Poslední na řadě

Poslední na řadě https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176529/bmid_rizzoliova-islesova-posledni-na-rad-x65-176529.jpg 4 474 102

Už podruhé unikl Teddy Clock smrti. Před dvěma lety jen náhodou vyvázl, celá jeho rodina však byla vyvražděna. A teď ve svých čtrnácti, jako při děsivé ozvěně minulosti, Teddy jediný přežije masakr své pěstounské rodiny. Detektiv Jane Rizzoliová z bostonské policie je odhodlaná chlapce ochránit, zjišťuje však, že co se na první pohled jevilo jako shoda okolností, je ve skutečnosti jen děsivou součástí vrahova nelítostného postupu. Společně s patoložkou Maurou Islesovou navíc Jane odhalí, že Teddy není jediný sirotek, kterého si zločinec vyhlédl…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Last To Die , 2012

Fantasmagorka
16.12.2019 4 z 5

Jsem veliký fanda Tess Gerritsenové, ale tentokrát to nebylo úplně ono. Mám ráda, když něco naťukne a já mohu taky trochu hádat, co se stalo. Tentokrát tomu ale bohužel nedává šanci. Psané je to celkem svižně, rozuzlení bohužel až na posledních pár stránkách.

ddkk
14.12.2019 4 z 5

Jako vždy, neotřelý případ, který musí Jane a Maura vyřešit. Je to znovu zajímavý propletenec na první pohled nesouvisejících příběhů, do nichž vstupují naši staří známí z předchozích dílů série. Všechno vypadá jako jasný případ, jenže nic není tak, jak se zdá. Navíc je třeba ochránit tři bezbranné děti...Výborné, až na ten neuvěřitelně vykonstruovaný konec. Takže tentokrát jen za čtyři, ale přesto doporučuji.

moudivlacek
23.09.2019 4 z 5

A zase tu máme motiv starý snad jako samo lidstvo - touha po ...., určitě uhádnete sami. Každopádně od začátku do konce velmi svižný a napínavý příběh, zdůrazněný i obětmi a přeživšími dětmi.
Odhodlaná Jane, která touží znát pravdu a nesmíří se s rádoby naservírovanou pravdou, která se někomu hodí "do krámu", aby byl rychle případ uzavřen. A ani Maura není z těch, která hned je hotova se soudem o příčině smrti jen proto, že to tak naoko vypadá.
A je tu i starý známý Krysa a jeho noví přátelé v jeho novém působišti.

Jančislava
12.09.2019 4 z 5

Opět další kniha od Tess doctena. Zajímavý příběh se zajímavou zápletkou. Nejdřív jsem na sebe byla hrdá, jak jsem vraha uhodla a nakonec prd. Celkový děj se mi trochu vlekl, ale konec nabral správný směr. Bohužel, si knihy půjčuji v knihovně a tak je nečtu popořadě, tudíž si už nepamatuji detaily o klubu Mefisto a o Lily, což v tomto díle je dobré vědět. Celkově se mi kniha líbila.

muchomurka
31.08.2019 3 z 5

Já nevím, co si o tomto díle myslet. Mohl být hodně dobrý, ale nějak se mi nedařilo do děje začíst, skoro až za půlkou knihy mě to chytlo. Celkem mi vadily ty části, ve kterých se popisoval děj kolem těch dětí, třeba to jejich pátrání, a vyšetřování Rizzoliové a spol. bylo dost upozaděno. Konec byl dost překombinovaný a, jak už je to u Tess Gerritsen zvyklostí, velmi rychlý.
A možná byla taky chyba, že jsem nejdříve četla 11. díl v sérii a pak až tento, trochu jsem v tom pak měla zmatek a nechápala ty Mauřiny výtky k Evensongu.

Aivlis
29.08.2019 odpad!

Posledné knihy tejto autorky mi pripomínajú Patriciu Cornwellovú. Holky začali písať dobre, ale už im asi došla fantázia, príliš kombinované, pretechnizované, bez používania zdravého rozumu. Autorka už začína vykrádať samu seba.

petraj30
14.08.2019 5 z 5

Byla to naprostá pecka - skvělé!!!!!!

TaLu
28.07.2019 4 z 5

Tušila jsem, že od četby Murakamiho budu odbíhat. Toto byla opravdu příjemná odbočka. Jen škoda, že knihy série se ke mně nedostávají postupně, protože jsou v jednotlivých dílech připomínky a osoby z předešlých knih. Proto doporučuji, pokud možno, číst postupně. Zápletka nás tentokráte vtáhne do děje překotně a vzhledem k hlavním postavám nás udržuje v napětí až do posledních stan. Děti, které ve svém životě již podruhé čelí osobní tragédii se seznamují s prostředím tak trochu "jiné" školy. Detektivka k letním dnům jako stvořená, i když zřejmě v sérii budou lepší díly. Ústřední dvojici jsem si oblíbila již v předešlých příbězích. Chvílemi mi to celé přišlo dost nepravděpodobné, ale klidně jsem to autorce odpustila. Dobře jsem se bavila. Doporučuji.

Simona838
07.07.2019 5 z 5

Skvele!

Arsi
11.06.2019 5 z 5

Jako vždy - skvělá.

Greenfingers
19.03.2019 5 z 5

Nemohu jinak než opět chválit. Detektivky v podání Tess Gerritsen mě zatím nikdy nezklamaly. Mají vše, co od dobrých thrillerů očekávám: většinou originální zápletku, napínavý a dramatický děj, gradaci a nečekané rozuzlení. A navíc - styl psaní mně maximálně vyhovuje.

čef
05.03.2019 4 z 5

Detektivka nemusí být pro mne zcela uvěřitelná. Stačí, když se něco dozvím a trochu napnu, jak to ten detektiv(autor) vlastně vyřeší. Pokud je zde něco víc, tím lépe. Takže mohu říci, že tato kniha do mých mantinelů zapadla, pár hodin zábavy mi dala. Myšlenka románu podobná sirotčinci slečny Peregrinové pro podivné děti je zajímavá, i když tedy těžce uvěřitelná. Rozhodně patří mezi to lepší v této knize. Našli by se i stránky horší, ale ty si už můžete najít sami, pokud se s tímto románem někdy potkáte.

pingu1
02.03.2019 5 z 5

Pěkná detektivka, četla se dobře, jen konec byl trochu zvláštní ...

genie
16.12.2018 2 z 5

Opět rychlé čtení, ale … Dějově pro mě slabší. Vyšetřování bylo spíš výsledkem souhry různých náhod (i ta "středoškolská kriminálka" na mě působila profesionálněji než policie samotná), a ten závěr. Ne, prostě tentokrát ne...

wlado
09.12.2018 3 z 5

Výborné čítanie, až na trochu prekombinovaný dej. Záver určite prekvapí, no čakal som niečo iné.

Evule *
12.11.2018 5 z 5

Kniha, kterou neodložíte, dokud ji nepřečtete... :) Tess Gerritsen mě opět neklamala, škoda, že se pomalu blížím ke konci série...

petrzel
23.10.2018 5 z 5

Skvělá kniha ,perfektní série.

Pauline23
09.06.2018 5 z 5

Tess opět napsala skvělý kousek. Mám děti a musela jsem vědět kdo a co za tím stojí.

novecento
18.05.2018 4 z 5

Co se děje kolem nás? Kam až vede cesta za mocí peněz? Jak zrádná je a kolik osobních tragédií ji provází. Spisovatelka Tess Gerritsenová nám ve své knize dala opět nahlédnout do jednoho ze svých kriminalistických šuplíků. Příznivci dvojice Jane Rizzoliová-Maura Islesová si přijdou na své. V knize je hodně smutku, ale přes svoji krutost není brutální. Po přečtení si říkáte: již dost Gerritsenové…, ale něco vás stejně přitahuje k její další knize.

kahuda01
09.05.2018 4 z 5

První polovina byla lepší než druhá, ale celkově jsem s knihou spokojen.

krimi

Tess Gerritsen
americká, 1953
2011  92%Závěje
2006  89%Hříšnice
2005  90%Učedník
2007  91%Neznámá
2009  89%Zahrada kostí

Kniha Poslední na řadě je v