Hypotéza lásky

Hypotéza lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510917/bmid_hypoteza-lasky-xBk-510917.jpeg 4 1531 346

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě! Olive je doktorandka na Stanfordu. Na trvalé romantické vztahy příliš nevěří, zato její nejlepší kamarádka ano. Takže pokud ji chce přesvědčit, že s někým randí a její milostný život nabral správný směr, musí na to jít chytře. Vědci totiž potřebují důkazy. Proto Olive, jako každá jiná sebevědomá bioložka, zpanikaří a políbí prvního muže, na kterého narazí – Adama Carlsena. Mladý, v oboru uznávaný profesor má pověst přísného školitele. Byl tak jejich polibek největší chybou, kterou Olive v životě udělala, nebo se tohle setkání může vyvinout v něco víc? Kniha obsahuje také bonusovou kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Love Hypothesis , 2021

Makuliiina
20.01.2024 5 z 5

Tuto knihu jsem si pořídila v angličtině a tak jsem s jejím přečtením poněkud otálela. O to větším překvapením pro mě cely příběh byl. Velmi mě bavilo prostředí univerzity a problémy studentů postgradualu. Knihu jsem četla během vlastního zkouškového období a musím říct, že na mě měla dobrý vliv. Čtenář od začátku nejspíš tuší, kam příběh spěje a jak to celé dopadne, přesto se vůbec nejedná o proprané klišé. Za mě obrovská spokojenost a už na mě v knihovně čeká love theoretically.

Kačí137
19.01.2024 4 z 5

Knížka se hezky četla. Velice příjemná. Mám ráda takové příběhy. Líbí se mi řešení krizových situací. Komunikace je důležitá.

Mamka_cte
18.01.2024 4 z 5

Tuhle knihu jsem viděla snad všude! Otevřeš Instagram - je tam, otevřeš tiktok - je tam! To už se fakt bojíš otevřít lednici. Většinou u mě platí, že když má něco velikánské ohlasy, tak já jdu proti proudu a knížka se mi nelíbí. Jsem ráda, že tady to tak nebylo. Sice jsem z příběhu nebyla úplně vedle, ale katastrofa to taky nebyla.

Příběh je originální tím, že se odehrává v prostředí laboratoře. Nic takového jsem zatím ještě nečetla. Ale co mě bavilo nejvíce? Humor a samozřejmě Adam!

Olive mě hrozně vytáčela, trubka. Dohromady s Adamem to ale fungovalo, takže dobrý. Malcolm byl strašně super a Anh divná, nějak jsem jí nevěřila. Jak kdyby o vztahu mezi Olive a Adamem věděla celou dobu. Popostrkávala je vždy ve vhodnou dobu.

Zvrat s Tomem mě dostal! To jsem měla nervy. Hajzl jeden.

Knihu jsem přečetla za jeden den. Dobře se čte a má krásnou obálku. Takové oddechové čtení, když se chcete zasmát. Doporučuji.

Co vy a dýňové latte? Za mě ano!

Haňulilinka
14.01.2024 4 z 5

Moc se mi líbilo prostředí, ve kterém se děj odehrával, protože jsem se s ním v žádné knize asi ještě nesetkala. Super byl i humor a to hlavně na začátku. Jediné, co mě trochu zklamalo, a nedala jsem proto plný počet hvězdiček, bylo chování hlavních hrdinů, občas jsem si musela připomínat, že jim není 20, ale o dost víc.

evismaior
14.01.2024 3 z 5

(SPOILER) 65% - jako někdejší konzument fanfiction, byť z jiného fandomu než Star wars, do kterého autorka svoji původní internetovou verzi tohoto příběhu zasadila (koneckonců hlavní postava Adam se jmenuje podle herce Adama Drivera), a navíc milovník příběhů, jejichž hlavní postavy jsou všemožní geniální vědátoři, v čele s Teorií velkého třesku, jsem se považovala za naprostou cílovku téhle love story z akademické sféry a začetla jsem se do ní opravdu s chutí.
Můj první problém spočíval v tom, že téma předstíraných vztahů je už v literatuře i filmu tolikrát zpracované a všechny peripetie těch drobných lží, které musí hlavní postavy utkat jako pavoučí síť pro všechny ostatní včetně nejbližších přátel, natolik profláklé, že moji pozornost vlastně udrželo jen to univerzitní prostředí a barvitě popisovaný život studentů doktorandského studia se všemi těžkostmi vyplývajícími z podfinancovaných výzkumů, nutnosti umět se prodat (někdy tedy bohužel i doslova, což je děsivá představa, která nevím, jestli do téhle sféry může nalákat víc žen) pro získání grantu a to vše ještě bokem k těm hodinám a hodinám stráveným pokusy s předem nejistým výsledkem. Autorka je sama vědkyně, je to vidět a je to nesmírně osvěžující.
Postavy Olive a Adama mi přišly fajn, včetně toho jejich často pubertálního chování – to, že hlavní hrdinka vychrlí záplavu slov, jimž stěží rozumím, a pak udělá naprosto pitomé rozhodnutí svědčící o její sociální a vztahové nedospělosti – tomu u inteligentních vědců, kteří upřednostňují výzkum před životními zkušenostmi zkrátka věřím (včetně toho nedostatku sexuálních zážitků).
Jenže natahované zápletky založené na vzájemném nesdělení si stěžejních informací prostě nežeru - ona mu lže o své lásce, on jí zas neřekne, že jí stalkuje už léta, což ostatně bylo úplně podivné, proč se o nic nepokusil dřív... Vůbec s Adamem jsem to měla horší – když pominu to jeho opěvované vyposilované tělo s vyrýsovanými břišáky vysvětlené pouze láskou k běhání dlouhých tratí (maratonci fakt jako kulturisti obvykle nevypadají a u vědců trávících dny i noci v laboratoři té schopnosti natrénovat na několik maratonů ročně příliš nevěřím), tak ta jeho náhlá proměna z uzavřeného vědce s nulovým osobním životem v sexuálního náruživce mi přišla hrozně na sílu – ostatně ty tolik diskutované erotické kapitoly (napsané z jejího i jeho pohledu) působily fakt, jako kdyby je napsal někdo úplně jiný, a ač nejsem příznivcem praxe těch moderních školek, které už do batolat cpou pojmy „penis“ a „vulva“, tak tady se mi nad všemi těmi ču**ky, klacky a číčami fakt chtělo nevěřícně smát a představa, že takhle přemýšlejí lidé popsaní jako Olive a Adam, mi zkrátka nesedí. Ovšem s ohledem na to atraktivní prostředí určitě od autorky ještě něco vyzkouším.

girdi
13.01.2024 5 z 5

To byla taková skvělá jízda! Člověk přesně ví, jak to všechno dopadne, ale i tak si to perfektně užije. Miluju romatiku, která pobaví a zároveň trošku rozšíří obzory. Akademické prostředí je mi blízké, takže to rozhodně byl po všech stránkách můj šálek kávy. Už se těším na další!

rilajaan
12.01.2024 4 z 5

Oddechové čtení s trochou vědy. Ano, všichni víme, jak to bylo a co se asi stane, ale to vůbec nevadí.

NNiky
10.01.2024 2 z 5

Bohužel, za mě hrozně slabá romantika. Jo oddechovka to je a chápu, že Oliv to všechno musí mír přepočítané v kebuli, alejá se proste do toho nedokázala dostat. Asi tou eliminací emocí a pocitů zároveň pro mě autorka eliminovali dveře k postavám.

alishek
07.01.2024 4 z 5

Lehké a oddechové čtení, sice tušíte už od prologu jak to dopadne, ale i tak si to rádi přečtete a možná se místy i pousmejete.

Ocásek
07.01.2024 5 z 5

Na téhle knížce se mi líbilo snad úplně všechno. Styl psaní mě vtáhl do příběhu už od prvních stránek. Hrozně se mi líbilo akademické prostředí plné vědy, ve kterém se příběh odehrává. Skvělé hlavní i vedlejší postavy. To špičkování mezi Olive a Adamem, miluju, smála jsem se nahlas a ne jen jednou. A až takhle spicy sexuální scénku jsem tedy nečekala, ale jako ne že bych si stěžovala, bylo to skvělý! A díky bonusové kapitole jsem ji mohla číst hned dvakrát.
Úžasná oddechovka, která splnila mé vysoké očekávání do posledního puntíku.

bacouch
07.01.2024

Romantika mezi pipetami obsahuje oblíbené a fungující romantické vzorce - nevrlý vs. sluníčko, profesor vs. studentka. Přesto to na mě nezafungovalo. Prvním problémem pro mě byla plochost hrdinů. O Olive víme jen, že je kanaďanka a cpe se sladkostmi a běhá maratony. Adam je zase zasmušilý a zamyšlený. A velký a svalnatý. Ale to je vše, co se o jeho postavě za celou dobu dozvíte. Hlavní hrdinové, ač jsou oba velmi dobrými vědci, po celou dobu konají velmi neracionální kroky. Konkrétně Olive se chová spíše jako žačka dívčího lycea než jako studentka PhD. A má jednu zásadu - čím hloupější rozhodnutí může udělat, tím je vyšší pravděpodobnost, že to opravdu udělá. A o sexuální pro jistotu dvojkapitole (proboha proč?)...o té bych radši nemluvila.

januska82
05.01.2024 3 z 5

Môj názor na knihu (asi jeden z mála) - nenadchne, neurazí... Taky slabší priemer. Čo sa mi páčilo, akademické prostredie, v ktorom sa dej odohrával. To nečítam často, ak už vôbec niekedy.
Ale to doťahovanie hlavných hrdinov... Občas som bola z toho na nervy!!!
Prečítať sa dá, ale určite sa k nej viac nevrátim...

andulka1406
03.01.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, hlavně, že probíhá v akademickém prostředí, to mi bylo sympatické. Těším se i na další knihy autorky .

nicandra
02.01.2024 4 z 5

Souhlasím s BellaBernasconi - moc dobré, dokud nezačali se sexem. Jak zmiňují i ostatní, zem se třese až jako z příručky Jak na sex snadno a rychle. Předtím místy i vtipné.

stelloušek
02.01.2024 5 z 5

Jsem úplně nadšená. Přečetla jsem to za tři dny, protože jsem se vůbec nemohla odtrhnout. Postavy mi byly sympatický a děj byl zajímavý a zábavný.

123.Iveetka
02.01.2024 4 z 5

Jasně, je to naprosto nereálný příběh s méně zajímavou zápletkou a všichni od začátku víme, jak to dopadne, ale musím za sebe říct, že se mi to líbilo. Dobře se to četlo, místy to bylo vtipné a prostředí akademické půdy tomu dodávalo jistou zajímavost. Olive na můj vkus byla až moc ztřeštěná a bonusová kapitola tam vůbec nemusela být. Ale jinak dobré oddechové a nenáročné čtení.

SladkaK
01.01.2024 2 z 5

Až najdu romantickou knihu kde za a) hlavní postava nebude labilní drama královna, která mě svým chováním vytáčí natolik, že knihu co kapitolu odkládám, b) dialogy nebudou jako ze školních lavic a za c) kde budou situace reálně uvěřitelné a nebudu mít pocit, že by kniha měla obdržet nový štítek jednorožčí princeznovské fantasy, tak natrénuji oslavnou taneční kreaci.

pogmanka
31.12.2023 5 z 5

Za mě za poslední dobu nejlepší romantická komedie. Uměla bych si to představit zfilmované. Dostala jsem přesně to, co jsem potřebovala. Správně trhlou hrdinku, která se nechtěně dostává do nějakých malérů a hrdina mi také sedl, nebyl to na první dobrou vtipálek a o to víc se mi líbilo, když se usmál, když ho rozesmála. Jsem ráda, že mě kniha nezklamala, vzhledem k velkému boomu okolo, tohle bylo přesně něco pro mě. Děkuju.

RadkaPel
29.12.2023 5 z 5

Tohle si proste chcete precist. Jasny, zadna extra zapletka a napeti do konce se nekona, ale je to vtipne, mile, hlavnim hrdinum fandite a po precteni mate usmev na rtech. Kdo hleda oddechovku, je to super tip.

renca106
28.12.2023 4 z 5

Za mě povedený román, předvídatelný, ale jako relax čtení můžu jen doporučit. Prostředí vědátorů bylo zajímavé a velmi věrohodně psané.

romantika

2023  85%Hypotéza lásky