Panenka

Panenka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193250/bmid_panenka-JQP-193250.jpg 4 660 157

Jack Caffery série

Mo Hayder nastavila laťku děsivého thrilleru výš než kdokoli jiný. Ta laťka teď ovšem byla překonána. Jí samotnou. Psychiatrickou léčebnu Beechway paralyzuje strach: mezi pacienty se šíří davová hysterie a zaměstnanci raději předstírají nemoc, než aby chodili na noční služby. Prastarými chodbami léčebny totiž za nocí obchází Maud, letitý přízrak zakrslé ženy, která si vybírá nahodilé oběti a silou své pokřivené vůle je následně dožene k drastickému sebepoškození nebo dokonce k sebevraždě. Také Joe Le Grande pociťuje tíseň. Jako koordinátor zodpovídá za hladký chod léčebny, avšak i on začíná podléhat vlivu přízraku. Navíc se zdá, že po kontroverzním propuštění problémového pacienta Issaka Handela začala Maud rozsévat hrůzu i po okolním kraji. Na pokraji zoufalství se Joe obrátí o pomoc na detektiva Jacka Cafferyho. Ten se ale zrovna věnuje docela jinému případu a navíc se mu nechce věřit báchorkám o jakémsi přízraku. Počáteční skepse ho však opustí ve chvíli, kdy spolu s Joem odhalí detaily o minulosti propuštěného Issaka Handela...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Poppet , 2013

perpe2a
24.07.2016 3 z 5

Za mě průměr, od poloviny jsem přišla dle pár indicií na to, kdo vraždí a pak to pro mě ztratilo drive :-(, protože další kapitoly mě stále utvrzovaly, že jsem to odhalila správně. Asi čtu hodně krimi :-)

oolinkaa
14.07.2016 5 z 5

tak to bylo naprosto boží.. super super, kdyby šlo, dávám 6 hvězdiček.. jdu se vrhnout na další knihy od Mo..;)

Gabetka
02.05.2016 3 z 5

Mně se kniha líbila a přeskakování na různé osoby správně stupňovalo napětí. Občas mi opravdu přebíhal mráz po zádech, hlavně na začátku, pak už jsem začala tušit, jak to asi všechno bude. Konec mě ale zklamal tím, jak rychle na pár stránkách se vše vysvětlilo a bylo po všem. Přišla jsem si trochou ochuzená, proto jen tři hvězdičky.

Paixan
29.03.2016 1 z 5

Nudila jsem se.

ppetaa27
03.03.2016 4 z 5

Líbila se. Chvílemi jsem se i bála. Zajímavý příběh, který na konci překvapil.

habakkuk
01.03.2016 3 z 5

2/3 knihy dobré, zajímavé čtení, konec bez napětí, najednou jsem zjistil, že je konec.
Škoda, čekal jsem víc podle hodnocení. Ale neodsuzujte mě, co člověk to názor...

katy238
20.01.2016 5 z 5

Výborný příběh v tajemném prostředí plný zajímavých zvratů. Za mně výborné.

Hawkey
18.01.2016 3 z 5

Čtivá, ale překombinovaná slátanina. Vyšinutí pacienti a vlastně i lidé, duchové.. to všechno jsou tak lákavá témata,se kterými by se dal vymyslet daleko promyšlenější příběh, než tenhle. Anebo ok, nechme příběh,nápad to má,zvrat, i když dost ujetej, taky.. ale vůbec jsem třeba nepochopila postavu a jednání Blechy a skoro i Caffery mi přišel zbytečný..
První knížka od autorky a celkem zklamání..jsou lepší autoři thrillerů.

nikol2178
29.11.2015 5 z 5

Kniha byla super, splnila moje očekávání. Hned v první kapitole jsem se pěkně bála :D Líbil se mi konec. Kniha byla moc hezky ukončená a těším se na další knihy od Mo Hayder! :)

amladar
08.11.2015 5 z 5

Bezvadný thriller, tajemný, občas nechutný. Jen s tím koncem mám trochu problém... No už aby byla další knížka.

alexis818
24.10.2015 4 z 5

Dobrá kniha ,napínavý děj,a fakt dobré psycho.Doporučuji.

Dumicek
27.09.2015 4 z 5

Kniha byla docela zajímavá...zas něco jiného než vraždy od začátku až do konce knihy. Trocha strašidelného příběhu a ponurá atmosféra léčebny dalo knize určité kouzlo. Příběh zajímavý a napínavý. Sice mi pak došlo kdo to dělá, ale i tak mohu říct, že kniha se povedla a těším se na další :)

ZdeninaK
17.09.2015 4 z 5

Rozluštění opět nečekané. Párkrát jsem musela knihu rychle zavřít, protože probouzí reálnou fantazii. Bála jsem se :-)

ptoček
11.09.2015 5 z 5

Četla jsem od Mo už Pečovatel, Unesená a Ostrov sviní a musím říct že po přečtení Panenky jsem se zase o kousek víc utvrdila v tom, že tahle Paní Spisovatelka to prostě umí! Kniha mě vtahla hned od začátku, bavil mě nádech tajemna, který se průběžně totálně rozbíjí ( - a to mě baví :-)) a samotný konec .... tušila jsem že "Věci nejsou takové, jaké se jeví" :-) ale že až takhle :-D prostě tleskam, Mo je skvělá a já jdu s chutí do další její knihy :-) za mě 5* stoprocentně!

rubit
04.09.2015 3 z 5

Moje první kniha od Mo Hayder. Děj byl dobrý, posledních cca 100 stran strhujících, i když jsem v poslední třetině knihy tušila, kdo...bavilo mě to...ALE...nějak mě nesedl autorčin styl psaní, ani děj v přítomném čase, několikrát jsem se při čtení přistihla, že myslím na něco jiného, než na samotnou knihu...proto jen 3 hvězdičky, ale přečtu další knihy.

Colletka
02.09.2015 5 z 5

Poprvé, kdy jsem nedokázala během čtení odhalit pachatele. Napínavé, dokonale matoucí, konec naprosté překvapení. Nemůžu dát méně než 5*.

eiramka
26.08.2015 3 z 5

Tohle je druhá kniha od této spisovatelky, kterou jsem četla a cítím se tak trochu jak dítě v cukrárně, které si nechá zabalit s sebou skvostný dortík, těší se na něj, ale po rozbalení doma zjistí, že je to sice pořád dobrota, ale v upatlaném papíru trochu ztratila tvar a vůni. Je to napínavá detektivka, něco tajemna se tam najde, napětí je slušně dávkováno, kapitoly jsou tak akorát dlouhé - ALE, něco mi tam celkově drhne, jednání některých postav bylo nelogické a těžko uvěřitelné - takže slušná detektivka, ale Mo to umí i líp.

A.lexii
20.08.2015 5 z 5

Přečetla jsem zatím všechny v ČJ dostupné knihy ze série o Jacku Cafferym a musím říct, že tenhle byl velice poutavý a nemohla jsem se ho nabažit. Mo je určitě jedna z nejlepších spisovatelek thrillero-detektivek. Jack Caffery je správný knižní "osamělý vlk" a začínám se bát, že jeho bratr už bude navždy ztracen.. Ale nechme se překvapit - za mě palec nahoru za celou sérii o JC!

Pingina
17.08.2015

Knížka moc pěkná jenom ten konec pro mě byl lehkým sklamáním,myslela jsem,že jim to vyjde.Jinak čtení pěkné.

Lincolnka
18.07.2015 3 z 5

Mo Hayder jsem si schovávala na dobu, kdy budu mít chuť na zvrácený thriller. Panenka však mé očekávání nenaplnila, děj začal být celkem zajímavý až po první polovině. Ve druhé polovině knihy sice lze konečně nalézt trochu akce a tajemna, ale není ho moc. Myslím, že z psychiatrické léčebny se toho dalo vyždímat více.

psychiatrické léčebny thrillery psychologické thrillery lékařské thrillery

Mo Hayder
anglická, 1962 - 2021