Hypotéza lásky

Hypotéza lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496116/bmid_hypoteza-lasky-63be9e1bdf7ff.jpg 4 1619 1619

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě! Olive je doktorandka na Stanfordu. Na trvalé romantické vztahy příliš nevěří, zato její nejlepší kamarádka ano. Takže pokud ji chce přesvědčit, že s někým randí a její milostný život nabral správný směr, musí na to jít chytře. Vědci totiž potřebují důkazy. Proto Olive, jako každá jiná sebevědomá bioložka, zpanikaří a políbí prvního muže, na kterého narazí – Adama Carlsena. Mladý, v oboru uznávaný profesor má pověst přísného školitele. Byl tak jejich polibek největší chybou, kterou Olive v životě udělala, nebo se tohle setkání může vyvinout v něco víc? Kniha obsahuje také bonusovou kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Love Hypothesis , 2021

šikulka111
30.07.2023

Hypotéza lásky je kniha u které se člověk pobaví. Taková letní oddechovka. Byly zde vtipné scény, ale romantika nechybí. I nějakou tu pikantní scénu tu najdeme.
Adam byl super, jeho chování, a to že Oliv miluje několik let a přesto čeká až se zamiluje i ona, a k ničemu ji nenutí.
A Oliv byla taky fajn, ale štvalo mě, že dělala vše co jí řekla kamarádka. Řekla běž ho políbit tak šla.
Ale jinak chválím. Povedená, čtivá kniha.

cornetka
30.07.2023 4 z 5

Další kniha, která byla pro mě spíš oddechová a na odreagování. Nicméně je čtivá a doporučila bych ji spíš čtenářům YA. Líbilo se mi prostředí univerzity, kde se děj odehrává.

babystar
28.07.2023 3 z 5

Romantický příběh ze světa mladých vědců na americké univerzitě. Mé postpubertální vnučce by se kniha určitě líbila, ale pro mne to byly vyhozené peníze. Nejzajímavější pro mne byly poměry na univerzitě, rivalita mezi vědci, nutnost shánět všelijaké granty apod.

Betulefetule
26.07.2023 4 z 5

Jednoduchá zábavná romantika ve vědeckém prostředí. Doporučuji třeba na dovolenou v podstatě kamkoliv. Na začátku jsem se nemohla chytit, ale po pár stránkách jsem začala chápat :)

kanitsuj
26.07.2023 5 z 5

Romantické čtení, od kterého jsem nic převratného nečekala, a proto mne asi příjemně překvapilo. Určitě bych knížku přidala k těm lepším a uvěřitelným romancím, ač jsou eskapády hlavních hrdinů trochu uměle vykonstruované, jako celek drží pohromadě a najde se v nich místo i na vážnější téma. A nakonec to nejdůležitější, co nesmí v knize tohoto typu chybět - sex tam byl a dobrý :-) a bylo ho tam tak akorát. A obešla bych se i bez bonusové kapitoly:-)

MijamiMysel
23.07.2023

Když jsem si knihu pořídila přemýšlela jsem z jakého důvodu je to populární a tak doporučované na internetových sítích. ALE teď už to chápu ! Kniha je vtipná, romantická, uvěřitelná a prostě to člověka nadchne. Nevím jak ostatní ale já ji milovala od začátku až dokonce. Nepřeháním protože jsem po předčtení byla tak nadšená že jsem dobrých několik dní furt jen nakukovala zpátky do knihy a četla si mé oblíbené scény. Rozhodně doporučuji ji mít ve své knihovně protože to je opravdu topka toho dle roku! (Aspoň podle mě).
Takže pokud o ní přemýšlíš klidně si pár stran v obchodě přečti a pokud tě to zaujme tak jako mě tak na co čekáš a hned ji kup! :-D

Lucyk01
22.07.2023 5 z 5

Ze začátku jsem nevěděla, co mám od knihy očekávat, jelikož byla snad všude a obávala jsem se, že je až moc vychvalována. Ale nakonec jsem byla mile překvapená.

I když je kniha psaná v er-formě, čte se velice jednoduše a snadno si postavy zamilujete.

Hodně mě překvapila vazba knihy. Je měkká, ale na romatiku objemná. Já jsem teď hodně zvyklá na KD knihy, ale tahle je vydaná pod Ikarem, což pak se není čemu divit, že je taková, jaká je.

V knize se mi líbil humor obou postav, zejména Adama, kterého jsem si nejvíce oblíbila. Příběh je originální, jelikož děj se odehrává na půdě univerzity postgraduálu na katedře přírodních věd. Mnohdy zajímavá terminologie při rozhovorech, ale zároveň dobře vysvětleno neznalcům jako já.

Kniha je dobře promyšlená a velice mě bavila. Některé scény byly vtipné, jiné trapné a jiné kouzelné. Chemie mezi hlavními protagonisty byla cítit na dálku. Tady si pohrál osud, který je dal dohromady. Opravdu originální, jelikož Adam je profesor tamní univerzity a Olive je studentka postgraduálu. A protože on ji neučí a ani není v komisi její disertační práce, tak jim systém umožňuje randění, i když jen předstírané.

Snažím se najít nějaká negativa ke knize, ale ať hledám jak hledám, nemůžu žádné najít.

Knihu hodnotím velice kladně, plný počet hvězd, protože si to kniha zaslouží. Řadím ji mezi TOP 5 knih letošního roku.
DOPORUČUJI!!

Petra00
21.07.2023 5 z 5

Ačkoliv romantiku moc nemusím a čtu ji výjimečně, Hypotéza lásky mě nalákala zejména skvělými ohlasy. Nakonec mě velmi mile překvapila. Moc se mi líbilo prostředí, které knížku udělalo jedinečnou. Postavy mi byly sympatické, zápletka s kamarádem Tomem mě moc bavila. Celkově to byla super oddechovka, kterou bych pro relax určitě doporučila. Příběh je předvídatelný, ale jednou za čas mám na něco takového zkrátka chuť. Zároveň bylo v knize spoustu vtipných momentů, kdy jsem se musela pousmát. Bonusová kapitola, která byla součástí knihy, byla podle mě zbytečná (slovo číča mi na konci knížky spíš zkazilo čtenářský zážitek). V rámci žánru za mě moc pěkné čtení!

Téra
21.07.2023 3 z 5

Pěkná romantická knížka na letní dny. Moc se mi líbilo prostředí příběhu. Olive mi byla moc sympatická a Adam byl taky fajn. Jen vzhledem k poprasku kolem knížky, jsem byla malinko zklamaná, čekala jsem asi víc. Ale to už tak většinou u populárních knížek u mě bývá.

Štěpinambura
20.07.2023 5 z 5

Skvělá kniha! Zase se k ní vrátím!

yellow
20.07.2023 4 z 5

Musím říct, že na to, že jsem od knížky moc nečekala, tak jsem byla příjemně překvapená. Bylo to vtipné, dobře se to četlo a Adam byl skvělá postava. Trochu mi to kazila Olive, ale co se dá dělat.

leny.wood
19.07.2023 5 z 5

Naprostá rozkoš tuhle knížku číst, vystřídala se u mě celá škála pocitů a neuvěřitelně jsem zrelaxovala.

E.T.007
18.07.2023 4 z 5

Príjemný príbeh. Nie ohurujúci, ale bavilo ma čítať ho. Aj keď to, čo sa dialo v tej hotelovej izbe... to fakt? Absolútne vôbec mi to tam nesedelo, mala som pocit, akoby to vystrihli z nejakej nevydarenej erotickej knihy a akýmsi nedopatrením to capli do tohto príbehu. K Adamovi mi takéto správanie a drísty okolo sexu vôbec nesedeli. Celý čas ho autorka prezentovala ako zdržanlivého, až mal človek dojem, že čosi také ako sex ani nepozná, a zrazu... WTF?

Mrňous1
16.07.2023 5 z 5

Tak tohle mě jednoduše bavilo. Autorka nám vtipně přibližuje akademické prostředí a "polidšťuje" akademiky. Ukazuje, že i těmto "mozkovnám" mozky občas vypnou , že můžou být nechápaví a zpomalení stejně jako my, obyčejní smrtelníci:-) Knížka se četla sama, nic jsem od ní neočekávala, dostala jsem skvělý čtenářský zážitek. Doporučuji.

Rowana
16.07.2023 5 z 5

Už dlouho se mi u knížky po dočtení poslední stránky nestalo, abych jen stěží odolávala nutkání, že si ji ihned potřebuji přečíst znova. Tahle romantika mi prostě sedla - prostředím, postavami, zápletlou, způsobem vyprávění i stylem humoru.

michaelakoc
16.07.2023 3 z 5

Já se na knihu delší dobu připravovala a měla vysoká očekávání, s ohledem na její hodnocení a opěvování po všech sociálních sítích.
Knihu řadím mezi průměr až lehký nadprůměr v romantické literatuře. Četla jsem rozhodně poutavější romantické knihy se zajímavější zápletkou a příběhem a větší chemií mezi hlavními hrdiny.
Zde se mi velmi líbí vědecké prostředí, vtipné první interakce mezi hlavními hrdiny a vlastně tím i začátek celého příběhu a úplně nejvíce Adam, který celý příběh nese na svých bedrech a je doopravdy snovým mužem. Díky němu mohu v hodnocení uvažovat o lehkém nadprůměru.
Olive dělá jednu chybu za druhou a je to s ní doopravdy náročné, ale Adam vždy stojí po jejím boku a v každé situaci jí pomůže.
Také mě během četby točila Anh, ta to ale nakonec celé vysvětlila, proč dělala to, co dělala.
Mám moc ráda Malcolma a Holdena.

"Pověz mi, proč pláčeš, a já to napravím. Postarám se o to." Naprosto miluji.

ikul
16.07.2023 4 z 5

Lehký, předvídatelný romantický příběh popsaný očima autorky profesorky a vědkyně. To slovo vědkyně je důležité, protože se tato romantika liší od naprosté většiny svým pojetím. Jednu hvězdu jsem ubrala za ta hanlivá slova, byť jsou dnes součást českého slovníku. A možná právě proto:-)

lenkaBajza
13.07.2023 5 z 5

Skvělé! Tahle romanťárna prostě skvěle sedla. Netypické prostředí s předvídatelným příběhem:) To však není na škodu. Čte se svižně a téměř samo, ideální pro relax někde na dovolené:)

Lákání na bonusovou kapitolu mě dost pobavilo :-D (nebojte, v knize ji najdete, jen obsahem je taková "zajímavá", ja bych ji ale klidně vypustila:))

Určitě v budoucnu nevypustím další autorčiny knihy. A pokud by se v budoucnu někdo chopil filmového zpracování Hypotézy lásky, s chutí se podívám (výčet shlédnutých filmových novinek u sebe odhaduji tak na 3 ročně, takže to už je co říct:D)

Airelle
13.07.2023 4 z 5

Už jste někdy políbili někoho zcela nečekaně? Nebo políbil Vás někdo zcela nečekaně?

Asi Vás teď zajímá, proč se přesně na tohle ptám. Tahle kniha totiž začíná nečekaným polibkem. Olive se snaží přesvědčit svojí nejlepší kamarádku Anh o tom, že jí nevadí, že se zamilovala do jejího bývalého kluka Jeremyho, a tak jí namluví, že má rande. Jenže Anh je zvědavá, a tak Olive nezbyde nic jiného než zaimprovizovat a políbit prvního muže, který projde kolem, i ji samou překvapí, že políbila obávaného profesora Carlesona.

Ze začátku mi přišlo trochu neuvěřitelné, že by tak přísný Adam přistoupil tak snadno má předstírání vztahu, ale stačilo pár stránek, aby mi došlo, že to bude mít poměrně snadné vysvětlení.

Mám moc ráda ztřeštěné hlavní hrdinky a Olive je ke všemu tak trochu nerdka, takže oblíbená kombinace. Adam je ze začátku opravdu velký podivín, ale hodně jsem si oblíbila jeho styl humoru. Kniha je plná sarkazmu, ironie a humorných situací. U scény s opalovacím krémem jsem se nemohla přestat smát, byla tam správná dávka trapnosti, vzrušení a vtipu.

Celá parta lidí okolo dvou hlavních postav je naprosto skvělá a každému bych přála aspoň jednu takovou kamarádku jako je Anh, dvojka Malcolm a Holden je příběh sám o sobě a jsou naprosto dokonalí!

Styl autorky je hodně čtivý a já se nemohla odtrhnout. Velmi pozitivně hodnotím i hypotézy na začátku kapitol, nejednou jsem se v nich viděla.

Knihu jsem četla v rámci štafety ve slovenské verzi, ale po ruce jsem měla i tu českou, tak jsem mohla porovnat, jak se s titulem poprali překladatelé. V české verzi se mi líbilo, jak Adam říká Olive: ,,Ty potvoro.
Ve slovenské verzi je tam: ,,Ty chytráčka., což mi prostě nesedělo a mírně i lezlo na nervy.

mischa5364
13.07.2023 4 z 5

Pěkná oddychovka. Chtěla jsem knížku u který vypnu a nebudu muset nad ní nějak moc přemýšlet. A to je pro mě právě kniha Hypotéza lásky. Romanťarna hadr. Hlavní postavy se někde chovali trochu jako dva puberťaci, ale tak svoje kouzlo to mělo.
Moc se mi líbilo prostředí kde se kniha odehrává. I náhled jak to v takovém Světě funguje.
Za mě super oddychovka. Autorka píše čtivě. Těším se na další knihy od ní.

romantika

2023  85%Hypotéza lásky