Izolovaný

Izolovaný https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259281/bmid_izolovany-gfV-259281.png 4 413 413

Koroner Paul Herzfeld najde v hlavě jedné velmi zohavené mrtvoly telefonní číslo své dcery. Hannah byla unesena a pro Herzfelda tak začíná děsivá hra na honěnou. Únosce totiž na ostrově Helgoland přichystal další těla s indiciemi. Herzfeld ale nemá šanci se k novým informacím dostat, protože ostrov nacházející se na širém moři je kvůli orkánu odříznut od pevniny a většina obyvatelstva již byla evakuována. Kreslířka komiksů Linda, která našla mrtvé tělo na pláži, je jednou z mála osob, které na ostrově zůstaly. Herzfeld se ji snaží zoufale přesvědčit, aby dle jeho pokynů po telefonu provedla pitvu. Jenže Linda v životě nedržela v ruce skalpel, natož aby někoho pitvala…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Omega

Abgeschnitten , 2012

Petulla72
07.02.2020 5 z 5

Moje první kniha od autora a rozhodně ne poslední! Naprosto úžasný thriller, napínavý, dovolím si tvrdit dost brutální. Až do poslední stránky vlastně není nic jistého (perfektní zvraty a odhalení). Z knihy jsem měla podobné pocity, jako když Stephena Kinga nebo Chrise Cartera - husí kůže od začátku dokonce!
Mohu jen a pouze doporučit!

Iveta248
22.01.2020 4 z 5

Odporúčam všetkým, ktorí sa chcú pri čítaní báť. Napätie, nečakané zvraty Vám nedajú odísť od tejto knihy. Samozrejme nečakané rozuzlenie nesmie chýbať. Autor nám dáva do pozornosti aj skutočnosť, že vražda a násilie v našej spoločnosti je potrestané menej ako daňové podvody, čím nás núti zamyslieť nad hodnotami, ktoré sú uprednostňované.

MamaKnihomolka
01.01.2020 5 z 5

Tak toto jsem nečekala. Čekala jsem průměrné čtení, ale pravdou byl přesně opak. Už od začátku čtivé a napínavé. Super jsou krátké kapitoly, které knize dodávají ještě více spádu.
Čím víc se schylovalo ke konci jsem byla víc a víc napnutá a přistihla se, jak jen kulím oči a doslova tahám vlasy.
Parádní rozuzlení a originální pitevní protokol na konci.
Tato kniha rozšíří sbírku mých oblíbených

mclenin
29.12.2019 4 z 5

Moja prvá od autora (resp. dua autorov), na odporúčanie knihovníčky, ktorá ma ovplyvňovala tvrdením, že autor je v súčasnosti veľmi populárny medzi čitateľmi, nuž som jej dal šancu, hoci som nevedel do čoho idem. Ako pozitívum hodnotím štýl písania formou kratších kapitoliek, ktoré na seba nadväzujú spôsobom, ktorým čitateľa neustále nútia čítať ďalej + celkom dobrú prácu s napätím a atmosférou. K plnému hodnoteniu mi tu však chýbala uveriteľnejšia zápletka a kompaktnejší príbeh. No vo výsledku fajn jednohubka, pripomínajúca epizódu nejakého krimi-thriller seriálu či televízneho filmu.

ilovebook88
12.12.2019 5 z 5

Za mňa asi najslabšia kniha od tohto autora ale aj tak bola fajn.Ale v klude som ju odložila bokom čo sa mi pri ostatných nestalo.

saman001
02.12.2019 4 z 5

Odebírám hvězdičku za konec. Zbytečně pokažené dobré vyprávění (o smutných věcech) vyskakujícím mrtvým padouchem jak v "Pátku třináctého". Jinak přesně podle mého gusta, čte se úplně samo:-)

Petronela16
04.11.2019 5 z 5

Velmi kratke bude moje hodnotenie,lebo je to ako vzdy bomba,top...a ja neviem uz ani co mam pouzit ake superlativy.Skratka jeden z najlepsich krimi spisovatelov ,ktory je pre mna zarukou, ze to bude zase napinava jazda.

novina
24.09.2019 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce. Velmi brutální příběh s nečekaným rozuzlením.

Osice
16.09.2019 5 z 5

Četla jsem při výpadku proudu, což ještě víc umocňovalo strašidelnou atmosféru odříznutého ostrova od zbytku světa. Pocit jsem měla podobný jako při čtení knihy Duma Key od S. Kinga.

Olous1
23.07.2019 5 z 5

Tak toto byl fakt masakr.Jen pro velmi otrlé čtenáře.Autor popisuje velmi brutálně mučení,pitvu člověka. Jinak se to četli velmi rychle,autor vás velmi rychle strhne k rychlému čtení.

mirunda
30.06.2019 5 z 5

Nevím na čem tento spisovatel jede, ale knížky jsou brutálně brutální. Ty popisy když si člověk představí. Kniha měla spád a byla velice čtivá. Za mě pět hvězdiček

Lenka8418
28.06.2019 4 z 5

Kniha mě velmi překvapila. Příběh vtáhl do děje a četla se skvěle. Doporučuji

monci6485
21.06.2019 3 z 5

Taková krimi komedie.

vera4669
16.06.2019 5 z 5

První kniha od autora a dobrá pecka, přečteno za pár hodin, nedalo se přestat, napínavé zvraty, zajímavá zápletka, rozhodně se kouknu i po dalších knihách

bartule
10.06.2019 5 z 5

Hodně dobrá kniha. Čtivá,napínavá a i když tam bylo pár věcí na kterými se zamyslíte a řeknete si "no to už asi ne" tak přesto to byla jízda a ten konec? pro mě překvapení a no nechtěla bych být na jeho místě

Zrzavá_Tereza
27.02.2019 5 z 5

Jízda od začátku do konce!

tereza8418
27.02.2019 4 z 5

Rozhodne pro silnejsi povahy,ktere zvladnou podrobne popisy pitev a vrazd... Ale kdyz to date,tak se nejde odtrhnout.

kristyna3538
22.02.2019 4 z 5

Izolovaný, je moje druhá přečtená knížka od tohoto autora a asi si od něj dám na chvíli pauzu. Ne, že by to byl špatný thriller a autor psal špatné knihy, to vůbec. Myslím si, že je to jeden z těch lepších autorů. Zápletky má promyšlené, svižně se to čte a kapitoly z pohledu "obětí" zločinu jsou skvělé, ale něco mi na tom nesedí a úplně neumím popsat co. Možná mi vadí někdy zbytečná překombinovanost příběhu (to samé mi přišlo i u knihy Balíček) a ta mi nedovoluje uvěřit tomu, že by se to mohlo "stát".

Suma sumárum: Izolovaný je kvalitní čtení plné napětí a nečekaných zápletek, ale někdy méně, znamená více.

ArwenAragorn
18.02.2019 5 z 5

Skvělý thriller, napínavý, dech beroucí, místy dost brutální, se spoustou zvratů a šokujících odhalení. Od knihy se nedalo odtrhnout. Pro mě je to jeden z nejlepších thrillerů, co jsem v poslední době četla a musím ho doporučit.

happy-smile
17.12.2018 4 z 5

Nakonec těch nečekaných zvratů bylo možná trochu až moc, jak to teď mají někteří spisovatelé hodně v oblibě. Ale asi na uvěřitelnosti nebudu bazírovat, protože se to prostě četlo dobře. U některých částí jsou asi potřeba docela pevné nervy - scény s uvězněnou dívkou byly totiž dost brutální a trochu mi připomněly Dívku od vedle od Ketchuma.

zfilmováno thrillery

Autoři knihy