Jáma

Jáma https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414426/bmid_jama-KAk-414426.jpg 4 1469 1469

Kříďák, drásavý a děsivý psychothriller C. J. Tudor, se stal nejúspěšnější knižní prvotinou roku 2018. Nyní je tu Jáma, příběh, v němž autorka co do hrůznosti a napětí ještě přitvrdila... Joe se nikdy nechtěl vrátit do rodného Arnhillu. Ne potom, co zažil se svou partou: šikanu, zradu, sebevraždu. Ne potom, co zmizela jeho sestra Annie. Ne potom, co přišel o rodiče. Ale Joe nemá na vybranou. Protože to, co se kdysi stalo Annie, se děje zase. Protože minulost má ve zvyku se vracet. Protože nejhorší den Joeova života nebyl ten, kdy se jeho sestra ztratila, ale ten, kdy se vrátila.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Hiding Place (or The Taking of Annie Thorne) , 2019

lulu0605
25.12.2019 4 z 5

Ctive, ponure, sala z toho dusno a neprijemno. Citite i vlhkost baraku.

Poeta.kno
24.12.2019 4 z 5

Kniha je celkem čtivá a děj rychle plyne. Většina z vás ji srovnává s Kříďákem, ale toho jsem ještě nečetl, tak třeba potom ještě hodnocení upravím. Jáma mi nepřijde jako vyložený knižní hit, ale na druhou stranu to také není špatná kniha.

MichalHoráček
23.12.2019 4 z 5

Druhá kniha od autorky a i ta se mi líbila.
Je znát, že je fanynkou Kinga, ale hledejte v dnešní době originální námět, který by se žádné jiné knížce nepodobal! Tudíž autorce přeji ještě spousty knih, které si od ní rád přečtu ????

Tapani
21.12.2019 2 z 5

Nemůžu říct že jsem se při čtení nebavila. Ale ve výsledku zklamání. Čekala jsem něco víc, než jen vykrádačku Kinga.

L.Helena
17.12.2019 3 z 5

Buď tam některé věci nebyly vysvětlené, nebo jsem je nepochopila. Kříďák se mi líbil víc.
Nicméně, četlo se to dobře.

Magnovak
14.12.2019 4 z 5

Vůbec nemám potřebu autorku hanit z vykrádání Kinga a spol., jak tu někteří tvrdí.

Mně osobně se příběh moc líbil, jak přítomnost, tak minulost, kniha mě bavila a hlavní hrdina mi byl od začátku sympatický. Moc se mi líbily paradoxy mezi jeho myšlenkou a vyřčeným. Některé dialogy jsou přímo brilantní. Zvláště ty mezi ním a Beth či Hurstem.

Samotný děj - inu, těžko už lze dnes napsat něco nového, z čeho bychom si fakt sedli na zadek, takže už jde jen o to, jak to který autor s prominutím splácá z již napsaného a napíše to po svém a pak se to buď líbí, nebo nelíbí. Něco bylo předvídatelné, něco bylo překvapivé, ale celkově pro mě povedené, napínavé i trochu strašidelné a prvky horroru byly tak akorát.

soupik2012
12.12.2019 4 z 5

Nemohu říci, že bych byla zklamaná, ale ani nejsem vyloženě nadšená. Kříďák mě bavil opravdu moc a tak jsem měla větší očekávání. Je to velmi dobře napsaný román s prvky hororu. I mně se zdá, že se autorka nechává inspirovat panem Kingem. Ale Kinga mám moc ráda a tak mi to příliš nevadí. Mnohem víc mi vadilo, že se děj místy stával snadno předvídatelný a tak až na samotný závěr, který mne docela mile překvapil, jsem byla ochuzena o nějaké to napětí a překvapení. Audioknihu čte pan Vasil Fridrich a čte jí opravdu moc dobře.

Hoshi
12.12.2019 4 z 5

Jsem překvapená, druhá kniha této autorky se mi líbila o něco víc, než první... Začátek příběhu byl pomalejší, ale jak otáčíte stránky, stává se čtivější, živější, strašidelnější a má překvapivé rozuzlení.. Za mě 4,5*

Didi15
11.12.2019 3 z 5

Rozhodně je to čtivá kniha, ale ten příběh mě nějak nedostal. Prostě mám takové protichůdné pocity, proto dávám za tři .

bookcase
08.12.2019 5 z 5

Taky se stávám fanynkou autorky. Líbil se mi Kříďák, líbila se mi i Jáma. S Kingem ji nesrovnávám a možná proto se mi dobře čte. Nebála jsem se, ale atmošku to mělo.

85098211
05.12.2019 4 z 5

Pokud jde o mne, tak si nemůžu pomoct, protože já mám autorčiny knihy fakt ráda ;-). Líbila se mi už její prvotina a i tato kniha je dobře napsaná. Já ji s knihami Stephena Kinga ani nesrovnávám, protože každý z nich má jiný styl psaní a je svůj. I když je zřejmé, že se tam autorka nechává inspirovat - ale na to má podle mého názoru právo. Každému vyhovuje něco jiného a já za sebe musm přiznat, že mi autorčin styl sedne víc než ten Kingův. Ale to je věc názoru ;-). I tento příběh je čtivý, napínavý a poutavý, přestože jsem v knize jen těžko hledala nějakou opravdu sympatickou postavu. Jednu hvězdičku ale ubrat musím, protože se mi předchozí kniha Kříďák zdála přece jen o maličko lepší :-).

monika0092
05.12.2019 2 z 5

Ja si prostě nemuzu pomoct. Ale nějak ee.
Přijde mi to jako vykradacka kinga a dalších autorů . Takové z části vykradene it.. Neco se skrývá pod zemí. Neco hlubokého. Smrduteho..fajn pavouci tam nejsou všude, jen se tam mihnou.. Zato jsou tam brouci.. Taky velká podobnost s partou luzru a jedinou ženou, ze které jsou paf jak děti, tak poté dospělí... Střih.. Tohle bylo z jedne knihy. Desuplna panenka, bez které holčička neudělá ani krok a pak je panenka všude?? Jee kde to jen bylo?? ??(ironický smajlík) ... Bezpochyby má talent... Opravdu hodně se mi líbí suchý, ironický humor, který vlastně i v realitě lidi nechápou. Má to i spád.. Nějaké to napětí.. Ale rozhodně ani Kridak a ani Jama ve mě nezanechaly pocit, že knížka byla wow a neco mi dala... Ba naopak. Hrozně sem se těšila na konec. Hodně jsem už předem tušila a stejně jako první kniha, mi prostě něco velkého chybí.. Neco, co mi dokáže dát většina knizek po přečtení.. Takovou chuť, přečíst si závěr znova a znova a znova.. Tady se tak nestalo..

nada3314
04.12.2019 4 z 5

Jáma je hrozně čtivá kniha, bavila mě. Jen mě mrzí, že mi nebyl sympatický hlavní hrdina Joe, byl to pro mě další utrápený závislý týpek, kterému není pomoci... Je to má druhá kniha od p. Tudor a za mě je na stejné úrovni jako Kříďák...

certik003
03.12.2019 5 z 5

Líbil se mi Kříďák a moc jsem se těšila i na Jámu. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. I když asi bych knížky nechtěla číst hned po sobě, protože v obou se opakuje stejné téma, i když tentokrát autorka přidala do děje tajemné síly. Mně autorčin styl psaní sedí, je pro mě hodně čtivý a ráda si přečtu další její knížku.

regiiiii
03.12.2019 5 z 5

A zas ten King. Jak mi došlo v čem spočívá Jáma na chvilku mě čtení nebavilo a byla jsem zklamaná, že zas kopíruje. Ale nejsem faninka Kinga a pro mě jsou její knižky lépe čtivé. Četla jsem od Kinga jen pár knih tak se těším až mi C.J. ina kniha nebude nic připomínat. Za mě lepší než originál.

čef
02.12.2019 4 z 5

Dobře čtivý thriller s prvky horroru, tak bych to brutálně zjednodušil. Napsáno tedy docela dobře, všechna tajemství z minulosti se pomalu odkrývají, napětí také hodně pomalu narůstá a dočkáme se i závěrečného překvapení. Možná je to trochu přifouklé, rozhovory a sny nejsou vždy přínosné, ale vše vyvažuje sem tam vtip nebo ironie. Nepovažuji za ztrátu času a doporučím pro nenáročné čtení.

plamínek21
01.12.2019 3 z 5

Celkově rozpačitost. Po Kříďákovi jsem měla velká očekávání, ale kniha mi je nenaplnila. Hlavní hrdina sympaťák, styl psaní mi přišel jaksi retro - a to se mi líbilo. ALE, když jsem pochopila o co půjde v jámě, tak mě to bavit přestalo. Víc upřesnit nelze vzhledem k riziku spoileru.
Posuďte sami.
Maluji tři hvězdy....no trochu se skřípěním zubů (i za Kříďáka).

invocation11
01.12.2019 3 z 5

Ze začátku jsem si říkala: super, je vidět, že C. J. Tudor se našla a jde svou cestou – psát umí, navodit atmosféru zrovna tak, i překlad musím pochválit, chtěla jsem číst dál a dál... jenže v momentě, kdy se tak trochu konečně otřeme o onu zmíněnou jámu, nedá si nevzpomenout na pár Kingových děl (nebudu však spoilerovat, ať nekazím četbu jiným) a je to tu opět – ano, víme, že Tudor je jeho velkou fanynkou, ale některé věci by zkrátka mohla udělat tak, aby v nich byla JEN ona. Konec možná trochu slabší, ale jako celek fajn.

lukas1038
29.11.2019 3 z 5

Přestože mě děj bavil, ale hlavní postava jako přes kopírák z Kříďáka

Lorelei13
29.11.2019 3 z 5

Dobře napsané, napínavé, ale ten King je tam opravdu hodně znát, až moc. Tím pádem moc brzy odhadnete, o co půjde...:(

thrillery tajemství horory šikana hornictví maloměsto britská literatura

C. J. Tudor
britská, 1972