Případ G

Případ G https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399713/mid_pripad-g-KFR-399713.jpg 4 106 35

Inspektor Van Veeteren série

< 10. díl

Komisař Van Veeteren má za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru u maardamské kriminálky. Jen jediný případ se mu nepodařilo vyřešit – případ G. Před patnácti lety byla nalezena mrtvá žena na dně vypuštěného bazénu. Van Veeteren ví, že její smrt má na svědomí G., jeho nenáviděný bývalý spolužák, ale nemůže to dokázat. Nyní je již v důchodu a dávný případ mu stále nedává spát. Náhle se však cosi stane a svitne naděje, že k rozluštění záhady přece jen dojde...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Fallet G , 2001

a.k
22.09.2019 4 z 5

Nesserovy detektivky se mi moc dobře čtou. V tomto případu není hodně dlouho zřejmé, co bude tím podstatným pro usvědčení pachatele. Závěr byl pro mě překvapením.

PetK
25.08.2019 3 z 5

Z jednoho komentáře tady jsem nabyla názoru, že to je knížka, kterou lze přečíst za odpoledne a považovala ji za detektivní jednohubku a jako k takové jsem k ní přistupovala. Trvalo pár večerů, než mi došlo, že to je regulérní knížka (poprvé jsem četla knížku půjčenou z e-readingu a ještě se úplně nesžila s procenty, kapitolami apod.). Potěšily mě drobky sarkastického humoru, docela zajímavý případ. Ale ať dělám, co dělám, nepochopila jsem konec. Taky nevím, jestli nebyla chyba, že jsem v sérii začala od prostředka. Takže dojem takový půl na půl. I když do jisté míry si za to můžu sama ze začátku zbrklým přístupem.

ŠárkaStrnadová
10.07.2019 5 z 5

Ano, takových vtipných poznámek a skvělý příběh, přečteno za odpoledne jedním dechem, rozuzlení skvělé.

nemer
23.06.2019 5 z 5

Nesser opět dokazuje, jak skvělým spisovatelem je. Jen mne trochu mrzí, že Verlangen se svým stylem humoru nepobyl v knize o trochu déle :) Případ G je dalším netradičním detektivním příběhem (s pořádnou dávkou ironie), a právě proto vřele doporučuji.

Nickyheat
08.06.2019 5 z 5

Komisař Van Vetteren je prostě kriminalistické eso, i když je ve výslužbě..a jeden starý případ mu nedá spát, dokud neprokáže pachateli,že zabil svou manželku...tohle se mi četlo jedním dechem

Jiparis
29.05.2019 5 z 5

Skvělá detektivka ,napětí od začátku až do konce. Moc jsem byla zvědavá, jak se doopravdy vše stalo.

JustWomen
10.05.2019 2 z 5

Nesser mě nezaujal, inspektor Van Veeteren už vůbec, jednoduchý styl psaní, postavy nevýrazné, podle hodnocení jsem čekala víc, daleko víc.

ivusse
05.05.2019 4 z 5

Pomalejší rozjezd v první polovině. Druhá polovina už frčela...

Simstr
05.04.2019 5 z 5

Nedalo se odložit. Moje teprve druhá kniha od tohoto autora a budu pokračovat až přečtu úúúúplně všechny. Mazec !!!

Hana62
25.03.2019 5 z 5

SUPER!!!! Tohle byla jízda. Snad se dočkáme dalšího dílu? Van Veeteren nikdy nezklamal.

Šungitka
24.03.2019 4 z 5

Bylo to hodně napínavé. Vymýšlela jsem nemožnosti, jak se to všechno mohlo stát, ale jak to bylo doopravdy - to mě tedy nenapadlo...

plamínek21
04.03.2019 4 z 5

Měla jsem na víkend naplánováno hodně věcí. Pak mi kamarádka přinesla géčkovej případ a bylo vymalováno. Četla jsem a četla, ostatně Hakana málokdy dokáži odložit. Ponořte se jako já do minulosti velkého VV, rozhodně to za to stojí.

Martiiiik
17.02.2019 5 z 5

Hakan zase nezklamal :-) kniha byla brutálně napínavá, skvěle čtivá, podle mě skvost :-) jen jsem první půl knihy nechápala, protože dějově předchází všem ostatním knihám.. ale vysvětlí se tak jedna záhada, zmiňovaná ve všech knihách :-) nelze jinak než pět hvězd a dala bych i víc, kdyby to šlo :-)

kap66
10.02.2019 5 z 5

Desátý Van Veeteren; jsem jeho nejhorlivější obdivovatelka! Naprostou většinou jsem dala nejvyšší počet hvězd.
Méně citlivá anotace k tomuto dílu vám prozradí, jak se bude vyvíjet celá první polovina knihy, ale pokud čtete Nessera rádi nejen kvůli vyšetřování případu, ale i (možná i především) kvůli vtipným dialogům vyšetřovatelů a myšlenkovým pochodům Van Veeterena samotného, užijete si to i tak. A z tohoto případu vám tam zbude ještě hodně; dokonce vás autor naláká začátkem, který vaši mysl zaměstná nadlouho - o kom je proboha řeč a jak s případem souvisí? Než jsem se to dočetla, chvíli jsem zaváhala; nepoužil tady Nesser lacinou vějičku, jak to dělají jiní? Kdepak! Nesser je jen jeden a tohle nemá zapotřebí.
Pro mě jednička mezi všemi současnými autory detektivek. Přitiskněte ret - tedy oči a mozek - a neodtrhnete více, protože je to inteligentní, vtipné a napínavé.

encyklopedie
08.02.2019 5 z 5

...kdyby mi někdo řekl, že tahle kniha je blbá, tak mu řeknu: Neser!.... protože tenhle Nesser je čím dál lepší.... příběhy komisaře Van Veeterena jsem si hodně oblíbil .... a v té záplavě severské krimi ční nad některými chudárkami hodně vysoko.... žádné krveprolití, žádné kopání do hlav ....poctivě napsaná detektivka ......
Hned jdu na poslední knihu - Dívka, která nikomu nechyběla... a že bych bez čtení rovnou napsal, že to bude zase 100%
Případ G zi zaslouží jít nad tuto hranici .............