Jmenuji se Reacher

Jmenuji se Reacher https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369733/bmid_jmenuji-se-reacher-03T-369733.jpg 4 170 53

Jack Reacher série

Jack Reacher je jedním z nejcharismatičtějších hrdinů naší doby. Dvanáct povídek v této knize ukazuje, jak vyrůstal, a napovídá, proč se z něj stal věčný tulák na nekonečné cestě. Jack Reacher je osamělý vlk, bludný rytíř, milovník žen, zastánce slabých a hrozba pro všechny zloduchy. Putuje bez zavazadla, bez cíle, a kdekoli se zastaví, narazí na potíže. Což je smůla pro ty, kteří je působí. Jeho otec byl voják, a proto Reacher i jeho starší bratr Joe vyrůstali na řadě amerických základen po celém světě. Ano, Reacher – ačkoli jej pokřtili Jack, nikdo z rodiny ani nikdo z ostatních lidí mu tak neříkal. Vždycky byl zkrátka Reacher. Zkušenosti ze stále nových a nových míst, kdy se musel prosadit mezi dětmi ostatních vojáků, ale získat si respekt i u místních kluků, se mu hodily i později. Když jako teenager zažil velký výpadek proudu v New Yorku, když musel vyšetřit vraždu mladé důstojnice na osamělé silnici v Georgii nebo se stal svědkem zdánlivě běžné krádeže kabelky v malém městečku v Maine. Kromě dlouhé řady románů napsal autor o svém hrdinovi také tucet povídek, jež všechny shromáždil do tohoto svazku. Jedenáct z nich vyšlo porůznu v časopisech nebo samostatně jako e-knihy; dvanáctá – zařazená na úvod souboru – dosud nebyla publikována. Kniha povídek je v sérii Jack Reacher vedena jako kniha 21.5... celý text

Literatura světová Povídky Thrillery
Vydáno: , BB art

No Middle Name , 2017

martineknatasa
28.07.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila, jako vše od Lee Childa. Jdu číst další díly.

Luigi1
06.03.2023 4 z 5

Tato povídková kniha mě moc nechytila

sloncekhk
27.10.2022 5 z 5

Lehce psané a čtivé

Stanas513
17.10.2022 4 z 5

Mám ráda knihy sestavené z povídek, dobře se čtou a děj odsýpá. U této knihy mi sem tam některá povídka přišla příliš překombinovaná. Ano, Jack Reacher je superman, na kterého nikdo nemá. Nejsem si jistá, jestli by mohl takto fungovat ve skutečném životě. Tady (v Čechách) jistě ne.

Merlin_CZ
07.10.2022 5 z 5

soubor krátkých povídek o Jacku Reacherovi, pro mě pěkné zakončení celé serie.

Disease
06.09.2022 5 z 5

Knihy Lee Childa mám celkem rád, i když mi přijdou trochu na jedno brdo. Nicméně tady ukazuje, že v povídkách je pevný v kramflecích a to jak u detektivních a akčních kousků, tak i u těch poetičtějších kraťasů ke konci sbírky.

jprst
21.08.2022 4 z 5

Jak už to u většiny povídkových knih bývá, úroveň jednotlivých povídek je samozřejmě kolísavá, nicméně ani jednu z nich bych neoznačil za špatnou. Nejvíce se mi líbily "Divočina" a "Příliš mnoho času", nejslabší asi byla povídka "Obsazeno".

jfialova
09.05.2022 3 z 5

Kvalita jednotlivých povídek značně kolísá. Najdou se tam super kousky, na druhou stranu některé z nich jsou fakt slabé. Takže autor evidentně psát umí, ale občas mu to nějak drhne. Překlad slabší, takové knihy ale asi nebude překládat Milan Lukeš nebo Zdeněk Urbánek.

hanzmb
13.10.2021 4 z 5

Je vidět, že zkrácený útvar povídky autorovi až zas tak nevyhovuje. Většina řešení spíš vyšší moc, než logické vysvětlení. Nejlepší povídky jsou asi ty z Reacherova dětství a mládí. To je příjemné doplnění celé série. Na druhou stranu jsou zde povídky, kdy by mohl místo Reachera vystupovat i nějaký Lojza z Horní Dolní. Je v nich jen použito jeho jméno bez hlubšího propojení na postavu.

shelma
23.09.2021 3 z 5

Povídky, které ocení asi jenom fanoušci Jacka Reachera.

Vlaďkaa4
07.10.2020 5 z 5

Standardní Reacher tentokrát v povídkách. Kudy chodi tudy zachraňuje. Lepší než Bond a Superman dohromady, pohádky pro dospělé, právě proto ho tak ráda čtu.

čef
23.08.2020 5 z 5

Zajímavý soubor povídek s dějem, který mám vždy rád. Reacher jde do soubojů vždy s otevřeným hledím, sice někdy s nepříliš férovým postupem, ale vždy účinným. Rovněž jeho myšlení je příkladné a efektivní a na straně slabých a těch dobrých. Nepřátelé potom často nevědí, co se s nimi vlastně děje. Velké povzbuzení do bojů běžného života.

CharlesWard
21.08.2020

Z 12 povídek, stálo za přečtení asi 5. Zbytek těžký průměr a v některých případech i podprůměr.

Lavender756
10.08.2020 3 z 5

První tři povídky vynikající, zbytek jaks taks a našly by se i horší kousky. Za mě žádná sláva, jediné plus vidím v tom , že se dozvídáme více z Jackova života s rodinou.

evka11
05.08.2020

12 skvělých povídek o Jacku R. od mládí až po autorem nejvíce popsanou dobu od jeho odchodu od vojenské policie. Řadu z nich jsem už četla v různých antalogiích, ale hlavně ty z dětství a mladých let mě opravdu velmi bavily. Doporučuji !!!

PetraBery
31.05.2020 4 z 5

Pěkné zpestření ve formě povídek. Dvanáct setkání s Jackem Reacherem, počátky jeho rváčské kariéry i postupy vojenských úředníků. Příjemně strávené chvíle, těším se ale na další plnohodnotný díl série :o).

Reacher81
29.03.2020 5 z 5

Opět úžasná kniha. Ovšem tentokrát v podání povídek. Nahlédnutí do Reacherových mladých let bylo příjemné. Moc se mi líbily povídky Druhorozený syn, Ve tmě a Každý jednou promluví. Reachera si vždy velmi užívám.

Radza
13.03.2020 4 z 5

Peknej soubor kratkych povidek pro zmenu

oleg
06.01.2020 5 z 5

Ani povídkové příběhy nezklamaly,Reacher mě prostě baví a moc pěkně se čte...

hankamol
12.12.2019 5 z 5