Závěje

Závěje https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87554/bmid_zaveje-DRM-87554.jpg 5 651 164

Bostonská soudní lékařka Maura Islesová, která přiletěla do Wyomingu na konferenci, se zúčastní lyžařského výletu. Když terénní vůz uvázne na zaváté horské silnici, ocitne se skupina bez pomoci v pustině. Za soumraku doputují do odlehlé osady jménem Říše věčné blaženosti, kde stojí dvanáct až přízračně stejných domů a kde se muselo odehrát něco hrozného. Auta jsou v garážích, na stolech zůstalo nedotčené jídlo. Obyvatelé jako by se rozplynuli. Šlápoty na sněhu však prozrazují, že Mauru a její přátele někdo v mrazivé tmě nespouští z očí… Po čase na stejné místo vyráží detektiv Jane Rizzoliová z bostonského oddělení vražd, aby vypátrala jak záhadu opuštěných domů, tak děsivou pravdu o osudu své dlouholeté přítelkyně.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Ice Cold , 2010

IvanaB
19.12.2015 4 z 5

Moje první knížka od autorky, přišla jsem na ni náhodou v knihovně, přečetla jsem ji jedním dechem. A když jsem zjistila, že jde o celou řadu, vzala jsem to od začátku.

fis.rena
07.10.2015 5 z 5

Skvělý počin, 3x nazdar!

Rade
20.09.2015 4 z 5

Fajn detektivka, napínavá, zajímavé téma, samozřejmě plus za ty odborné lékařské vstupy. V té velké konkurenci "detektivkové literatury", v rámci které hodnotím, to vidím na slabší 4 *.

ademar
30.08.2015

Jedna z nejlepších knížek od Tess Gerritsen.
Četla se jedním dechem. Velmi se mi líbila situace, do které se dostala Maura - hlavně v osobní sféře.

missa85
10.08.2015 5 z 5

Jedním slovem super .... nemám slov :-)

Selinute
29.06.2015 5 z 5

Tak to byla jízda .............. skvělá až do samého konce! A kdyby to šlo, tak určitě přidám i nějakou hvězdičku navíc.

Janishka
23.03.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem! Zasloužila by možná i hvězd šest :-)

jahodova
19.02.2015 4 z 5

Nechci opakovat níže napsané komentáře typu: má první od této autorky, napínavé čtení s nejasným koncem až do závěrečných kapitol... naprosto s nimi souhlasím. Jen si nejsem úplně jistá, kdo vlastně zavraždil Maury spolujezdce, které našli ohořelé po údajné nehodě v rokli? Buď jsem četla nedůsledně, nebo špatně pochopila naznačené. Byla to firma Dahlia Group, či starousedlík Loftus, či snad někdo jiný? Chápu, není to důležité, ale ráda bych v tom měla jasno, jak se to podle Vás odehrálo. Děkuji.

LEN.ny
29.01.2015 5 z 5

Náhodný objev této úžasně napínavé knihy v naší knihovně a také neskutečně šťastný objev mne dosud neznámé ale fenomenální Tess Gerritsen. Po této knize jsem začala číst sérii od začátku, nyní jsem u 6. dílu a nemůžu s Rizzoli & Isles přestat. Nicméně tato kniha se mi spolu s Neznámou zatím líbila nejvíce, napínavá od začátku až do konce, překvapivý závěr, skvělý příběh. Za mě si rozhodně zaslouží 5 hvězdiček.

aneleh18
05.01.2015 5 z 5

Tess Gerritsenová...Tato dáma mne začíná velice zajímat. První kniha v mé knihovně od této autorky Chirurg mne velice mile překvapila tím, že televizní seriál detektivek natočený na základě postav hlavních hrdinek se jen nepatrně dotýká knižní předlohy a tak neruší ve vytváření vlastních představ a fantazií. Po přečtení knihy Závěje jsem se ocitla v jiné poloze autorčina vypravěčského umění. Chvílemi jsem měla pocit že čtu detektivku, chvílemi horor a nakonec psychologický román. Zajímavý námět dělá z této knihy netradiční pojetí detektivního románu a nutí člověka (na rozdíl od jiných děl
jiných autorů) přemýšlet o tomto příběhu ještě dlouho po jeho přečtení.

Trina1
30.12.2014 4 z 5

Další skvěle napsaná knížka, přečetla jsem ji jedním dechem za dva dny. Jen byla, jak už tu bylo zmíněno, trochu překombinovaná, za to jde jedna hvězda dolů, ale jinak super - perfektně napsaná, čtivá.

CraWer
24.11.2014 4 z 5

Styl psaní téhle dámy, je zaručeně úctyhodný.
Druhá kniha od Gerritsen, mě snad zaujala snad i o něco víc, než ta první. (Poslední na řadě)
Přišlo mi to lidské, celkově dobře vymyšlené a velice se mi líbil nápad.
Knihu definitivně doporučuji, je čtivá a rozhodně zaujme.

89%

Jingle
30.09.2014 4 z 5

Ale jo, není to úplně na těch pět čistých hvězd, mouchy či mezery to trochu mělo, ale jinak vcelku poutavý příběh na dva podzimní večery, kdy si pod dekou chcete číst o mrazivých zasněžených pláních či lesích a jejich nebezpečích. Líbila se mi atmosféra. Kdyby ubylo překombinovanosti a naopak ještě trošku vygradovalo napětí, tak bych těch pět hvězd dala i s čistým svědomím. Knížka splňuje, co splňovat má - poutavá zápletka, dobře vykreslená atmosféra, objevují se v ní řešení různých vztahů i napětí... A hlavně si to na nic víc nehraje :)

asam
22.09.2014 4 z 5

Zajímavé téma, napínavý děj. Možná trochu překombinované. Ale přesto doporučuji.

efka.saf
02.09.2014 5 z 5

Už je to pár dní, co jsem knihu dočetla, a i když stále ještě zpracovávám dojmy z ní, nenapadá mě nic jiného než jednoslabičné WOW!!! Nádherně zamotané, lehce šokující a dokonale klaustrofobické! Většinou mám problém se do knížek pořádně začíst a prokousat se začátkem, který někdy trvá i do půlky knihy, tady to ale neplatilo. První polovina Závějí pro mě byla - prozatím - absolutním čtenářským vrcholem, co se týče tvorby Tess Gerritsenové. V momentu, kdy se celá skupinka ocitla v osadě Říše věčné blaženosti, jsem chvílemi zapomínala dýchat a ano - potupně to přiznávám, občas ve mě byla malá dušička. V polovině knihy se příběh zlomil a začal se již odvíjet směrem ke zdárnému konci, takže onen krásný klaustrofobický pocit vymizel, nutno ale podotknout, že právě konec a samotný závěr, tedy to, že nakonec je to "přece jenom trochu jinak", doceňuji až při zpětném hodnocení.

Někde jsem četla, že příběh se zdá býti lehce překombinován... Inu, mně se ani nezdálo. Nebo abych to upřesnila, příběhy T.G. vždycky začínají nenápadnou mrtvolkou, ale končí jako hodně zamotaný a složitý příběh se spoustou aktérů a mrtvol. Závěje mi tedy nepřišly nějak výrazněji překombinované, než kterýkoli z ostatních příběhů.

Co se týče červené knihovny (nebo spíše prvků z ní, které si autorka téměř nikdy nedokáže odpustit), tento příběh zas až tak moc prostoru pro romantiku nenabízel, vzhledem k tomu, kde se odehrává, ale i tak se zde něco málo objevit dalo. To něco málo je ale tak krásně a nenásilně zabudováno do příběhu, že ani po této stránce nelze příběhu nic vytknout. Za mě tedy dokonalé počtení a dokonalý čtenářský zážitek!

Evka27
15.08.2014 4 z 5

Ta se zase povedla!!!

Corell
29.07.2014 5 z 5

Závěje je první kniha, kterou jsem od této autorky četla a přesto, že byl příběh maličko překombinovaný, jak už se jeden ze čtenářů v recenzích zmínil - byla opravdu velice čtivá a strhující, místy tak napínavá, že jsem ji nedokázala odložit. Knihu jsem zvládla přečíst během jednoho večera a noci. Pokud máte rádi napínavé příběhy, tak mohu jen doporučit.

rose
26.07.2014 5 z 5

Skvělý detektivní thriller. Některé partie byly hodně sugestivní a i v letním horku jsem měla pocit, že se brodím závějemi. Konec byl překvapivý, napínavé čtení až do poslední stránky. Vylíčení opuštěné osady uprostřed liduprázdné krajiny bylo opravdu strašidelné. Tahle autorka mě zaujala a najdu si její další knížky.

katerina8681
09.07.2014 5 z 5

naprosto perfektní, nemohla jsem se odtrhnout

aannyy
08.07.2014 4 z 5

Trochu netypický příběh o Mauře a Jane. Příběh se odehrával kolem Maury, ze začátku jsem si myslela, že to bude jen o Mauře a že se tam Jane vůbec nevyskytne. Ale nakonec kniha dosáhla obvyklých kvalit Tess Gerritsen.