Jatka

Jatka https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3315/bmid_jatka-d4A-3315.jpg 4 916 185

Jack Reacher série

U opuštěné křižovatky kdesi v Georgii vystoupí jednoho rána z autobusu muž a vydá se v dešti čtrnáct mil do vzorného městečka Margrave, po stopách dávno zemřelého hudebníka. Tam je ovšem okamžitě zatčen a jako jediný cizinec ve městě obviněn z vraždy: první, k níž zde za posledních třicet let došlo. Avšak Jack Reacher - jak se tento muž jmenuje - není jen tak ledajaký tulák. Je to ostřílený vojenský policista, od dětství vychovávaný armádou, vycvičený k tomu, aby rychle myslel a ještě rychleji jednal. Jak postupně vycházejí najevo okolnosti svědčící o rozsáhlém zločinném spiknutí a zavražděných stále přibývá, je stále zřejmější, že si pachatelé v Jacku Reacherovi zvolili toho nepravého obětního beránka.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Killing Floor , 1997

Gindolfin
22.06.2021 3 z 5

Dříve bych tuto knihu asi prohlásil za nudnou. Ale teď jsem s ní spokojený. Hlavní hrdina netrpí depresemi. Hlavní hrdinka je krásná a schopná a není lesba. Vedlejší hrdina černoch nemá problém s barvou své kůže. Mrtvých je tam spousty, ale jejich smrt má smysl pro děj. Není tam jen pro efekt. Reacher má schopnost dedukce, nespoléhá jen na forenzní důkazy. Stará dobrá škola, kniha kde děj nemá převahu nad osobními problémy postav. Nebo dokonce autora.

Jury
05.05.2021 3 z 5

No do pulky knihy me to uplne sezralo, ale pak to nejak ztratilo naboj a nejak sem to uz pak docet jen z povinnosti…holt prumer

zazvorka
03.05.2021 5 z 5

Jacka není radno naštvat, pak se s nikým nepáře. Byla to jatka, ale bylo to prima čtení!

ladyKristyn
09.04.2021 3 z 5

Tuhle knihu jsem musela stále odkládat, moje ségra Jacka miluje, tak jsem to zkusila též a můžu říct, že pro mě to moc není. Nesnáším násilí i když je to jen v příběhu, nedokážu se pořádně začíst. Takže další díly asi ani zkoušet nebudu.

Lumír23
05.03.2021 4 z 5

Nečteno, slyšeno jako audiokniha, tak to možná bylo stravitelnější. Na pozadí, abych vysvětlil. Jsou to takové echt americké knihy...

petra9164
15.01.2021 5 z 5

Napínavý masakr!

careras.c
06.11.2020 5 z 5

pěkný pěkný...

bekule
28.08.2020 4 z 5

Nebylo to špatné čtení, taková dosti rozvleklá detektivka ovšem thriller ani náhodou.

Lotka
23.08.2020 4 z 5

Asi jsem objevila dalšího oblíbeného detektivního hrdinu.

work
05.06.2020 4 z 5

S Jackem Reacherem jsem se setkal jen dvakrát. V "A přece nezemřeš" (viz. moje minirecenze tam) a teď. Jak jsem pochopil z autorovy rozsáhlé bibiliografie, tak tyto dvě knížky jsou první a druhá v celé dlouhé řadě, ale v podstatě není mezi nimi vůbec nic, co by je spojovalo, takže se dají číst zcela odděleně bez toho, že by člověk o něco přišel.
Novela Jatka se mi líbila víc, než totálně za vlasy přitažená druhá knížka. Vlastně je to velmi solidně vystavěný thriller, napsaný přesně tím stylem, že se vyloženě nabízí zfilmování. Jako obvykle jsou silnou stránkou Childa Lee momenty, kdy se zápletka teprve staví - tempo je pomalejší, poznáváme postavy a jejich jednání, vypravěčský styl je vizuální, není problém se octnout TAM spolu s hrdinou. Pak, opět jako obvykle, se Lee příliš rozjede a zvrtne se to do akčního filmu, kde si prostě hrdina nemůže pomoci a musí neustále počítat rychlosti a úhly kulek, aby mohl co nejefektivněji zastřelit no vlastně kohokoli - tedy pokud se zrovna něžně nemiluje s nejhezčí dívkou ve městě, nebo svou všepronikající logikou nevyvozuje nějakou teorii, na kterou nemá šanci nikdo jiný připadnout.
Jazykově mi tu vadí totéž, čehož jsem si všiml i u "A přece nezemřeš". Stále se tam opakuje příkývl/přikývla, pokrčil/pokrčila rameny a famózní "o tom nemůže být pochyb". To je ale spíše problém překladatele, než Reachera - možná by ho měl zastřelit?
Takže celkově opravdu dobré čtení s velmi dobře vystavěným dějovým klubkem, kterému lze občasné zabroušení do akčních klišé v klidu odpustit.

Niu
23.05.2020 5 z 5

Ve všech těch nových detektivkách/thrillerech, kterých je teď knižní trh přehršel, tak tahle z konce devadesátek mě naprosto překvapila. Páááááni, jízda od začátku až do konce. Když jsem pochopila, co bude pointou příběhu, strašně mě zarazilo, jak mě to vtáhlo, bavilo a orientovala jsem se. Reacher je drsňák a líbil se mi jeho minimalismus v jednání a mluvě :o) Z toho by byl skvělý akční film. Žádné dlouhé cavyky, prostě jednal neskutečně rychle. Líbilo. Asi to souvisí i s faktem, že jsem vyrostla na akčních hrdinech ze sedmdesátek, osmdesátek a devadesátek :o)

Briv
06.05.2020 5 z 5

Když jsem jela poslední možný den, do knihovny půjčit knihy, tuhle chtěl manžel. Já jsem se k ní dostala později a rozhodně nelituji. Jack je sympaťák a zažije pár perných chvilek. Umí si ale samozřejmě se vším poradit. A je to i drsňák. Kniha je o tom, jak může být člověk v blbou chvíli na blbém místě. Povedla se. Ráda se pustím do dalších.

terinkha
15.04.2020 4 z 5

Mám ráda knihy v ich formě.
Mám ráda thrillery a detektivky, kde je hlavní hrdina pomalu nadčlověk, ke všemu celkem fešák a tak trochu erotoman, s věšteckou koulí v jedný ruce a pořádnou bouchačkou v druhý.
Nic ho nepřekvapí, nic ho nevyděsí, nikdo ho nemůže zabít.
Z toho nutně vyplývá, že touto knihou počínaje mám ráda i Jacka Reachera.
Poctivý 4 hvězdy a těším se na další!

Vlaďkaa4
25.03.2020 5 z 5

Zase jsem se tesila jak ti spatni dostanou co proto. A dostali????. Tady vzdy zvitezi dobro- Reacher

Explorer
22.03.2020 4 z 5

Dobře napsaná kniha, která vás vtáhne do děje a nepustí.

zbožňuju_knihy
24.02.2020 4 z 5

Začalo to jako super thriller a nakonec z toho byla pohádka na dobrou noc pro dospělé. Naprosto přitažené za vlasy v části hledání Paula Lennona a správného hotelu. Zhruba tam někde jsem se ocitla v pohádce, kde jde vše hrdinovi na ruku a byla jsem si jistá happyendem.
Někdy takové konce knize uškodí..

Šungitka
18.02.2020 5 z 5

Musím přiznat, že jsem k této knížce přistupovala s velkou rezervou. Pendergast od Childa a Prestona mě příliš neoslovil, tak jsem čekala něco podobného. Navíc vysloužilý voják, střílečky a tak (komentuji tímto i druhý díl)... Zcela překvapivě mě to vtáhlo do děje, Jack Reacher je sympaťák a vůbec mi nevadí, že to je nesmrtelný superman. Kupodivu se zaujetím sleduji jeho způsob uvažování, povídání o zbraních mi nevadí a jeho proměřování úhlú střelby úplně vidím před sebou. To bych u sebe nečekala. Prostě mě to nějakým způsobem oslovilo. Ve svém žánru je to pro mě dobře napsaná kniha, i když mezi své hodnotné knihy bych ji nezařadila. Ale to tento žánr splňovat nemusí. Tudíž to hodnotím v rámci thrillerů...

BlackBlade
26.01.2020 2 z 5

Začátek knihy velmi dobrý, zajímavá zápletka, ale následné vyšetřování bylo zdlouhavé, spousta klišé (bylo téměř hned jasné, kdo je za těmi vraždami) a úplně nesmyslná dedukce, jak našel sám ukrývajícího se bankéře... Na detektivní román hluboký průměr a spíše zklamání. Dle dosavadního hodnocení jsem čekal lepší průběh.

mol378
20.01.2020 5 z 5

Jo! Pět bez váhání. Napínavé, chytré, dobře napsané. Hlavní hrdina je sice superhrdina, co levou rukou zmákne pět ozbrojených chlapů a na další vyzraje lstí, ale to už tak člověk musí brát, bez toho by to nešlo. Navíc je to sympatický něžně drsný řízek. Nicméně příběh je promyšlený, vede čtenáře neúnavně k cíli a poskytuje bohatě možností kombinovat, hádat, předvídat. Zasazený do reálií amerického Jihu, ta nálada z toho dýchá. Od poloviny jsem začala tušit, kdo je klíčový - a byl. "Měls na to přijít už ve středu, pitomče!" Čte se jedním zátahem! Doporučuju!

Rostam1
02.01.2020

Přečetl jsem skoro všechno,co napsal a jeho příběhy s Jackem Reacherem......na nic lepšího jsem dosud nenarazil.....škoda jen,že ve filmovém podání ho ztvárnil "trpaslík"Cruise....