Izolovaný

Izolovaný
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259281/bmid_izolovany-gfV-259281.png 4 415 415

Koroner Paul Herzfeld najde v hlavě jedné velmi zohavené mrtvoly telefonní číslo své dcery. Hannah byla unesena a pro Herzfelda tak začíná děsivá hra na honěnou. Únosce totiž na ostrově Helgoland přichystal další těla s indiciemi. Herzfeld ale nemá šanci se k novým informacím dostat, protože ostrov nacházející se na širém moři je kvůli orkánu odříznut od pevniny a většina obyvatelstva již byla evakuována. Kreslířka komiksů Linda, která našla mrtvé tělo na pláži, je jednou z mála osob, které na ostrově zůstaly. Herzfeld se ji snaží zoufale přesvědčit, aby dle jeho pokynů po telefonu provedla pitvu. Jenže Linda v životě nedržela v ruce skalpel, natož aby někoho pitvala…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Omega

Abgeschnitten , 2012

vladimirah
31.07.2016 4 z 5

Fajn pohodové čtení, spíš na relax a rychle zapomenout.

Pett
30.06.2016 5 z 5

Už při prvních třech stránkách mi došlo, že tohle bude takové to pravé škodolibé "Pojďte pane, budeme si hrát" ... a ne jednou jsem se prachsprostě nechala nachytat na třešních... navíc mě ta hra stála všechny nehty a málem i zbavení svéprávnosti při mých projevech na veřejnosti... kdy probíhalo "jako cože?!" , "a do řitě!" nebo "WTF?!" ... tohle je zkrátka krutopřísná jízda od první do poslední stránky... nebudete jíst, spát, dýchat... budete se jen modlit, aby tomu zvrácenému šílenství už byl konec!

Bar16
27.05.2016 4 z 5

Ze začátku mě mrazilo při čtení každého řádku - kniha byla skvělá, četla se rychle, dokonce jsem se i bála. Až na konci jsem začala přemýšlet, jestli ten příběh stojí za pět celých hvězd. A po epilogu mi bylo jasné, že ne... Četla jsem Fitzkovy tři knihy a všechny až do poslední stránky byly jiné než ostatní romány - neměly ani poslední kapitolu oddechovou. U Izolovaného mě to trochu zklamalo - čekala jsem, co vymyslí za posledních deset stránek a ono nic. Takže ubírám půl hvězdy (tu druhou půlku si totiž získal zpět pitevním protokolem na konci).

peteveli
15.05.2016

Neskutečné, neskutečné, neskutečné....přečteno jedním dechem a zanechalo to uvnitř velký otazník a vykřičník, jestli je to opravdu v Německu takhle. Neuvěřitelné!!!! Doporučuju!!!

Zajímá mě ještě i autorova prvotina, která sesadila i Šifru mistra Leonarda.

Luca287
13.05.2016 5 z 5

skvěle napsáno..napínavé...

katy238
30.04.2016 5 z 5

Neskutečně bolestné od začátku až do konce. Úžasná kniha, nezapomenutelný zážitek.

Paja85
14.04.2016 4 z 5

Dobře promyšleny thriller který nezklame. Ocenila jsem , že jej autor nenatahoval. Vlezeme se do 300 stránek.

TerkaM
13.04.2016 5 z 5

To byla parádní knížka! Vyšplhala se na nejvyšší příčku přečtených knih za rok 2016! Byla to naprostá pecka. Když jste si mysleli, že už je konec, autor vás něčím překvapil a vy jste si tak nemohli být jistí, jak to dopadne.

Mimochodem, zákony jsou na nic. Když jde na delší dobu sedět člověk, co zpronevěřil peníze a ne hnusný vrah, zřejmě je něco špatně a Sebastian Fitzek a Michael Tsokos na to velmi šikovně a umně upozornili.

A víte, co je zároveň neskutečně originální? Doslov. Doslov, který vlastně není doslov, ale pitevní zpráva, to bylo skvělé.

Wow. Tohle byla jízda. Nemůžu se dočkat, až si od Fitzeka přečtu další knihu. A až budu psát recenzi na blog. Tohle bylo prostě něco. A mám nového oblíbeného autora! :)

Lenka40
22.03.2016 5 z 5

Jedním slovem BÁJEČNÁ kniha.Od začátku ,až do konce se nenudíte. Pokaždé ,když si myslíte ,že je konec tak "BUM" a není. Nevím co víc dodat jen ,že knihu doporučuji a určitě si pořídím další knihy od tohoto autora.

konicekbily
16.03.2016 5 z 5

Téměř neuvěřitelná souhra záměrů soukromých a pomstychtivých vyšetřovatelů a i náhod (hrajících do karet zločincům) při orkánu na ostrově Helgoland a tím poskytla autorům možnost vytvořit velmi působivý thriller a pozvat tak čtenáře k hlubšímu zkoumání jejich dalšího díla.

fis.rena
13.03.2016 5 z 5

Tak spolupráce pana Fitzeka a pana Tsokose byla zcela jistě sjednána u lahve drahé whisky,jelikož právě kvalitní a skvělý zážitek je jejich thriller. Byla to fantastická jízda!

Šárka5875
06.03.2016 5 z 5

Na Izolovaného jsem se hodně těšila a rozhodně moje očekávání bylo naplněno. V této knize budete na pitevně jako doma. Nic pro slabé povahy. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

Hella
05.03.2016 4 z 5

Velmi napínavý, originální, dobře se čtoucí příběh. Jen ten závěr je pro mě takový hůře uvěřitelný, až bych řekla přehnaný, a proto nedávám plný počet hvězdiček.

evasamankova
26.02.2016 5 z 5

S. Fitzek zkrátka nikdy nezklame. Další výborný thriller, místy s drsnými, nechutnými popisy, které ovšem k tomuto žánru patří. Nepřetržitě napínavý děj vyvažuje i skutečnost, že tentokrát tomu chybělo ono velké závěrečné překvapení, při němž padá čelist úžasem...

jarka2222
22.02.2016 5 z 5

No páni, tohle byla jízda. Dokonce se mi při čtení knížky dvakrát stalo, že se mi nervozitou klepala noha:-))) Opravdu velmi chytlavý děj. Pro mne se některé detaily popisující provádění pitev, a množství mstících se psychopatů, pohybovaly "za hranou". Proto za sebe, i když výborné čtení, které milovníkům detektivek doporučuju, nemůžu knížku doporučit na knížku roku 2015.

zuzurana
20.02.2016 5 z 5

prvych sto stran ma nejak nezaujalo... citalo sa mi to aj pomaly... ale potom som sa do toho dostala a kniha sa mi nakoniec pacila a klobuk dole, vrelo odporucam a bola by som rada, keby tato kniha mala hodnotenie na 100%

hledaseniki
20.02.2016 5 z 5

Příběh se rozjíždí s první kapitolou, což v mnoha případech čtenáře dokáže zmást, protože skočit do příběhu oběma nohama, když neznáte ani postavy, není zase tak časté, i když pokud znáte Fitzeka, tak víte do čeho jdete a že to bude stát za to.

Jak už jsem zmiňovala s první kapitolou přicházejí na řadu rozpaky, ale ty jsou velmi brzy minulostí a čtenáři se tak dostává to nejlepší, co si milovník thrillerů může jen představit. Díky velmi sympatickým postavám si čtenář může vychutnat dvě dějové roviny. Čtenář se dokáže velmi rychle a snadno ztotožnit se samotnými hrdiny ať už je to díky jejich povahovým rysům či díky situaci ve které se nacházejí. S každou kapitolou se ponořujete do příběhu víc a víc, děj je svižný a kapitoly jsou napsané tak, že vás nutí číst, prostě se od nich nemůžete odtrhnout.
Příběh je plný násilí, detailních popisů, ale v žádném případě to není přehnané, natolik aby to čtenáře nějak odrazovalo. Je to zcela přiměřené, i když ano, najdou se tam některé části, které jsou horší než jiné. Fitzek rozehrává krvavou hru, dokáže velmi dobře dávkovat napětí a především nutí čtenáře nad tou pointou přemýšlet. Když už čtenář myslí, že ví, jak to zřejmě bude, tak nastává bod zlomu a stává se něco zcela jiného, není to tím, že by Fitzek předhazoval falešné stopy to vůbec, pro něj je to zcela typické, že dokáže čtenářům naprosto vyrazit dech a v případě Izolovaného tomu není jinak, ostatně to je také jeden z důvodů proč ho tak ráda čtu.

adikpav
03.02.2016 5 z 5

To byla jízda. Výborné.

petaSk
31.01.2016 4 z 5

Dobře vysoustružený thriller, který ale brzy zapadne do mé paměti jako ostatní jemu podobné.

Marselle
31.01.2016 5 z 5

Teda, že je kniha asi dobrá mi bylo jasné, ale že je až tak hodně dobrá...
Nechtěla jsem ji dát z ruky jak jsem byla napnutá, a chvílemi mi běhal i mráz po zádech.

zfilmováno thrillery

Autoři knihy