Temné hlbiny

Temné hlbiny https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397658/bmid_temne-hlbiny-mjg-397658.jpg 5 3212 3212

Niektoré tajomstvá majú radšej zostať hlboko skryté... Keď dostane detektív šéfinšpektor Erika Fosterová tip, že by kľúčový dôkaz vo veľkom drogovom prípade mohol byť ukrytý v zatopenom lome na okraji Londýna, nariadi jeho prehľadanie. Z hlbín však jej kolegovia vyzdvihnú nielen dôkazy k tomuto prípadu, ale aj kostru malého dieťaťa. Pozostatky sú rýchlo identifikované ako Jessica Collinsová. Sedem ročné dievča, ktorého zmiznutie zapĺňalo stránky novín pred dvadsiatimi šiestimi rokmi. Erika musí začať spájať čriepky z minulosti so súčasnosťou a vnárať sa stále hlbšie do rodinných vzťahov Collinsových aj do života vyšetrovateľky Amandy Bakerovej, ktorá si neprestala vyčítať, že zmiznutie dievčatka nedokázala vyriešiť. Erika skoro zistí, že toto vyšetrovanie bude určite jedno z najzložitejších a najnáročnejších v jej kariére. Niekto si totiž nepraje, aby bol prípad vyriešený. A urobí všetko pre to, aby Erikine pátranie zastavila...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Dark Water , 2016

TeaPeter
21.12.2017 5 z 5

Velmi dobře udělaná kniha. Hlavní hrdinka se už tak nějak znormalizovala, takže už je snadné ji přijmout jako člověka a brát takovou, jaká je. V knize se objevuje mnoho motivů, které se vyskytují i jinde (některé z nich jsou i otřepaná klišé typu, že i beznadějný alkoholik dokáže z minuty na minutu odhodit svou závislost a její následky, pokud se vyskytne něco, co ho zaujme), ale tady byly namixovány tak, že to dohromady dalo velmi dobře čitelnou knihu. Měl jsem dojem, že překlad byl místy ne úplně skvělý, a myslím, že pro právnický titul "Queen's Counsel" by se určitě v daném kontextu našel lepší překlad než "poradce královny".

hrabalikoval
20.12.2017 5 z 5

Tato série mě baví od prvního dílu. Musím říct, že každý díl je zaměřený trošku jinak takže se nenudíme. Temné hlubiny mě bavily a velice dobře se četli. Autorův styl psaní mi neskutečně vyhovuje, protože to má dynamičnost a děj se v žádné fází knížky nevleče.

Peslik
19.12.2017 5 z 5

Za mě super, čtivé, plné zvratů a překvapení. Už teď se těším na další díl a jsme zvědavá kam se ubere..... :D

tulip131
19.12.2017 5 z 5

Kniha neměla chybu, četla se sama, plno zvratů, rozhodně jsem nečekala takové rozuzlení a nakonec i Erika už není jen robot, ale sex s kolegou ji dodal lidskosti.

dalia1769
18.12.2017 5 z 5

Výborný díl cyklu, řekla bych zatím nejlepší, možná i proto, že jsme v průběhu doby měli možnost lépe poznat postavu Eriky a ostatních vyšetřovatelů. I přes přenesení děje na novou policejní stanici mne potěšilo, že jsme se znovu setkali s Mossovou a Pettersonem. Těším se na další díly.

reny111
17.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha

blackvanilla
17.12.2017 5 z 5

Nemám slov. Neskutečně si užívám příběhy Eriky. Líbilo se mi, že autor do tohoto dílu přidal více osobitosti Eriky, poukázal na to, že za maskou chladně uvažujícího detektiva je i citově zlomená, plně vnímavá bytost.

Globuska
16.12.2017 5 z 5

Po dvou dílech přichází Bryndza trochu s jiným konceptem a ten se mu rozhodně vyplatil. I přístup k hlavní postavě. Víc vtipu, víc osobitosti, zapeklitý případ. Perfektní trojka!

Pavcitko
14.12.2017 5 z 5

Já nějak nemám slov, přečetla jsem ji za dva večery a byla víc než výborná. Konstatuji, že mně se líbila víc než oba předchozí díly. Děj má spád, žádné nudné ani dlouhé kapitoly, zápletka perfektní, napětí až do konce. Vřele doporučuji.

Ankavi
13.12.2017 5 z 5

Opět pěkná, svižná krimi s Erikou v hlavní roli. Podotýkám, že to NENÍ nastavovaná kaše, příběh je zcela jedinečný, navazuje na předchozí, ovšem má svou dějovou linii a v té hlavní hrdinové excelují. Velmi podařená "vedlejší" role Amandy, prostě bravo, všem doporučuji!

b.safarik
12.12.2017 5 z 5

Robert Bryndza to prostě umí, s každou knihu je lepší, tentokrát zaútočil s finálním twistem, který mě absolutně dostal. těším se na další! :)

Jamilily
12.12.2017 4 z 5

Na knihu jsem se dlouho těšila, a skoro splnila mé očekávání. Styl mi (bohužel) přišel podobný, jako v prvním díle-Erika dlouho tápe, a najednou má případ vyřešený. Navíc jsem zjistila, že asi nemůžu číst díla, kde jde o trestný čin na dětech (stejně to mám třeba se Šváby od Nesboa). Serie s Erikou není špatná, ale doufám, že Bryndza v dalším díle něčím překvapí.

alfri
11.12.2017 5 z 5

Zatím nejlepší z vydaných knih.

Pe3ček
09.12.2017 5 z 5

Hrozně se mi líbí ten jednoduchý styl, kterým Bryndza píše - žádné omáčky, natahování, dlouhé popisy. Děj prostě jednoduše běží kupředu a až na pár výjimek vždy sleduje kroky Eriky. Ta se tentokrát vydává pátrat po vrahovi sedmileté dívky, která zmizela před 26 lety. Překvapilo mě, že promlčecí doba vraždy je v Británii zřejmě jiná než v ČR. :) Jinak knize nemohu nic vytknout, snad jen že odhalení vraha bylo v prvním díle Dívka v ledu více překvapivé. Jinak všem, co četli první dva díly, tuto knihu doporučuji.

ctenarkaEva
08.12.2017 5 z 5

Opět skvělé čtení, Robert Bryndza píše stylem, který mi vyhovuje. Nemám ráda brutální zápletky a příliš detailní popisy vražd a kriminálních činů, ale R. Bryndza ve svých knihách používá spíše jednoduché popisy, zaměřené na atmosféru a vyšetřování, než na detaily vraždy. Už se těším na další příběhy s Erikou Fosterovou.

Fixa08
07.12.2017 5 z 5

Tenhle autor prostě umí, skvělé čtení!

LaMila
07.12.2017 3 z 5

Další pěkná krimi, ale musím říct že Dívka v ledu byla mnohem lepší. Trošku zklamaní ze závěrečného rozuzlení.

Jára76
06.12.2017 5 z 5

Robert Bryndza jako vždy nezklamal.Naprosto úžasně čtivá knížka,která vás pohltí.

Leniii

Skvělá kniha...báječné čtení!

triana
06.12.2017 5 z 5

Prostě skvělá kniha... milovníci Roberta Bryndzy se mohou těšit i na další pokračování - Cold Blood, také velmi, velmi povedená! :-)