Do posledního dechu

Do posledního dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371299/bmid_do-posledniho-dechu-Wxx-371299.jpg 5 2837 669

Mělo to být vysněné rande… Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu… Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Last Breath , 2017

okureček
21.01.2019 5 z 5

Žádné zklamání! Opět jsem nemohla knihu odložit. Připadne mi zajímavé, jak Robert Bryndza v každém díle odhalí vraha jinak. Někdy se musíme napínat až do samého konce, jindy zas známe vraha už od začátku a prožíváme jeho příběh s ním. V tomhle díle ve mně vrah opravdu vzbouzel hrůzu.
S chutí se vrhám na následující, “chladnokrevný” díl.

lalaserka
20.01.2019 5 z 5

Další skvělá knížka od tohohle autora. Napínavá až do konce. Jen mi trochu vadilo, že odhalily vraha moc brzo.

Janynka
18.01.2019 5 z 5

Moje prvotina od Bryndzy a potřebuju okamžitě všechny jeho knížky! :-D Moc se mi líbila! Styl psaní,vypravování,knížka napínavá,prostě jsem ji zhltla jak malinu :-)

jana1941
17.01.2019 5 z 5

Stejně skvělá jako předchzí autorovy knihy, těším se na další ...

kramlinka88
16.01.2019 5 z 5

Skvělá detektivka, můžu jen doporučit, autora jsem objevila náhodou v knihovně, tuhle knihu jsem od něj četla jako první a všechny zbývající donesl ježíšek :-)

VeronikaAug
12.01.2019 5 z 5

Mě se kniha líbila a proto hodnotím pětihvězdou. Po Nesbově sérii Harry Hole je to asi moje druhé nejoblíbenější čtení v žánru detektivky. Knihy Roberta Bryndzy se čtou moc dobře, svižně, děje jsou opravdu napínavé a zajímavé jsou i zápletky, samozřejmě šokující a v tomhle případě i úchylné. Šéfinspektorka Erika je opravdu skvělá, připomíná mi H.Holea a vlastně do Posledního dechu jsem četla hned po Žízní a případy jsou si podobné. Rozhodně doporučuju všem milovníkům detektivek, kterým jsem i já a už se těším na další díl.

ladyka
11.01.2019 5 z 5

Čtivé, nenáročné, přímočaré, i přes brzké prozrazení vraha napínavé. Stránky ubíhají a najednou jste na konci. Jsou samozřejmě propracovanější detektivky a thrillery,ale pokud hledáte nenáročné čtení tohoto žánru, budete myslím spokojení. Já byla :)

Aya81
09.01.2019 5 z 5

Za mne zatím nejlepší kniha od Roberta Bryndzy. Mělo to spád, napětí, přestože znáte pachatele cca od poloviny knihy, stejně nevíte, jak to dopadne, sledujete vyšetřování krůček po krůčku. Zatím to Bryndza prostřídal - 1. a 3. kniha nevíte pachatele, 2. a 4. kniha jej znáte :) Jak to bude dál? Chladnokrevně už na mne čeká, ale proložím to jiným žánrem.
A samozřejmě jsem zvědavá na vývoj Eričina soukromého života.

marimari
07.01.2019 5 z 5

Výborná detektivka! Už se chystám na Chladnokrevně.

a.k
07.01.2019 4 z 5

V popelnici se našla zavražděná mladá žena. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová se snaží dostat do vyšetřovacího týmu. Brzy objeví souvislosti s podobným případem.
Super čtivá detektivka. Jen si nemůžu pomoct, ale ta Erika mi tentokrát přišla v řadě situací fakt nesympatická. Snad se do dalšího pokračování srovná.

Kaja01
07.01.2019 5 z 5

Robert Bryndza opět nezklamal!

laeela
05.01.2019 5 z 5

Za me nejlepsi ze serie. Napinava az do samotneho konce, spousta zvratu, nekdy jsem skoro nedychala. Smekam az na zem.

Becca_books
05.01.2019

Další super kniha. Jsem ráda, že se Eriku nepokusil nikdo celý díl zabít. Závěr s Petersonem mě mrzí. V určitých chvílích jsem úplně zadržovala dech, jak jsem byla napjatá.

Kamilajznik
02.01.2019 5 z 5

Jako vzdy vyborne cteni! Pro me je proste R.B. pan spisovatel a jeho knihy miluju! Uz ted zacinam cist dalsi "bryndzovku" :-)

sramkovamichala
31.12.2018 5 z 5

Opět skvělý případ Eriky, nemám co vytknout.

L.Helena
29.12.2018 4 z 5

Dobrá detektivka. V první půlce jakoby se místy ztrácelo napětí, ale druhá půlka už se nedá odložit. Čtenář ví víc než vyšetřovatelé, tak je to dost na nervy, když se párkrát vrhnou po nesprávné stopě.

fis.rena
28.12.2018 5 z 5

Ty sociální sítě...je to pohroma nebo přínos? Někdy mi při pozorování faktů,které lidi sdílí,jen skáče hlava sem a tam. Říkám si,jestli si vůbec uvědomují,že to může jakkoliv kdokoliv zneužít,jelikož z toho kvanta přátel,které na sítích máme, je tak třetina (?) ta,kterou skutečně známe a vídáme se s ní. No,ale 100 lidí,100 chutí. Někdo žije život,jiný má potřebu ho vypisovat tisícům lidem a mnohdy bezmyšlenkovitě či typem "výkřik do tmy". Neodsuzuji nikoho,nic...každý svého štěstí strůjcem.

Do posledního dechu je zářný příklad "pohromy" na soc.sítích,který stál životy. Jsem ráda,že knížky postupně nabírají víc napětí,akce a že se životy detektivů hýbou. Ostatně to jsem zmiňovala u předešlého dílu,že jo.
Je znát,že se autor krásně vypisuje a každý díl je lepší a lepší. Tady se mi konkrétně líbil náhled do hlavy vraha/vražedkyně/vrahů...pocity,plánování,provedení.

Je super,že se v knihách objevuje víc a víc ta realita síly internetu a není to jen o vrazích,kteří slídí,vyhlíží a opravdu si vše dokumentují fyzicky,než zasáhnou. Na druhou stranu je opravdu šílený,že stačí sednout k PC a někdo si zjistí o "sdílné osobě" vše,co potřebuje a v klidu si u toho sní večeři a vypije kávu.

Pro X lidí je toto skutečně dobré si přečíst,aby se zamysleli nad tím,co všechno jsou schopni sdílet ze svého soukromého života a kolik "nechtěných očí" to vidí. Zda je skutečně OK,že např. 400 lidí ví,kde a s kým zrovna jsem,co tam dělám,jaký to bylo a kdy pojedu zase jinam...

Jurfinka
27.12.2018 5 z 5

Za mě výborně... uchyl jak se patří

delfin69
27.12.2018 1 z 5

Pro mne zklamání, těšil jsem se až knihu dočtu.
Děj je předvídatelný ,jako by jste měli dojem, že už jste knihu s podobnou tématikou četli. Nevím, jestli by se tato kniha bez reklamy tak prodávala...hodně hluchých míst.

k.m.h
26.12.2018 5 z 5

Bryndza nikdy nezklame :-)