Případ G ekniha

Komisař Van Veeteren má za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru u maardamské kriminálky. Jen jediný případ se mu nepodařilo vyřešit – případ G. Před patnácti lety byla nalezena mrtvá žena na dně vypuštěného bazénu. Van Veeteren ví, že její smrt má na svědomí G., jeho nenáviděný bývalý spolužák, ale nemůže to dokázat. Nyní je již v důchodu a dávný případ mu stále nedává spát. Náhle se však cosi stane a svitne naděje, že k rozluštění záhady přece jen dojde......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399713/big_pripad-g-KFR-399713.jpg 4.381

Inspektor Van Veeteren 10.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: (ekniha), MOBA (Moravská bastei)

Fallet G, 2003

Kniha Případ G

martina.riz

Moc pěkné čtení, tahle kniha se autorovi povedla.

Belanna

Jak se říká, to nejlepší nakonec.
I poslední díl série komisaře VV se mi moc líbil. A dobře, že se podařilo vyřešit i tento zatracený případ, který tu celou dobu visel jak Damoklův meč.

hannina

Naprosto náhodný výběr, když jsem zase jednou měla potřebu sáhnout po detektivce. No a neomylně poslední díl série o komisaři Van Veeterenovi od pro mě dosud neobjeveného autora. Takže teď mě čeká nějak postupně na přeskáčku přečíst předchozích 9 dílů.... obdobná situace jako s Malin a Wallanderem.....

ElleNora

Poslední případ komisaře Van Veeterena a musím říct, že se autor předčil. A to byla očekávání vysoká vzhledem k tolika zmínkách v předchozích dílech.
Do konce jsem vydržela napjatá, jak byla vlastně vražda provedena. Přitom bylo vysvětlení celkem jednoduché, není se co divit, že byl "G" vždy krok dopředu.

ZuK1

Výborný závěrečný díl série s inspektorem Van Veeterenem. Vše do sebe zapadlo a můj oblíbený autor Håkan Nesser opět nezklamal. Jako vždy skvěle napsané, vtipné, čtivé ...

Pavlína2019
29.10.2020

Konečně jsem se dostala k této knize, ostatní už mám přečtené. Ráda jsem se vrátila ke všem oblíbeným postavám a humoru pana autora. Zajímavá zápletka. Možná trošku moc dlouhé. Nad zvláštní dojemnou vsuvkou jsem musela popřemýšlet, překvapila mě. Pěkná kniha.

ArwenAragorn
10.09.2020

Výborně napsané jako všechny knížky od autora. Nechápala jsem, jak by mohl pan Nesser tu vraždu vysvětlit a on to dokázal a k tomu naprosto uvěřitelně. A ještě mě čekal dramatický závěr.
Musím doporučit!

broskev28
23.06.2020

Já teprve začínám, ale už po prvních kapitolách mi bylo jasné, že komisař Van Veeteren zase zaboduje a že tohle bude zase jedna z knih, u nichž budu hned od první stránky hltat každé slovo a těšit se na další vývoj příběhu.
Ovšem "románový ohař z Paříže na sedm, druhé bude možná A", tak tohle mi taky nedalo spát. Až když jsem na s.66 pročítala Van Veeterenovy vzpomínky na jeho učitele, komisaře Borkmanna, potvrdilo se mi mé nesmělé podezření - přívlastek románový bych nebrala tak akurátně a ohař mi obecně připadá jako nadsázka, takže si nemyslím, že hledáme někoho jako byl pes baskervillský. V.V. totiž komisaře Borkmanna nazývá starým ohařem!
S mými chabými znalostmi detektivek mě napadá pouze jediný komisař na sedm písmen, jehož domovským revírem byla Paříž, přičemž druhým písmenem v jeho jméně (resp. v příjmení) je A, a sice komisař Maigret.

P.S. V pátek dočteno a je to síla - skvělý Munster, dokonce i Rooth, teď jsem pochopila i Bausena (Čtvrtý případ), zkrátka všechno se nějak správně uzavřelo. Taky s Mamá, ač jsem tady byla úplně mimo mísu.
Paní Lainová zabodovala, ovšem Bismarcková a Rogersová, ty byly bezkonkurenční. Řeklo by se "vždyť je to jenom detektivka", ale jaká!!!

"Lidi si tak rádi malují, že dětem a mladým se žije snáz než dospělým, přemítal. Je to tak nějak základní předpoklad každého rodiče, jenže je to samozřejmě životní lež a omyl. I tohle."