Izolovaný

Izolovaný https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259281/bmid_izolovany-gfV-259281.png 4 413 413

Koroner Paul Herzfeld najde v hlavě jedné velmi zohavené mrtvoly telefonní číslo své dcery. Hannah byla unesena a pro Herzfelda tak začíná děsivá hra na honěnou. Únosce totiž na ostrově Helgoland přichystal další těla s indiciemi. Herzfeld ale nemá šanci se k novým informacím dostat, protože ostrov nacházející se na širém moři je kvůli orkánu odříznut od pevniny a většina obyvatelstva již byla evakuována. Kreslířka komiksů Linda, která našla mrtvé tělo na pláži, je jednou z mála osob, které na ostrově zůstaly. Herzfeld se ji snaží zoufale přesvědčit, aby dle jeho pokynů po telefonu provedla pitvu. Jenže Linda v životě nedržela v ruce skalpel, natož aby někoho pitvala…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Omega

Abgeschnitten , 2012

hs777
09.12.2018 5 z 5

Parádní thriller. Štvanice za tím, kdo má na svědomí únos dcery koronera, probíhá na dvou oddělených místech. V neuvěřitelném tempu a krátkých kapitolách se střídají, ale ani mezi nimi jsem neměla šanci se nadechnout. Vypjaté, nechutné, ale skvělé.

kasavubu
26.11.2018 5 z 5

Tak to teda bylo čtení. Něco takového už jsem dlouho nečetla. Zezačátku se mi z těch detailních scén z pitevny docela dost obracel žaludek, ale v polovině knihy už mi to ani nepřišlo. Na co jsem si ale nezvykla bylo ubližování živým - uvězněným dívkám. Ještě, že tam těch pasáží nebylo tolik jako z pitevny, to bych už teda opravdu nedala. Klobouk dolů před Lindou, jak to na pitevně zvládla a autorovi za jeho fantazii. Někdy si říkám, jestli autoři, co tohle píšou, jsou vůbec normální, jestli by se náhodou neměli někde léčit:-). Závěr mě hodně překvapil, takové rozuzlení jsem tedy nečekala. Co oceňuji nejvíce je, že autor měl všechno do detailu propracované a že do sebe na závěr vše pěkně zapadlo. Možná byl děj chvílemi zbytečně překombinovaný, ale to autorovi odpouštím. U knih tohoto typu to je běžný nešvár. Za mě tedy kniha určitě ano.

ivana02
26.10.2018 4 z 5

Poctivý thriller, který čtenáře vtáhne do děje a pustí ho až na poslední stránce. Dříve knihu neodložíte, dokud se vše nedozvíte. A jak to tak bývá, konec je trošku jiný, než očekáváte. Zápletka perfektní, nenajdete hluché místo. Jediné, co jsem nemusela, jsou detailní popisy pitev. Drsné čtení pro otrlé, na mne to už bylo trochu moc, ale zvládla jsem to.

intelektuálka
25.10.2018 4 z 5

První kniha od tohoto autora - kvalitně sestavené a kruté psycho...

Poměrně originální, ale hodně drsné - pokud jde o dceru koronera...

A ten závěr : porovnání soudních rozsudků...neuvěřitelné, ale zřejmě pravdivé ...

A myšlenka ? : Amygdala - oblast mozku, zodpovědná za reakci na strach...
Nevím, zda doporučit - ať každý zváží sám .

Dela111
21.09.2018 5 z 5

Mistrně promyšlený, akcí nabitý thriller s napínavými zvraty. Příběh je výborně vystavěný, šílená honba za indiciemi se odehrává na dvou místech a napětí postupně graduje. Kniha má krátké, svižné kapitoly, nechybí vtipné a ironické dialogy.

Sebastian Fitzek na knize spolupracoval se soudním patologem Michaelem Tsokosem a je dost jasné proč... Oceňuji snahu autorů upozornit na nespravedlivý právní systém, tohle se netýká jen Německa.

Z autorových thrillerů, které u nás byly vydané, hodnotím tento jako nejlepší (mimo Balíček, ten jsem zatím nečetla).
Tady není co řešit - za 5* a doporučuji :-)

oleg121
16.08.2018 4 z 5

Fitzek si u mňa po Balíku napravil reputáciu. A hoci aj v tejto knihe u nevyšiel záver, je to moja jediná výtka. Napínavé od samého začiatku, kapitoly vždy správne ukončené v najnapínavejších momentoch. Palec hore.

Heluše852
04.08.2018 5 z 5

Hezký krvák. Doporučuji.

MirkaProk
03.08.2018 3 z 5

Po přečtení komentářů jsem se rozhodla, že si tuto knihu přečtu a musím zhodnotit, že se četla celkem dobře a bylo to občas i napínavé, ale na můj vkus až moc překombinované, asi z důvodu udržet čtenáře v napětí, jak to asi dopadne, ale podle mého, méně je někdy více

ivana1975
06.06.2018 5 z 5

Tak toto bola naozaj pecka. Super palec hore a vsetky hviezdy k tomu.

karavela
05.06.2018 5 z 5

Vynikající a velmi napínavý thriller.Sebastian Fitzek prostě umí!

Lenka40
08.04.2018 5 z 5

Jedním slovem BÁJEČNÁ kniha.Od začátku ,až do konce se nenudíte. Pokaždé ,když si myslíte ,že je konec tak "BUM" a není. Nevím co víc dodat jen ,že knihu doporučuji a určitě si pořídím další knihy od tohoto autora.

karantena
17.03.2018 5 z 5

No teda?Neuvěřitelná,drsná kniha.Napínavá až do konce.Ostrov,bouře,pitevna,vrah.Co víc si přát.

Šánka
02.03.2018 5 z 5

Výborný, napínavý, ale také hodně drsný a místy brutálně nechutný triller. Myslela jsem si, že po sérii Ch. Cartera mě jen tak něco nepřekvapí....omyl a velký !!
Těch nechuťáren je tam poměrně dost, řekla bych, že scény z pitevny jsou jen pro odolnější jedince, a kdo je zvyklý u knihy něco chroupat, tak na to radši zapomeňte :-). Odměnou vám ovšem bude dokonale do detailu vymakaný hrůzný thriller.
Pro fandy rozhodně doporučuji !!!

Verunka289
24.02.2018 5 z 5

Napínavá kniha od začátku až do samotného konce. Pro mě obrovské překvapení a hodnotím i lépe než některé severské detektivky.

Joges
16.02.2018 3 z 5

Sebastian Fitzek píše velmi dobře. Jeho styl psaní mi vyhovuje, proto jsem se hned začetl. Ovšem námět knihy zase tolik neohromil. Spíš mě nebavil. Morbidní scény mi nevadily, ale (spoiler) mrtvola za mrtvolou, indície za indícií, patologie, pitevna, umírání mi přišly brzy stejné a fádní. Skoro jako nějaká krvavá cesta za pokladem. Nebo přítelkyně na telefonu, popis vězněné dívky atd. Nejspíš bych to vymyslel taky. Teprve až posledních deset kapitol bylo velmi dobrých a vysvětlujících, to už na mně ale bylo pozdě. Četl jsem lepší a promyšlenější thrillery. Slabá povaha nejsem, ale tenhle námět mi přišel hodně průměrný, kdybych mu dal plný počet bodů, nejspíš bych urazil Mlčení jehňátek.

Květ
02.12.2017 5 z 5

Tento thriller vás nenechá odpočinout, od čtení se neodtrhnete. Akce stíhá akci, syrovost, strach, bestialita a napětí vyšroubované do nejvyšších otáček. Nic pro slabé povahy, autor popisem brutalit nešetří, semtam děj prořízne suchým humorem pro vydechnutí. Román je tak nabitý, že někdy působí až přemrštěně, nicméně za jeho čtivost, chytlavost a zápletku hodnotím na plný počet.

slunečnice777
01.11.2017 5 z 5

Ještě mám silný zážitek ze čtení. Ráno jsem začal a před chvílí jsem skončil. Něco tak vynikajícího jsem dlouho nečetl. Morbidní, úchylné, sadistické,psychopatické,asociální. Již dlouho se mě nestalo, abych přestal a rozdýchával paniku. Jako oběť psychopata se dokážu dívat jinak na určité věci. Ano slyším Vás říkat že jsem masochista, ale je to i dobrá terapie která mě drží při zdravém rozumu. Znám knihy které jsou hodně zvrhlé a občas mám dojem že autoři by potřebovali sami lékaře. Ovšem toto se povedlo. Nejde ani o to nasilí na to jsme již asi zvyklí. V tomto příběhu je velmi dobře popsáno psychické utrpení a strach který svírá Vaše hrdlo společně s husí kůží. Žádné hluché místa, žádné nepatřičné nesrovnalosti jednoduše řečeno to musíte přečíst na jeden zátach. Ať nerad vychvaluji knihy do výšin, musím říci tento román si to plně zaslouží. Rozhodně nic pro slabé povahy. Po této horské dráze si dám něco lehčího. Od autora si přečtu i další. Ale až časem

LenkaWal
20.09.2017 5 z 5

No, to bylo něco. Děj utíkal tempem závodního koně a najednou byl konec. Dokonce jsem se chvílemi fakt bála. I když ten konec mi přišel už trochu moc a přitažený za vlasy. Podrobnosti pitvy mi nevadili, spíše to bylo i poučné. Ale popisky toho násilí, tam být nemusely. O tom se mi vážně nečte dobře.

davas
09.07.2017 5 z 5

Velmi kvalitní thriller,výborná zápletka a perfektně propletené ....nezbývá nic jiného než dát plný počet 5 *

SIGI656
16.06.2017 5 z 5

Mám rád napínavé knihy s dobrým koncem,který překvapí a po přečtení této knihy vím že jsem si vybral dobře.Kniha je výborně napsaná,má skvělé postavy a výbornou zápletku.Konec je docela smutný a poukazuje na dnešní dobu

zfilmováno thrillery

Autoři knihy