální. Pár detektivek na toto téma již bylo napsáno. Dokážu si představit, že se to brzy objeví jako další úspěšný seriál pro náctileté.

fromywindows
08.03.2021 5 z 5

Tuhle knihu řadím mezi mé nejoblíbenější !
Musím říct že to bylo ÚŽASNÝ, ještě se z toho budu dlouho vzpamatovávat, nemám slov :‐) Ten konec jsem vážně nečekala a to jsem si myslela že to rozlousknu:D ale nebudu vám tady spolerovat kdo Simona opravdu zabil.
Takže kniha byla plná nečekaných zvratů, záhad, tajemství, přátelství, lásky, atd, ..
Ale myslím že to hlavně bylo o tom přátelství, o tom že v nouzi poznáš pravého Přítele. Už od první stránky jsem věděla že to bude stát za to. Taky v knize pozorujete jak se hlavní postavy postupem mění
( samozřejmě k lepšímu)
Když jsem knihu četla, bylo to jako kdybych se dívala na něco na Netfilxu :D někde jsem četla že prý má vyjít na Netfilxu seriál podle knižní předlohy :O tak doufám že to bude dobré, ale silně pochybuju že by to bylo lepší než knihy :‐)
Je možné se zamilovat to knižní postavy? V mém případě ano. Hádejte do koho ‐
DO NATEA.
I když se na posledních stránkách, jak ho pustili z toho vězení nechoval zrovna k Brownyn hezky. Ale autorka mu asi prostě chtěla dát takovou povahu :)
Epilog byl nejvíc ‐ jak měla Brownyn to klavírní vystoupení, a byli tam Addy s Cooperem a ostatních jejich kamarádi ❤ A potom jak za ní přišel Nate, byla jsem neskutečně ráda že spolu nakonec zase byli ❤
No takže knize dávám plný počet bodů, a vřele doporučuju. Určitě stojí za přečtení, k téhle knize se ještě ráda vrátím:‐)

Ivet_V
04.03.2021 5 z 5

Dokonalá kniha! Několik pohledů je naprosto dokonalý nápad. Celou dobu jsem zvažovala kdo to udělal. Vůbec jsem ten konec nečekala.

tomas9591
03.03.2021 2 z 5

Obecně se nenechávám nalákat tím, co je na obálce napsáno, ale tady se tak z nějakého důvodu stalo. Prý návykový pohlcující thriller. Nah. Na začátku se stane strašná tragédie spojená se smrtí spolužáka, která vše změní. Čekal jsem i nějakou NÁVYKOVOU POHLCUJÍCÍ akci i uprostřed knihy. Tak to bylo například u Stačí jen chtít od Joelle Charbonneau. Bohužel. Na začátku je velké BUM a my po zbytek knihy sledujeme, jak se s tím určité postavy vyrovnávají. Upřímně? Kdybych do toho šel s tím, že budu sledovat psychickou stránku postav, jejich osobní život a to, jak jim to s životem zamává, tak by to bylo nadmíru dobré. Čekal jsem ale to, co bylo na obálce. Moje blbost. Taky mi přišlo, že to hlavní postavy až moc zasáhlo. Na to, jak mrtvého spolužáka všichni nenáviděli. Knížka je ale plná myšlenek o dospívání, škole a vztazích. Samozřejmě mi to akci, kterou jsem čekal nevynahradilo, ale je to také jisté plus. Od autorky má u nás vycházet další kniha a zvažuji, jestli se do ní pustím. Pokud ano, tak velmi obezřetně.

Lexa123
25.02.2021 5 z 5

Docela dobře napsaná knížka plná napětí a hlavně překvapení. Ze začátku jsem si řekla že se mu chce jen někdo pomstít ale postupem času jsem byla čím dál víc překvapená, jak se věci ve skutečnosti mají. Vzhledem k tomu, že miluju detektivky, tak jsem se už od zažátku snažila přijít na to, kdo je vrahem. Konec mě však překvapil a dosti šokoval. Zároveň se mi také líbí postupné odhalování jednotlivých tajemství "nejlepších" žáků školy. Je za tím spojeno to, že nikdo nejsme tak perfektní jak to vypadá a občas za tím stojí něco nepříjemného.

eli.bernatova
23.02.2021 5 z 5

Přidáno do nejoblíbenějších knih!!
Děj byl od začátku zajímavý a kniha se dobře četla. Kdo zabil Simona jsem jsem si byla jistá mnohem dříve, ne jak se píše že si až do konce nebudete jistí, ale to na hodnocení nic nemění!
Doporučuji :)

lištička123
18.02.2021 4 z 5

Knížka mě příjemně překvapila. Byla čtivá, děj odsýpal a během něj se stále odkrývaly nové informace. Důkaz toho, že si knížku můžou přečíst i starší čtenáři, než náctiletí. Pro mě skvělá oddechovka.

Ani832
27.01.2021 5 z 5

Tahle kniha mě nadchla víc, než jsem čekala. Dokázala mě velmi rychle vtáhnout do děje, jelikož se jí rozhodně nedá upřít čtivost. Prvních pár kapitol jsem se sice trochu rozkoukávala, ale pak už bylo vše ok a děj krásně plynul. Chvílemi jsem si ani neuvědomovala, že čtu v angličtině.

Co rozhodně musím zmínit je neuvěřitelný počet zvratů. Autorka na mě vždycky vybalila nějaké šokující odhalení a já se nestačila divit.

Kdo stojí za tím, že je Simon mrtvý, jsem jako vždycky netušila, a rozuzlení mě celkem dost překvapilo.

Teď k postavám. Zprvu se mi sice některé jevily jako ne zrovna sympatické, ale ke každé jsem si našla cestu a ve výsledku si každého ze čtveřice hlavních hrdinu oblíbila. Hlavně kvituju vývoj Abby, ten je skvělý.

Taky se mi moc líbí pojetí typických středoškolských stereotypů, ovšem podaných více do hloubky. Každá hlavní postava má nějakou svou backstory a rozhodně se nedá mluvit o nějaké plochosti charakterů.

Jak jste už asi poznali, z knihy jsem fakt nadšená a od autorky si rozhodně plánuji přečíst i její další tituly - především na sequel k téhle knize jsem moc zvědavá.

medulinka
09.01.2021 4 z 5

Kniha se mi libila, byla ctiva. Pribeh je vypraven nekolika postavami, ktere se ve vypraveni stridaji, coz bylo fajn, neustale vyplouvaly na povrch nove informace, nebo spis tajemstvi, coz dodavalo knize napeti a me to udrzovalo v tom, abych cetla dal a dozvedela se vic. Rozuzleni pro me nebylo az tak necekane a sokujici, ke konci jsem zacinala neco tusit... ale i tak to bylo prijemne cteni, bavilo me to.

SknihouVrukách
08.01.2021 3 z 5

Túto knižku som si chcela strasne dlho prečítať a po troch rokoch som sa k nej konečne dostala.

Námet bol pre mňa veľmi originálny. Zápletka bola zaujímavá a mňa veľmi celý prípad zaujímal. Okrem vraždy je tu aj zachytený obyčajný stredoškolský život, ktorý pekne dopĺňa dej. Postavy mi boli sympatické, ale ich charaktery boli strašne plocho napísané. Nemala som teda príležitosť si nejakú z postáv obľúbiť. Škoda, že autorka nevložila do príbehu viac pocitov. Dej bol miestami napínavý a od knihy som sa nevedela odtrhnúť. Vlastne som ju prečítala za dva dni. V strede knihy sa dej začal pekne zamotávať a vďaka tomu som očakávala veľkolepé odhalenie. No, ale to sa nestalo. Zakončenie bolo pre mňa maximálne divné a som z neho sklamaná. Po celom príbehu som očakávala niečo viac.

Autorkin štýl bol veľmi super. Kniha sa mi vďaka nemu rýchlo čítala. Príbeh je písaný z pihlasy všetkých hlavných postáv, takže sa v nich dá dobre orientovať a zároveň spoznávate ich súkromný život.

Knižku vám určite môžem odporučiť. Dávno som takto rýchlo knihu neprečítala, ale bohužiaľ ten koniec bol obrovské sklamanie. 3,5/5✨

THERISA
07.01.2021 3 z 5

Je to čtivé, nenáročné a odsýpá to. Jako materiál na minisérii třeba na Netflix zcela dostačující a věřím, že to bude i zábavné. V zásadě vám brzy dojde, jak to celé je, ale dočtení to nebrání, protože je to odpočinková četba a chcete-li u čtení opravdu odpočívat a moc se intelektuálně nevysilovat, svůj účel kniha plní dokonale. Až na některé překladatelské lapsy, kdy jsem měla pocit, že si překladatelka ta slova snad musela úplně vymyslet, nebo vypůjčit z jakéhosi zvláštního nářečí, solidní průměr, který si na nic nehraje a co slibuje, doručí. Takže za tři.

lost.in.books
05.01.2021 5 z 5

Hodnocení: Tohle byla bomba ! Už od 1. stránky jsem příběh doslova hltala a potřebovala jsem nutně vědět, kdo sakra zabil Simona. Stránky se mi obracely úplně samy a nemohla jsem je přestat obracet a dnes jsem knihu přečetla kolem 1 hodiny ranní.
Co se týče postav ,tak ty byly skvělé. Každou ze 4 hlavních vystupujících postav jsem si nějakým způsobem oblíbila a bylo skvělé pozorovat jejich postupný vývoj osobnosti k lepšímu . Postavy nebyly naivní ,ale byly schopné se poučit ze svých chyb a přiznat ,že se někdy i mýlily .
Co se týče samotného děje ,tak nemám slov! Děj byl plný zvratů,překvapení napětí a závěr stál též zato a vůbec jsem nečekala, že to takto skončí. Nikdy nebyla chvíle,kdy jsem vyloženě chtěla knihu odložit ,nemohla jsem ji odložit z ruky a přečetla jsem ji za 3 dny ,což je u mě rekord. Jednalo se o skvěle propojené Young adult s thrillerem kde bylo propojeno vyšetřování případu s běžným životem postav a autorka uměla skvěle pracovat s napětím a postupným gradováním děje a ten konec.. Co se týče jazyka ,tak tomu též nic nevytknu a mohu ho jen vyzdvihnout ,protože to bylo neskutečně čtivé a určitě si knihu přečtěte,pokud chcete něco od čeho se jen tak neodlepíte a budete chtít vědět více a více.

tess.de.veles
01.01.2021 3 z 5

Pribeh velmi ctivy...to se musi nechat...Ale malo uveritelny...:-(

Tereza035
29.12.2020 4 z 5

Od knížky jsem úpřímně měla poměrně velká očekávání, protože co jsem zatím viděla, tak u většiny převažovala vysoká hodnocení. A to byl jeden z důvodu, proč mě kniha trošku zklamala. Začnu tím, co s mi na knize líbilo. Postavy. Příběh je vyprávěn z 4 pohledů hlavních postav, což se mi maximálně vyhovovalo, stejně tak se mi líbil i jejich vývoj a poznáváni. Dále bych vypíchla určitě čtivost a prostředí střední školy. Co mi v knížce naopak chybělo, bylo napětí. Od thrilleru očekávám mrazivé scénky, čehož jsem se u téhle knihy nedočkala a to pravděpodobně proto, že je určen pro mladší čtenáře (young adult). A taky mi celkově střed knihy připadal nudnější, co se vyšetřovaní týče, nikam se neposouvalo. Pro čtenáře okolo 13 let to určitě může byt fajn čtení, pro mě bohužel pouze jednodušší zápletka.

capricorn__
30.11.2020 odpad!

Knížku jsem četl, když mi bylo čerstvých 17 s tím, že jsem chtěl okusit žánr, který - alespoň podle všech eshopů s knihami - má být perfektně střižený pro moji věkovou kategorii. "Jeden z nás lže" mě příšerně nebavila. V té době už jsem za sebou měl pár (zdařilých či nezdařilých) detektivek, takže jsem autorčin záměr prokoukl už během prvních padesáti stran. Ale tak dobře - vím, jak to skončí, tak mě třeba překvapí postavy nebo styl psaní? Ne. Bohužel ani jedno. K hlavním postavám mám jen to, že autorka nemohla být méně originálnější, než šlo... Chci říct, tolik archetypů, které jsou v každém puberťáckém filmu?Problémový kluk, nafintěná holka, nerd... Problém je, že tyto postavy obvykle nemají hloubku, jsou předvídatelné, co se jejich životního příběhu, myšlení i příštího chování týče. (K tomu všemu jsou strašně nereálné, protože já nikdy nepoznal nikoho, kdo by odpovídal těmto typům postav.) Knížku jsem dočetl na sílu, protože takhle jsem v té době prostě četl knížky - byl pro mě hřích odložit nedočtenou knížku, ale vůbec jsem si ji neužil.

janakovak
16.11.2020 3 z 5

Tato knížka mě hodně bavila a to i přes to, že thrillery nejsou můj oblíbený žánr. Tohle vlastně asi byla moje první kniha tohoto žánru.

Autorka skvěle vykreslila charaktery postav a celkově jejich životní linky. Bylo tam dost nečekaných zvratů, které mě vážně překvapili a nutili k dalšímu čtení.

Překvapila mě i lehká romantická linka, která byla v takovéhle knize příjemným osvěžením. Za to se mi moc nelíbilo střídání pohledů příběhu mezi čtyrmi studenty. Občas jsem se v tom už ztrácela a nevěděla z jakého pohledu příběh čtu.

any37
04.11.2020 3 z 5

Pohledy více postav mi normálně nevadí, ale u této "detektivky" to byl hodně špatný nápad, který celý příběh posunul o úroveň níž. Když už nějakou dobu čtěte názory všech, jednoduše vám tak v půlce dojde, jak to všechno mohlo být a na devadesát procent se plést nebudete. Oddychové, jednoduchý příběh, občas pubertálně naivní až i hloupé, ale pokud hledáte něco u čeho vypnout a jen číst, je to perfektni volba.

KaLiBi
07.10.2020 3 z 5

Velice čtivé dílo se zajímavými zvraty a nečekaným koncem. Nejspíš nepatřím k cílové skupině, ale i tak mě kniha mile překvapila.