Jeden plus jedna

Jeden plus jedna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2012 522

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

knihomolka27
02.06.2021 4 z 5

(SPOILER) Než jsem tě poznala je jedna z nejemocionálnějších knih, které jsem kdy četla......četla jsem jí jenom jednou, protože podruhé, by to asi pro mě bylo až příliš bolestivé.....proto jsem ráda, že jeden plus jedna je kniha, která sice taky není o veselých věcech, ale zkrátka a dobře....nakonec to stejně skončí tak, jak si přejeme.

Musím říct, že na knihu jsem měla políčeno už opravdu dávno.....snad od doby, kdy vyšla. Pořád jsem, ale otálela s koupí.....až nakonec si ke mně přeci jen našla cestu skrz knihovnu. Ze začátku jsem byla mírně zklamaná....kniha mě nějak moc nezaujala....a už jsem si v hlavě představovala recenzi, která bude začínat slovy jako.......nudné, pro mě nezajímavé, skoro o ničem...zapomenutelné. Můj pohled se pravděpodobně zlomil ve chvíli kdy se naše ,, parta" vydala na onen výlet. Pak mě to začalo opravdu moc bavit...a celé cestování po Skotsku se mi opravdu moc líbilo....a v hlavě jsem si dokázala příběh představit rovnou ve filmové podobě, která by jistě vykouzlila na tváři úsměv mnoha romantickým i neromantickým duším. Po skončení výletu se to zase trochu přehouplo, a já se přistihla, že mě kniha přestává bavit...................ale každopádně knihu nemůžu hodnotit jinak než kladně.

Líbí se mi, že prezentuje život normálně nenormálních lidí. Mladá matka samoživitelka, co nemá peníze, ale nechybí jí obří dávky optimismu, malá roztomile upřímná holčička se zálibou ve třpytkách, co je génius na matiku, mladá puberták co má na všechny vztek a je šikanován, protože je jiný než ostatní, a v neposlední řadě uhlazený boháč s komplexi z mládí a policií na krku.............jo a taky jeden moc a moc roztomilý a smradlavý pes.

Já nevím jak ostatní, ale já prostě miluju....téma těhletěch výletů a dobrodružství. A ještě víc pokud to spolu zažívají postavy, které se moc neznají, nebo se moc nemusí. A tahle kniha přesně o tom byla................postavy v ní byly své, taková malá skupinky lůzrů.....a možná i díky tomu sem si je tak oblíbila. Moc se mi zamlouvalo, že se autorka rozhodla, že prostě tu romantiku pojme trochu jinak a víc realisticky........jo, romantika je podle mě prostě i to, že někomu podáte toaleták když má zažívací potíže na záchodě, romantika je, že se radši vyspíte v autě než, abyste tam nechali tu dotyčnou osobu spát samotnou...............nebo takhle, všechno tohle prostě k těm skutečným citům patří, ke skutečnému životu.............a to se mi líbilo. Bylo totiž jasný, že postavy se mají prostě skutečně rádi i se svými nedokonalostmi, zvládají spolu i krizové chvíle............když někoho vidíte zvracet, vidíte ho když je mu nejhůř a vypadá jako kdyby byl za týden o 20 let starší, když ten dotyčný udělá vážně nějakou obrovskou blbost...........a i přesto to všechno a další věci, s tím člověkem zůstanete.....tomu já říkám skutečná láska. Milovat dokonalého člověka není žádné umění, jde to snadno....v knihách o takové lásce často pochybujete, zdali je skutečně tak hluboká, zdali by přežila v reálném světě....kdežto o té lásce, která toho přežije tolik co postavy během svého výletu...o té nemáte moc proč pochybovat.

Knihu tedy doporučuji, už jen proto, že se v ní dočtete...že být nenormální, je vlastně normální. A že po špatném období přijde i to dobré........

Na závěr chci jenom dodat, že občas bylo čtení trochu emočně náročné......cítila jsem se dost úzkostlivě při scénách s šikanou, s tím jak vyžívali bez peněz......občas to opravdu nebylo hezké čtení. Dokonce jsem se přistihla, že mám během nějakých scén velký vztek.........vztek za to, že těm dobrým lidem se v životě opravdu dějí hrozná zvěrstva.....a že je ostatní nenávidí prostě jen proto, že žijí, nebo dýchají...nebo protože jsou odlišní.......hlavně to bylo ve scéně se psem na konci....vy asi víte co myslím......takže tak..............

Jo a ještě, chci říct, že od Jojo jsem měla tu čest číst další dvě knihy
Než jsem tě poznala - možná jedna z vůbec nej knih, VELMI emoční, krásná a komplikovaná
Dívka již jsi tu zanechal - pro mě vcelku zapomenutelné, nemusím moc dvě časové linky
Jeden plus jedna - velmi milá, příjemná kniha, také sentimentální...ale i velmi vtipná
Asi si přečtu i něco jiného

Alto98
10.05.2021 3 z 5

Po Než jsem tě poznala je to zklamání. Úplně jiný styl, postavy jsou komiksově jednorozměrné. Snaha o humor za každou cenu nedopadla dobře. Příběh nevěrohodný.

JanuldaN
24.04.2021 4 z 5

Krásná romantická kniha plná emocí, která popisuje bohatství i v chudobě. Hvězdičku strhávám za vláčný rozjezd - začetla jsem se až kolem strany sto.

adelazelenkova
20.04.2021 2 z 5

Kniha Jeden plus Jedna mě velice zklamala. Jojo mám opravdu ráda, ale bohužel má vedle fantastických děl i knihy, které se prostě nepovedly. Největší problém jsem měla s hlavními postavami, především s Jess. Vadila mi od prvních stránek. Pořád si na něco stěžovala, měla jen svůj názor, chovala se nelogicky, její dialogy byly úplně mimo.. Popravdě se mi nejvíce zamlouval Ed, ostatní postavy se moc nevyvedly. Další “průšvih” knihy je předvídavost. Už z prvních stránek víte, jak to dopadne. I když jsem romantik, tady jsem si opravdu přála, aby žádná láska nebyla. Prostě mi ti dva vůbec nešli k sobě. Také mi vadilo, že příběh byl tak trochu nereálný (druhá olympiáda, peníze pro psa,...) a proč Nicky nežije s tátou. Je mi to líto, že takové nízké hodnocení musím dát právě této autorce.

Zzofinka
17.04.2021 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Mám ráda vyprávění z pohledů různých postav, navíc tady mi byly postavy sympatické, přestože každá byla svým způsobem vlastně looser :-) Asi nejlepší knížka, kterou jsem od Jojo četla. Děkuji!

Dada077
08.04.2021 5 z 5

milá romantická oddychovka, ktorá má spád. Tak, ako som u Moyesovej zvyknutá.

Fallon443
02.04.2021 4 z 5

Knihu jsem hrozně dlouho odkládala, myslím, že tři roky, protože jsem se nemohla začíst. Ale jakmile jsem neměla co číst, tak jsem si řekla, že jí dám ještě šanci a zjistila jsem, že vůbec není špatná. Vlastně byla vážně dobrá a už dlouho mě žádná kniha tak nepobavila jako tahle.
Krásná oddechovka, kde nechybí ani romantika, ani humor a rozhodně stojí za přečtení!

lucias11
24.03.2021 5 z 5

Úžasná kniha plná emocí. Dlouho jsem se tak nenasmala a nedojala nad knihou. Ráda se k ní vrátím

lucky4ever
09.03.2021 4 z 5

Příjemná oddechovka která se rychle čte a která ukázala, že i když se člověku nic nedaří, vždy je nějaké světlo na konci tunelu. Několikrát jsem se přistihla, že počítám peníze s Jess.

alekis
07.03.2021 5 z 5

Tomu se říká přes překážky ke hvězdám. Je to jedním slovem bomba! Možná maličko rozvláčné, ale nevadí. Podstatné je, že je to zábava až na půdu a to je v této době žití za časů korony nejlepší lék!
:-)

Kacatko86
20.02.2021 5 z 5

Pěkný, svižný a čtivý příběh o problémech jedné rodiny, protkaný romantickou dějovou nitkou s předvídatelným vývojem. Příjemná oddechovka, hezky se četla, autorku mám moc ráda

Minu96
27.01.2021 5 z 5

Zajímavý příběh, který svižně ubíhal. Občas mám problém s autorčiným stylem psaní a trvá mi, než se do její knihy začtu. Ale tuto řadím mezi povedenější kousky.

Raislin
23.01.2021 5 z 5

Kniha je moc hezká. Opět zajímavý příběh. Autorky knihy jsem si zamilovala.

Surikata369
17.01.2021 3 z 5

Oddechovečka, rozhodně příjemná. A s tím uprděným Normanem vlastně i vtipná :)

lisell
11.01.2021 5 z 5

Pohodová romantická knížka, která se přesně hodí na pochmurné zimní večery. Nejedná se o žádné náročné čtení, tudíž se čte úplně samo.

zdenaR
04.01.2021 4 z 5

Příjemné počtení, jak jsem od autorky očekávala.

Anyzz
15.12.2020 5 z 5

Jojo Moyes má v mém knižním srdci už řadu let své místo. Dnes mi opět dokázala, že si to místečko vydobyla plným právem. Její laskavé příběhy s neotřelými postavami mě nutí se při čtení neustále usmívat a užívat si onu příjemnou atmosféru, kterou Jojo jako mávnutím kouzelného proutku pro své čtenáře vytváří. Takové milé pohlazení na duši, které by si měl každý občas dopřát..

Neodepřu si jeden dotaz do pranice: Jsem jediná, komu se na konci knihy s těžkým srdcem loučilo se sympatickou čtveřicí hlavních postav a jejich zvířecím parťákem Normanem?

Pajina68
26.11.2020 5 z 5

Tak tahle knížka se mi opravdu moc líbila. Ze začátku jsem jí nedávala moc šancí, ale během četby mne fakt pohltila a já byla moc zvědavá, jak to vše nakonec dopadne.

MV111
01.11.2020 3 z 5

Obyčejná knížka o obyčejných věcech. S hezkým poselstvím pro ty, kteří nejsou právě na výsluní. A o tom, ze všichni chceme mít lidi, ke kterým patříme.
Jeden citát:
“Možná do své rodiny nezapadám tak hladce jako vy do té své, jako řádka kolíčků do dokonale kulatých dírek. V naší rodině všechny kolíčky a dírky předtím patřily někam jinam a jsou všelijak vzpříčené a trochu naštorc... Ale něco jsem si uvědomil: Můj táta je sice blbec, ale je to můj blbec, a jedinej, kterýho mám.”

evik2710
28.10.2020 5 z 5

Pěkný příběh a konec pěknej doják