Dokonalá smrt

Dokonalá smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415168/bmid_dokonala-smrt-0TG-415168.jpg 4 967 240

V kopcích nad Edinburghem se objeví zmrzlé tělo nahé dívky. Téhož dne na druhém konci města zemře bývalý šéfinspektor místní kriminálky George Begbie, který podle všeho spáchal sebevraždu. Tomu se ale zdráhá uvěřit Ava Turnerová, která přednedávnem nastoupila na jeho místo poté, co po letech náročné služby odešel do důchodu. Jaký by mohl mít důvod? Detektivy Turnerovou a Callanacha čeká složité vyšetřování, při němž se ocitnou na hranici zákona. A opět hrají o čas, protože vrah s nevinnou tváří si už vyhlédl další oběti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Death , 2018

munka
29.03.2022 4 z 5

Zaujímavá zápletka, ale aj tak trochu slabšie ako predchádzajúce knihy. Táto séria si má získala a tak pokračujem.

P3_tis
25.03.2022 5 z 5

Oproti ostatnim dílům, jsem se zpočátku ztrácela ve velkém množství postav. Přesto i tato kniha dokáže vtáhnout do děje. Dokonce se mi i podařilo odhalit vraha.

Monkas1
07.03.2022 5 z 5

Doporučuji za mě opět super čtení

Timkim
09.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Z celé doposud odposlouchané série nejslabší. Třetina knihy řeší vztahy minulé a na linku psychopata se dostávají až na samém závěru. Čekal jsem, že se obě vyšetřování propojí v jedno, což se nestalo a obě byla ukončena rychlostí blesku. Navíc se mi zdá, ač nikoho předem nesoudím, že minoritní skupiny dostávají v průběhu let více a více prostoru a to od vícero autorů. Pustím se do dalšího dílu, ale spíš jen že zvědavosti, jak se vyvine vztah Luca a Avy....

Kopretinka784
13.01.2022 5 z 5

Moje první kniha této autorky. Během čtení první stovky stran jsem už plánovala hodnocení - maximálně 3 hvězdičky. Měla jsem zmatek ve jménech všech postav, stále jsme čekala nějaké propojení, vysvětlení a nic. Nevzdala jsem to a četla dál. A udělala jsem dobře, protože pak se to "rozjelo". Už mi nevadilo prolínání případů a množství postav. Za dva dny bylo přečteno. Už se těším, až si přečtu další autorčinu knihu.

knihomolkadorfa
02.01.2022 3 z 5

Audio. Super načtené Janem Šťastným. Přesto mi tento díl přišel nejslabší.

MarkétaI.
31.12.2021 3 z 5

Knihu jsem částečně poslouchala jako audiokniha a část jako e-knihu.
Mam smíšené pocity. Nemyslím si, že by kniha byla špatná, ale já se do ní nemohla vůbec zaposlouchat. Rozhodně to ale není chyba Jana Šťastného. Jeho přednes se mi líbí moc.
Vlastně až všechno do sebe začalo zapadat, tak jsem se zaposlouchala a posledních pár kapitol si užila.
Každopádně dám knížce ještě v budoucnu šanci a tentokrát si ji přečtu. Třeba ještě změním hodnocení..

ujira
25.12.2021 4 z 5

Helen Fields se zdokonaluje v sérii Dokonalých...doufám, že to bude pokračovat.

Etule
10.12.2021 3 z 5

Za mě zatím nejslabší díl. Strašně mě rozčilovala linka s Begbiem, protože mi připadalo, že tady Ava úplně vypadla ze svého charakteru. Ve dvojce to sice bylo lehce taky, ale tam se to aspoň dalo odůvodnit. Což by se dalo říct i tady, ale já tomu nějak nebyla schopná uvěřit. Mnohem víc mě zajímala linka s vrahem. A špičkování mezi Callanachem a Livelym mě pořád baví. :D

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Třetí díl zaujme zajímavým tématem, je napínavý a plný překvapení. Určitě doporučuji.

oskli
25.11.2021 5 z 5

Trojka je určitě lepší než dvojka. A velmi mě bavily některé dialogy mezi kriminalisty, až jsem si někdy říkala, že se skoro blíží genialitě dialogů v detektivkách Dominika Dána. Výborné, ač už trochu jak podle nějaké šablony, ale stejně jdu hned na čtyřku. Nevím, co budu poslouchat a číst, až celou sérii dokončím, ale tak trochu si říkám, že se tahle série možná (na rozdíl od Dominika Dána) přejí... Ale zatím mě to pořád baví :-)

Kami33
22.11.2021 5 z 5

Oproti minulému dílu, za mě lepší. Nebo už jsem si na Luca a Avu zvykla?

karaliene
18.11.2021 5 z 5

Čím dál, tím lepší...

ennlady
28.10.2021 5 z 5

Opět série vražd jak bývá u této spisovatelky zvykem, je ale zajímavé, že u ní mi to nijak nevadí. Skvělé vyšetřování, bezvadný styl, prostě ano, za chvilku půjdu na další.

Nyangumi
17.10.2021 3 z 5

Lepší než předchozí díl. Nevím na co ale potřebují Ava a Luc zbytek policie, když ke konci vždycky konfrontují podezřelého sami, maximálně s kolegou. Mohli by klidně dělat privátní detektivy a vyšlo by to nastejno. Ty jejich hurá akce na vlastní pěst a tajení informací stojí ostatní zbytečně utracené životy.

juliesze
15.10.2021 3 z 5

Třetí díl za mě asi nejslabší. Takové trochu moc akční, konspirační a někonzistentní. Motiv pachatele na mě už trochu překombinovaný. Ale zase se mi líbí velmi oddělenost dvou linek zcela nesouvisejících, které hodnotím kladně, neboť tím se autorka trefila do vkusu většímu počtu čtenářů si myslím.

Sixao
12.10.2021 3 z 5

Z 3. dílu jsem rozpačitá. Z větší části mě kniha bavila, osud hlavního pachatele šokoval, jeho motiv jednání je originální. Na druhou stranu mě štvalo to, co předváděla Ava, a Luc kolem ní pořád krouží jak tokající tetřev. Nadřízená komisařka je naprostá štěkna bez kousku empatie. Novinář Lens se vrhá do vyšetřování jen tak z nudy bez nějaké další zjevné a uvěřitelné zainteresovanosti. Pak ta partyzánština Luka a seržanta Livelyho, která se totálně zvrhne. Proč tam před tím spisovatelka nastrčila Lense, aspoň teď začalo dávat smysl. Celkový dojem průměrný.

IHT
12.10.2021 5 z 5

Precteno jednim dechem. Porad dobre, ale uz mi to prijde trochu sablonovite a predvidatelne - hlavne pocty mrtvych v zaveru. A co to vymeneni tehotne policistky za jinou tehotnou policistku? To se jako autorce natolik zalibil tento charakter, ze se jej nechtela vzdat? Porad to je prima, ale jednicka mi asi prisla nejlepsi - i kvuli nekomplikovanemu vztahu Luca a Avy.

monte
26.09.2021 5 z 5

Další super dílko

alibaba72
21.09.2021 4 z 5

Třetí díl je opět velmi čtivý a zajímavý, ale musím být upřímný, začátek knihy mně připadal takový chaotický, i jsem se chvíli ztrácel, ale pak se to rozjelo skvěle a závěr opět super počtení.