Jáma

Jáma https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414426/bmid_jama-KAk-414426.jpg 4 1469 1469

Kříďák, drásavý a děsivý psychothriller C. J. Tudor, se stal nejúspěšnější knižní prvotinou roku 2018. Nyní je tu Jáma, příběh, v němž autorka co do hrůznosti a napětí ještě přitvrdila... Joe se nikdy nechtěl vrátit do rodného Arnhillu. Ne potom, co zažil se svou partou: šikanu, zradu, sebevraždu. Ne potom, co zmizela jeho sestra Annie. Ne potom, co přišel o rodiče. Ale Joe nemá na vybranou. Protože to, co se kdysi stalo Annie, se děje zase. Protože minulost má ve zvyku se vracet. Protože nejhorší den Joeova života nebyl ten, kdy se jeho sestra ztratila, ale ten, kdy se vrátila.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Hiding Place (or The Taking of Annie Thorne) , 2019

miska2609
14.01.2020 3 z 5

Příběh vcelku zajímavý, dobře odsýpal, ale historka o jámě mě trošku zklamala

Anet2106
13.01.2020 3 z 5

Bohužel kniha pro mě byla velkým zklamáním. Nebylo tam vůbec tolik napětí, jaké u thrilleru očekávám. Zápletka byla velmi povrchová - autorka vůbec neosvětlila, co je na jámě tak okouzlujícího a jaká je vlastně její minulost a podstata, což mi velmi chybí. Jako zbytečná dějová linka mi přijde to, že hlavního hrdinu pronásleduje člověk, kterému dluží peníze....absolutně nerelevantní. Velký sešup v porovnání s Kříďákem, bohužel.

Kamili
12.01.2020 4 z 5

Pecka. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Napinava, tajemna, s prekvapivym koncem.

Haskra
11.01.2020 2 z 5

V prvních 2/3 knihy jsem byla nadšená, líbil se mi styl vyprávění i lehce sarkastický podtón hlavního hrdiny. V poslední třetině už jsem ale jen vrtěla hlavou. Rozuzlení zkazilo celý dojem z knihy.

maličkán
11.01.2020 2 z 5

Dvě hvězdičky dávám, že se dobře četlo, ale ten příběh, ouha. Kříďáka jsem nečetla, ani nejsem milovníkem Kinga, že spousta čtenářů přirovnává ke Hřbitovu zvířátek, tak nemohu posoudit. Začátek knihy vypadal nadějně, stále jsem na něco čekala a ono jen jakési cosi až do konce. Za týden nebudu vědět o čem to bylo.

eva2138
11.01.2020 2 z 5

Je mi líto, ale nelíbí. Slibný začátek vystřídalo asi 200 stran vykrádání života a díla Stephena Kinga. I když se kniha sebelépe četla, tak vždycky zamrzí, když se závěr knihy shoduje s vaší počáteční představou, jak asi kniha dopadne. Já bych to překřtila na Řbitov dětí...

Ajuszka
09.01.2020 5 z 5

Po propadáku jménem Kříďák bych neřekla, že další knize dám vysoké hodnocení. Tohle snad ani nenapsala stejná autorka. Příběh byl zajímavý, hlavní hrdina mi byl sympatický a vše bylo opředeno malým nadpřirozenem. Za mě určitě stojí za přečtení.

Jane333
06.01.2020 4 z 5

Je tam inspirace Kingem (Řbitov zvířátek), ale mně to až tak nevadilo, četlo se to dobře. I když zase tak strašidelný mi to nepřišlo, už jsem zkrátka vycvičená severskými detektivkami a horory, že mě jen tak něco nepřekvapí.

pet_pet
06.01.2020 5 z 5

Kniha mne tématicky zaujala více než Kříďák. Ty konce jsou trochu "moc" (u obou knih), ale jinak velice čtivé, napínavé :-)
Určitě se těším na další knihu....

Hana86
04.01.2020 4 z 5

Takže, přečteno... Ano, ano, podobnost s jistou knihou mistra Kinga zde je a četla jsem ji... Ale, mě tyto tajemné příběhy odehrávající se v zapadlých městečkách prostě baví. Hlavní hrdina Joe opět žádný svatoušek (stejně jako v Kříďákovi) a člověk si k němu moc sympatie nevypěstuje, jenže toto je pro mě docela originální a vůbec mi to nevadilo, ba naopak. Střídání kapitol minulost - přítomnost se mi líbila a celkově mi seděl styl psaní a postupné odkrývání tajemství. Rozhodně jsem se nenudila a přečteno během 2 dní. Určitě si přečtu další knížku. Za mě 4 hvězdy, protože Kříďák se mi líbil o trošku víc.

rodak
04.01.2020 5 z 5

Lepší než Kříďák,velmi čtivé , napínavé v ich formě psané.

Zmitko.m
03.01.2020 5 z 5

Jáma je naprosto napínavý a děsivý thriller a musím říci, že jsem dosud možná knihu s tak temným příběhem nečetl. Loni jsem četl Kříďáka a byl dobrý, ale kritiky Jámy nelhaly...Tato kniha je mnohem lepší. Už se těším na další knihu tét autorky, kterou prý píše...Těžko z knihy vybrat nejnapínavější nebo nejděsivější pasáže, ale hooodně silná je ta část, jak Joe prochází domem a najednou sedí na chodbě ta panenka Abbyočka..A dále všechny pasáže s Annie, když se vrátila...trochu mi to připomíná Řbitov zvířátek....

Bee240
03.01.2020 5 z 5

Jáma poslední kniha roku 2019 a první kniha 2020. Čekala jsem a doufala že bude Jáma stejně dobrá Kříďák, ale byla jsem velmi překvapena jelikož tato kniha je o stupeň výš než Kříďák. Velmi se mi líbila , byla to napínavá a čtivá kniha, plná tajemství a také místy dost děsivá. Abbyočko jen tak z hlavy nedostanu a s Annie jí budu mít ještě dlouho v hlavě. Kniha svým způsobem i hororová a není to jen thriller. Příběh je tajuplný a opředený zážitkem z dětství jako je tomu u Kříďáka. Prostředí malého městečka Arnhill je skvěle popsané a představivost mi pracovala na plné obrátky. Líbilo se mi že jsou tam i takové náznaky na předchozí knihu.Autorka se opravdu vyznamenala a napsala úžasnou knihu.

monika0356
03.01.2020 5 z 5

Mně se kniha velice líbila, jelikož jsem jí dočítala kolem půlnoci, musím přiznat, že jsem se i trošku bála :)

Skippi16
01.01.2020 3 z 5

Jáma byla oproti Kříďákovi o moc lépe zpracovaná, téma i nápad byly dokonalé. Velmi mě zaujala a přečetla jsem ji za chvilku. Ale nutno říci, že kdyby do této knihy autorka dala více tajemnosti a trochu déle si ji nechala pod rukama, mohlo to být o mnoho lepší. místy se tajil dech, místy nevadilo přeskočit pár stránek, ale za mě dobrá kniha.

sipkulka
01.01.2020 3 z 5

Jámu jsem dostala k Vánocům, osobně moc neočekávám od knížek s nápisem bestseller na obálce, ale i přesto jsem se do ní pustila. Děj jako takový se celkem táhl a knížka se mi zdála celkem odfláknutá či napsaná horkým perem. Osobně si myslím, že z tohohle tématu lze dostat mnohem kvalitnější čtivo. Nakonec dávám 3 hvězdičky protože konec překvapil a jako jediný byl celkem dobře napsaný.

Peggy2711
30.12.2019 2 z 5

Kinga nečtu, tak nemohu srovnávat. Jáma mi připomínala Kříďáka, který byl ovšem propracovanější. Toto dílo mi přišlo ploché, nemělo to ten správný švih, bylo tam "jakési" tajemství, co že se to v jámě děje, ale kniha mě nedokázala táhnout k nepřetržitému čtení. Pár strašidelných scén se zde ukáže, ale celkově mě to vůbec nenutilo přemýšlet a lámat si hlavu, co, kdo, jak.....

Epes
28.12.2019 2 z 5

Co je jádrem dobré detektivky a Jáma zoufale postrádá: Pravda, kterou má čtenář neustále před očima, a přesto ji nevidí, je postupně rozkrývána a slepována z malých střípků a v koncovce se poskládají v překvapivě jasný obraz. Oproti tomu Jáma začíná lacině naturalistickým prologem, pak dlouho pokračuje dějově velmi slabým příběhem, ve kterém rádoby "obchází" netušené zlo, a končí zjevením zcela vedlejší postavy Glorie, která coby Deus Ex Machina příběh "rozštípne". Pravda se převrátí naruby na dvou stránkách textu, z tyranů jsou rázem chudáci a naopak, hrdina zatočí s všemocným Špekounem a zjeví se strašidlo. Kniha je velkým zklamáním a dokladem, že je neradno spoléhat na marketingová sdělení na obálce.

Mkrh
28.12.2019 3 z 5

Kříďák byl fajn, proto jsem se těšil i na Jámu. Stejně jako většině mi vadí, že jsem si přečetl akorát druhou verzi příběhu točícího se kolem magické hlíny. Jinak čtivá knížka, která neurazí. Uvidíme, co třetí román autorky.

AliKoco
27.12.2019 1 z 5

Jediná věc, co můžu knížce nechat je, že se dobře čte. Tady končím s chvalou. Poté, co jsem zjistila, co je zmíněná Jáma zač, ztratila knížka kouzlo. Není to totiž nic jiného, než sprostá vykrádačka Řbitova zvířátek od Stephena Kinga. Nemám nic proti inspiraci od tohoto autora, nicméně prakticky obšlehnout celý děj mi opravdu nepřijde jako dobrá volba. Co se týče konce, přidávám se k většině s tím, že člověk čeká víc. Připadal mi nesmyslný, v některých věcech přehnaný a pramálo šokující. Z Kříďáka jsem taky odvařená nebyla, tudíž se k mým oblíbeným autorům C.J. Tudor nepřidá. Pokud budu chtít do budoucna číst příběh Kinga, raději si přečtu ten jeho.

thrillery tajemství horory šikana hornictví maloměsto britská literatura

C. J. Tudor
britská, 1972