Izolovaný

Izolovaný https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259281/bmid_izolovany-gfV-259281.png 4 413 413

Koroner Paul Herzfeld najde v hlavě jedné velmi zohavené mrtvoly telefonní číslo své dcery. Hannah byla unesena a pro Herzfelda tak začíná děsivá hra na honěnou. Únosce totiž na ostrově Helgoland přichystal další těla s indiciemi. Herzfeld ale nemá šanci se k novým informacím dostat, protože ostrov nacházející se na širém moři je kvůli orkánu odříznut od pevniny a většina obyvatelstva již byla evakuována. Kreslířka komiksů Linda, která našla mrtvé tělo na pláži, je jednou z mála osob, které na ostrově zůstaly. Herzfeld se ji snaží zoufale přesvědčit, aby dle jeho pokynů po telefonu provedla pitvu. Jenže Linda v životě nedržela v ruce skalpel, natož aby někoho pitvala…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Omega

Abgeschnitten , 2012

Kerberos
09.06.2017 5 z 5

Děsivý příběh,člověk by se i bál.

Siraelxy
21.05.2017 4 z 5

Napínavé jako malé trenky. Pokud máte rádi drsný thriller, jděte do něj...

MichelleS
30.04.2017 5 z 5

Napětí od začátku do konce. A když už se zdá, že je konec a klid, další zamotání už rozmotaného. Všeho je tak akorát - výborně vytvořená scéna na orkánem odříznutém ostrově, kde velká část děje se odehrává na pitevně, psychologie a motivy, napětí, honba za indiciemi, pranýřování výše trestů. Jestli něco vytknu, tak moc podrobností u násilností. Závěrečný pitevní protokol mě dostal.

knihovnice216
22.03.2017 5 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla zase po thilleru a neměla jsem to dělat, protože jsem o víkendu kvůli knížce nestačila ani uklidit :-) . Kdo má rád tento žánr, nebude jistě zklamán, doporučuji.

trudoš
20.03.2017 4 z 5

Tak jo, je na čase si to přiznat - mám pro Sebastiana Fitzeka slabost. Přitom nejde o nic jiného, než o německou obdobu Jefferyho Deavera, což je přesně tak zvráceně dekadentní, jak to zní. Každý jsme nějaký.
Spisovatelovou tvůrčí vizitkou je neskutečný švih, který nepostrádá ani Izolovaný. Jenže ač se příběh řízně rozjede, hned z kraje začnou lézt na povrch autorovy oblíbené neduhy, jako je dějová vykonstruovanost, potřeba šokovat a hlavně říšský (ne)smysl pro humor. Ale přestože víte, že sledujete absurdní konstrukt, stejně se neubráníte přívalu napětí, které gradace umně vyvolává.
Tentokrát však tvůrci balancují na hranici snesitelnosti, třebas s pitvou po telefonu nebo se znásilňováním a mučením čtrnáctileté dívčiny. Podstatné pro zápletku je stále kdo, proč a jak, a všechny tyhle kudrlinky kolem jsou prostě jen nutným zlem k zajištění komerční popularity. Naneštěstí mě vyústění románu příliš nepřesvědčilo o logických motivacích a proveditelnosti. Jinak to ale byla solidní zábava.

Aleen
10.02.2017 5 z 5

Jako bez legrace...nejlepší detektivka roku 2016! Vždycky když jsem si myslela, že už to nemůže být horší - BUCH - a bylo to ještě mnohem hroznější. Nemohla jsem se odtrhnout. Každému napětí chtivému čtenáři jednoznačně doporučuji.

Susan94
06.02.2017 4 z 5

Pokud máte rádi akci, napětí, zvrat a máte zalíbení (zřejmě stejně jako spisovatel) v pitvání těl a opravdu hned několik a důkladně potom je tato kniha právě pro vás. Nicméně mě postava Lindy tam moc bavila, že se ta brutalita vcelku vyvážila. Ale stejně, nepřišlo vám to až moc "předimenzované"?

Hoodec
18.01.2017 5 z 5

Šíleně moc jsem to hltal, chtěl jsem se dozvědět konec, až jsem kolikrát přeskakoval slova. Nicméně ke konci to na mě bylo dost zamotané, ale to spíš z důvodu, že jsem nemohl uvěřit, jak to celé dopadlo. Hodnotím kladně 10/10 a vřele doporučuji!

FillaSFC
12.12.2016 4 z 5

Knihu o podivuhodném ostrově jsem si vybral jako čtení během dovolené na Mallorce, jednak pro rozumnou délku, jednak pro pravidelné členění do kapitol. Počasí bylo nevlídné, deštivé, takže když už nepřipadala v úvahu "koupačka", měl jsem alespoň zaděláno na parádní atmosféru během čtení :D Nenudil jsem se, doporučuji.

kiraa
04.12.2016 5 z 5

Neuvěřitelnej fičák, jízda po černý. Pouze pro silné nátury, ale také pro ty, kterým nevadí, že se jim domov na pár dní promění v pitevní sál. Syrové, drsné, skličující. Psychothriller, který zvláště ženy budou mít problém číst o samotě. Nic pro křehké květinky, osoby zmítající se v depresích a úzkostlivé matky, které v každém druhém chlapovi vidí potenciálního strýčka "Péďu".

STARKAN
22.11.2016 5 z 5

Taková jednohubka s čertovským tempem a dějem stvořeným pro scénář lehce "B"éčkového thrilleru. Přečteno téměř na jeden zátah.

limruska
16.11.2016 5 z 5

Trochu mazec.... Napínavé čtení, rychle se odvíjející děj, žádné zdlouhavé popisování. Sice trochu pocit německé syrovosti, ale thriller je to fakt dobrý. Dokážu si ho představit i ve filmové verzi.

klokan.1905
09.11.2016 5 z 5

Izolovaný...
Četlo se opravdu dobře, nejenom díky krátkým kapitolám ;-) Knížka Vás vyloženě vtáhne do děje... Pak nezbývá než číst a otáčet list za listem... Konec mě celkem dostal, což je jenom a jenom dobře... :-)

Pitevní protokol na konci - příčina smrti : učten... :-) :-D ... to musí být krásná smrt, třeba v 90 letech ... ;-)

petra1394
07.11.2016 5 z 5

Tak tohle bylo něco ohromného, vůbec nevím kde začít. Tak skvělou knihu jsem dlouho nečetla, určitě je to jedna z nejlepších knih, ke kterým jsem se tento rok dostala. Nebyl to jen obyčejný thriller, ale měl něco navíc, což čtenáři dojde už na první straně. Pro upřesnění cituji zase z jiné strany: "A nedělejte si starosti. Nezpronevěřil jsem daně, jen jsem zabil člověka. Co se mi tak velkého může stát?" Kniha sice nemá ani 300 stran, ale byla to opravdu jízda od začátku do konce a srdce mi buší ještě teď, jelikož knihu jsem dočetla před chvílí. Aspoň že ten pitevní protokol na konci ze mě to napětí trochu setřásl, ale stejně je to velmi kvalitní dílo a tyčící se vysoko nad ostatními thrillery.

iveta3689
09.10.2016 4 z 5

Napínané, velmi čtivé. Místy jsou dost naturalisticky popsané scény pitvy a mučení, vždycky jsem byla ráda, že jsem už za nimi. Konec byl trochu očekávaný, ale neubralo to na napětí. Hodně dobře napsaná kniha.

Peslik
30.09.2016 5 z 5

Po přečtení prvních řádků, jsem pochopila, že před sebou nemám žádnou oddychovku. Kniha byla čtivá, plná napětí, žádné dlouhé rozepisování a odbíhání kdoví kam. Je pravda, že k určitým pasážím, že moje snídaně tak trochu nehodila, ale ustála jsem to. :-)
Děkuji kamarádce za velmi náhodný kup, aniž by věděla do čeho jde, trefila se s knihou velmi dobře. Za mě super.

JustWomen
27.09.2016 5 z 5

Dokonalý thriller, žádně zbytečné řeči, prolínání dějů, napětí, zvraty a ten konec !!!
Prostě high level.

ankaras
11.09.2016 5 z 5

Po knize jsem sáhla v době, kdy měla hodnocení 97%. Říkala jsem si, že to musím tedy určitě zkusit. NEZKLAMALA. Dechberoucí od začátku do konce! Zvraty do poslední strany a to nemluvím o propracovaných úryvcích, kde jsem se chytala za hlavu. Je to druhá kniha po Stalkerovi, u které bych nejradši křičela na postavy, co mají dělat. 100% vtažení do děje.

maličkán
29.08.2016 4 z 5

Bohužel nedám 5 hvězdiček, knížka mě víceméně zklamala. Dle recenzí jsem byla hrozně natěšená, čekala jsem opravdovou bombu, ale s Lovcem očí a Sběratelem očí se nedá srovnat. V ději jsem se jaksi ztrácela, asi napsáno pro náročnějšího čtenáře.

Patw
13.08.2016 4 z 5

Tak moc jsem se na tu knihu těšil, jak díky skvělé anotaci, která nabízela parádní čtení tak i díky nadšeným ohlasům, ale z knihy jsem si odnesl jen smíšené pocity. Ono by se mi to líbilo víc, ale musel bych některé věci vyškrtat jako démona, který pronásleduje naší "hrdinku" Lindu. Celá ta hra mi vlastně přišla zbytečná, sice je to dramatické, ale na konci vlastně k ničemu bez smyslu i když některé zápletky mají překvapivé rozuzlení. Ačkoliv děj místy kulhá, atmosféra by se dala krájet a proto za mě 4 hvězdy.

zfilmováno thrillery

Autoři knihy