Do posledního dechu

Do posledního dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371299/bmid_do-posledniho-dechu-Wxx-371299.jpg 5 2842 2842

Mělo to být vysněné rande… Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu… Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Last Breath , 2017

Martina1805
06.04.2018 5 z 5

Opět skvělé čtení už se těším na další. Kniha nešla odložit a musela jsem jí přečíst skoro jedním dechem.

Marčullkas
05.04.2018 5 z 5

Za mě opět skvělé! Svižné tempo knihy, žádné zdlouhavé popisy s "miliony" stran!

MT23
05.04.2018 5 z 5

Zase moc supr kniha.. Musím říct, že mě bavila ještě víc než Temné hlubiny.. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, což mě u Bryndzových knížek už vůbec nepřekvapuje.. :)

St.Evelin
04.04.2018 3 z 5

Na nový příběh s Erikou jsem se těšila, moc. O to větším možná bylo moje zklamání. Nějak mi to vůbec nesedělo, Erika (a vlastně i Robert) tohle umí daleko lépe. Vždyť teď vlastně pomohla Erice jen souhra náhod a vztahových chyb. Žádná dedukce, úsudek. Samotné finále tak rychle uběhlo, že jsem jen zavrtěla hlavou, jako by to chtěl mít spisovatel z krku (samotné rozuzlení, proč vraždil zrovna on, co konkrétně mu prováděl jakého bratr, jak dlouho, mělo to vliv na jeho aktuální činy?) Celé mi to přišlo tak nějak nedodělané, rozpracované, což je strašná škoda (knihu jsem po dočtení zklamaně uložila k ostatním kniham). Nicméně, je fakt, že Erika tady není zas takové hospodářské zvíře jako v předchozích dílech.

x.capricorne
03.04.2018 5 z 5

Nevím, jak to ten Bryndza dělá. Vrah je známý už od půlky knížky a stejně se nelze odtrhnout.

farfalla13
02.04.2018 4 z 5

Detektivka nevybočující ze standardu tohoto autora, která se dobře čte. Jen ten začátek (cca celých nezajímavých 100 stran), než se příběh vůbec rozběhne, bych vyřadila. Přijde mi to zcela umělá náplň knihy, o to mohl být příběh zajímavější (a více se věnovat např. hlubší psychologické sondě do života vraha; tato část byla více povrchní a nepropracovaná).

Dardos
02.04.2018 5 z 5

Super! Od zacatku do konce. Zacetla jsem se hned a nemohla jsem se odtrhnout. Jako ostatne u vsech knih tohoto autora. Nemuzu se dockat dalsi...

happy-smile
02.04.2018 4 z 5

Robert Bryndza píše opravdu čtivě a prostředí Londýna je příhodným místem činu pro všechny myslitelné zločiny. Kvalita knih je velice dobrá, řekla bych, že má stoupající tendenci. A tak, i když se opět nejedná o nějakou výjimečnou detektivku (či bestseller), tak je to opravdu příjemné počtení. Těším se na další Eričin případ.

PaniJani
01.04.2018 5 z 5

Skvělá kniha, líbí se mi jeho čtivý styl psaní a do toho ty krátké kapitoly. Četla jsem tu, že několik lidí postrádalo vysvětlení "proč vlastně to všechno". Myslím, že to tam vysvětleno bylo dostatečně a dá se to z toho i v průběhu pochopit. To, že je Erika taková neohrožená statečná žena, co si dělá a říká co chce, je někdy lehce k pousmání, ale hvězdičku za to brát nebudu.

jaroiva
01.04.2018 2 z 5

poslední knížka, co jsem od něj četla... nudná byla už víc než jen první půlka, opět product placement jak pěst na oko... a opět až konec byl zajímavý a napínavý.
Ale už jsem zjistila, kde mám problém, nejsem prostě cílová skupina (předpokládám, že ideální čtenář je young adult s homosexuální orientací)

Ankavi
01.04.2018 5 z 5

Robert Bryndza mě snad nikdy nepřestane bavit. Volná série s Erikou Fosterovou patří k mým nejoblíbenějším v tomto žánru. Ani chvilku se čtenář nenudí, není tam ani slovo navíc. Děj plyne přesně tak, jak má - svižně a poutavě. Je tam napětí, psychologický prvek, rozvíjející se vztah, detailní popis prostředí, dokreslující detaily. A v této knize navíc, což oceňuji dvojnásob, i temná stránka sociálních sítí. K tomu povedená obálka. Jedna z nejlepších detektivek, jaké jsem četla. Dokáže další díl série tento překonat? Snad se brzo dočkáme.

swayno
01.04.2018 5 z 5

Ani tentokrát autor nezklamal. Přečteno jedním dechem! :)

anko57
31.03.2018 5 z 5

Napínavá jako předcházející knihy tohoto autora. Už se těším na další.

Fixa08
31.03.2018 4 z 5

Skvělá kniha, není co dodat :-)!

betty76
31.03.2018 5 z 5

Na knihu jsem se těšila. Mám všechny knihy. Tato se četla skoto sama, možná byla ještě lepší než předchozí. Určitě ji doporučuji. Budu čekat na další dílo od tohoto autora. Je skvělý.

Květ
30.03.2018 5 z 5

Nejnovější svižná detektivka od Bryndzy, stejně čtivá a odpočinková jako ty předešlé. V první třetině knížky je odhalena totožnost vraha a následně se děj rozdvojuje, jak na pátrání detektiva Eriky Fosterové, tak na sledování dalších vrahových aktivit, jehož obětmi jsou ženy, se kterými se seznamuje na sociálních sítích. V tomto dílu nechybí nečekané překvapení. Autorův styl mám ráda, je psán jednoduše, má spád, ideální relax s trochou napětí.

martina2704
29.03.2018 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla sérii, kde by každý díl byl lepší než ten předchozí. Opět nemám co vytknout, má to spád, dobře se to čte, utíká to a ani mi nevadilo, že to místy bylo možná trochu předvídatelné. Jsem ráda, že na pozadí se rozvíjí i Erika-Patterson linka, jsem zvědavá, kam se to dál bude vyvíjet. Už aby tu byl další díl :)

zuzana2599
29.03.2018 5 z 5

Do posledního dechu jsem četla doslova jedním dechem !! Za dva dny jsem měla knihu přečtenou. Opět výborná detektivka s rychlým tempem a velkou čtivostí z pera oblíbeného autora Roberta Bryndzu. Tento díl přinesl i nemalé poučení, pozor na "lásku" ze sociálních sítí :-) Určitě si zase ráda přečtu další případ Eriky Fosterové !

Nixa
29.03.2018 5 z 5

Na knihu jsem četla hodně zklamaných reakcí, ale já prostě zklamaná nebyla! Ano, bylo to trochu něco jiného než předešlé tři díly, ale i tak jsem si čtení užívala a těšila se z každé přečtené stránky. Hodně lidí si stěžuje, že nebylo dopodrobna popsané co se stalo a proč vrah vraždil, ale já jsem si udělala celkem pěknou představu o jeho problémech, o jeho dětství, rodinně atd.
Už se moc těším na další díl a jsem zvědavá jak se bude vyvíjet Eriky soukromý a vlastně i pracovní život :)

DejnaDee
28.03.2018 5 z 5

Moc pěkná detektivka, sice jsem u tohoto autora začla od konce tedy od jeho poslední knížky, ale čtení to bylo fascinující. Příběh napínavý i mrazivý se zajímavým námětem. Za mě jasných pět hvězdiček. Stoprocentně si přečtu další jeho knihy.