Dokonalá smrt

Dokonalá smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415168/bmid_dokonala-smrt-0TG-415168.jpg 4 967 240

V kopcích nad Edinburghem se objeví zmrzlé tělo nahé dívky. Téhož dne na druhém konci města zemře bývalý šéfinspektor místní kriminálky George Begbie, který podle všeho spáchal sebevraždu. Tomu se ale zdráhá uvěřit Ava Turnerová, která přednedávnem nastoupila na jeho místo poté, co po letech náročné služby odešel do důchodu. Jaký by mohl mít důvod? Detektivy Turnerovou a Callanacha čeká složité vyšetřování, při němž se ocitnou na hranici zákona. A opět hrají o čas, protože vrah s nevinnou tváří si už vyhlédl další oběti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Perfect Death , 2018

boxas
31.08.2023 5 z 5

Předchozí díl se mi líbil víc, začátek byl takový nemastný neslaný, ale pak se vše slušně rozjelo a pořád to je solidní nadprůměr.
Se sérií Luca Callanacha a Avy Turnerové jsem zatím spokojená. Příběhy jsou napínavé, vyšetřovatelé zajímavě profilovaní a prostředí Edinburghu zatím má co nabídnout.

marekB78
22.08.2023 5 z 5

Pořád ještě to je asi na 5 hvězdiček, ale začátek mi přišel takový nudný. Pak se to rozjelo a oba případy měly grády. Doufám, že další autorčina "Dokonalá " bude napínavá hned od začátku.

Lenča727
31.07.2023 5 z 5

Skvělá! Tentokrát Ava přijde na to, že její oblíbený šéf, kterého obdivovala, nebyl až takový, jak se zdál a že jeho sebevražda nemusela být tak úplně sebevraždou, utajené vyšetřování začíná. Lucovi ani ostatním se s tím nesvěří, jenže to byl nebyl Luc, kdyby ji neprokoukl. Takže kolem je plno pořádných gangsterů, z nichž jde moře strachu, a do toho zase ve městě řádí sériový vrah. Jak jinak, než že se vyšetřují souběžně dvě větve případů a v práci se doplňují a střídají. V tomto díle je víc prostoru věnováno vztahu mezi Avou a Lucem, no hurá, konečně, už bylo na čase. Livery je čím dál víc sympaťák, i když svým osobitým způsobem, komisařka Overbecková pořád stejná kačena, Tripp je čím dál tím bystřejší. Na tuhle sérii jsem si vypěstovala naprostou závislost a po 4 přečtených dílech vlastně nechci přestat číst.

Evaho73
24.07.2023 4 z 5

Táto séria mi čoraz viac pripomína britský krimi seriál Dempsey a Makepeaceová.
Luc Callanach a Ava Turner si tu rovnako získavajú srdcia čitateľov hlavne svojou charizmou a samozrejme aj svojimi výkonmi.
Táto časť bola opäť prerozprávaná z viacerých perspektív a opäť tu išlo o dva samostatné detektívne príbehy.
Za mňa ďalšia skvelá jazda a už sa teším na tu nasledujúcu !

JaninaV.
04.07.2023 4 z 5

Za mě zatím neslabší díl. Bylo méně násilí a brutality, kdo byl vrah se dalo uhodnout, ale proč vraždil...... takové divné. Ale jinak se to četlo fajn. Na dovolenou si beru další díl.

LenkaMacak
30.06.2023 4 z 5

Po druhém dílu, který byl naprosto skvělý, mě Dokonalá smrt lehce zklamala. Nicméně i přesto se kniha dobře četla, nápad ohledně motivu byl velmi neotřelý. Rovnou se pouštím do dalšího dílu. 4/5*

PetkaS.
12.06.2023 4 z 5

Tento díl byl zatím z této série podle mě nejslabší. Co mě zaujalo byl motiv vraha, kterého hledali, protože to byl tak neskutečný a originální důvod proč vraždil, že se tomu těžko věří a zároveň člověka mrazí když by si měl připustit že by to mohla být realita.

Magdalenkačte
10.06.2023 4 z 5

Třetí díl ze série dokonalých byl fakt skvělý.
Sice začátek byl poněkud pomalejší a více popisný, než jsme u Helen Fieldsove zvyklí, ale i tak to byla skvělá detektivka.
Luc Callanach vyšetřuje náhodně objevené tělo nahé dívky. A nevypadá to vůbec dobře. Musí jednat rychle a stop je málo.
Ava Turnerova vyšetřuje po své vlastní linii smrt bývalého šéfa a dostává se do velmi nebezpečných situací. Vše není tak jednoznačné, jak sena první pohled zdá.
Případy se komplikují a přibívají další mrtvípodaří se zjisti kdo je vrah s přátelskou tváři než zaútočí znovu??
Skvěle vystavěný příběh, který mě ke konci fakt dostal.
Dává 4 hvězdičky a těším se na další díl.

dencazrnu
30.05.2023 3 z 5

Další díl ze série Dokonalá a já musím říci, že za mě to bylo tentokrát zklamání. Alespoň tedy ze začátku. Prvních cca sto stran jsem se ale úplně neskutečně nudila. Přeci jen v žánru krimi/detektivní úplně nepotřebuji vědě každý detail ze života vyšetřovatelů. Ale tady se celou dobu řeší všechno okolo, než vůbec dojde na samotné vyšetřovaní. Když se však čtenář prokouše zdlouhavým začátkem, postupně se kniha začne rozjíždět a nabírat na obrátkách. U Helen je zvykem, že pachatele často odhalí velmi brzy. I já jsem se tentokrát trefila. Takže člověk vlastně už jen čekáte na motiv a u závěrečného rozuzlení prostě ten wow efekt nepřijde. Určitě knize od té poloviny nemohu upřít čtivost a i na nějakou akci dojde. Postupem času si vaše srdce získá i ten největší bručoun z týmu a závěr knihy zhltnete jako malinu. Doufám, že v dalším díle bude začátek trošku svižnější, aby mě to zase neotrávilo .. :-)

HelenBarbora
20.05.2023 3 z 5

Průměrná detektivka, závěr mohl být propracovanější.

lenka.plaszova
15.05.2023 5 z 5

Tento díl se mi dobře četl a líbily se mi opět obě linie vyšetřování. Malinko mě zklamal závěr knihy, kde obě "finální scény" byly na můj vkus napsány celkem kostrbatě, že jsem je musela číst na dvakrát - ale je to dost možná záležitost pouze překladu. Hned začínám s dalším dílem a jsem zvědavá, jak se postavy Avy a Luca budou dál vyvíjet...

Eva0057
09.05.2023 5 z 5

Nezbývá než souhlasit s kladnými komentáři. Příběh mě ihned vtáhl, uvítala jsem méně brutality oproti předchozím dílům. Skvělé čtení.

AndreaOn
28.04.2023 5 z 5

Za mě opět vynikající. Je vidět, že se dá napsat skvělý thriller i bez extrémně brutálních scén. Opět, jak bylo zvykem z přechozích dílů, se dvě dějové linky vyšetřovatelů prolínali i s dějovou a myšlenkovou linkou vraha, což mě maximálně uspokojuje. Ava mě opět dost štvala, nicméně moc jsem si to užila a těším se na 4. díl, třeba se tam něco v jejím chování změní.

Elapheg
20.04.2023 5 z 5

Za mě je tohle nejpovedenější díl ze všech tří dílů, co jsem zatím četl. Napětí zde je, zápletka originální, nechybí dějové zvraty, brutalita je oproti druhému dílu daleko mírnější. Nestříkají v tomto díle potoky krve, oběť nemá zlámané všechny kosti a přesto způsob vraždění je originální. Na konci nechybí logické vysvětlení, proč k vraždám docházelo, pachatel je odhalen ca v polovině knihy a tentokrát se mi ho podařilo tipnout. Ava Turnerová nastupuje na místo svého bývalého šéfa George Begbieho a stává se nadřízenou Luca Callanacha. Hned na začátku je nalezeno tělo dívky, která umrzla a tělo George Begbieho. Oba mrtví projdou pitvou, ale jsou označeni za zemřelé bez cizího přičinění. U Begbieho se jedná dokonce o sebevraždu. To se ovšem nezdá ani Avě ani Lucovi a začnou pátrat. Podaří se jim oběma odhalit vraha, který za sebou nenechává stopy a když i pitva je uzavřena jako sebevražda? Přibydou další mrtví, ale ze začátku se nejeví žadný zjevný důkaz, který by jasně označil úmrtí za vraždu. Pachatel je opravdu rafinovaný. No dobře jsem si početl, autorce děkuji za skvělou detektivku a knižním přátelům za čas mi věnovaný, že mě k této sérii přivedli. Děkuji vám všem. Jednoznačně pět hvězd a doporučení. :-) Hlášky seržanta Livelyho, jak už bylo zmíněno jinde, jsou opravdu originální a mnohým jsem se musel zasmát nahlas. Velice je mi sympatické, že samotné vyšetřování je proloženo i soukromým životem vyšetřovatelů, což knize přidává na lidskosti. Tohle se mi moc líbilo a jsem zvědavý na Dokonalé ticho. :-)

Termaap
19.04.2023 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha, přednes Jana Šťastného si opět nemohu vynachválit.

Mám za sebou ve velmi krátkém čase tři díly této série a musím se přiznat, že už potřebuji pauzu. Míra snesitelného násilí u mě dosáhla vrcholu, rovněž jsem poprvé nebyla tak úplně pohlcena dějem. Asi se shoduji s názorem některých dalších čtenářů zde, totiž že průběh vyšetřování nebyl tak napínavý, jako v předchozích dílech. Prvně jsem tedy dala místo pěti hvězdiček jen čtyři, ale to opravdu jen z důvodu, abych si ji odlišila od prvních dvou. Stále ji mohu zařadit mezi top thrillery a určitě se pustím do dalších dílů (tedy až po přečtení pár knih jiných žánrů; nejlépe nějakých přiblblých romantických komediích:))

ElikaS
11.03.2023 4 z 5

S tímto dílem to mám přesně obráceně než s tím minulým. Tentokrát jsem byla spokojená s tím, že konečně nejsou inspektorům házeny klacky pod nohy od kolegů a věnujeme se více vyšetřování než zákulisní politice. Bohužel na druhou stranu to vyšetřování bylo tentokrát nudnější než u předchozích dílů.
Opět sledujeme 2 vyšetřovací linky. Sériový vrah byl vcelku zajímavý, ale myslím, že jsem nikdy nečetla o absurdnějším motivu. Ale to by tak nevadilo. Zpracované to bylo dobře, ale napětí z minulých dílů mi v tom chybělo. Druhá linka věnující se organizovanému zločinu mě moc nebavila. Obecně organizovaný zločin nevyhledávám a preferuji sériové vrahy.
Musím vyzdvihnout seržanta Livelyho, protože jeho komentáře dávaly knížce říz a neuvěřitelně mě bavil. Po prvním díle jsem z něj byla minimálně v rozpacích, ve druhém si pomalu získával mé sympatie a ve třetím se z něj stala má nejoblíbenější postava.
Vztah Luca a Avy mi přijde takový zvláštní. Moc nechápu, co se vlastně stalo. V prvním díle vypadaly na fajn parťáky a teď mi to přijde tak, že se naprosto nepřirozeně a bezdůvodně nemůžou vystát a nedůvěřují si. Přitom to nedává smysl a nebylo v knížce vysvětleno, proč šel jejich vztah do kopru. Škoda.
Uvidíme, co přinese další díl.

Kyri
09.03.2023 3 z 5

Myslím, že by kniha mohla soutěžit o nejméně uvěřitelný motiv vraha :). Přijde mi to docela praštěné. Ke čtení jsem se průběžně nutila, ale postupně jsem se trochu začetla, konec se mi líbil (asi už jsem si zvykla na autorčin divný pohled na svět).

Vlaďkaa4
28.02.2023 4 z 5

Tohle byla hodně nestandardní detektivka. Úplně zvrácený motiv všech vražd.

Grety
23.02.2023 3 z 5

V tomto díle mi něco chybělo, Luc a Lively nakonec budou přátelé nebo co?

zubrák
04.02.2023 3 z 5

Pro mne zatím nejslabší díl ze serie.Musím si od Helen Fieldsové dát pauzu....