Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433030/bmid_jeden-z-nas-51i-433030.jpg 4 2683 2683

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Someone We Know , 2019

kob
29.06.2020 3 z 5

Příběh dobrý, skoro až do konce jsem měla špatný tip na vraha, ale... ale jinak mám pocit, že je kniha psána trochu "jak pro blbečky". Ty holé věty a nepřirozené dialogy mi velmi připomínají zjednodušeně přepsané knihy, které jsou určeny studentům cizích jazyků.

Dumicek
29.06.2020 4 z 5

První prečtená kniha této autorky, leč mám na čtečce i ostatní, ale nějak na ně ještě nedošlo..psychothriller je to opravdu povedený do sebemenších detailů, ale i přes to mi tam něco scházelo, ale asi to bude spíše tím, že psychothrillery nečtu zas tak často..spíše okrajově a nejsem na ně tak zvyklá..po této knize sáhnu asi po další..no ke knize..krátké kapitoly což je vždycky vítané, lehce psané..pár postav, žádné zamotávání kdo je kdo..prostě malé město, kde si myslíte,že se celkem znáte, že dokonale znáte člověka se kterým žijete a ono ejhle neí to tak. Každý skrývá nějaká svá tajemství a doufáte, že nikdy nespatří světlo světa, ale co dělat, když začnou vyplouvat na povrch a kam jste až ochotni zajít? Jo opravdu se to četlo dobře.

eliska8413
29.06.2020 3 z 5

Knížka se četla dobře, děj byl však strašně zamotaný a téma jedna sousedka se peleší se zbytkem ulice mi prostě nevyhovuje a nevěřím tomu. Vraha jsem tušila, ale jeho pohnutku doteď nechápu. Stejně tak některé další dějové linky buď byly zcela zbytečné nebo naopak nedořešené.

Myrna
28.06.2020 2 z 5

Dočteno. Ale zatím nejslabší kniha. Chvílemi nudné, až moc překombinované, bez šťávy. Nevítaný host byl mnohem zajímavější.

andysek88
27.06.2020 2 z 5

Zatím nejslabší Lapena. Celkem předvídatelné. Místy docela i nudné, čekala jsem víc.

Pdede
27.06.2020 5 z 5

Skvělý napínavý příběh až do konce, autorka opět nezklamala.

Janiip
26.06.2020 2 z 5

Spisovatelku mam velmi rada,ale za me nejslabsi knizka. Precetla jsem ji za den. Nevitany host me bavil o dost vice☺

Lenka_S
26.06.2020 4 z 5

Po prvopočátečnim problému se začíst se mi příběh nakonec líbil. Bylo zajímavé sledovat jak vyplouvají na povrch tajemství jednotlivých postav. Ono to tak chodí i v životě, nic není černobílé a každá rodina má svá tajemství. Autorka dokáže dobře vykreslit povahové rysy a myšlenkové pochody jednotlivých postav, ale možná proto, ze to nebyla první kniha kterou jsem od ní četla, tak mě osoba vraha až tak nepřekvapila.

cornetka
26.06.2020 5 z 5

Na newyorském předměstí se stanou dvě události - ztratí se Amanda, jejíž tělo je po několika dnech objeveno a někdo se vkrádá do baráků, ale nikdy nic neukradne. Tyto dvě zdánlivě rozdílné události ovšem tak oddělené nejsou. Rozjíždí se vyšetřování, které je plné nečekaných zvratů a během kterých jsou podezřelí téměř všichni sousedi. Když už jste přesvědčeni, že určitě víte, kdo je vrah, tak otočíte stránku a všechno je jinak. A nestane se tak jen jednou!
Za mě určitě nejlepší autorčina kniha! Četla se skvěle a byla napínavá až samého konce!

misha4005
26.06.2020 2 z 5

(SPOILER) Příběh byl děsně překombinovaný. Pořád dokola že spala s tim, pak s oným, všichni z jedné ulice a všichni si mysleli že nikoho jinýho v posteli nemá, ještě mi vadilo že pokaždé když se objevil nový milenec, okamžitě se dalo vyloučit že byl vrah, ani jeden z nich nepůsobil tajemně, takže ke konci už to bylo dost otravný. Už jsem v podstatě jen čekala s kym to ona zase táhla, než abych čekala že odhalí vraha. Vraha jsem nejdřív tipovala na nějakou manželku, pak na syna opilce, což se potvrdilo. Postava manžela oběti je tam skoro navíc, nic zajímavého do příběhu nepřinesla. Za mě průměrná kniha, na kterou za dva dny zapomenu.

Magrata15
25.06.2020 5 z 5

Skvělá detektivka, hodně se mi líbily zvraty ve vyšetřování. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah.
Děkuji "Šánce" za tip.

koki.veru
25.06.2020 5 z 5

Povedená knížka. Líbilo se mi, jak se neustále měnila "hlavní" postava, každá podkapitolka z pohledu někoho jiného. Do poslední chvíli jsem pořád měnila podezřelého a když byl konečně odhalen, tak jsem byla hodně překvapená :) pěkná detektivka.

SilvieSisinka
25.06.2020 4 z 5

Četlo se to velmi dobře. Žádná krvavá akce, spíše oddechova detektivka.

knihoženkaS.
23.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Čekala jsem od toho trochu víc...z obsahu jsem pochopila, že se nebude vědět, kdo ten syn je a to je nám řečeno hned v první kapitole! Za mě Nevítaný host mnohem lepší.

petrarka72
23.06.2020 3 z 5

Solidní, kvalitativně srovnatelné s Manželi odvedle. Předměstské rodiny a jejich všední životy, ztráta důvěry a pocitu bezpečí, snaha chránit sebe... a koho ještě? Vrah jasný cca od poloviny. A souhlasím - Lapena JE přeceňovaná.

Marekh
23.06.2020 2 z 5

Od autorky jsem četl všechny knihy, které napsala. Nejvíce se mi líbila kniha MANŽELÉ ODVEDLE. To byl strhující thriller plný napětí a neustálých zvratů. Myslím si, že touto knihou autorka nastavila vysokou laťku. Bohužel její další knihy se mi líbily méně – NĚKDO CIZÍ V DOMĚ a NEVÍTANÝ HOST. Bohužel kniha JEDEN Z NÁS mi připadala nejslabší. Celkově se mi kniha nelíbila, postrádal jsem napětí, po obsahové stránce mi to připadalo na hranici průměrnosti. Je to jedna z knih, kterou jsem přečetl a na kterou brzy zapomenu. Někdy jsem se při čtení nudil. Kapitoly jsou krátké, takže knihu jsem měl rychle přečtenou, což je pozitivum u této autorky. Závěr knihy je svižnější, v závěru je všechno vysvětleno a všechno do sebe zapadá. Neodhalil jsem vraha. Knihu hodnotím na 50 %.

Jsem zvědavý, jestli SHARI LAPENA napíše knihu, kterou budu hodnotit na plný počet hvězdiček, jako tomu bylo u knihy MANŽELÉ ODVEDLE. Kniha JEDEN Z NÁS má docela vysoké hodnocení, takže spíše budu patřit k menšině, kteří z knihy nejsou nadšeni.

Katania
23.06.2020 3 z 5

Nic šokujícího. Četlo se to hezky, ale nepřekvapilo mě to. Za mě průměr.

Calibra
22.06.2020 4 z 5

Já nevím, dám 4*, ale Lapena mi přijde dost přeceňována. Na to, že to měl být thriller, já tam žádné napětí nenašla. Styl paní spisovatelky mi přijde velmi jednoduchý a ani příběh mě nějak extra nezaujal. Abych jen nekritizovala, musím říct, ze kniha se čte moc dobre a čtenář má jasno v postavách, které se určitě nepletou. Kdybych neměla přehnaná očekávání, byla bych možná spokojenější. Za mě určitě lepší než Manžele odvedle a Někdo cizi v domě...

morava
22.06.2020 4 z 5

Urcite to pozna spousta z Vas. Male predmesti, sousede, kteri presne vedi kdy odjizdite do prace, a v kolik se vracite domu, vsichni maji o vsech prehled. A presto ma kazdy sva tajemstvi, a ze ho neni malo. A vy se zactete, hned ze zacatku zjistite, ze nekdo ze sousedu dostal anonymni dopis, ve kterem se prijemce dozvi, ze se mu do jeho domu vloupal neci potomek, a ze se za nej odesilatel omlouva. Ale to neni vse, hned na zacatku se take dozvite, ze se stala vrazda, a pak uz to jen zacina nabirat obratky.Vysetrovatelska dvojka chodi po sousedech, ktere vyslicha, vy si lamete hlavu nad tim, kdo ze by mohl byt ten vrah, a ctete, a ctete, a ctete, protoze uz konecne chcete vedet, kdo z nich to je. Je to jeden z nich?. Kdo? To uz si musite precist sami. Ja si cteni uzila.

Awča
22.06.2020 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře, příběh byl pěkně vystavěný, kauza se dotkla prakticky všech v sousedství a bylo velmi těžké odhadnout, kdo má nakonec oběť na svědomí, zda bude viník potrestán nebo zda bude obviněn někdo jiný.
Kapitoly nebyly dlouhé, cílily vždy na jednoho aktéra, což stupňovalo napětí a mou zvědavost.
Za mě výborná oddychovka, cílena spíše na dámské čtenářstvo.