Temné hlubiny

Temné hlubiny
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360148/bmid_temne-hlubiny-NMr-360148.jpg 5 3228 3228

Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře. Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Dark Water , 2016

Amízek
25.10.2020 4 z 5

Tenhle díl je na úrovni, velmi dobře se čte. Příběh skvělý, nemám výtku, od začátku jsem se perfektně začetla. První kapitoly me štvalo, že se velmi často začínalo slovy - Když Erika ..... to se nakonec ztratilo a po zbytek knihy, se to již neopakovalo. Řekla bych, že na začátku bylo poměrně dost událostí najednou, a pak se případ nehnul, na nic nového se nepřišlo, ale děj byl bohatý z jiných stran. Poslední co chci říci, že hlavní postava, naše Erika, je mi stále nesymatická a nemohu si k ní najít cestu. Chápu jí, potom, co si vše prošla, ale tu ráznou bábu bez humoru, co musí být všude první a být nejlepší, tu nezmění a to není můj typ. Jinak kniha krásna, mohu doporučit.

Evik84
14.10.2020 5 z 5

Napínavá kniha, od konce jsem se nemohla odtrhnout.

Flafinka
05.10.2020 4 z 5

Erika mi je stále krajně nesympatická (studenej čumák bez smyslu pro humor). Dějová linka s její sestrou připomíná chabý pokus o deník matky na mateřské. Nicméně zápletka s mrtvou holčičkou ve mně probudila zvědavost a skoro bych řekla, že tentokrát pan Bryndza dokázal způsobit jistý příval emocí a hlesnutí - hele zvrat!

Crimidetectiv
04.10.2020 4 z 5

Další úžasný případ Eriky Fosterové. Ze začátku mi to přišlo trošku nudné, ale jen na malou chvíli. Eriku mám hodně ráda a byla jsem nakonec ráda, že případ dostala na starost ona. Znovu se tu sešla správná trojka - Erika, Mossová a Peterson. Tuto trojku fakt miluji.
Tady mi lezli dva lidé pěkně na nervy. I když tu jednu jsem chápala a nevadila mi tolik. Spíš šlo o takové to vydírání, i když v podstatě šlo o dobrou věc. Chtěla pomoci a taky pomohla. Ta druhá mi nepřirostla k srdci vůbec. Ta přetvářka mi na té postavě vadila. Jak sebou klidně nechala manipulovat. Ale bohužel takových lidí je víc. A nejen v knihách, ale i v realitě.
Kdo jsou vrazi, jsem neměla páru skoro až do konce. I když vraha jsem tušila vnitřně kdo by to mohl být. Nebo spíše mi tam ta postava neseděla. Byla taková nesympatická, bych řekla. Ale nějak extra se neprojevovala, tak až tak mi nevadila. Nepřirostla k srdci, ale ani nějak extra nevadila.
Ale ubírám přesto jednu hvězdu, protože i když příběh byl skvělý a Roberta mám moc ráda, nebo spíše jeho knihy, tak tady mi netuhla krev v žilách a nepociťovala jsem strach, jak jsem u tohoto žánru zvyklá. Přesto pokračovat v čtení jeho knih rozhodně budu a mohu tuto knihu jen doporučit. :)

Lumír23
02.10.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Tušil jsem delší dobu že není ta rodina v pořádku, ale konečná konstrukce mě přece jen překvapila. Víc psát nebudu. Slovenská inspektorka mi je ale svojí povahou velice nepříjemná. Je taková - eurouvědomělá, no, celá Čaputová. A o tom snad ani kniha být nemusí, ne?

PéEm
01.10.2020 4 z 5

Třetí díl a drží si vzestupnou tendenci. Napínavé, čtivé a nápadité čtení. Erika mi začíná být i sympatická.

janina66
27.09.2020 5 z 5

Opět výborná napínavá detektivka. Velmi čtivá, takže rychle přečteno. Nemohla jsem přijít na to, kdo je vrah. Raději se nechávám překvapit, kdo a proč? Ke konci knihy velké napětí a zajímavý konec.

Kristulda
21.09.2020 5 z 5

Super čtení, moc povedené.

Fonendoskop
17.09.2020 5 z 5

Trochu jiný příběh než normálně, nečekaný a překvapivý konec. Bryndza je sázka na jistotu.

Booky84
13.09.2020 5 z 5

Autor opět nezklamal. Skvělá, čtivá a napínavá detektivka. Konec pro mne překvapením, na vraha já prostě většinou nepřijdu.

Sammy.Boy
04.09.2020 5 z 5

Víc emocí. Víc napětí. Víc možností kdo a proč? Robert nezklamal, opět válí a přiznám se, že tentokrát jsem si nechal slušně zamotat hlavu! Nejdřív jsem nad tím vším laboroval, ale jakmile nade mnou TEMNÉ HLUBINY uzavřely svou hladinu, tak jsem to vzdal. Už teď jsem zvědavý, s čím přijde příště!

ydnac
04.09.2020 5 z 5

Bryndzovky :-) čtu všechny, děj je svižný, Erika mě baví. Jen tak dál :-)

Címa
26.08.2020 5 z 5

Celkově se mi líbí Bryndzův pisatelský styl. Knihy jsou velmi čtivé. Temné hlubiny jsou za mě zatím nejsilnější pribeh z jeho tři knih, není prvoplanovy, pořad se něco děje, až se nemůžete dočkat, jak to teda všechno bylo a co se přesně stalo.

Venny345
18.08.2020 5 z 5

Také jsem byla stáhnuta do hlubin slov a vět další knihy s Erikou Foster...
Je až neskutečné, jak vás někteří autoři neustále překvapují, Bryndza je jedním z nich. Chvílemi jsem byla napnutá jako kšandy a jen tak tak jsem nepraskla...A konec? Výborně napsaný a hlavně smysluplný závěr knihy podtrhl exkluzivitu autora.

Ver1982
15.08.2020 5 z 5

Je to má čtvrtá kniha od Bryndzy a všechny jsou si hodně podobné. Další díly si určitě přečtu, ale tím, jak jsou si podobné ztrácí pro mé to napětí, které mám na thrillerech ráda, neboť je brzy zřejmé, jak to vše dopadne.

i.stefany
12.08.2020 5 z 5

Temné hlubiny jsou další skvělý příběh od Roberta. Nesou se na stejně dobré vlně jako předešlé knihy, napínavé, svižné, čtivé, Erika se svou partičkou ve svém živlu a mě prostě baví jejich policejní práce. Moc se těším na další případ. Čekají mě ještě dva, než se poznám s Kate Marshallovou. :-)

0323
08.08.2020 4 z 5

Asi jako..."dalsi" Bryndza...byla jsem natesena po Dívce v ledu, ale konec jsem tentokrát vzala dost hopem, protože vše bylo předvídatelné.

tess.de.veles
07.08.2020 3 z 5

Bylo to průměrný čtení..... Nic proti Robertovi, je mi moc sympatický...., ale zdá se mi, že ty jeho knihy jsou takový průměr.... Nemůžu si pomoci.... Pro mě je jedničkou Musso....a Clare Mackintosh.... Ty opravdu 'žeru'.

niknikita
05.08.2020 3 z 5

Přečteno jen do poloviny a pak jen prolistování ke konci, který se dal tušit. Tentokrát se moje nadšení nekonalo...
Mám pocit, že příběh byl plný nesympatických postav a zbytečných slov, takže můj zájem byl postupně ten tam.

Zase jdu proti proudu, ale s tím nic nenadělám.

Knihomolka506
02.08.2020 5 z 5

To bylo něco!! před měsícem to  byl rok , kdy jsem si knihu půjčila z knihovny a začala ji hltat a nepřestala dokud jsem nedocetla. Opravdu nerada jsem se s ní loučila ♥️