Jeden z nás

Jeden z nás https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433030/bmid_jeden-z-nas-51i-433030.jpg 4 2663 2663

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Someone We Know , 2019

akinomV
16.07.2020 5 z 5

Výborné! Bála jsem se humbuku kolem knihy, že to tak dobré nebude, ale nakonec musím přiznat, že to bylo skvělé. Sice jsem to tak nějak odhadla, ale příběh mě pohltil a knihu jsem hltala. A ten konec .... bude nějaké pokračování?

aleza1
16.07.2020 3 z 5

Průměrná detektivka, neurazí, nenadchne.

Mysicka_Lb
15.07.2020 3 z 5

Za mě naprosto průměrná kniha, která nenadchne, ani neurazí. Určitě jsem si ji ráda přečetla, ale že bych si z ní sedla na zadek, to opravdu ne. Od autorky i názvu knihy jsem asi čekala přece jen trochu více napětí. Vrah byl dobře odhalitelný, ale co je horší, zase až tak mě ani nezajímal, žádná velká záhada se nekonala.... Navíc mi přišlo, že nebyla dostatečně rozvinutá dějová linka s vloupáními do bytů, slibovala jsem si od ní více.

tereza8
15.07.2020 5 z 5

Typická Shari Lapena, moje oblíbená. Knihu jsem přečetla za chvíli, nešlo to jinak (což mě i mrzelo, že už je skoro konec). Děj je tak svižný a vtáhne vás, že ztratíte pojem o čase a zajímá vás jen jedno - kdo to udělal a proč. Dávám s radostí 5*.

Wabinka
15.07.2020 3 z 5

Opět jsem se přesvědčila,že knihy z edice,kde vás na obálce láká zlatá nebo stříbrná značka mají sice velkou reklamní podporu,ale čtenářský zážitek je pro mě většinou nic moc.Vadily mi mimo jiné ty strojené učebnicové dialogy.Prostě kniha,která neurazí,ale ani nenadchne.

Avila
14.07.2020 2 z 5

První dvě knihy od autorky super. Nevítaný host spíše průměr, tak jsem byla zvědavá na Jeden z nás. Ale za mě je tato kniha zatím nejslabší.
Kniha mi přišla taková bez nápadu a nudná... Mdlá psychologie postav a nezáživné, opakující se rozhovory....
Napětí z vyšetřování také žádná sláva....
Thrillerem bych knihu nenazvala.

Alexxxka
14.07.2020 4 z 5

Celkem slušný nářez :-)

EricNor
14.07.2020 3 z 5

Oddechovka, ale misty docela nuda. Do tří ctvrtin bez chuti a zápachu. Konec pak nastesti preradil na vyssi rychlost. Zatim se mi od Lapeny nejvic libili Manzele odvedle. To byla zabava celou dobu a porad nejake zvraty.

RendyaDav
13.07.2020 4 z 5

Parádní čtení,to byla jízda...Výborný děj,autorka mě nezklamala...Příběh plný napětí ,zvratů, tajemství, lží a k tomu všemu parádní konec...

rottwy
13.07.2020 2 z 5

Nějak to nadšení kolem této autorky nechápu. Za mě průměrná detektivka s překombinovaným dějem a lehce odhadnutelným pachatelem. Ale jako oddychovka fajn, čte se to samo.

M100
12.07.2020 5 z 5

Další super, čtivá kniha. I když jsem pak vraha předpokládala kniha vás chytne a nepustí. Těším se na další.

Marciem
12.07.2020 5 z 5

Kniha nezklamala i když je dost brzy předvídatelný vrah, ale je i přesto čtivá se zajímavou zápletkou.

Vakalik
12.07.2020 3 z 5

Shari Lapenu mám moc ráda, ale tahle kniha mě popravdě trochu zklamala. Děj je předvídatelný a chybí mi tam hlubší analýza do myšlenek postav. Pro mě to byl takový tuctový knižní thriller, který mi v paměti zapadne mezi mnoho dalších momentálně vycházejících.

tanecnica
11.07.2020 4 z 5

Na začátku jsem se nemohla zorientovat v postavách, na prvních stranách jich bylo najednou nějak moc. Ale když už jsem se začetla, byla kniha fajn. Občas se mi to sice zdálo překombinované, ale jako celek se to dá přečíst. Možná jsem od autorky čekala více, proto jen čtyři hvězdičky.

niki7763
11.07.2020 4 z 5

Opět a znova... Shari se s tím prostě nese*e. Po přečtení Nevítaného hosta jsem se bála, že Jeden z nás bude na podobné bázi, ale díky bohu, nebylo tomu tak.
Fanoušci si jistě už zvykli na pohledy více postav. V dnešní době se snad už žádné jiné díla nevydávají. Prostě pohledy z více úhlů. Časem mě to už přestávalo bavit, bylo to neustále to samé dokola.
Ale Shari, ta to opravdu umí předvést!... Já nemám ráda detektivky a ani romány. Ale aby paní L. dokázala opět do knížky vložit trochu té "romantické" zápletky, detektivní prvky a ještě vše psané moji oblíbenou er-formou tak, aby mě to bavilo?...Neskutečné.
Jako o dílu samotném musím říct, že mi to přišlo trošičku přitažené za vlasy, či jak to nazvat, ale zároveň to bylo povzneseno s takovou lehkostí :)) A zase znova. Žádné popisování zbytečných místností, věcí. Otevřete knížku a hned jste na pozoru.
Já se přiznám, že vraha jsem neodhalila až do samotného konce a ano, nechala jsem se opravdu odvést od pravdy vedlejšími nástrahami a vůbec mi to nevadí :)
Kniha je jako vždy čtivá, napínavá ale ta kupa lží, které se derou postupně na povrch, Vás trošku nutí se opravdu zamyslet nad svým životem a říct si... Můžu někomu skutečně důvěřovat? :))

MichaelaS081
11.07.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Takový konec jsem nečekala. Zase super kniha od této autorky.

Michnicka

Super oddechovka.

Jana-Marie
10.07.2020 4 z 5

Hezké, čtivé; jenom mi to přišlo asi až moc překombinované.

milena8281
10.07.2020 3 z 5

Dobře napsaný příběh. S každým okamžikem přibývá potenciálních pachatelů a děj se víc a víc zaplétá. Nakonec vyšetřování úplně rozloží celou komunitu. Všichni podezírají každého, tajemství vyplouvají na povrch a ani dlouholetí partneři si nejsou jistí tím, že se opravdu dobře znají. Přesto jsem také tušila, kdo je pachatel. Každopádně jsem si celou dobu říkala, jak bych se v podobné situaci cítila já, jak si všímám nebo nevšímám dějů ve svém okolí, ve své rodině, komu věřím a nebo nevěřím a proč. Naprosté psycho.

tygřímáma
10.07.2020 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, která mě absolutně pohltila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Rozuzlení zajímavé a nečekané. Ale život se někdy může pěkně zamotat. Za mě jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla.