Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390048/bmid_chladnokrevne-38h-390048.jpeg 4 2614 2614

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

terenkoza74
31.12.2020 5 z 5

Má první přečtená kniha od Roberta Bryndzy. A vznikl návyk....

KatyM.
28.12.2020 5 z 5

Opět další napínavé čtení od R. Bryndzy.

LucyPaul
27.12.2020 5 z 5

Pátá kniha ze série a to byl masakr, ale v dobrém slova smyslu. Drsný příběh, který jen tak nedovolí knihu odložit.

KatyM.
25.12.2020 5 z 5

Super jako vždy.

capricorn__
08.12.2020 odpad!

Mně se líbí, jak je v anotaci napsáno, že čtenáře příběh nešokuje. :D A měli pravdu: nešokoval. Naštěstí u této - páté - knihy mi došla trpělivost, takže už jsem další knihy nečetl. Chápu, proč je autor populární a taky chápu, že lidé mají jeho knihy rádi - pro mě ale po přečtení několika knih působí jako autor, který tak trochu zlenivěl, našel, co funguje, co dělá z knížky bestseller, a tak nějak se rozhodl zůstat na stejném místě.

SuperSojka
06.12.2020 4 z 5

Eh, občas mě žene touha číst knihy v originále, tak jsem si tuto knihu půjčila ve slovenštině, protože podle jména jsem usoudila...no, byl to hodně velký lapsus, své okolí jsem pobavila. A i když jsem si knihu nakonec přečetla v neoriginálním jazyce, tak jsem nelitovala. Líbilo se mi, že autor k tomu přistoupil netradičně a ukázal nám případ jak z pohledu práva tak z pohledu samotných pachatelů.

MartinaNeuman
06.12.2020 5 z 5

Perfektní

Sammy.Boy
16.11.2020 5 z 5

Bryndzovky jsou vždycky ve znamení skvělého čtení se zárukou spokojenosti. Nejinak je tomu i v tomto kriminálním případu o jedné pošramocené ztracené duši, která se rozhodla CHLADNOKREVNĚ škodit a stížit tím tak práci celého policejního týmu. Už teď se moc těším na poslední případ Eriky Fosterové.

Valdora
14.11.2020 4 z 5

Tento autor mě chytl a už nepustil. Pátá kniha v řadě, kterou jsem přečetla.

saryk93
03.11.2020 5 z 5

Jako vždy, další skvělá kniha ze série s Erikou Fosterovou. Tenhle styl psaní mi vyloženě sedí. Děj knížek této série je svižný, propracovaný, nabitý emocemi a závěr knihy byl (alespoň za mě) perfektní. Z knihy jsem nadšená.

Mája777
03.11.2020 4 z 5

U minulého dílu jsem psala, že byl hodně drsný. Tady je to čiré zlo. Takhle se nechat strhnout k brutálním vraždám je šílené. Mám pocit, že pan Bryndza stále více přitvrzuje. Doufám, že další díl dočtu.
(2. 11. 20 - 25 343 - 58)

ElleNora
22.10.2020 5 z 5

Nezklamalo, pořád jsem cítila nutkání číst dál. A ani mi nevadilo znát pachatele dopředu, vlastně bylo zajímavé sledovat, jak snadno se člověk dostane na špatnou cestu. Erika mi sice moc sympatická není, ale detektivní zápletka vše zachránila.

Veňa2
16.10.2020 4 z 5

Skvělá jako všechny ostatní knihy od Bryndzy, i když tahle byla celkem předvídatelná. Ale i tak hodnotím velmi kladně, kniha je velmi zajímavě napsaná, tudíž velmi rychle přečtená.

TerezaJágrová
12.10.2020 5 z 5

Výborná detektivka. Velmi čtivá, kapitoly jsou krátké, pořád vás nutí číst dál. Doporučuji.

JPBelmondo
11.10.2020 4 z 5

Tohle je moje první setkání s autorem a musím říct, že mě kniha rychle vtáhla do děje, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Bylo to napínavé, čtivé, těším se na ostatní díly. (A Niny mi bylo líto, protože ať to bylo jak to bylo, byla vlastně sama také obětí.)

Ver1982
10.10.2020 3 z 5

Tento díl mi moc nesedl. Asi tím drogovým prostředím a brutalitou. Vzhledem k tomu, že jsem dřív četla díl, který následuje, už od půlky jsem věděla, co bude následovat, takže jsem se svou chybou připravila o napětí. Doporučuji číst díly postupně.

janina66
10.10.2020 5 z 5

Opět skvělé. Série s Erikou je návyková. Bryndzovky prostě nezklamou. Kapitoly jsou kratší, a tak si říkáte" ještě jednu kapitolu atd. A jste náhle ve finále knihy.

katy87
27.09.2020 1 z 5

Problém (nebo výhoda??) autorových knih je v tom, že jsou všechny podle stejného scénáře: 1) "Detektiv šéfinspektor" Erika je nesympatická a místy až nesnesitelná, 2) nadřízení ji nesnáší a při vyšetřování jí neustále hází klacky pod nohy, často bez zjevného důvodu, 3) Erika je pravidelně odvolávána ze svých případů, 4) Eriku vždy někdo zmláti nebo se jí pokusí zabít, 5) v každém díle jsou dvě dějové linie, které se následně spojí, 6) vraha vždy známe a chybí moment překvapení, 7) v každém díle autor neopomene zmínit sex a popsat sexuální scény. Zaráží mě, že jsou takové knihy bestsellery. Další díly čtu, protože vždycky doufám, že mě tentokrát něčím překvapí... Nepřekvapil.

pavla67
22.09.2020 5 z 5

Uz jsem precetla skoro vsechny detektivky od toho autora,
vsechny jsou vyborne, ale tenhle dil me zaujal nejvic.Bylo me lito niny co si musela prodelat.Doporucuji.

i.stefany
06.09.2020 5 z 5

Knížky Roberta Bryndzy jsou sázkou na jistotu. I když vím, že si náramně užiju skvělou detektivku, nepřestávám žasnout, jak je každá originál a přitom stále lepší a lepší... Série s Erikou mě moc baví a mrzí mě, že už se blížím do finále. Zbývá mi poslední díl.