Temné hlubiny

Temné hlubiny https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348685/bmid_temne-hlubiny-Zfb-348685.jpg 5 3200 804

Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Dark Water , 2016

medlovice
25.10.2018 5 z 5

Tak nějak pomalu přecházím na detektivky a začíná se mi v temnotě líbit. A líbily se mi i Temné hlubiny , protože mají to, co mě fascinuje - odložený případ a rodinné tajemství, které mělo zůstat utajené.
Možná, že bychom měli být pyšní, že anglický autor stvořil slovenskou úspěšnou vyšetřovatelku, ale jako člověk, který žil dlouho v cizině vím, že skutečnost by byla trochu jiná. Ale knížku jsem nechtěla odložit, tak spokojenost a doporučuju a budu číst další knihy ze série .

ivana02
25.10.2018 4 z 5

Četla se hezky, zvládla jsem ji za dva dny. Hlavní hrdinka mi nebyla dvakrát sympatická, ke kolegům a podřízeným se chovala - dle mého názoru - povýšeně až arogantně, působila přechytřele. Co mi dost vadilo, byl překlad. Až to kazilo dojem z jinak perfektní detektivky. Některé věty jsem si musela přečíst dvakrát, abych je vůbec pochopila, špatný slovosled, prostě "nečeské". Neustálé vypisování policejních hodností, které mají několik slov, se u nás nepoužívají a pochybuji, že by běžný Angličan takto mluvil. Hlavně by si je asi těžko po prvním představení zapamatoval. Z tohoto důvodu jsem ubrala jinak pěkné detektivce jednu hvězdičku a od autora si rozhodně přečtu i ostatní knihy.

veru_nedvedova
25.10.2018 5 z 5

Tento díl byl zatím asi nejnapínavější. Skvělé, skvělé, skvělé.

vendy8
24.10.2018 5 z 5

Kniha od které jsem se nemohla odtrhnout. Opět začtená hned od začátku.

Tereziee
23.10.2018 4 z 5

Jo, tohle mě bavilo. Čím dál víc miluju Eriku a její kolegy. Celý případ, který tentokrát řeší je velmi drsný a smutný. Konec byl překvapivý. Sice to není top aktuální krimi, ale baví mě a těším se na další setkání s Erikou.

ArwenAragorn
22.10.2018 5 z 5

Četla jsem všechny knihy, které u nás od pana Bryndzy vyšly, všechny se mi líbily, ale tato nejvíc. Těším se na další a Temné hlubiny ráda doporučím.

Nikyna8
22.10.2018 5 z 5

Další perfektní kniha.Přečteno jedním dechem

karantena
14.10.2018 5 z 5

Opět skvělý příběh s Erikou Fosterovou.

lagina
12.10.2018 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout... Pro mě nový žánr, nemůžu se mu moc věnovat, pak na to pořád myslím :D Ale bylo to super, doporučuji :-) Ale, kdo v tom má prsty jsem si myslela hned při prvních zmínkách... takže něco jako Labyrint, vraha víš a teď jak proč a jak...

Lucibuska
12.10.2018 4 z 5

Skvělá!

rottovat
10.10.2018 4 z 5

Po předchozích dvou dílech, které mne nijak zvlášť nezaujaly, a hlavní hrdinka Erika mi byla silně nesympatická a protivná, představoval třetí díl příjemné překvapení. Jednoduchý zločin opředený šestadvacetiletým tajemstvím, svižné tempo, tak akorát postav, abyste se v ději neztráceli, žádné zbytečné odbočky a i ta Erika byla najednou tak nějak víc snesitelná. Tentokrát tedy jasné čtyři hvězdičky za ideální oddychovou četbu.

Readerka97
08.10.2018

Kniha je dobrá, napínavá a překvapí...pokud jste nečetli předchozí dvě. Autor sice pokaždé přijde s jiným případem a vrah není snadno odhalitelný, ale celý děj se odehrává jako podle scénáře. Bohužel je stejný i u obou předchozích knih. Jinak moc pěkná detektivka/thriller na zimní večery.

helča5
07.10.2018 5 z 5

Napínavé,čtivě psané počtení,zajímavé rozuzlení,super

Dandy1
06.10.2018 3 z 5

Asi se s počtem prečtených knih stavám náročnější. Nepřišlo mi to ani napínavé, ani s překvapivou zápletku.

Makii
02.10.2018 5 z 5

Podle mě se autor zlepšuje. Nebo překladatel.. :D Prostě každý díl je čím dál lepší. Tentokrát se mi velmi líbila i skladba vět, vše bylo napsáno velice pěkně. Děj je super, škoda rychlého konce, možná až moc, a pro mě nepříliš uvěřitelné.. Ale jinak super čtení. Fosterová začíná být sympatičtější :)

Demi
29.09.2018 4 z 5

Pro mě první kniha od tohoto autora. Příběh zajímavý, jen od poloviny jsem začala tušit, kdo se skrývá za vraždou malého dítěte , což mi trochu ubralo na napínavosti.
Proto čtyři.

klarinka9974
28.09.2018 5 z 5

Opět mě autor nezklamal, musím ale říct, že se mi předešlé díly líbili více. Bylo v nich víc napětí a záhady. V tomto díle se hledá vrah a nakonec přijde velké překvapení. Kniha se četla dobře, jen škoda za méně napětí a akce.

Katys96
26.09.2018 5 z 5

Autor mě opět nezklamal. Pěkné čtení, knihu jsem nemohla odložit.

alzbeta4340
26.09.2018 5 z 5

Tak tohle se mi moc líbilo, konečně jsem pochopila, proč je tento autor tak oblíbený a čtený. Celou sérii čtu popořadě a tento třetí díl je určitě nejlepší.
Erice vždy držím palce a tady mě potěšilo, že přestala nesmyslně bojovat s nadřízenými a děj se soustředil na případ.

evask
24.09.2018 5 z 5

Líbilo se mně to. Rozuzlení bylo takové jednodušší. Čtyři a půl.

vraždy pro ženy napětí nevyřešené případy

Robert Bryndza
britská, 1979