Dokonalá smrt

Dokonalá smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415168/bmid_dokonala-smrt-0TG-415168.jpg 4 967 240

V kopcích nad Edinburghem se objeví zmrzlé tělo nahé dívky. Téhož dne na druhém konci města zemře bývalý šéfinspektor místní kriminálky George Begbie, který podle všeho spáchal sebevraždu. Tomu se ale zdráhá uvěřit Ava Turnerová, která přednedávnem nastoupila na jeho místo poté, co po letech náročné služby odešel do důchodu. Jaký by mohl mít důvod? Detektivy Turnerovou a Callanacha čeká složité vyšetřování, při němž se ocitnou na hranici zákona. A opět hrají o čas, protože vrah s nevinnou tváří si už vyhlédl další oběti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Death , 2018

katynka78
18.09.2021 3 z 5

3. díl série, který se mi moc nelíbil.Těžkopádné. Spisovatelka opravdu umí, ale tady to drhlo. Jinak závěr už samozřejmě šokující. Je to o vrahovi, který měl jako malý hrůzný zážitek a jediné, co mu dělalo radost bylo, že ostatní trpěli jako on.
Opět v audioverzi s panem Janem Šťastným.

Toňula
21.08.2021 4 z 5

Oproti předchozímu dílu, který byl na mě zbytečně drsný a krvavý, tento příběh měl spád, poměrně originální námět a samozřejmě napínavý děj od začátku do konce. Velká spokojenost!

Brembelik745
02.08.2021 4 z 5

Opět velmi povedená kniha. Rychlá, svižná... Tentokrát ale na můj vkus bylo zde moc postav, moc jmen... Moc příběhů... Dávám 4 *, protože autorka prostě vážně umí psát, ale tentokrát bych vyskrtla příběh o Begbiem.. Těším se na další díl.

anishta
28.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Mně se to líbilo i když o něco méně než předchozí díly. Nejsem fanoušek příběhů o zkorumpované policii apod. Tady to bylo proloženo vraždami, tak to bylo v pohodě. Celkově trošku slabší, ale i tak to stojí za přečtení.

Katka569
25.07.2021 5 z 5

Skvělá jako všechny ostatní.

IreneP
18.07.2021 4 z 5

Mám tuhle sérii moc ráda, už se těším na další díl. Příběh opět nezklamal, několik případů se rozbíhalo všemi směry, aby byly pěkně ukončeny.

Evule *
06.07.2021 5 z 5

Napínavé, čtivé..tušila jsem správně poměrně brzo. Další díl si určitě přečtu.

VasnivaCtenarka
28.06.2021 5 z 5

Styl psaní má Helen Fieldsová už opravdu hezky vytříbený a je to poznat s každou stránkou, kterou od ní zakusíte. U Helen absolutně nehrozí, že by jakákoliv další její kniha ztrácela šmrnc. Nepřestává mě fascinovat každá zápletka, kterou autorka vymyslí – její promyšlenost je vždy dokonalá. V každé knížce můžeme cítit péči nejen o příběh samotný, ale také o hlavní hrdiny, kterým Helen dodává kus lidskosti.

V knize Dokonalá smrt se můžeme setkat s poměrně rychlým tempem. V každé kapitole se děje něco, co vás donutí číst dál a dál a neodkládat knížku. Chcete už ten příběh rozluštit spolu s Avou, Lucem a jejich kolegy.

Každá recenze by měla mít v sobě zakomponované také nějaká negativa, ale já opravdu žádná negativa v této knize nemůžu najít.

Takže jediné, co vám můžu opravdu říci, že tohle si prostě MUSÍTE přečíst! Prostě musíte!

BlackBlade
17.06.2021 4 z 5

Nedosahuje kvalit 2. dílu, ale stále solidní úroveň příběhu. Pokračuje v dějové lince oddělení kriminální policie v Edinburgu, ukazuje její zákulisí stále více a rozvíjí vztahy mezi jednotlivými kolegy. Těším se na další díl.

Arwen777
13.06.2021 5 z 5

Audiokniha
Opět naprostá spokojenost. Tato série mě moc baví a velký podíl na tom má i Jan Šťastný, jehož přednes mi dokonale sedí. Na chvilky s jeho čtením se opravdu těším.
Tentokrát si na nás autorka připravila 2 spolu nesouvisející linky, sériového vraha a korupci v řadách policie. Obě linky jsou velmi napínavé, motiv vraha a způsoby vražd jsou neobvyklé a tentokrát méně brutální, což kvituji s povděkem. A korupce a spojení s podsvětím v nejbližších řadách policejního sboru, věčné téma, které se neomrzí. Opravdu povedená detektivka a oba konce jsou hóóódně dramatické.
Líbí se mi vztah Avy a Luca, mám ráda Trippa a i z Livelyho se vyklubal fajn chlap s dobrým charakterem. Jeho vtipné poznámky odlehčují dramatické situace. I Lens se snaží pomoci, touží po trošce vzrušení a dostane ho dostatečnou dávku.
Těším se na někdy na další díl a fanouškům anglických detektivek doporučuji.

iLuciferie
12.06.2021 4 z 5

Série (i zpracování audioknihy) si drží stále svou úroveň. Za mě spokojenost.

Venny345
12.06.2021 4 z 5

Další perfektně vystřižený kousek! Tato série ve mně vyvolává pocit rychlé jízdy v autě, které ještě rozhodně neřeklo poslední slovo...to už ale asi vystřelím do vesmíru.
Nicméně těším se na další díl, pro který si co nejdříve zaběhnu do knihovny.

tinka1974
04.06.2021 5 z 5

Opět skvělý díl. Tato série mi nadchla a ráda jí poslouchám. Děj zajímavý, ale i trochu zamotaný. Řešíme tady dva případy. Jeden se váže k bývalému šéfovi, druhý k záhadným vraždám. A co víc, přistihla jsem se, že ze všeho nejvíc pozoruji vývoj vztahu mezi Avou a Luckem. Já si z trilleru odnáším romanťárnu. Už se těším na další díl

Jenny46
01.06.2021 3 z 5

Tentokrát jsem se musela ze začátku nutit , kniha se vlekla nebo můj problém se zacist ..
Ale závěr se povedl a určitě budu pokračovat

zdendula31
30.05.2021 4 z 5

Zatím nejslabší kousek od autorky.

ydnac
25.05.2021 5 z 5

Opět povedený díl :-)
Neotřelý nápad na vrahovo smýšlení..
Tuhle sérii čtu moc ráda a líbila se mi i spolupráce Luca a Livelyho :-)
SPOILER:
Tentokrát tu nemáme žádné sadistické vraždy ani rozstřikování krve všude možně, ale sociopata, který si myslí, že je prospěšný pozůstalým vražd (které mimochodem sám spáchá) a dělá mu dobře být jim blízko a cítit jejich žal a smutek...
Odhalila jsem ho celkem brzy, protože je ho pořád někde vidět :-) , ale až časem je vysvětlen důvod jeho chování.
Já jsem spokojená a těším se na další díl :-)

lalaserka
24.05.2021 4 z 5

Další díl povedené série. Rozjezd byl sice trochu pomalý, ale za to ten závěr stál za to. Další díl už na mě čeká.

m_martina
21.05.2021 4 z 5

Tento díl mi přišel trochu slabší, ale v sérii budu pokračovat dál. Dávám proto jen čtyři hvězdy.

rumova_kulicka
10.05.2021 4 z 5

Tentokrát jen 4 hvězdy. Jak píše spousta jiných, mohlo tam být míň korupce a víc napětí. Ale i tak velmi čtivé a na další díl se opět těším.

crazyjuan
04.05.2021 4 z 5

Na plný počet hvězd to určitě není, minimálně první půlka byla hodně rozvláčná. Konec byl už jak má být, takže na další díl se těším. A dal jsem jednu hvězdu navíc za postavu seržanta Livelyho, která byla především v této knize příjemným oživením nudnějšího děje.