Dokonalá smrt

Dokonalá smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415168/bmid_dokonala-smrt-0TG-415168.jpg 4 967 240

V kopcích nad Edinburghem se objeví zmrzlé tělo nahé dívky. Téhož dne na druhém konci města zemře bývalý šéfinspektor místní kriminálky George Begbie, který podle všeho spáchal sebevraždu. Tomu se ale zdráhá uvěřit Ava Turnerová, která přednedávnem nastoupila na jeho místo poté, co po letech náročné služby odešel do důchodu. Jaký by mohl mít důvod? Detektivy Turnerovou a Callanacha čeká složité vyšetřování, při němž se ocitnou na hranici zákona. A opět hrají o čas, protože vrah s nevinnou tváří si už vyhlédl další oběti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Death , 2018

EllisIsland
01.02.2023 3 z 5

Dokonalá kořist se mi zdála daleko lepší. Tohle nebylo nic moc. Postavy nezajímavé a jejich příběhy také

Margerite
03.01.2023 4 z 5

V téhle sérii u mě poprvé za 4*. Občas hapruje překlad, jako třeba "oba podezřelí muži byli stejného pohlaví" a podobné perly. Ale celkově mě Luc i jeho kolegové baví, můj favorit je samozřejmě Lively. Trošku mi vadí, a to ve všech dílech, zbytečně brutální vraždy, které mají šokovat. "Normální" vražda by podle mně stačila.

lucifess
25.12.2022 5 z 5

Další skvělý díl. Tato spisovatelka mě opravdu baví a pro mě platí, že je sázkou na jistotu. Rozhodně doporučuji a určitě dojde i na další díl.

SadUnicorn
22.12.2022 5 z 5

Po třetí vydařené knize už můžu říct, že mám další oblíbenou detektivní sérii. Jsem ochotná si zvyknout i na to, že část knihy se odehrává z pohledu vraha, takže čtenáře vlastně na konci nepřekapí jeho totožnost ani motivy. Vše to vyváží skvěle napsaný napínavý příběh, kde každá postava má svou složitou psychologii a vlastní motivy. Nikdo tu není dokonalý a proto je uvěřitelně lidský. Bohužel i v téhle knize mi byla Ava protivná a pasáže s ní mě bavily nejméně. Nevím, proč na mě tak působí, ale je mi extrémně nesympatická. Ostatní postavy to ale vyváží a proto s chutí do další knihy série.

Aivlis
25.10.2022 5 z 5

Helen Fields je pre mňa ako kafé. Vysoko návyková.

petunkav
06.10.2022 4 z 5

Další díl s Avou přečtený - nedokážu tak nějak říct proč, ale přišel mi malinko slabší.
Ale nic hrozného - možná to bylo jen mým rozpoložením.....

pablito
29.09.2022 5 z 5

Člověk by řek´, že po prvních dvou knihách už žádný psychopat čtenáře překvapit nemůže. Ale může ...

Misan1993
15.09.2022 4 z 5

Skvělá knížka, mohu doporučit.

E_Lan
13.09.2022 4 z 5

Opravdu správná napínavá detektivka se skvělými hlavními hrdiny, vynikajícím padouchem a dějem, který nenechá člověka spát. Závěr má pak správné pořádné grády. Super.

Hakate
04.09.2022 5 z 5

3. Díl za mnou. Autorka si drží laťku.
Opět skvělé, tentokrát se zaměříme trochu na soukromý a osobní život jednotlivých postav, což já vítám. Autorka nám zodpoví, nějaké otázky ze života nejen Luca a Avy, které již byly nastíněny v předchozích dílech.

Tentokrát díl není zas tak brutální, ale přesto poněkud zvrácený a opět dokonalý.
Autorka má opravdu neskutečnou fantazii, klobouk dolů.

Zápletka je skvělá, opět dvě dějové linky s dvěma případy, čtivá, napínavá, opět to byla jízda. Postupné odkrývání karet je skvělé. Místy se člověk zasměje, konec akční.

Název je opravdu na místě, tato série je dokonalá.
Skvělé jako vždy.

JaniMa
30.08.2022 5 z 5

Na začátku bylo pár kapitol, které se na můj vkus až přespříliš věnovali podrobnostem z osobního života kriminalistů. Připouštím ale, že to pomohlo s připomenutím postav. Autorka umí do svých knih začlenit mnoho různých charakterů a barvitě je vykreslit. Líbí se mi dovedné rozdělení jednotlivých časových úseků mezi vraha, vyšetřovatele a další zúčastněné, a to bez toho, aby se čtenář ztrácel. Postupné odhalování souvislostí je skvělé. Některá vodítka v tomto díle jsou možná trochu okoukaná (stopa zanechaná kolegům umírajícím kriminalistou, záměna písmen pro jejich špatnou čitelnost), jiná jsou velmi originální. Žádné vodítko není zbytečné. V knize nejsou zbytečné vycpávkové pasáže a děj se bez ustání vyvíjí. Perfektní jdou dialogy. U těch s Livelym jsem jen těžko zadržovala smích. Akční závěr byl pro tuto knihu jako třešnička na dortu. Ještě teď nevím, jestli se mi třesou ruce z něho nebo z touhy pustit se hned do dalšího dílu.
SPOILERový postřeh: Přišlo mi trochu úsměvné, že oběti Lily i Corelie byly vyhodnoceny jako superzdravě se stravující ženy. Jaká smůla pro Christiana.

beata-betsy2310
24.08.2022 5 z 5

Príbeh v ktorom sa vyšetrovatelia zločinov ocitnú na hranici zákona...
V Edinburgu sa blíži koniec roka, zima je tak studená, že sa aj "psy lámu v zákrute", keď sa v kopcoch za mestom nájde telo mladej dievčiny, ktorá na prvý pohľad zomrela nešťastnou náhodou - na podchladenie. V takej zime nič nezvyčajné, no mladá žena bola počas svojho krátkeho života po všetkých stránkach úplne dokonalá a keď sa po obhliadke tela nájdu stopy po vysokých dávkach nezvyčajnej drogy prípad už nie je taký jasný.
O pár dní neskôr zomiera "nešťastnou" náhodou ďalšia žena, ktorá pár dní pred smrťou mala príznaky podobné brušnej viróze... Súvisia tieto dva prípady? A keďže tím vyšetrovateľov Edinburgkej polície neverí na náhody musia byť rýchlejší a skrátiť náskok, ktorý páchateľ má. Ale aký motív má páchateľ?
A tak sa v jednej dejovej linke rozbieha vyšetrovanie, kým v druhej sa autorka venuje aj osobnému životu Luca Callanacha, čo síce spôsobilo pomaljší rozjazd, ale potom už len príbeh naberá na intenzite a napätí aby došiel do výbušného záveru.
Do príbehu sa vracajú známe tváre z predošlých častí, takže je lepšie ak máte prečítané aj predošlé 2 časti série.
Keďže mám tento tip kníh rada, urobila som si v knižnici dostatočné miesto na celú sériu, ktorá sa bude dúfam rozrastať.

Martiiiik
12.08.2022 5 z 5

Tak to zase byla jízda :-) Člověk dokáže pochopit mnoho motivů k vraždě, ale některé jsou tak zvrácené, že se to vzpírá veškerému rozumu, jako zrovna v této knize.. a opět jsme se dočkali toho, že asi nikdo není tím, kým se zdá být, a to ho můžete znát celý život.. Autorčina fantazie asi nezná hranic :-) Takže zase za pět hvězd a už se trochu bojím, že to tak bude pořád :-) takže doporučuji :-)

namornice
30.07.2022 5 z 5

Již třetí kniha Helen Fields a musím říct, že všechny díly mají stejně dobrou úroveň a drží si laťku dost vysoko.
Jako obvykle tu máme opět dva různé případy, které nás tentokrát kromě Edinburgu zavedou i do Glasgow.  Spolu s Avou řešíme  údajnou sebevraždu bývalého šéfa Bigbieho, na jehož pozici byla Ava povýšena. Luc se mezitím věnuje vyšetřování vraždy mladé dívky a přitom řeší i svou minulost a vztah s matkou.
Zápletka je nápaditá, dialogy znějí přirozeně a posouvají děj.
Pokud máte rádi dobré thrillery, knihy Helen Fields si nemůžete nechat ujít.

ZimníLidé
19.07.2022 5 z 5

Tak asi jo, trošku to bylo jiné než předchozí díly, ale i tak jsem se bavila. Miluju hlášky co pronáší Lively, takže už se těším na díl dokonalá tma, kde bude mít údajně můj oblíbenec větší prostor. Nyní jsem na začátku dokonalého ticha a už teď vím, že to bude dobrá šikana na moje nervy. I když už jsem zvyklá od Cartera. Jo Helen Fields psát umí. Mile překvapila.

mirunda
30.05.2022 5 z 5

Zase to bylo napínavé až do konce. Výborné čtení

hana4834
11.05.2022 5 z 5

Skvělá detektivka není co vytknout

uzivatel6305
08.04.2022 5 z 5

Já nevím, mně se to zase moooc líbilo. Oba vysetřované případy jsou tak propletené a rozdílné, oba pachatelé skvěle popsáni, stejně tak jako prostředí a nakonec každý, kdo příběhem prosviští. Jakoby člověk sledoval film. Konec mě překvapil. Osobní život obou hlavních detektivů se vyvíjí a jejich vztah je stejně napínavý, jako vyšetřování. A co nechybí, je anglický humor, což samo o sobě je veliké plus. A ke všemu audioverzi čte pan Šťastný. Co víc chtít?

Jani23
07.04.2022 5 z 5

Opět další kniha, která mě bavila. Pěkné počtení.

Louisareading
31.03.2022 5 z 5

Klasická detektivka s mrazivým příběhem, který se dobře četl, dobře ubíhal, ale nic víc. Všechny tyhle knihyj sou psané podle stejného mustru, myslím, že by je dost dobře dokázali psát už i roboti. Nicméně to neznamená, že by kniha byla špatná, bavila mě.