Hypotéza lásky

Hypotéza lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510917/bmid_hypoteza-lasky-xBk-510917.jpeg 4 1531 346

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě! Olive je doktorandka na Stanfordu. Na trvalé romantické vztahy příliš nevěří, zato její nejlepší kamarádka ano. Takže pokud ji chce přesvědčit, že s někým randí a její milostný život nabral správný směr, musí na to jít chytře. Vědci totiž potřebují důkazy. Proto Olive, jako každá jiná sebevědomá bioložka, zpanikaří a políbí prvního muže, na kterého narazí – Adama Carlsena. Mladý, v oboru uznávaný profesor má pověst přísného školitele. Byl tak jejich polibek největší chybou, kterou Olive v životě udělala, nebo se tohle setkání může vyvinout v něco víc? Kniha obsahuje také bonusovou kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Love Hypothesis , 2021

terkahrud
28.12.2023 2 z 5

Co k této knize říct? Od knihy jsem měla velká očekávání, protože prostor, který byl této knize věnován v médiích a na sociálních sítích, byl značný. Podle mého hodnocení se ale jednalo o průměrný román, který zapadne mezi mojí další přečtenou literaturou a za měsíc ani nebudu vědět, že jsem knihu četla.

Janík511
24.12.2023 3 z 5

Jednohubka na pár dní s preslazenym koncem. Není špatná, ale zapadne v davu jiných knih.

BellaBernasconi
23.12.2023 3 z 5

(SPOILER) Bylo to moc dobré, dokud nezačali se sexem. To jsem měla pocit, že tu knihu nechám rozečtenou, i když jsem u konce

MiraRunaway
19.12.2023 3 z 5

Očekávala jsem klišé a má představa byla naplněna. Půlka knihy byla i docela zábavná, pak už se vše táhlo a táhlo a když už to vypadalo na posun v ději (konečně) přišlo mnoho a mnoho stran s popisem sexu. Možná ocení mladiství jakožto sexuální příručku. Životní styl akademiků a prostředí univerzity bylo zajímavé a neotřelé.

aquaver
09.12.2023 5 z 5

Příjemná oddechovka, když nechcete číst něco náročného. Nejprve jsem se obávala, aby mě nečekalo zklamání, když byla knížka tolik opěvovaná, ale naštěstí se tak nestalo. Můžu jen doporučit.

klarunas
02.12.2023 5 z 5

Nepochybuji o tom, že jste již tuto knihu zaregistrovali. Na první pohled mě zaujala hlavně prostředím, kde se děj odehrává. Univerzita, vědci, chemie a biologie aaaa to jsou přesně má témata. Řekla jsem si jo jdu do toho.

Hlavní hrdinka je skvělá. Olive je vtipná, chytrá a krásná, ale přesto o sobě velmi pochybuje a to po všech stránkách. Nastoupila na univerzitu, kde si dělá doktorát a to s výzkumem, který ji je hodně blízký. Její maminka zemřela na rakovinu slinivky a ona si to dala jako cíl, že nechce, aby už nikdo tímto způsobem musel přijít o své blízké.
Olive je tak trochu samotář a je zaměřená především na svůj cíl a tím je věda. Naštěstí se v jejím životě na postgraduálu objevili Ahn a Malcolm.
Olive se rozešla nedávno s jedním klukem a všimla si, že si velice rozumí s Ahn. Chtěla podpořit tento vztah a aby Ahn neměla výčitky,Olive si vymyslela, že již s někým randí. Falešný kluk v podobě vysokoškolského profesora Adama Carlsena, kterýhi nikdo nemá rád, jelikož dělá studentům ze života peklo. Sakra jk se toto stalo? Nebudu spoilerovat, to si přečtěte .

Adam je přesně ten typ, co vypadá jak padouch, je zadumaný, protivný a zaměřený na výkon. Ale jakmile potká tu pracou, stane se z něj prakticky beránek. Ale jen trochu nebojte. V průběhu knihy, kde Adama poznáme, po čase lze pochopit, proč je takový jaký je. Btw já ho žeru .

Kniha je moc pěkně napsaná, vtáhne vás do příběhu ihned od první strany. Je vtipná, takže se i nahlas zasmějete a řeší se tam i témata ohledně sexuálního zneužití, postavení žen ve vědě a taky jednání profesorů vůči žákům. A samozřejmě je tam romantika a erotická scéna .

Jediné z čeho jsem kvetla je Olive a její strava . Vím, že nemá úplně moc peněz, ale jako vážně? To jí skoro jen sladkosti a přitom se věnuje běhu?

martineden
27.11.2023 2 z 5

Uf! Ze začátku se to tvářilo jako univerzitní román, což mě zaujalo, i to prostředí výzkumu a škol mi přišlo neotřelé. To by tam ale nesměly být dvě hodně divné hlavní postavy, které si tedy ehm no spolu nesměle špitaly, aby se samozřejmě pak země zatřásla a my se ocitli v časopisu Bravo v sexuální příloze.

eliska2126
26.11.2023 5 z 5

Určitě jste každý zaznamenal ten obrovský hype, který se dostal téhle knize. A já musím opravdu říct, že je to zaslouženě.

Tohle je naprosto skvělá, roztomilá a oddechová kniha, u které se tak krásně zasmějete. Už po prvních 30 stránkách jsem věděla, že to je ono! Že to může dosáhnout na 5 hvězd. Olive byla skvělá hlavní hrdinka, uměla si udělat legraci sama ze sebe a zároveň byla neskutečně chytrá. Adam byl přesně takový ten týpek, který je extrémně nepříjemný na všechny ve svém okolí, ale pak, když potká tu pravou, tak ji ukáže i jinou tvář.

Zápletka s falešným randěním byla skvělá. Přišlo hodně situací, u kterých jsem se fakt smála nahlas. Každý samozřejmě čeká, jak se tohle bude vyvíjet, že se Olive do Adama zamiluje, ale i tak se mi to fakt líbilo (i když to bylo tak předvídatelné).

Kniha se opravdu těžko odkládala. Je to čtivý jak blázen a na to, že nejsem většinou moc spokojená se třetí osobou, tak tady mi to vůbec nevadilo. Stránky mizí pod rukama a chcete to prostě dočíst. I zápletka na konferenci byla fajn. Autorka tak zabředla i do trochu vážnějších vod a myslím, že příběhu to jen a jen prospělo.

Já jsem z Hypotézy opravdu nadšená.

Alto98
24.11.2023 3 z 5

Roztomilé. Zajímavé prostředí. Hvězda dolů za zbytečné vulgarismy.

rumova_kulicka
17.11.2023 3 z 5

Tenhle typ romatických knih mám moc ráda. Jsem vždycky ta, co hodnotí plným počtem, ale tentokrát jsem fakt zklamaná! Kniha mě zlákala zajímavým neotřelým prostředím, kde se měla odehrávat. Ale bohužel. Postavy mi celkově vzato byly sympatické, ale chovaly se jako puberťáci a to mi fakt k vědeckému prostředí a hlavně jejich věku nešlo. Navíc celá ta zápletka, kvůli které to všechno vzniklo... No ale chápu, bez toho by to být nemohlo.
Jinak se teda kniha četla dobře, nemůžu říct, že bych se nebavila. Ale ta poslední kapitola z pohledu Adama, to bylo fakt zbytečné... Kvůli ní 2,5/5.

knizky.na.dlani
15.11.2023 5 z 5

Tahle kniha byla naprosto skvělá a čtenář ji přečte jedním dechem.

LadyLane
13.11.2023 5 z 5

Niežeby som mala načítanej toľko romantickej literatúry, aby moje porovnanie bolo štatisticky významné:) ale určite sa jedná o jednu z tých lepších kníh.
Bolo to milé, vtipné, svieže, miestami prekvapivo inteligentné a trápne mi bolo len chvíľu na začiatku (a potom pri každom sebapodceňovaní hlavnej hrdinky, ale nebola to žiadna tragédia :))

Syma149
11.11.2023 5 z 5

Nějakou dobu jsem se nutila do četby a vůbec nechápu proč..byla to paráda. Autorka mi stylem psaní trochu připomíná Marianu Zapatu, takže super. Hlavní hrdinové velcí sympaťáci, .navíc zajímavé vědecké prostředí, se kterým si autorka opravdu dobře poradila. Byla jsem nadšená a Ali se řadí mezi mé nejoblíbenější autory.

Pettato
27.10.2023 5 z 5

Pohodová romance z vědeckého prostředí, která se velmi dobře čte.
Závěr je předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo. Někdy potřebuji hezký příběh, který míří ke šťastnému konci, užít si sympatické postavy a spokojeně se usmívat.
Líbilo se mi to moc :)

Whobey
25.10.2023 5 z 5

Zrovna takový typ knihy jsem teď potřebovala. :) Kniha, u které už na začátku tak nějak tušíte, jak to všechno dopadne, ale stejně Vás strhne, protože vlastně všem hrdinům tak nějak fandíte, je to milé a vtipné a charaktery jsou prima.
Tuhle knihu budete mít přečtenou raz dva a ještě vás pohladí na duši. Za mě moc fajn. :)

Magdyla.8
24.10.2023 4 z 5

První jsme si přečetla novinku od autorky Láska po španělsku a až poté Hypotézu lásky. Proto se nemůžu vyvarovat srovnání. Kniha "Láska" na mě byla velmi vtipná, nahlas jsem se i zasmála, ale postava Aarona byla nemastná a neslaná. Kdežto v Hypotéze lásky se první hlavní hrdinové pomalu seznamují, poznávají se navzájem, tvoří se nějaké přátelství mezi nimi a poté až něco více. Adam tu byl více popsán jako obyčejný věděc a učitel. Dokázala jsem se do příběhu v cítit a nepřišlo mi, že se zde řeší jen romantická stránka. Skvělé počtení na dovolené.

_Brunetka_
23.10.2023 5 z 5

Přísahám, že tohle je TA PRAVÁ mezi romantickými knihami. Autorka má velmi přátelský a čtivý styl psaní, který si mě získal navzdory er-formě. Moc se mi líbily začátky kapitol, které byly vždy tematicky doplněné nějakou hypotézou. Příběh si mě zcela a nenapravitelně podmanil a já jsem stále ještě v jeho moci. Vážně jsem si ho užívala od začátku do konce a od určité doby jsem trpěla jako zvíře (fyzicky to bolelo), když mi bylo znemožněno ve čtení pokračovat. Námět sice není tak originální, protože falešné vztahy tu byly už několikrát, ale tím provedením Ali Hazelwood teda opravdu zaválela. To chemické prostředí na mě udělalo dojem. Nevím, kdy se mi naposledy stalo, že bych si tak oblíbila hlavní hrdinku. Olive byla tak svůj a hodný člověk, že jí musíte propadnout všichni. A Adam? Zhmotňovali spolu dokonalost. Úžasně se doplňovali a těžko byste hledali někoho, kdo by se k sobě víc hodil. Chemie mezi nimi fungovala perfektně (ne kvůli tomu, že jsou oba vědci). Jejich vztah jsem si zamilovala hned z několika důvodů: díky upřímnosti v něm panující, přirozenosti a postupně se vyvíjejícím citům. Myslím, že spoustě autorům v tomto žánru by mohl sloužit jako vzor a my v běžném životě bychom se taky měli poohlížet po něčem takovém. Knížka je nabitá emocemi, které se na mě valily z každé stránky. Chvílemi jsem se nedokázala přestat smát (pozn. autorka je velmi vtipná) a někdy jsem zase brečela beznadějí nebo dojetím. Konec nemohl být geniálnější. Hypotézu lásky vám můžu doporučit celým srdcem, protože právě to mi beze zbytku ukradla.

Anor505
20.10.2023 4 z 5

Tohle byl milý, vtipný, romantický příběh z akademického prostředí. Je vidět, že autorka úskalí postgraduálního vzdělávání a vědeckých studií zná. A i když se americký systém od našeho liší, tak lidé ve vědě jsou všude stejní a jejich povahy autorka popsala krásně.
Nakonec pro mě byla největší slabinou celé knížky právě romantická linka a dialogy mezi Olive a Adamem. Samozřejmě u dvou vědců očekávám určitou neobratnost, ale i tak mám dojem, že se autorka musí ještě trochu vypsat. A přiznejme si otevřeně, romantických klišé tady taky bylo dost. =)
Celkově se mi knížka líbila a splnila všechno, co bych si přála od romantické oddechovky, ale vzhledem k humbuku okolo jsem měla očekávání trochu vyšší.

Ráčkajda
17.10.2023 5 z 5

Potřebovala jsem nějakou oddychovku, jednohubku...a přesně jsem se trefila, krásně mi to sedlo, jasně předvídatelný příběh, ale krásný, postavy sympatické....no a Carlsen:-*

Librorumistka
17.10.2023 5 z 5

Na tuto knihu jsem si brousila zuby už nějakou dobu a měla jsem od ní veliká očekávání, která byla naštěstí naplněna. Největší předností celého příběhu je romantická linka “od předstíraného vztahu ke skutečné lásce, která je zasazena do netypického vědeckého prostředí. Hlavní postavy jsou neotřelé, je mezi nimi cítit opravdová chemie a navíc jsou interakce mezi nimi často velmi zábavné. Kniha je takovou pravou romantickou komedií, kterou si umím představit i zfilmovanou. Je to oddechové příjemné čtení, přičemž děj je sice předvídatelný, ale většina čtenářů to knize stejně odpustí. Velkým plusem je i zapojení tabuizovaného tématu, které v knize hlavní postava řeší. Rovnou ale upozorňuji, že milostné scény jsou trochu ve stylu Zapaty, které mi sice vůbec nevadily, ale nemusí to být váš šálek kávy.

romantika

2023  85%Hypotéza lásky