Temné hlbiny

Temné hlbiny https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397658/bmid_temne-hlbiny-mjg-397658.jpg 5 3212 3212

Niektoré tajomstvá majú radšej zostať hlboko skryté... Keď dostane detektív šéfinšpektor Erika Fosterová tip, že by kľúčový dôkaz vo veľkom drogovom prípade mohol byť ukrytý v zatopenom lome na okraji Londýna, nariadi jeho prehľadanie. Z hlbín však jej kolegovia vyzdvihnú nielen dôkazy k tomuto prípadu, ale aj kostru malého dieťaťa. Pozostatky sú rýchlo identifikované ako Jessica Collinsová. Sedem ročné dievča, ktorého zmiznutie zapĺňalo stránky novín pred dvadsiatimi šiestimi rokmi. Erika musí začať spájať čriepky z minulosti so súčasnosťou a vnárať sa stále hlbšie do rodinných vzťahov Collinsových aj do života vyšetrovateľky Amandy Bakerovej, ktorá si neprestala vyčítať, že zmiznutie dievčatka nedokázala vyriešiť. Erika skoro zistí, že toto vyšetrovanie bude určite jedno z najzložitejších a najnáročnejších v jej kariére. Niekto si totiž nepraje, aby bol prípad vyriešený. A urobí všetko pre to, aby Erikine pátranie zastavila...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Dark Water , 2016

ReziEngli
03.01.2018 5 z 5

Za mě lepší díl než dvojka, Noční lov. Našla jsem tu více děje, více akce, případ byl komplikovanější, rozuzlení nečekané ...

Dumicek
02.01.2018 5 z 5

Na knihu jsem se opravdu těšila. Oblíbila jsem si Fosterovou a její vyšetřovací tým...trošku mi teda Fosterová vadí, jak pořád řeší smrt svého manžela a nechce začít nový život s někým jiným Myslím, že si to zaslouží..v tomto díle přeci je u její postavy menší zlepšení a snad svítá na lepší časy..co se týče příběhu, tak nemohu říci, zda je pro mě tato kniha zatím tou nejlepší. Myslím, že všechny 3 knihy autora si drží svojí úroveň, která je nad míru uspokojující. Kniha je plná napětí, zvratů, nějakého toho humoru a opravdu se čte sama. Mám ráda vyšetřování starých vražd, je to komplikovanější a vše jde mnohem hůře a jak se pomalu prokousáváte k jádru, to je prostě paráda! Musím říct, že už se těším na další díl..

petra5585
01.01.2018 4 z 5

Autor opét nezklamal, doporučuji. Jeho knihy jsou čtivé a poutavé.

Radulinka1
01.01.2018 5 z 5

Super čtení ...dle mého hodnocení je to nejlepší ze všech 3 knih.

koki.veru
01.01.2018 5 z 5

Třetí díl o Erice Fosterové a opět super kniha. Přečteno během pár dnů, nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Velice zajímavá zápletka. Už se těším na další díl.

lenka9819
01.01.2018 5 z 5

Bryndza mě opět nezklamal. Kniha čtivá, bez hluchých míst.

roman5388
01.01.2018 5 z 5

Tato treti knihe serie Erika Fosterova se mi osobne zatim zdala nejlepsi, ctiva od zacatku do konce. Uz se tesim na dalsi knihy :-)

bonifacka
31.12.2017 5 z 5

Temné hlubiny jsou za mě zatím nejlepší ze série s Erikou. Četla jsem jedním dechem za den a půl s dvěma malými dětmi :-) Mělo to spád. Líbí se mi trošku jiný styl, vyšetřování zločinu po letech, žádní sérioví vrazi, mord za mordem. Jsem ráda za postupné zapojování Eriky do běžného života. Pane Bryndza, vím, že nečteme "Večery pod lampou", ale mohl by jste ji dát prosím dohromady s Petersonem? :-) Nevím, proč se nám tady rozmohl takový nešvar a všichni dobří detektivové jsou vlastně osobní zkrachovalci :-).
Série s Erikou jsou prostě dobré krimi. Ne tak brutální a místy nechutné jako u Chrise Cartera, ne tak překombinované jako u severských autorů - Jo Nesbo, Lars Kepler či Stieg Larsson. Temné hlubiny jsou opravdu hodně uvěřitelné, jednoduše skvělé. Mají lidskost, uvěřitelné postavy, uvěřitelné motivy. Po přečtení si člověk prostě musí říct - Aha, jo.

katst
30.12.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla během jednoho dne, nemohla jsem přestat číst a opět jsem nadšená. Kniha je trochu jiná, že dvě předchozí, ale dle mého názoru je to jen ku prospěchu :-). Kniha má spád, neustále se něco děje a konečně je v knize i trochu víc Eriky, konečně působí lidštěji a ne jako "stroj" ...
Kdy bude další díl? :-)

BlackFun
30.12.2017 4 z 5

Četla jsem všechny knihy z této série a tato se mi líbila asi nejméně. Nicméně.. je to velmi fajn čtení, děj má spád, takže jsem se nenudila. Na knížku jsem se těšila a nezklamala, budu vyhlížet další díl :)

bigben
29.12.2017 5 z 5

Mám ráda tohoto "slovenského" autora, takže jsem se těšila na jeho novou knížku a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Konečně Erika trochu roztála, děj zamotaný a konec - pro mě dost překvapivý. Opět mohu jen vřele doporučit:-)

Jana_Hlus
29.12.2017 4 z 5

Mé první setkání s Erikou Forsterovou. Pro mne nepříliš sympatická policistka s podivnými návaly emocí a se slabostí pro jednoho z podřízených. Spousta vedlejších postav, které působí trošku jako balast, čtenář má dost práce se zorientovat, kdo je kdo a nemá tak čas vymýšlet vlastní teorie, co se vlastně stalo. A právě díky tomu je rozuzlení příběhu překvapivé. Z každého řádku v knize je znát, že autor ví, co se od něj očekává a odvádí dobré řemeslo. Ale do Miniera, Nesboho či Larssona mu ještě přece jenom něco chybí. (4/5).

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Třetí Bryndza, třetí Erika, třetí skvělá kniha. Tato detektivní série se mi velmi líbí. Tento díl se mi asi líbil nejvíce. Mám ráda i Eričiny kolegy, spolu tvoří skvělý tým, každý je jiný, ale bez nich by to nešlo. Smrt malé holčičky mě velmi zasáhla, muselo to být strašné. A to jsem ještě ani netušila, jak autor vystaví příběh dále. A když jsem poprvé pojala podezření, jak by to mohlo být, ve skutečnosti jsem stále netušila, jak strašné to ve skutečnosti nakonec bude.

Lotka
27.12.2017 4 z 5

Nejlepší se série. Přečteno jedním dechem.

studentice
27.12.2017 4 z 5

Podle mého názoru nejlepší knížka z této série-případ byl napinavý a osobní osudy policistu příběh zajímavě doplňovaly. Těším se na další díl.

Januli
26.12.2017 4 z 5

Super, závěr strhující a překvapující. Kniha přečtená za jeden den.

Mil@n
25.12.2017 5 z 5

Výborná detektivka.

eva3695
22.12.2017 5 z 5

Když jsem se dozvěděla, že vychází třetí díl, tak jsem na jednu stranu byla nadšena a na druhou jsem měla obavy, aby to nebylo nudné a nebo, že to nepřekoná ty dvě předchozí. Ale musím říct, že opět předčila mé očekávání. Je to pořád stejně dobrá jako ty předchozí dvě. Kdo mohl zabít teprve pětiletou holčičku? Na to bude muset přijít Erika a její tým. Některá tajemství by měla zůstat raději hluboko pohřbená.

Brembelik745
22.12.2017 5 z 5

Bryndza je pán spisovatel. Je to už jeho 3 kniha a kvalita knihy stále roste. Styl psaní je svižný, takže velmi dobře se čte. Stránky se prostě otáčejí samy. Hlavní vyšetřovatelka je už více lidštější, svědčí jí "vztah" s Petersonem. Libí se mi, že to není brutální krvák, ale zajímavá detektivka. Myslím že vraha nejde v této knize snadno odhalit. Opravdu TOP, doporučuji.

betule3
21.12.2017 5 z 5

Robert Bryndza opět nezklamal. Kniha byla neskutečně čtivá a napínavá od začátku do konce (i když začátek se trošku vlekl). Musím se pochlubit, že jsem poprvé vraha odhalila. :D Velice mě zaujal konec, který mě dost překvapil.