Zákrok

Zákrok https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52178/zakrok-52178.jpg 4 142 36

Newyorský soudní lékař Jack Stapleton se stal otcem. Onkologové bohužel u jeho syna odhalili neuroblastom, velmi nebezpečnou formu dětské rakoviny. Jack se snaží odreagovat prací a věnuje se otázkám alternativní medicíny. Ale brzy do jeho života zasáhnou jiné dramatické události. Jackův dávný přítel ze studií Shawn Daughtry, teď renomovaný archeolog a biblista, objeví v Káhiře starobylou rukopisnou knihu, jejíž obsah mu slibuje mezinárodní slávu. Podnikne tajnou výpravu do podzemí Svatopetrské katedrály ve Vatikánu, aby odcizil schránku s ostatky, starou dva tisíce let. Ze zveřejnění objevu má největší obavy druhý Jackův dávný přítel James, nyní kardinál a newyorský arcibiskup…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Intervention , 2009

putpuda
29.09.2018 4 z 5

Hrozně dlouho jsem od Cooka nic nečetla, ani nevím proč. Tato kniha byla trochu jiná, ale jak už jsem řekla, dlouho jsem od autora nic nečetla, takže jsem si to vychutnala. Mě to bavilo. A určitě nebudu tak dlouho otálet s další četbou tohoto výborného spisovatele :)

Ales.BD
10.09.2018 2 z 5

Kniha, co nestojí za zapamatování. Zajímavá je snad jen provedená rešerše o alternativní medicíně a důvodech, proč nachází své pacienty. Náboženská zápletka je nudná, mudrování o tom, koho bůh stvořil a jak, hloupé. Kdyby autor před koncem konečně nezatlačil na pilu, nedotáhl by to u mě ani na ty dvě hvězdy.

čef
29.06.2018 5 z 5

Autorův talent a lékařské znalosti jsou opět znát. Kniha je poutavá a informačně dost zajímavá, tentokráte se autor navíc pustil do náboženství, archeologie, genealogických testů DNA a alternativní medicíny. Nakonec to u mne ustál, ale musím přiznat, že až na poslední chvíli, místy jsem již zapochyboval, jestli se ze svých zápletek dokáže vymotat. No, povedlo se, čtení nelituji a mohu doporučit

kacaaba
03.03.2018 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, chvilkama mi to připomínalo Browna, kterého mám také moc ráda. Co mi vadilo bylo, že nedotáhl tažení za alternativní medicínou, která mě dost zajímala a to samé s ostatky se nezjistila pravda, což pro mě bylo zklamání. Takový nemastný neslaný závěr, který mě u tohoto autora velmi překvapil.

Len2očka
31.10.2017 1 z 5

V celé sérii Cookových knih,které vlastním,je málo těch,které se mi nelíbí."Zákrok"mezi ně patří,naštěstí jsem si ji do sbírky nepořídila.

Ivetaa
30.08.2017 3 z 5

Čtu postupně celou sérii, ale tento díl mě dost zklamal. Náboženské pasáže jsem přeskakovala, byly k uzoufání nudné - tedy pro mě. Vyrostla jsem v době, kdy se náboženství "nenosilo" a dnes už to nedoženu... ani nechci. Moje volba.

iLuciferie
28.02.2017 2 z 5

Toto opravdu není "klasický" Cook. Knížka mi přišla velmi inspirována Danem Brownem, ale bohužel mi to u Cooka přišlo dost na škodu - lékařského tématu se tam prakticky nedotýká a uvedení do historických souvislostí mi přišlo (narozdíl od Browna) dost zdlouhavé a nudné.

prediger
28.10.2016 5 z 5

Musím říct, že kniha se mi velice líbila. Sice silně připomínala Šifru mistra Leonarda, ale to jsem autorovi rád odpustil.

Kubíííína
25.10.2015 4 z 5

Podivný děj, zpočátku nepříliš zajímavé, ke konci knihy velmi strhující okamžik a na poté opět podivný, ale hezký závěr ve stylu konec dobrý-všechno dobré.

Jossie
15.06.2015 3 z 5

Tak třetina ze začátku těžká nuda - opět nezáživné lékařské popisy a k tomu ještě náboženské výklady, ale pak se to naštěstí rozběhlo a vlastně to nebylo špatné. Jack tu potká přátele z mládí a nestačí se divit.

kleo9554
29.06.2014 1 z 5

Do poloviny se mi to četlo těžce, ale dávala jsem to, pak jsem se fakt snažila, ale poslední čtvrtina a konec... No děsné... Měla jsem si to odpustit...A závěr mě dost naštval! (Nemyslím JJ.)

čekanka13
29.10.2013 3 z 5

Po přečtení necelé třetiny textu jsem zjistila, že kniha bude o něčem úplně jiném, než jsem podle začátku očekávala. Přesto mne zaujala a i když téma, kterého se týkala, mi není nijak blízké, četla se mi dobře.

kika 13
02.03.2013 3 z 5

Podivný děj moc mě knížka nesedla.

Jack Bauer
16.02.2013 3 z 5

Ačkoliv je kniha velmi čtivá, tak vybočuje z řady. Čekal jsem , že příběh bude o léčbě JJ, ale ubíral se úplně jiným směrem a konec mě naprosto zklamal. I tak mě téma zneužívání papežské neomylnosti a poškození víry v nanebevzetí Panny Marie zaujalo ač jsem ateista. Robin Cook prostě umí psát, všechny jeho knihy se mi líbí. Nebýt konce dost přitaženého za vlasy dal bych čtyři.

guru
06.02.2013 2 z 5

Bohužiaľ mi hlavná téma tohto diela, a to raná história kresťanstva a celkovo cirkev veľmi nesadla.
Navyše ma sklamal záver, celkovo sa Jack choval akosi nevedecky.

Mišulenka
15.05.2012 3 z 5

Kniha byla, jako ostatně všechna Cookova díla, čtivá už od začátku, ale konec mě velice zklamal. Čekala jsem něco více reálného a otevřeného, jak bývá jeho zvykem...