Závěje

Závěje https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87554/bmid_zaveje-DRM-87554.jpg 5 649 164

Bostonská soudní lékařka Maura Islesová, která přiletěla do Wyomingu na konferenci, se zúčastní lyžařského výletu. Když terénní vůz uvázne na zaváté horské silnici, ocitne se skupina bez pomoci v pustině. Za soumraku doputují do odlehlé osady jménem Říše věčné blaženosti, kde stojí dvanáct až přízračně stejných domů a kde se muselo odehrát něco hrozného. Auta jsou v garážích, na stolech zůstalo nedotčené jídlo. Obyvatelé jako by se rozplynuli. Šlápoty na sněhu však prozrazují, že Mauru a její přátele někdo v mrazivé tmě nespouští z očí… Po čase na stejné místo vyráží detektiv Jane Rizzoliová z bostonského oddělení vražd, aby vypátrala jak záhadu opuštěných domů, tak děsivou pravdu o osudu své dlouholeté přítelkyně.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Ice Cold , 2010

Marcik7
28.12.2017

zhltnuto za jeden den - skvělé, napínavé, mrazivé (a to doslova)

harena
22.12.2017 5 z 5

Další skvěle napsaná knížka od Tess Gerritsen přečtená za dva dny, napínavá od začátku do konce s opravdu překvapujícím závěrem. Hlavní hrdinkou příběhu, který se odehrává v zasněžených, mrazivých údolích a lesích je tentokrát Maura. Pokud máte rádi detektivní thrillery, tak tuto krátkou knížku plnou napětí určitě doporučuji.

TomHr
08.12.2017 4 z 5

Upřímně řečeno, od předlohy přitroublého TV seriálu jsem moc nečekal. V půlce knihy jsem zjistil, že se nemůžu odtrhnout. Napětí a mrazivá atmosféra výborně vykreslená pomocí sněhu, rozdrcené nohy a několika málo rekvizit.
Bohužel jedna hvězda dolů za překombinovaný, sluníčkový a za vlasy trochu moc přitažený konec. Méně by bylo více, tak např. dvojice ubitá v motelu je v příběhu vysloveně navíc.

ivoiro
29.10.2017 5 z 5

Hodnocení bude velice stručné - skvělá kniha. Tím je řečeno vše.

Peslik
18.10.2017 5 z 5

"Závěje" tak trochu jiný druh napětí než je u Tess zvykem. Mrazivé, čtivé, napínavé a nebojím se říct, že do jisté míry i pravdivé. Obávám se, že toto téma je stále součástí naší doby a spousta lidí se snadno nechává vést a ne vždy tou správnou cestou.
Neskonale si tuto sérii užívám a vím, že jednou přijde okamžik, kdy všechny díly dočtu a budu netrpělivě čekat na další.

klokan.1905
06.10.2017 5 z 5

Závěje...
Závěje? Co k tomuto napsat?
Další pecka od Tess Gerritsenové ze série s Jane Rizzoliovou a Maurou Islesovou... Nezbylo mi, než se zavrtat alespoň pod peřinu, a tak "podporovat" Mauru Islesovou, která se společně s malou skupinkou lidí ocitá ve sněhem zavátých horských pustinách... V důsledku sněhové bouře se dostávají až do osady Říše věčné blaženosti - obyvatelé této osady však jako by se rozplynuli... Po čase se do těchto míst vydává i Jane Rizzoliová, aby zjistila pravdu o osudu své přítelkyně...
Neváhejte, čtěte... Celou tuhle sérii si neskutečně užívám... Jednoznačně doporučuji... Za pět *

Jane417
03.07.2017 4 z 5

Moc povedená detektivka s originálním dějem! První polovina příběhu je velmi mrazivá, má tísnivou atmosféru, místy je až strašidelná a děsivá. Děj je také velmi krutý a šokující. Kniha obsahuje několik momentů, kdy vám spadné brada a budete jen zírat, jak to vlastně bylo... Obě hlavní hrdinky jsou sympatické a problémy a radosti jejich osobních životů dodávají ději větší čtivost a šmrnc.

muchomurka
28.06.2017 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší detektivka o Jane a Mauře. Skvěle napínavá, suprové prostředí, záhada úplně opuštěné vesnice, kde není ani noha a je prostřeno k večeři. Byla jsem napnutá, jak to skončí, jaké bude vysvětlení. Sice ten konec bych snesla o kapku delší, ale ani takto mi nevadil. Jen co mi vzalo dech, kolik už blízkých osob a přátel Maury stihla Tess Gerritsen celkově ve svých knihách pohřbít.

000nugatovej
27.06.2017 3 z 5

Hororová atmosféra, překvapivý závěr. Opět – jak bývá u Gerritsenové zvykem – čtení, které čtenáře přitáhne.
Tyhle knihy mají jedno riziko: dobře se čtou a člověk ztrácí sílu a někdy i chuť číst pak knihy napsané náročněji…

HaHa11
07.05.2017 2 z 5

Moje první setkání s tou dvojicí akčních hrdinek vyznělo dost rozpačitě. Začátek skvělý - tajemná opuštěná osada kdesi v horách, hrdinové odkázaní jeden na druhého, vyhrocené vztahy .... Ale pak se z toho stal krvák a drsné čtení; detaily obětí a návštěvy pitevny se střídaly v rychlém sledu. A rozuzlení? Budiž, ale na celkové vylepšení reputace to nestačilo. Autorka a její hrdinky mi prostě k srdci nepřirostly.

MarieH
21.04.2017 3 z 5

Napínavé čtení, aktuální zápletka, čtivé, ale Maura není moje oblíbená hrdinka, asi si dám pauzu od této dvojky hrdinek.

martina.tim
28.02.2017 5 z 5

Opětovně neskutečně napínavý a strhující příběh plný mrazivého boje o život. Skvělé počteníčko.

Olga.S
28.02.2017 5 z 5

Opět skvělý kousek! :-)

Lolila
18.02.2017 5 z 5

Skvelá detektívka!!! A takisto aj autorka. Mrazivé, skvele napísané!!!! Určite odporúčam a pustím sa do ďalšej v poradí.

Aniga
17.11.2016 5 z 5

Moje první setkání s autorkou paní Tess Gerritsen, které je nezapomenutelné.
I když jsem tím pádem zatím jinou knihu z této série nečetla, nebyl problém se dostat hnedka do "obrazu" postav.
První půlka knihy byla naprosto geniální, běhal mi mráz po zádech z opuštěné Říše věčné blaženosti. Děj se závěrem, který bych nečekala.
Doporučuji. Rozhodně stojí za přečtení.

konicekbily
23.07.2016 5 z 5

Originální zápletka zasazená do pěkného prostředí a úplně jinak pojatá než předchozí díly. Hlavní hrdinka se ne vlastní vinou dostává opakovaně do neřešitelných situací a čtenáři se dostává možnost sledovat vícenásobné, jedno patro na druhém, poskládané řešení při hledání viníků. Drobné nelogičnosti promíjím a doporučuji k přečtení.A jdu po dalším dílu série!

kyssling
12.03.2016 4 z 5

Velmi příjemné překvapení, konečně se styl psaní, prostředí a chování postav změnilo. Navíc první polovina je skvěle dramaticky sepsána, i když jakmile POZOR DROBNÝ SPOILER "pochovávají jednu z postav" neubránil jsem se úsměvu ...

wooloong
05.02.2016 4 z 5

Zajímavá zápletka, nečekané rozuzlení. Opět ale nebyly některé situace a motivy dostatečně vysvětleny.

renefer
03.02.2016 3 z 5

Tenhle díl byl pro mne nejslabší nebo snad nejhorší ze všeho, co jsem od této autorky četla. Možná stejně strašná byla Gravitace... Nemám ráda, když v knize umírají děti a tady těch mrtvolek bylo opravdu hodně...

genie
23.01.2016 5 z 5

Mrazivý (doslova i do písmene) příběh zasazený do opuštěného sektářského obydlí, které by muselo nahánět hrůzu každému normálnímu člověku … První půlka knížky byla velmi napínavá a měla grády, druhá půlka sklouzla do "standardní" roviny vyšetřování, které skončilo nečekaným rozuzlením. I samotný úplný konec mě (trochu nečekaně) potěšil.
Tentokrát autorce odpouštím, že do té hrůzy už zase zapletla jednu z hlavních hrdinek. Jak to ty holky dělají, že to všechno zvládají ...