Iko

Iko https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391095/bmid_iko-PK6-391095.jpg 4 280 48

Iko série

Křehké spojenectví Země a Měsíčního království je v ohrožení. Smečky zmutovaných vlčích vojáků, které stvořila královna Levana, se ani po její smrti nevzdaly a stále útočí na vše živé. Prostořeká androidka Iko se proto rozhodne vzít vše do vlastních rukou a dopadnout jejich vůdce. S nelehkým úkolem jí pomáhá pohledný palácový strážce, který brzy přiměje Iko přehodnotit vše, co dosud věděla o věrnosti, lásce a své vlastní lidskosti.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Egmont (ČR)

Wires and Nerve , 2017

vandalindakova
29.12.2020 3 z 5

Upřímně jsem od této knihy čekala něco jiného. Původně jsem si myslela, že zde bude příběh Iko např. před dějem Měsíčních kronik nebo během nich. A ono je to vlastně volné pokračování Měsíčních kronik s Iko jako hlavní hrdinkou.
Upřímně mi ztvárnění některých postav moc nesedlo a představovala jsem si je jinak. Některé dialogy mi taky příliš neseděli, kort po přečtení Měsíčních kronik.
Ve výsledku to považuji jako dobrý doplněk pro fanoušky série, ale za mě je to pouhý průměr. Upřímně (i přesto, že vím, že kresba komiksu je určitě pracnější než napsání knihy), tak bych za tuhle knihu plnou cenu asi jen tak nedala.

viola5163
10.12.2020 5 z 5

Krásné ilustrace a ztvárnění postav. Zábavné zpracování Iko.

Fortuna7
28.10.2020 5 z 5

V této knížce bych chtěla hlavně pozvednout ilustrace. Jsou krásné a vystihují skoro všechny postavy dokonale. Vřele doporučuji

Malinali
03.09.2020 5 z 5

To je krásný pokračování Měsíčních kronik (MK) . Bavilo mě to, komiks, bezva grafika. Těším se na pokračování. Tohle je prostě pro fandy MK povinné ;o)

Cress
25.04.2020 5 z 5

Iko jsem si zamilovala už v Měsíčních kronikách a jako hlavní hrdinka je ještě lepší. Setkali jsme se i s ostatními postavami. Hodně jsem se smála a nemůžu se dočkat druhého dílu, protože konec této knihy zůstal hodně otevřený.

mia.com
20.02.2020 4 z 5

Jako milovnice Měsíčních kronik jsem si tento komix musela přečíst a jsem ráda, že jsem se zase v jiné osvěžující formě setkala s oblíbenými postavami. Díky komixové formě děj rychle utíkal. Nicméně styl kreslení se mi moc nelíbil. Vsechny jsem si predstavovala hezčí a zrovna na Kapitánovi v podobě obrázků nic sexy nebylo :D Ale těším se, jak to dopadne.

betule3
06.02.2020 4 z 5

Vzhledem k tomu, že naprosto miluju měsíční kroniky, nemohla jsem tento komiks vynechat. I když na komiksy obecně moc nejsem, tenhle mě mile překvapil a jeho čtení jsem si moc užila. Velmi mě zaujalo výtvarné zpracování, hlavně co se týče barev - nahodily opravdu tu pravou atmosféru. Chvíli jsem si musela zvykat na vzhled postav, protože většina z nich se v mých představách dost lišila.
Kdyby komiks nebyl jakýmsi "bonusem" k měsíčním kronikám asi by mi připadal poněkud bez pořádného děje, ale vzhledem k informacím ze základní série mi to přišlo tak akorát. Milovníkům měsíčních kronik rozhodně doporučuji.

Lokina
29.10.2019 5 z 5

Jakožto fanynka Měsíčních kronik, jsem nesměla opomenout komiks Iko. Je to první komiks za celou moji čtenářskou kariéru a já jsem se vskutku bavila. Oceňuji zrekapitulování postav i děje všech knih na začátku, kdo četl knihy před delší dobou, tohle přijde vhod.
Zpočátku jsem nevěděla, co od toho očekávat, ale po pár stránkách mě obavy přešly. Kresby jsou vážně nápadité, jednoduché a přehledné. Spolu s dialogy to bylo svižné, vtipné, napínavé a oddechové čtení. Pasáže s Iko a Kinneym jsou jedny z nejlepších a těším se na ně ve druhém dílu :-)

AnDyB
17.09.2019 4 z 5

Naprosto super nápad vložit příběh IKO do komiksu. Moc se mi to k celé sérii hodí. Dávám 4 hvězdičky proto, že na ztvárnění postav jsem si musela trošku zvykat. Přece jenom v mé představě postavy vypadají úplně jinak. Ale o to vlastně vůbec nejde, samozřejmě v tomhle hledisku se spisovatelka nemůže zavděčit všem, každého představivost je úplně jiná. Na postavy jsem si rychle zvykla a komiks mě nadchnul. Už se těším na další díl :)))

Damonka12
10.09.2019 4 z 5

Skvělé pokračování úžasné série. Jedné co mi vadilo, bylo, že komiks je většinou jednoduchý a tento příběh Iko by si zasloužil mnohem víc. Já si také komiks nedokážu tak dobře vychutnat. Jinak byla kniha od začátku do konce.

Cometka
09.09.2019 5 z 5

Super komiks! I když nejsem zrovna fanda komiksů, tenhle se mi líbil.

Audrina
13.08.2019 5 z 5

Na komiksy moc nejsem, ale tohle bylo skvělé čtení

DracoMalfoy
08.07.2019 3 z 5

Děj byl super, kresby se mi líbily, ale já prostě nejsem komiksový člověk. Taky mi vadil překlad - v některých momentech se změnily jména postav nebo překladatelka doslova přeložila vtipy tak, že je pak nebylo možné pochopit.

Percabethka
04.07.2019 4 z 5

Kdyby to byl samostatný komiks, bylo by to o ničem, ale jako další "knížka", díky které se čtenář zase na chvíli dostane do světa Měsíčních kronik, je to super!

Dym
20.05.2019 5 z 5

Krása, sice mi chvilku trvalo zvyknout si na to, že je to komiks, ale totálně jsem se zamilovala do děje. Toto vydání jsem četla v angličtině a nemůžu si ho vynachválit. Už abych měla v rukou další díl.

Jass
06.04.2019 4 z 5

Často kritizovaná kresba mi nevadila... Prvních deset stránek mi trvalo jí přivyknout a ani pak mě vyloženě neokouzlila, ale v dnešní době se rozhodně jedná o lepší průměr. Autorova představa byla trochu jiná než moje, ale nijak mě neurážela... Co mi ale vadilo byl neodbytný pocit, který jsem měla po celou dobu četby... "Umí to líp" Zkrátka to, co mám na autorčině stylu tak ráda jako by v komiksu zaniklo. Pochopitelně zmizí všechny popisy, takže text je najednou holý a co se nestane.... najednou cokoli, co postavy řeknou zní jako to největší klišé na světě... Na jednu stranu rozumím tomu, proč to Meyer nepojala jako další knihu, ale možná by to bylo bývalo lepší... Zápletka je jednoduchá - což opět odpovídá tomu, že je to komiks, ale jsem zkrátka zvyklá dostat trochu víc... Místy jsem měla dojem, jako by to psal někdo jiný, postavy jako by se přizpůsobily tomuhle novému žánru a trochu se posunula i jejich osobnost. Nicméně Kinney mě zabíjel, naprosto zbožňuju jejich interakce. Královsky jsem se pobavila.
Čteno v angličtině.

LilianaFalcon
31.03.2019 3 z 5

Docela dlouho mi trvalo, než jsem si zvykla na vzhled některých postav, prostě jsem měla trochu jinou představu.
Zbytek asi neumím moc posoudit, protože komiksy jsem četla kdysi dávno :D A to byl Asterix a Čtyřlístek a spol...
Na to, že je Iko samostatná knížka, mi to přišlo dějově takové nijaké. Příliš rozpracovaných témat-

Lenny33
22.03.2019 4 z 5

Musím přiznat, že styl kresby mě vůbec nezaujal, ovšem příběh, a hlavně naše milované postavy, jsou opět skvělé vykreslené. Nadšencům Měsíčních kronik doporučuji.

Selfinka
09.03.2019 5 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na to komiksové zpracování. Přeci jen, Měsíční kroniky nasadily laťku vysoko..Ale příběh nezklamal. Opět je to výborně napsané, promyšlené, pořád se něco děje..Netrpělivě očekávám další díl! Díky, že k téhle bezvadné sérii vychází další pokračování!!

andrejci
26.01.2019 5 z 5

Hrozne ráda jsem se vrátila k téhle sérii. Doplňující příběh je super. Problém je ten, že už vím jak to dopadne prožene jsem přečetla celou sérii kronik. Ale vůbec mi to nevadí. Těším se na další díl, mohl by vyjít co nejdřív.

komiksy sci-fi

Marissa Meyer