Učedník

Učedník https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7904/bmid_ucednik-dCh-7904.jpg 5 588 109

Ve volném pokračování románu Chirurg nás autorka opět zavádí do Bostonu - město kromě dusného letního parna sužuje řada šokujících zločinů, jejichž oběťmi jsou manželské dvojice. Způsob provedení ukazuje na sériového vraha Warrena Hoyta, neblaze proslulého zneužíváním chirurgických nástrojů, a úspěšnému uzavření případu by proto nemělo stát nic v cestě, kdyby… Kdyby Hoyt nebyl už rok za mřížemi ve vězení s nejpřísnější ostrahou! Pátrání se ujímá Jane Rizzoliová, jediná žena v bostonském oddělení vražd. Právě ona loni Hoyta dopadla a ze střetnutí si odnesla jizvy na dlaních i děsivé vzpomínky, přesto musí neustále překonávat nedůvěru svých kolegů. O případ se navíc začnou nečekaně zajímat nejvyšší místa a na scéně se objeví agent FBI Gabriel Dean, který ví zřejmě mnohem víc, než je ochoten prozradit. A jako kdyby to všechno nebylo málo, nečekané události způsobí, že hrůza, která na obyvatele Bostonu padá, se zdvojnásobí…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Apprentice , 2002

Lenka.Vílka
22.10.2018 3 z 5

("Every second, every minute, every hour, every day, It never ends, it never ends." ... It never ends - Bring Me The Horizon)

Hlavní důvod, proč jsem knihu chtěla číst, jsem vepsala do komentáře k prvnímu dílu, a proto jsem ho taky dočetla. Nejspíš bych se totiž na sérii vyprdla, ale kvůli té návaznosti jsem do toho šla. Ale tady končím. Škoda, čekala jsem to lepší. Vracím se ke svým oblíbeným narušeným vyšetřovatelům ;)
Přesto i tenhle díl doporučuji. Ale spíš ženám. Já raději ty drsné nebo nešťastné vlky.

lenuskav
10.10.2018 5 z 5

knížka byla super,jako snad všechny od autorky,akorát ten konec byl nějakej rychlej a prakticky bez vysvětlení??

wlado
29.09.2018 3 z 5

Pokračovanie Chirurga. Odporúčam túto knihu prečítať najskôr. Chirurg sa mi páčil viac. Učedník bol viacej klasická detektívka s vyšetrovaním a vyvodzovaním záverov. Určite stojí za prečítanie, no u mňa o hviezdičku menej.

jana3099
24.09.2018 5 z 5

Pokračování o práci i soukromém životě naší statečné Jane Rizzoliové ....... a nový, tajuplný agent FBI Gabriel Dean. Další díly této série jsem už některé četla a ty nepřečtené určitě doplním ve své knihovně a těším se na ně, za mě rozhodně plný počet ;-)

Demonlover
24.09.2018 4 z 5

Pokud si odmyslíte detailní popisy pitev a antropologického zkoumání, které jsou pro laiky atraktivní a postavu tajemného agenta FBI Gabriela Deana, tak už tam není nic moc k obdivu. Navíc, místy, špatně používaná lékařská terminologie. Možná chyba překladatelky ?

ivoiro
22.09.2018 5 z 5

Skvělé pokračování Chirurga. Vlastně jako celá série.

Marika Vanova
07.09.2018 4 z 5

Dobrá detektivka, ale některé věci z děje mi zůstávají nedovysvětlené, třeba :
SPOILER :
co ten chlápek, co spadl z letadla, čekala jsem, že ten padák na oběti bude jeho..
kde vlastně vzala Jane tak rychle tu pistoli..

Olous1
29.08.2018 5 z 5

No prostě parádní čtení...od začátku do konce velké napětí.Nutí vás to neustále otáčet stránky.Jdu pro další díl do knihovny.Musím se stále opakovat....tato řada mě moc baví.

petrzel
11.08.2018 5 z 5

Výborné pokračování ani chvilku jsem se nenudila ,jdu na další už se těším.

NADEI
30.07.2018 5 z 5

Učedník je volné pokračování Chirurga a je opět skvěle napsané. Barvitě vypsané hrůzné činy lidských bestií a jejich zvrácené choutky oproti emancipované i když lidsky zranitelné Rizzoliové. Tess prostě umí.

josska
27.05.2018 5 z 5

Super napínavé,čtivé,moc mě to baví i když jsem viděla celý seriál,spojuji si postavy s herci a je to super.Těším se na další...

Francoa
25.04.2018 5 z 5

Velmi dobré, napínavé a čtivé.Bohužel knihu Chirurg si asi hned tak nepřečtu, protože v naší knihovně není.Je také stále naděje, že v příběhu lze dále pokračovat, snad se dočkáme.Autorka skutečně dokáže čtenáře zaujmout.Dobrý výběr z jejích knih ke čtení.

Evule *
09.04.2018 5 z 5

Super, opět napínavé do poslední stránky...už teď potřebuju další díl... :)

moudivlacek
31.03.2018 5 z 5

Je to opravdu pokračování Chirurga a opravdu doporučuji jej přečíst jako prvního, abyste pochopili plno událostí v Učedníkovi. Děsivé pokračování hrůz z prvního dílu, možná ještě děsivější, každopádně autorka umí vyděsit a "zalézt" pod kůži. Nechci mnoho prozrazovat, každopádně milovníci tohoto žánru - rozhodně neváhejte, je to vážné, je to nečekané, a ten konec - proč si stále myslím, že to pořád není konec?
Rozhodně doporučuji.

salunka
26.02.2018 3 z 5

Jde v podstatě o pokračování Chirurga. Jane jsem si oblíbila, ale čekala jsem lepší konec.

Brembelik745
31.01.2018 4 z 5

Kniha je opět úžasně napsaná. Jde vlastně o pokračování knihy Chirurg. Jediné minus vidím v zakončení knihy. Každý určitě dychtivě očekává překvapení a odhalení vraha, tak promyšlených vražd...a ono se nekona :( Konec je hold odflaknutý, a zaměřený víc na hlavní vyšetřovatelku a Chirurga....za mně 4 *

Alex.rrr
29.01.2018 4 z 5

Škoda, že nejdou udělit půlhvězdy. Byla bych na 4,5. Příběh je skvěle napsaný, ale bez přečtení Chirurga, bych se v ději ztrácela. Napětí provází celou knihou, jen mi příběh připadal skoro stejný. Zakončení trochu jako z filmu, ale proč ne. Určitě se těším na nějaký další díl ze série. Stále se mi líbí, že ač je kniha o brutálních zločinech, není nic nechutně popsáno. Čehož si cením.

Chesterton
28.01.2018 5 z 5

Mám obavu, že jsem četla knihy v obráceném pořadí:(( Chirurga až jako druhou, ale i tak jsem si odnesla nevšední zážitek z autorčina mistrovství:) Získala si mě první knihou a asi jsem nekritická v jejím případě, ale první dvě knihy jsou asi to nejlepší co jsem od ní četla. Skvěle ovládá své řemeslo.

kahuda01
04.01.2018 4 z 5

Konec mi připadal trochu odfláknutý, ale jinak velmi dobrá kniha.

allyce
26.12.2017 3 z 5

Asi jsem měla od přečtení Chirurga nechat uplynout delší čas, než jsem se začetla do Učedníka. Je to příliš podobné a tentokrát mě děj nechával celkem chladnou. A policajtka Rizzoliová mi s tou její neustálou rádoby hrdostí lezla na nervy.

detektivní a krimi romány Boston

Tess Gerritsen