Případ Ewy Morenové

Případ Ewy Morenové https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344268/bmid_pripad-ewy-morenove-tuk-344268.jpg 4 125 34

Inspektor Van Veeteren série

Okolí je šokované, poté co byl učitel Arnold Maager usvědčen z vraždy své žákyně. Podle všeho to vypadá, že dívka byla těhotná a otcem dítěte měl být právě Maager. O osmnáct let později se Maagerova dcera Mikaela na oslavě svých narozenin konečně dozví hroznou pravdu o vlastním otci. Zoufale hledá odpovědi, a tak se vydává do psychiatrického ústavu v Lejnici, kde byl Maager od soudního procesu uvězněný. Brzy nato však nevysvětlitelně zmizí. Inspektorka Eva Morenová z maardamské policie je konečně s přítelem na dovolené, ale když Mikaela zmizí, je do jejího případu brzo vtažena. Než se však stačí ve věci zorientovat, zmizí také samotný Maager…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Ewa Morenos fall , 2000

Kaka.cs
02.08.2018 4 z 5

Zajímavá knížka. Autorův styl psaní je hodně specifický, což se mi líbilo. Nenudila jsem se a konečné rozuzlení mě vlastně i trochu překvapilo. Do budoucna určitě nevylučuji, že si přečtu některý další díl.

h.mose
02.07.2018 3 z 5

Nic moc originální zápletka a málo propracované rozuzlení. Nicméně Morenová je sympatická a má dobrý hlášky. Kniha se čte dobře, nenudí, ale ani nenadchne. Průměr.

Hana62
15.04.2018 5 z 5

Na tento díl jsem čekala, ostatně jako na každý ze série od H. Nessera. Moc jsem fandila Morenové, je vždy trochu v pozadí, ale nezklamala. Dost dobré!

josska
09.03.2018 4 z 5

Moje asi první kniha od autora a moc se mě líbila,zápletka super a moc pěkně se četla

kuruteku
05.02.2018 5 z 5

Trochu rozvláčné, ale zase když na závěr se mihne Van Veeteren a občas Morenová zavolá Münsterovi, vše je odpuštěno. Příběhů tam běží víc, někdy se více, někdy vůbec, protínají. U těhle sérií asi nelze začínat zprostředka, protože kromě samotné detektivky je tam mnoho návazností. A zároveň autor prostě nemůže popisovat postavy od začátku do konce pracovní doby, protože Ewa Morenová by bez svého osobního života nebyla sama sebou. Šalamounské řešení - to si musím zapamatovat.

Lucina88
19.01.2018 2 z 5

Bohužel vůbec nezaujalo, tématicky nápad dobrý, ale strašně zdlouhavé a dialogy z osobního života už mě vážně nudily...

Beruska18
10.01.2018 3 z 5

Ze začátku jsem měla pocit, že se děj nikam moc neubírá, ale nakonec z toho byla docela zajimavá zápletka.

SilvieSisinka
02.01.2018 4 z 5

Super kniha.Skvela zapletka.Styl Hakana me velice bavi.Urcite sahnu po dalsim dile :-)

JessyPitt
25.11.2017 1 z 5

Kniha byla vcelku docela dobrá. Řekla bych ze lepší než případ divil která nikomu nechyběla. Jen me trošku vadilo, ze tam zbytečně moc popisků pocity komisarky morenove ohledně jejího osobního života. S případem to moc nesouviselo a zbytečně se kniha tak nějak tím nafukovala..

maličkán
07.11.2017 3 z 5

Docela dobrá knížka, ale dle komentářů jsem od ní čekala víc. Byla moje první od autora, asi od něj zkusím
jiné dílo, nepíše špatně, ale nebyla mi moc sympatická
inspektorka Morenová se svým workoholismem. Konec tedy rozhodně překvapil.

kap66
21.10.2017 5 z 5

Další výborný van Veeteren (nefixujte se na něho jako vyšetřovatele, pořád tam je, i když jinak); další výborný detektiv z jeho týmu - žena, chytrá, sympatická, nechlapská - a přesto silná v nejlepším slova smyslu; souvislost s případem z minulosti, což pro mě osobně má svou zvláštní přitažlivost; napínavá a zajímavá hlavní zápletka okořeněná další jinou - nebudu prozrazovat, ale zasáhne vás.
A ještě drobnost: myslela jsem, že místní název "Lejnice" je věc překladu, ale on si ho asi vážně autor zvolil sám. Jestlipak ví, jak to vypadá v češtině? :-)
Na dalšího Nessera se těším jako malá holka.

rode
17.10.2017 4 z 5

Případ Ewy Moranové je mojí první knížkou od tohoto autora, který je označován za jednoho z nejlepších švédských spisovatelů. A já chápu proč. V průběhu knihy jsem několikrát hádala, jak vše dopadne a kdo je vlastně vrah, ale byla jsem samozřejmě vedle jak ta jedle.
Málem jsem zapomněla vystoupit z vlaku, protože mě příběh naprosto pohltil.
Takže do budoucna určitě vyhledám i další knihy této série.

knihamouder
12.10.2017 5 z 5

S inspektorkou Morenovou se nudit opravdu nebudete. Kniha se mi moc líbila. Zápletka super. Myslím, že se podívám na další Nesserovy knihy.

Martiiiik
05.10.2017 5 z 5

Výborný Hakan, přesně jak se dalo čekat :-) jen jsem občas měla malinko pocit, že se některé věci opakují a děj se nikam moc neubírá.. ale to opravdu jen občas a konec knihy všechny drobné chybičky vykompenzoval :-) už aby tu byla další kniha :-)