Izolovaný

Izolovaný https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259281/bmid_izolovany-gfV-259281.png 4 413 413

Koroner Paul Herzfeld najde v hlavě jedné velmi zohavené mrtvoly telefonní číslo své dcery. Hannah byla unesena a pro Herzfelda tak začíná děsivá hra na honěnou. Únosce totiž na ostrově Helgoland přichystal další těla s indiciemi. Herzfeld ale nemá šanci se k novým informacím dostat, protože ostrov nacházející se na širém moři je kvůli orkánu odříznut od pevniny a většina obyvatelstva již byla evakuována. Kreslířka komiksů Linda, která našla mrtvé tělo na pláži, je jednou z mála osob, které na ostrově zůstaly. Herzfeld se ji snaží zoufale přesvědčit, aby dle jeho pokynů po telefonu provedla pitvu. Jenže Linda v životě nedržela v ruce skalpel, natož aby někoho pitvala…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Omega

Abgeschnitten , 2012

TerezaaBaarova
12.04.2021 5 z 5

Fitzek je prostě král všech nechutností a zvrhlostí, které v psychothrilleru chcete.
Nic pro slabé povahy.
Pěkně surový příběh s hustým patologem a ještě hustějším záporákem!

martousek
02.04.2021 5 z 5

Jsem ráda, že jsem narazila na knihu Izolovaný a tím si našla i dalšího oblíbeného autora. Příběh až dosti neuvěřitelný, brutální, ale dobře čtivý. Líbilo se mi i zapojení "stockholmského" syndromu, nepotřebuji mít vždy šťastný pohádkový konec. Ke kriminálním příběhům to patří.

Deia
07.02.2021 4 z 5

Kniha sa mi čítala veľmi dobre, má krátke kapitoly, ktoré stále končia strašne napínavo (a väčšinou potom nasleduje kapitola inej postavy), takže ma týmto nútila stále pokračovať v čítaní. Podľa anotácie som očakávala síce trošičku iný príbeh, ale sklamaná som skutočne nebola. Hlavné postavy mi boli sympatické, ako Paul, tak aj Linda, ale nečakane sa mi páčila aj postava Ingolfa, mladíka, ktorý Paulovi pomáha (a ktorého Paul veľmi nemusí). Kapitoly väznenej dievčiny boli strašné, brutálne a bolo mi jej skutočne veľmi ľúto. V knihe sa tiež nachádzalo veľa zvratov, väčšinou šokujúcich a nebyť toho, že som na druhý deň musela vstávať, tak by som knihu prečítala na jeden záťah. Knihe v podstate nemám čo vytknúť, okrem konca, ktorý sa mi nie úplne páčil (ale nemôžem ani povedať, že by sa mi nepáčil). Určite si ešte od autora prečítam aj ďalšie knihy.

Beky
03.01.2021 5 z 5

Perfektní vyvražďovačka s dokonale syrovými popisy, napětím už od samotného začátku, překvapivými zvraty a psychologickými hrátkám od autora :)) !!!

Rodaw
26.11.2020 5 z 5

IZOLOVANÝ
♥ 2. čtení ♥
Hodnocení Knihánkova: 4,75 ⭐
Po 5 letech jsem se dostala k druhému čtení a to vlastně ještě úplně náhodou a takovou oklikou :-). S maminkou jsme obě dvě tuto knihu četly (a oběma se nám moc líbila) a tak jsme se rozhodly (jsme totiž velké hororové nadšenkyně :D), že se podíváme na film ODŘÍZNUTÍ. Líbil se nám moc! Jen já u toho konce měla pocit, že to v knize bylo jinak... že to bylo více psycho :P K tomu se ještě dostanu!:) Dostala jsem obrovskou chuť si Izolovaného přečíst znovu a tak jsem to udělala :-). Sebastian Fitzek je má velká čtenářská láska. Miluju jeho knihy. Letos jsem četla i Pacienta a ten byl W-O-W! Moc doporučuju, ale teď zpátky k Izolovanému, kterého samozřejmě také moc doporučuji :). Dá se říci, že tu máme dvě navzájem propletené linky/dějiště: 1) PAUL: začínaje v Berlíně, 43 let, vrchní soudní lékař pro kriminálku - pitvá ty nejhorší případy. Během pitvy najde uvnitř mrtvoly vzkaz, že někdo vězní jeho dceru a další indicie se nacházejí na ostrově, který je v současné době odříznutý - izolovaný:) - od světa z důvodu orkánu. 2) LINDA: ostrov Helgoland, mladá dívka, kreslířka komiksů, která se na ostrově skrývá před svým bývalým přítelem. Linda se stává jediným člověkem, který je schopen Paulovi pomoci, takovou jeho "prodlouženou rukou"- doslova. Začne totiž na jeho pokyn pitvat... Můžu to tedy shrnout následovně: 1) Paul, který se snaží dostat na ostrov (a pomáhá mu mladík Ingolf, syn senátora), tedy: vyšetřování na vlastní pěst, odhalování, skládání mozaiky + 2) Linda, která je na ostrově a musí pitvat (a pomáhá ji muž Ender), tedy: klinika, bouře, ostrov, vrah. Navíc tu máme pár kapitolek "z pekla", kde sledujeme mladou dívku, kterou brutálně mučí a vězní psychopat. Tyto kapitoly byly hodně silné, naturalistické a drsné. Daleko více, než ve filmu... Kniha je akční, hodně napínavá, promyšlená a do detailu vysvětlená. To na panu Fitzekovi miluju - na konci vše zapadne do sebe a dává smysl + si s námi čtenáři dokonale hraje :)). V Izolovaném vše postupně odkrýváte spolu s hlavním hrdinou. Až to do sebe zaklapne :-). Jak jsem psala - knihu jsem rozečetla hned po zhlédnutí filmu, takže jsem měla všechno v čerstvé paměti. Prolog v knize je jiný (nebo spíš: ve filmu úplně chybí a to je velká škoda, že tuto dějovou zápletku úplně vyškrtli, podle mě je nesmírně zajímavá) + konec, ale to mezi tím: jako "přes kopírák" :-) Ale to je dobře, filmy by měly být věrné svým knižním předlohám! Už jsem si říkala: budu doporučovat jak knihu, tak film - s tím, že je to jedno.. no, ne :D. Vše bylo stejné /až na prolog/, ale konec mě přesvědčil o tom, že mě má intuice neklamala a ve filmu to bylo vážně jinak... Za mě finále, závěr, konec knihy: DALEKO LEPŠÍ. I daleko napínavější, více psycho, hlubší pointa... tak nechápu, proč to do toho filmu nedali ?!?. Vidět "jen" film, tak spokojenost - ten film je vážně super, ale když mám srovnání... kniha lepší, fakt. Už díky tomu konci. + i scény "z pekla" byly drsnější (a mohlo jich být klidně i víc). Takže takhle doporučuji více knihu. Rozhodně. Ale kdybyste ji číst nechtěli/nemohli, tak s filmem také 100 % nešlápnete vedle, jen je - oproti knize - prostě slabší :). Po dočtení jsem nebyla schopna rozečíst další knihu, musela jsem to trošku "prodýchat", popřemýšlet... ten konec je totiž... silný. Pro mě byla v mnoha ohledech tato kniha i smutná. Poselství hluboké... bezvýchodné... Hned na začátku knih máte krátké textíky z praxe, z reality - našeho světa - o trestech. Situace v Německu, kdy za daňový podvod dostanete více let, než např. za znásilnění dítěte. Existuje spravedlnost? Ne. Můžete vzít spravedlnost do vlastních rukou? Možná odpověď najdete v této knize... Poprvé mě dostala asi víc, to druhé čtení - jak jsem psala - něco bylo s filmem jako "přes kopírák", ALE i tak mě to moc bavilo, je to prostě skvěle napsané. Konec mě dostal. Moc doporučuji. Sebastian Fitzek je má láska a dokud budu takto online knižně fungovat, budu ho doporučovat, navždy! Je úžasný. Zkuste ho :-), zaslouží si to! :)
PS: hlavní hrdina Paul byl možná občas trošku domýšlivec, ale mé sympatie si získal hned na začátku, když se zastal fenečky a zmlátil jejího majitele... ♥
Více na mém YouTube:)

TerezaaBaarova
11.11.2020 5 z 5

Nic pro slabé povahy.
Pěkně surový příběh s hustým patologem a ještě hustějším záporákem!

Boriolus
05.11.2020 5 z 5

Z udalostí opísaných v tomto thrilleri by iný autor dokázal napísať aj tri knihy... Pán Fitzek vám odštartuje jazdu, ktorú nie je možné zastaviť...

mirec88
31.10.2020 5 z 5

Tak to bol nářez. Thriller ako hrom, pri ktorom mi nebolo všetko jedno. Dosť brutálne hlavne čo sa týka opisov pitiev a znásilnenia. Fitzek opäť nesklamal. Tentokrát aj v spolupráci s Tsokosom. A na konci je všetko úplne inak ako ste si mysleli. Výborná kniha, vrelo odporúčam, ale pre toho kto nemá rád hnusné scény veru nie.

MarkétaI.
25.10.2020 5 z 5

Pro mě je Fitzek sázka na jistotu. Další kniha, která opět nezklamala.
Únos dcery, indicie v mrtvých tělech a ostrov na který se nedá dostat kvůli špatnému počasí..
Čtivý a zajímavý příběh. Napětí a akce na každé stránce. Toto mě hodně bavilo.

lopinka
27.09.2020 5 z 5

Druha kniha od tohoto autora a opět to byla jízda - u konce mi spadla brada - dobrý psycho :) těším se na další .

Pája699
22.09.2020 4 z 5

U této knihy se rozhodně nudit nebudete. Díky krátkým kapitolám se čte sama. Děj napínavý, brutální a místy fakt šílený. Na každé stránce napětí. I když musím přiznat, že začátek byl trochu pro mě zmatený. Chvilku mi trvalo, než jsem našla tu správnou nit :-)

maximus13
25.08.2020 4 z 5

Proč musí mít za každých okolností konce detektivek "šokující a překvapivý" závěr. Tato kniha mohla skončit o 15 -20 stránek dříve bez "šokujícího" závěru a tím by byla ještě lepší. Bylo cítit, že autor tam prostě musel ještě něco nacpat, byť i bez toho měla detektivka logickou a pěknou pointu. Závěr mě tedy trochu mrzí. I přes to doporučuji přečíst. Po přečtení nebudete času stráveného nad knihou určitě litovat.

Lukáš987
19.07.2020 5 z 5

Kniha je super thrillerovou jízdou a nelze přestat číst dokud se všechno nevyřeší a nedostanete se na její poslední stránku (ta je rozhodně originální). Super napětí na každé stránce.

Mouton
03.07.2020 5 z 5

Kniha je pre mňa zatiaľ najlepšia, ktorú som od pána Fitzeka čítala. Je dychberúca, šokujúca, temná a zároveň som sa miestami neubránila a musela som sa nahlas rozosmiať. Genialne napísané, obrovský klobúk dolu za spouprácu pána Fitzeka s pánomm dokotorm. Skvelé dielo, ktoré vždy bude mať svoje miesto u mňa v knižnici ! Ďakujem :)

RADOST
02.07.2020 3 z 5

Základní myšlenka skvělá, její zpracování řemeslně výborné, atmosféra přidávala na ponurosti a hrůzostrašnosti. Děj komplikovaný, napínavý a naprosto šílený. Nakupené , překombinované, několikavrstvé šílenství - to je můj hlavní dojem z četby. Na mě to bylo moc. A nestydím se za to. Jiní čtenáři to jistě ocení. Já se tentokrát nepřidám.

Ticiana
21.04.2020 5 z 5

Hodne se mi to libilo. Drsne sceny, ostrov, kde radi boure a vypadava elektrina, mistami az hororove. A to ja mam rada. Linda a Paul byli bozi a taky synator senatora. Mela jsem to precteny za jeden den.

michaela0810
18.04.2020 4 z 5

To byla jízda. Čte se samo. Rychlé, svižné, drsné a napínavé. Krátké kapitoly, dvě linie děje, opravdu výborné. Jsem zvědavá na další knihy ...

Mišeec
30.03.2020 5 z 5

Má první knížka od autora a já se zamilovala! Detailní popis děje na pitevním stole, mučení obětí, ... knížku jsem zhltla za pár dnů a během čtení se u mě vystřídaly všechny nálady - zděšení, smutek, zmatení, radost, smích, pláč, ... Uděluji hodnocení 10/10.. Nikdy mě žádná kniha tak nedostala a to jsem milovník Kinga, který dostal zatím nanejvýš 8,5/10.. Doporučuji vše, i když styl psaní nemusí každému sednout. Řadím do těžší literatury. :)

verca0794
17.02.2020 5 z 5

Jste fandou Chrise Cartera?? Tak tohle je něco pro Vás!! Napínavý, nervy drásající a místy dost brutální, úchylný a morbidní thriller, díky kterému se i zamyslíte nad (ne)fungováním našeho systému. Za násilí a vraždy nižší tresty než za daňové úniky??

Krátké kapitoly dodaly knížce svižné tempo a spád. Překvapivý konec a závěrečná pitevní zpráva mě dostala. Moje první kniha od autora a určitě né poslední.

Pokud máte silný žaludek na popis pitev a znásilňování, tak rozhodně doporučuji!!! :D

jasmína
10.02.2020

Stejně jako u knihy Balíček mám obdobné pocity, píše opravdu dobře, ale nejspíš preferuji jiný styl, i ty popisy pitvy jsem dávala těžko, ale dala, jenže opět moc prekombinované, závěr mě zklamal, tak si myslím, že pokud si přečtu knihu Pacient, určitě jen, když ji náhodně objevím v Knihovně, už bez předběžné Rezervace......

zfilmováno thrillery

Autoři knihy