Jeden plus jedna

Jeden plus jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2023 523

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

Manifest blech
07.10.2019 1 z 5

Z knih autorky jsem četla už lepší bych řekla. V podstatě spíš rodinný příběh než-li romance.

zimolka
30.09.2019 5 z 5

Velmi krásná ,čtivá oddychovka.

handulli
27.09.2019 3 z 5

Od žánru jsem víceméně dostala to, co jsem čekala. Oddychové čtení, nad kterým se nemusí přemýšlet. Knížka je docela čtivá, takže mi děj odsýpal, ale vadilo mi tam několik nesrovnalostí. (spoiler) Třeba jsem nechápala proč pan Nicholls dělal rodině taxikáře - nejprv tedy uváděl, že se sám potřebuje zastavit v Northumberlandu, ale nakonec je odvezl do Skotska a pak zpět domů, anižby v této oblasti zastavil. Ano, Northumberland mohla být jen přesvědčovací taktika, ale pan Nicholls na mě nepůsobil jako člověk, který chce pomoci rodině v nesnázích z altruistických důvodů (nebo jsem mu to prostě nevěřila). Jak už padlo v komentářích níže - ještěže v UK neznají Kinedryl, jinak by bylo po příběhu :D Ke konci mi začala Jess lézt na nervy. Abych byla upřímná, tak jsem si fakt dost často říkala, cože na ní ten Ed viděl :D Zkraje se upejpala, když je měl odvézt, ale pak mu prostě regulérně naplánovala několik zastávek - u tchýně, u bývalého.... Ale konec to tak nějak vyvážil zpět a finální dojem zůstal kladný.

JancaMia
08.09.2019 5 z 5

silná kniha o jedné z nás ...

Kulhavá
02.09.2019 5 z 5

V okamžiku, kdy jsem se začetla, přečetla jsem jedním dechem.Skvělá kniha.

Rosana
29.08.2019 5 z 5

Krásný příběh, jako vždy, od Jojo Moyes. Jsem moc ráda, že to dobře dopadlo se psem Normanem.

Taralcielle
28.08.2019 5 z 5

Milé, oddechové, laskavé počtení. Romantický příběh, plný nejrůznějších zvratů. Příjemné zpestření v příběhu představuje Jessina dcera - malá geniální matematička. Zajímavý je i pohled od náctiletého šikanovaného puberťáka.

monika011
25.08.2019 4 z 5

Jak já mám ráda knížky Jojo Moyesové. Neexistuje žádná jiná autorka, u jejichž knih by si odpočinula více. Neříkám, že se jedná o nějaké převratné dílo s hlubokou myšlenkou, ale ten pocit, který ve vás vyvolá mi stačí. Stačí na tolik, abych řekla, že se mi ta knížka velmi líbila, že jsem se bavila- smála i brečela, rozšířila svoje znalosti, byla dojatá.
Ideální kniha k odpočinku, když prostě chcete vypnout a nemyslet na nic.
Velmi zdařilé dílo.

pipi.sava
15.08.2019 5 z 5

Výborná kniha. Ráda se k ní vrátím. Krásný příběh.

Zuuuza
07.08.2019

K této knize mám jedinou poznámku: Ještě že v Anglii neznají Kinedryl. Jinak by se to celé nestalo.
Nicméně jako červená knihovna to přesně odpovídá žánru, na slzení na dovolené ideální.

Yuki_Kuchiki
22.07.2019 4 z 5

Kniha je pěkná, čtivá. nesnáze hlavních hrdinů jsem vnímala jako ty své.
Jediné co musím vytknout je množství chyb v překladu i gramatice.. jinak palec hore :))

JankaK
09.07.2019 5 z 5

Knihy Jojo Moyesové jsou pro mě vždycky sázka na jistotu. I dospělí občas potřebují pohádky.

Mateo67
05.07.2019 4 z 5

Pěkné, oddychové. I dospělí můžou číst pohádky s dobrým koncem. A to nemyslím nijak negativně.

MOu598
27.06.2019 2 z 5

Rychle se čte, smutné i veselé, i se zápletkou. Čtení na dovolenou, připomíná americké filmy.
Citát: "Dobré věci se stávají dobrým lidem."

Niu
26.06.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha. Pro mne lepší než série s Louisou Clarkovou. Vtipné, smutné, plné naděje na lepší zítřky. Velmi rychle přečteno. Hlavní postavy sympatické. Nepsal to sám život?

HanWali
13.06.2019 5 z 5

Úplně me uchvátila a vím, ze je to kniha ke které se určitě vrátím. Nádherně napsané ,žádná slaďárna, je v ni úplně všechno od legrace po smutné části. Výborná !!!!

TGM
12.06.2019 3 z 5

Kniha pro relax.

MichaelaBublina
10.06.2019 4 z 5

Nejsem cílovka, ale i tak mě kniha bavila a dočetla jsem ji. Potřebovala jsem odpočinek od detektivek a nenáročné čtení, což knížka splňuje.

Tefnut
09.06.2019 4 z 5

Kniha zpočátku působila zdlouhavě, později, když se do ní člověk začetl bylo to o něčem úplně jiném. Příběh byl zajímavý, styl psaní byl také pěkný. Od autorky to byla první kniha, kterou jsem četla. Nad jednotlivými postavami se člověk musel zamyslet jaký žijí život a co se s nimi děje. Knihu hodnotím pozitivně,...

hapac
23.05.2019 4 z 5

Čtivé, milé, oddechové....zkrátka fajn.