Panenka

Panenka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193250/bmid_panenka-JQP-193250.jpg 4 660 157

Jack Caffery série

Mo Hayder nastavila laťku děsivého thrilleru výš než kdokoli jiný. Ta laťka teď ovšem byla překonána. Jí samotnou. Psychiatrickou léčebnu Beechway paralyzuje strach: mezi pacienty se šíří davová hysterie a zaměstnanci raději předstírají nemoc, než aby chodili na noční služby. Prastarými chodbami léčebny totiž za nocí obchází Maud, letitý přízrak zakrslé ženy, která si vybírá nahodilé oběti a silou své pokřivené vůle je následně dožene k drastickému sebepoškození nebo dokonce k sebevraždě. Také Joe Le Grande pociťuje tíseň. Jako koordinátor zodpovídá za hladký chod léčebny, avšak i on začíná podléhat vlivu přízraku. Navíc se zdá, že po kontroverzním propuštění problémového pacienta Issaka Handela začala Maud rozsévat hrůzu i po okolním kraji. Na pokraji zoufalství se Joe obrátí o pomoc na detektiva Jacka Cafferyho. Ten se ale zrovna věnuje docela jinému případu a navíc se mu nechce věřit báchorkám o jakémsi přízraku. Počáteční skepse ho však opustí ve chvíli, kdy spolu s Joem odhalí detaily o minulosti propuštěného Issaka Handela...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Poppet , 2013

bobkovylist
15.07.2015 5 z 5

Čekala jsem větší psycho, ohl. sestry Maud větší tajemno, ale knížka je to pěkná. Bezva čtení.

nettynka
13.07.2015 5 z 5

úžasné čtení, určitě si pořídím i další díly.. :)

fifejda
22.06.2015 3 z 5

Nepovažuji se za příliš prozíravého čtenáře, nicméně rozuzlení zápletky pro mne nebylo žádným překvapením. Přesto jsem si knihu užila, ačkoliv ve mě napětí udržovala především zvědavost, jestli se má dedukce naplní.

iva23
04.06.2015 2 z 5

Po Pečovateli, Ptáčníkovi a Unesené je toto vážně slabé.

vikikl
23.05.2015 3 z 5

Pro mě lehké zklamání. Od půlky jsem tušila, jak kniha dopadne. Mo Hayder ale určitě další šanci dám.

Alaya
22.05.2015

Po dlouhé době mě nějaká knížka zaujala tak, že jsem se od ní nebyl schopna odtrhnout. A dokonce jsem si od Mo koupila hned další knížku. Jsem nadšená! !!

lenkavildomcova
22.05.2015 5 z 5

Mo, ty jsi ďáblice... perfektní kniha...doporučuji.

petrels
04.05.2015 5 z 5

Perfektní detektivka. Ze začátku trochu zdlouhavé, ale potom se to rozjelo naplno. Skvělé.

Lenyaa
30.03.2015 5 z 5

Skvělá kniha, napínavá od začátku až do konce..... Mo je zkrátka skvělá a nemůžu se dočkat pokračování - ty její otevřené konce mě ničí!!! :-)

Kortexo
25.03.2015 4 z 5

Po klasických románech Rituálů a Unesená, velmi příjemný návrat Mo Hayder k zajimavým tématům a originálním myšlenkám.Skvělý román...

Adria Orici
16.03.2015 5 z 5

Drahá Mo. Knížku jsem začal číst, kdyby nebylo domácích povinností přečetl bych jí v kuse. Některé pasáže sem četl několikrát dokola. Zvlášť popis nás co jsme trochu " na hlavu" je velmi zdařilý. Není urážlivý nebo přehnaný. Mohu jen říci, děkuji Ti že jsi mě opět nakopla ke čtení. Jo a máš pravdu, Karin Slaughter je prostě jako Ty miláček ;). Holky napište něco společně ....prosím.

sabca
27.02.2015 5 z 5

Mo Hayder mně jako vždy nezklamala. Pro mně byla zajímavá od samého začátku a nemohla jsem se od knihy odpoutat. Kdo má rád knihy této spisovatelky měl by si jí přečíst. Doporučuji

Dandy1
22.02.2015 1 z 5

Kniha je nudná, začátek zdlouhavý, děj nic moc. Kdyby tady na ni nebylo tolik kladných referencí, odložila bych ji. Dočetla jsem a mohu konstatovat, že to byla ztráta času.

Эva
07.02.2015 5 z 5

Mo Hayder mě příjemně překvapila! Četla jsem Pečovatele a byla jsem zhnusena tématem natolik, že jsem další její knihy odmítala. Panenka mi byla téměř vnucena a jsem moc ráda, že jsem autorce dala ještě šanci, protože rozhodně umí psát! Napínavé, místy až strašidelné, překvapivá pointa a nečekaný konec... Co chtít od dobrého thrilleru víc?

shade
06.02.2015 3 z 5

Rozjezd trochu zdlouhavý, druhá dějová linie spíš na zvýšení počtu stran.
Od půlky se děj rozjel a přečetl jsem to jedním dechem.Hodnocení pro mě za 3.

martunka
31.01.2015 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem tuhle knihu objevila v Tescu. Zaujal mě obal knihy a recenze knihy. Tak jsem si ji koupila a můžu říct, že jsem udělala moc dobře. Líbí se mi styl psaní autorky a téma příběhu je velmi zajímavé. Tohle byla první kniha od této autorky. Jinak už jsem od ní přečetla další knihy a můžu jen doporučit. I když se mi i ty další knihy líbily, tahle pro mě zůstává The Best.

BBaarča
10.01.2015 3 z 5

Po přečtení předchozích komentářů jsem spíš zklamaná... od knihy jsem očekávala trochu víc. Místy napínávé, ale chvílemi se děj zbytečně táhl. Strach-morbiditu jsem během čtení nepocítila ani jednou. Vadilo mi střídání děje v kapitolách. Normálně s tím potíže nemám, ale v této knize jsem měla problém návazat na předchozí kapitolu. Jinak se kniha čte celkem snadno a rychle a časem možná vyzkouším ještě jiné knihy od této autorky.

Lenka.Vílka
30.12.2014 5 z 5

S kazdou jeji dalsi knihou jsem nebyla presvedcena, ze chci autorku cist...a bylo jedno, jak moc mi byla doporucovana (a pouceni? Maminka se ma vzdy poslouchat!) a ja az ted zjistila, ze je to dokonale! Chvili mi trvalo, nez jsem si zvykla na styl autorky (pritomni cas u me nevyhrava soutez v oblibenosti), ale jelikoz je kniha dobre napsana, zvyknout si nebylo az tak velke muceni...pribeh? Ten me tedy vic nez zaujal...joe-sympatak jako blazen a o jackovi nemohu rict taky nic jineho...bavila jsem se od zacatku do konce a byla napnuta jako ksandy...rozhodne si prectu jeji dalsi knihy...byl to zazitek ;) ...napinave, dech berouci, dokonale a uz jsem zminila dech berouci?!

Kailey
28.12.2014 4 z 5

Kniha byla napínavá a poutavá. Ze začátku to byl opravdu horor a chvílemi i trochu nechutné, ale v průběhu knihy se děj změnil spíše v detektivku. Události, jež se ze začátku pojily s nadpřirozenem, se na konci daly logicky vysvětlit. V určité části knihy měli lidé stejné věci a problémy. Například měli potíže se spaním nebo měli v každé domácnosti iPad. Některé části-odstavce jsem ani nečetla, protože to bylo zdlouhavé a děj se tam rozebíral zbytečně moc dopodrobna. Z knihy ale vyšla i nějaká ponaučení, jako například, že Věci nejsou takové, jaké se jeví a že Zamilovanost je slepá. To bylo jasně ukázané na Joeovi, který byl zamilovaný do Melanie a kvůli tomu do poslední chvíle neviděl Melaniine úmysly.
Joe i policista Caffery byly sympatické postavy a v mnoha věcech si byli i docela podobní. Spojoval je smysl pro spravedlnost, oba byli z pohledu žen velmi přitažliví a oba měli jedno své velké tajemství.
Melanie se jevila jako dokonalá ředitelka- profesionální a nekompromisní. Ovšem nakonec se z ní „vyklubal“ úplně jiný člověk. Na klinice sice byla ředitelkou, ve skutečnosti ale měla být spíše pacientem.

Éowyn
28.12.2014 5 z 5

Bezva kniha, po dlouhé době jsem se zase krásně bála. I když závěr knihy už byla jen detektivka a ztratil se ten strašidelný nádech, dávám za jedna. Určitě si od této autorky ještě něco přečtu.

psychiatrické léčebny thrillery psychologické thrillery lékařské thrillery

Mo Hayder
anglická, 1962 - 2021