Chladnokrevně

Chladnokrevně
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390048/bmid_chladnokrevne-38h-390048.jpeg 4 2633 2633

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

evincz
16.06.2020 5 z 5

Knížka vám nedovolí spát, dokud se nedozvíte, jak to celé dopadne. Erika je mi víc a víc sympatická. S každým případem je sice osamělejší, ale o to víc si došlápne na vrahy....

Ondra_P
15.06.2020 5 z 5

I pátý díl série s Erikou Fosterovou stojí za to. Příběh výborný, čtení hezky odsýpalo. Musím říct, že mě víc bavily pasáže zaměřené na pachatele. Určitě doporučuji.

Nepri
15.06.2020 5 z 5

Skvělá detektivka, která Vás nepustí.

kob
01.06.2020 4 z 5

Velmi čtivé - super! Zjistila jsem však, že ač se na Bryndzovy knihy plně soustředím a čtu je s velkým zájmem, tak jak do hlavy vletí, tak rychle zase odletí a ze série si pamatuji max. postavu Eriky. Jak jsou na konci reklamy na další autorovy knihy, nebyla jsem vůbec schopna určit, kterou jsem četla a kterou ne.

Verys58
28.05.2020 5 z 5

Chladnokrevně je jediná kniha z této série mě jediná tolik nenadchla, jako ostatní díly, ale přece jenom to byla jízda a velice mě překvapil konec.

Ivuska.09
20.05.2020 3 z 5

V závěru předchozího dílu jsem si říkala, jak to všechno bude dál, když Eriku čeká tolik změn. No, na začátku tohohle jsem byla celkem zklamaná, když se začalo ukazovat, jak to všechno vlastně bude. Chtěla jsem prostě víc a chtěla jsem změnu. Nepodařilo se. Nicméně příběh je čtivý, autor prostě umí psát a dokázal to už několikrát. Pokud máte sérii rádi, jistě ji dočtete až do posledního příběhu.

p.pavlina
15.05.2020 5 z 5

Tak tohle byla teda jízda. Název opravdu vystihuje děj. Nad činy jednoho ze zločinců mi zůstával rozum stát. Doporučuji k přečtení.

Majda758
13.05.2020

Jako vždycky úžasně napsaný. Příběh, jako vždy poutavý, Už se těším na další příběh,

blackoutzuzi
13.05.2020 4 z 5

Mnohem lepší než předchozí díl! Originální příběh, surový a napínavý. Myslím, že žádný fanoušek Bryndzových knih nebude zklamaný. Ovšem náročnějšímu čtenáři by ta "jednoduchost" jak děje, tak stylu psaní nemusela vyhovovat. Nicméně jako kniha na oddych po náročném pracovním/studijním týdnu je to ideálka.

elca23294
13.05.2020 5 z 5

Chladnokrevně od Roberta Bryndzy je pátý díl ze série případů Eriky Fosterové. Tenhle díl se mi líbil jak díky velkému napětí kvůli vrahovi, ale také kvůli tomu, že v tomto díle se řešily i „vztahy” mezi určitými postavami. Vraha se jako i v minulé knize dozvíte už někdy v půlce, ale to na knize vůbec neubere. Jakožto další úžasné knize ze série nemohu dát jinak než 5*.

emilieselden
11.05.2020 4 z 5

Další skvělá kniha od Roberta Bryndzy. Série s Erikou Fosterovou mě stále baví. V tomhle díle mi byla dokonce i trochu sympatická. Příběh byl zajímavý, akorát konec trochu rychlý. Pro Maxe až moc. A Niny je mi líto. V jádru byla dobrá, za to Max byl neuvěřitelný, manipulativní šílenec.

maris123
11.05.2020 4 z 5

Erika kromě případu řeší i své osobní problémy a autor se stejným zaujetím vykresluje vztahy záporných hrdinů. Finále bylo pro mě nečekané, napínavé a skvěle vygradované.

HelenBarbora
02.05.2020 5 z 5

Skvěle propojené dvě dějové linky, napínavé, Robert Brynzda umííí :D

Lokina
01.05.2020 4 z 5

Tento díl mě sice bavil méně než předešlé knihy, ale co se musí nechat je opět napínavý a čtivý styl psaní.
Eriku se asi nikdy neoblíbím, někdy dokáže dělat nesmyslná rozhodnutí nebo její charakter na mě působí v některých chvílích až arogantně.
Opětovné brzké odhalení pachatelů se mi zdálo zajímavé i tím, že jsme v příběhu mohli sledovat přítomnost vyšetřování vražd a rozporuplnou minulost pachatelů.

Zuzikll
23.04.2020 5 z 5

Napínavý a čtivý příběh!

Špekyn
22.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha! Další případ vyšetřovatelky Eriky Fosterové, který bere dech. Tentokrát je to i dost osobní. Linka na pozadí z osobního Eričina života přidává na sympatičnosti hlavní postavy. Bravo :-)

pavčape
21.04.2020 5 z 5

Tak bych řekla, že díl od dílu je lepší a lepší. Nebudu dál rozebírat, prostě se mi další příběh Eriky líbil a basta! :-)

Tietzovam
20.04.2020 5 z 5

Všechny knihy R.B. jsem si zamilovala a vždy se těším na další ♥️

gaaabi
18.04.2020 3 z 5

Tak to jsme se my, ženy, ale bály o ta dvojčátka.... ale nakonec vše dobře dopadlo, zlo bylo zničeno a možná taky Erika někdy najde konečně znovu štěstí. Tak jsem zvědavá, čeká mě ještě šestý díl...

zdenaR
18.04.2020 4 z 5

Moje první kniha od autora.
Již jsem se na něj dlouho chystala a nezklamal. Určitě si přečtu ještě něco dalšího.
Docela mám ráda detektivky, kde znám pachatele - je zajímavé sledovat jeho postup a myšlení.