Dokonalá smrt

Dokonalá smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415168/bmid_dokonala-smrt-0TG-415168.jpg 4 967 240

V kopcích nad Edinburghem se objeví zmrzlé tělo nahé dívky. Téhož dne na druhém konci města zemře bývalý šéfinspektor místní kriminálky George Begbie, který podle všeho spáchal sebevraždu. Tomu se ale zdráhá uvěřit Ava Turnerová, která přednedávnem nastoupila na jeho místo poté, co po letech náročné služby odešel do důchodu. Jaký by mohl mít důvod? Detektivy Turnerovou a Callanacha čeká složité vyšetřování, při němž se ocitnou na hranici zákona. A opět hrají o čas, protože vrah s nevinnou tváří si už vyhlédl další oběti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Death , 2018

Ajuszka
05.11.2019 5 z 5

3 díl série s Lucem a Avou se mi hodně líbila. Sice začátek se mi mírně vlekl, místy mi dělalo problém udržet pozornost, ale pak děj chytil ten správný spád a kniha byla opravdu super. Doufám, že si autorka s dalším dílem pospíší

jana14
05.11.2019 4 z 5

Souhlasím s komentáři, které zde uvádějí, že tento třetí díl série považují za nejslabší. Stále bych sice Dokonalou smrt fanouškům doporučila, ale s výhradami. Nelíbily se mi dvě různé pátrací linky, příběhy zločineckého podsvětí mě moc nebaví. Zato hlavní dějová linka se mi líbila moc, velmi originální a pro mne zatím naprosto nová neotřelá motivace a modus operandi hlavního záporáka. To se mi často nestává, protože čím víc toho mám v tomto žánru načteno, tím méně mě něco může překvapit a zaujmout.

Greenfingers
31.10.2019 2 z 5

Zatím rozhodně nejslabší ze série thrillerů od Helen Fields. Kniha byla příliš rozvláčná, postrádala (kromě závěru) napětí, ale hlavně udělala z obou vyšetřujících detektivů prosťáčky soutěžící v tom, kdo udělá více školáckých chyb a zcela nepochopitelných riskantních zákroků, jimiž ohrožovali nejen své vlastní životy , ale i životy druhých, mnohdy nevinných lidí. Chápu, že autorka měla snahu své "dílo" patřičně zdramatizovat, ale dělo se tak na úkor zdravého rozumu. Soudného čtenáře tak trochu podcenila, doufaje, že uspěje i s touto slátaninou. Myslím, že si na čas odpočinu od knih s označením "Top thriller" na obálce.

Didi15
31.10.2019 5 z 5

Za mě rozhodně ano a dávám pět hvězd. I když zde vraha víme, tušíme téměř od začátku, není to na škodu . Parádní téma, Avu a Lucu jsem si velice oblíbila. Budu se těšit na další díl.

Klarinecka
30.10.2019 4 z 5

Poslední dobou se velmi často objevují dvě současné dějové linky. Netuším proč, třeba si to zahraniční čtenářstvo žádá, ale tady v tomhle případě to bylo spíše na škodu. Takže za 4. Jinak to bylo parádní.

Refadora
23.10.2019 5 z 5

Spíš než detektivka je to pořádný drama! Hlavního záporáka jsem odhadla asi dřív, než autorka zamýšlela. Její kniha ale není o překvapivých zločincích. Je spíše o prožívání zločinu jeho různými aktéry. A tyto pocity dokáže autorka popsat dokonale. Pro někoho to ale může být příliš velké sousto a ani pro otrlé čtenáře to nemusí být hezké čtení. Přirovnala bych to k severským seriálům Most a Zločin (kdo zná, nejvíc k poslední sérii Mostu).

Petronela16
21.10.2019 4 z 5

Kniha sa mi pacila,hlavna dejova linia bola super.Nedavam plny pocet * kvoli tej vedlajsej linky-ten mrtvy byvaly policajny sef.Podla mna bol ten druhy dej uplny zbytocny a aj nezazivny, len som ho pretrpela a ku koncu ani poriadne necitala, lebo nebol v hlavnom deji podstatny.Inak ma kniha bavila.

čef
14.10.2019 5 z 5

Dokonalá smrt je dokonalá britská detektivka, což je pro mne možná o trochu víc než detektivka severská. Máme zde dvoje propletená pátrání, se dvěma originálními detektivy, kteří neváhají sáhnout k netradičním způsobům pátrání, kdy jim jde hodně o život, a dostanou také občas pěknou nakládačku. O napětí není tedy nouze, vrazi jsou bezskrupulózní anebo pošahaní a tak se můžeme, pokud je to ovšem náš oblíbený žánr, dobře pobavit.

Hella
06.10.2019 3 z 5

Zklamání. Oproti oběma téměř dokonalým předchozím dílům je tohle krok zpátky a já se ke čtení chvílemi musela vysloveně nutit.
Rozmělněné dějové linky, úplně s prominutím pitomé sklepní rozuzlení a neustálé pochyby Avy i Luca... jéje, tentokrát opravdu nic moc. Snad jen Livelyho hlášky to trochu vylepšovaly.

astra3
06.10.2019 5 z 5

Čte se to pěkně. Druhý díl byl lepší, ale za přečtení určitě stojí.

mabell
29.09.2019 4 z 5

A tak nebylo to tak zlé. Trochu slabší než předchozí dvě, ale zase dostaly víc prostoru postavy, které už jsou čtenáři známé a to mě velice bavilo.

Trustty
24.09.2019 4 z 5

I já si Luca a Avu z předchozích dílů hodně oblíbila.
Třetí díl je o maličko slabší než předchozí díly. Jako rušívý element z mého pohledu jsem považovala přehazování dvou vyšetřování mezi Avou a Lucem.
Ale jinak je kniha dobře napsaná a čtivá.
Doporučuji

alilunka
16.09.2019 5 z 5

Já si to užívala. Sice jsem se motala ve jménech, ale bylo to skvělý a četlo se to samo.

ivousekk
16.09.2019 3 z 5

Vidím to stejně jako autorky předchozích dvou komentářů. Po předchozích dílech jsem byla natěšená a ono to bylo takové nemastné, neslané, prostě o dost slabší. Asi tomu nepřidalo ani, to, že mám nějakou čtecí krizi a málo času, takže jsem knížku četla nekonečně dlouhé 2 týdny. Snad to bude u příštího dílu lepší.

Lenny.Wolf
15.09.2019 3 z 5

Na třetí pokračování s Lucem Callanachem jsem se moc těšila, bohužel jsem se tentokrát musela do čtení vyloženě nutit. Četlo se to snadno, ale neměla jsem chuť pokračovat, protože tentokrát mi dějová linka oproti předešlým dvěma knihám přišla slabá a nic mě netáhlo dál. Škoda, snad příště to bude zase lepší.

vnimat_Krasu
15.09.2019 3 z 5

Tentokrát musím s hvězdičkou dolů. Ne snad, že by Callanach s Livelym pořád nebyli tak vtipně trapný. Ne, že by Ava nebudila rámcovou sympatii. Jenom prostě nemá Dokonalá Smrt zrovna dokonalou dějovou linku. Bez napětí. Bez emocí. Bez twistu. Ale pořád taky bez problému čitelný.

shimice
12.09.2019 3 z 5

Knížka, na kterou jsem se fakt těšila, odsejpala, ne že ne. Že obě hlavní negativní postavy bylo možno odhalit už z prvního kontaktu (možná šestej smysl? :-) ), to bych neviděla jako problém, ale opět několik scének ve stylu "radši si vše nechám pro sebe, abych se nikoho nedotkl(a), a proto tam půjdu sám (sama) a nechám se zabít, aniž bych někomu řekl (a), kam vůbec jdu" (to se tak nějak ve všech třech dílech opakuje, až vzniká dojem totální dezorganizace kriminálky), plus závěrečná neuvěřitelná skrumáž na obou stranách mě donutila hodnocení snížit, chvílemi už jsem si fakt rvala vlas. Nicméně doufám v lepší příští díl, Luc je sympaťák a Livelyho hlášky nemají chybu :-)

martinka07
09.09.2019 4 z 5

Na pokračování série s detektivem Callanachem jsem se nesmírně těšila. Bohužel jak už to bývá, když se na něco moc těšíte, bývate potom zklamaní. Kniha byla podle mého nejslabší z celé série, v obou případech bylo veliké množství postav, ve kterých jsem se ze začátku lehce ztrácela a celkově to působilo zmateně. Taky jsem čekala větší posun ve vztahu Luca s Avou, ani tam jsem se bohužel žádného velkého zvratu nedočkala. I přes to se mi kniha ve finále líbila a dávám 4 hvězdičky.

Ihivanka
08.09.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, jako i předešlé dva díly. Líbí se mi styl psaní, všechny knihy od autorky se mi četly jedním dechem. Hlavně jsem byla zvědavá, jak dopadne "kamarádství" mezi Avou a Lucem. Už teď se těším na další knihu.

ddkk
07.09.2019 3 z 5

Po prvních dvou dílech série s Lucem Callanchem a Avou Turnerovou, které považuji za skvělé, je pro mne třetí díl tak trochu zklamáním. Výborně se rozjíždějící příběh bezcitného vraha, který zdánlivě bezdůvodně pomalu vraždí své oběti, je bohužel rozmělněn celou řadou dalších vedlejších (?) linií. Jsou sice vzájemně propojené, ale působily na mne spíš jako jakási výplň, kterou jsem měla často sto chutí přeskočit. Občas jsem se v ději i trochu ztrácela, zvlášť v části, kdy se vrah pohybuje mezi několika mladými muži, u kterých jsem si občas vůbec nebyl jista jejich identitou. A trochu potíže mám i s nyní povýšenou inspektorkou Avou Turnerovou. V minulých dílem mi byla opravdu sympatická, ale tentokrát mě svým chováním doslova mátla - že by takhle opravdu postupovala šéfka? A poslední výhradu mám ke skrumáži na konci. Tak tohle si ani Ava ani Luc snad nezasloužili.
Dávám za tři a pevně doufám, že v příštím Dokonalém.... to bude zase plný počet.