Jak je důležité míti Filipa / The Importance of Being Earnest

Jak je důležité míti Filipa / The Importance of Being Earnest https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38772/mid_jak-je-dulezite-miti-filipa-the-imp-piY-38772.png 5 46 4

Česko-anglické vydání proslulé komedie irského dramatika Oscara Wilda. Anglický autor irského původu uvádí svou nejúspěšnější komedii podtitulem Lehkovážná komedie pro vážné lidi. Konverzační komedie o lásce a námluvách ve vyšší anglické společnosti, která skýtá autorovi nepřebernou studnici inspirace. Autor nešetří břitkým humorem. Co replika to vtip či bonmot. Stejně vtipné jsou i situace, které přinášejí neustále nové překvapivé zvraty. To vše a nenapodobitelný suchý anglický humor láká divadelníky k novým a novým inscenacím. Na své si přijde i čtenář této hry. Souběžný anglický text.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Jitro

The Importance of Being Earnest , 1895

MilanCFC
28.07.2020 5 z 5

Naprosto geniální anglický humor hned od první stránky, repliky perfektní, celou spoustu výroků či konverzací si budu nějakou dobu pamatovat. Číst to v originále dodává některým věcem a situacím nový rozměr, což se dá očekávat, ale tím ani náhodou nechci shazovat český překlad. Ba naopak, česká verze je rovněž mimořádně povedená. Skutečně skvělé drama.

kacka29
12.08.2014 4 z 5

Veselá oddechová četba. Pořád jsem se musela při čtení usmívat (hlavně na konci) :)

zutheska
27.04.2013

,,Narodit se, či být třeba jen vypěstován z příruční brašny, ať už má nebo nemá držadla, to mi připadá jako okázalé pohrdání slušnými zásadami rodinného života a připomíná to nejhorší výstřelky francouzské revoluce." Skvělá kniha plná lehkého situačního humoru:)

Kapitán
22.03.2011 5 z 5

po všech stránkách skvělá a nadčasová knížka, Británii máme co závidět

komedie dvojjazyčná vydání anglická dramata

Kniha Jak je důležité míti Filipa / The Importance of Being Earnest je v