Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204044/bmid_hvezdy-nam-nepraly-AX6-204044.jpg 4 7811 1630

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě. Nové vydání připravujeme v souvislosti s aktuálním filmovým zpracováním – stejnojmenný snímek vznikl podle tohoto knižního bestselleru a v hlavních rolích představí Shailene Woodley a Ansel Elgort.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Fault in Our Stars , 2012

jasnenka
14.03.2013 5 z 5

Je to krásně hluboká knížka....nemůžu nedoporučit...

maja66
13.03.2013 5 z 5

Včera mi kniha přišla, dnes jsem jí dočetla.. Je to jedna z nejúžasnějších, nejsmutnějších a nejveselejších knih. Probrečela jsem dnešní den, nevím zda jsem se nechala zlomit touto knihou, je to možné, fascinuje mě tato kniha, je pro ně něco jako CN pro Hazel.. Dokonalost...
Slova chvály už dál nejsou asi potřeba.. ale, přečtěte si tuto knihu pokud jste to ještě neudělali..

Danda18
11.03.2013 5 z 5

Nejlepší kniha co jsem zatím četl. Nejspíš si ji brzy přečtu znova. Je velice emotivní a smutná. Po žádné knize jsem ještě neměl takové pocity. Všem doporučuji. Myslím, že to pro mě bude něco jako pro Hazel Císařský neduh.

Lamanai
11.03.2013 5 z 5

Jak už jsem psal na několika místech - jedna z nejkrásnějších knížek, jakou jsem četl. Přečetl jsem ji v angličtině, takže neumím zhodnotit, jak se povedl český překlad. Ale jsem rád, že ji teď mohu doporučovat a kupovta lidem, kteří angličtinou nevládnou. Protože tenhle příběh je nádherný a John Green je okouzlující vypravěč.

vorenus
10.03.2013 5 z 5

Původně jsem tuhle knihu nechtěl číst, protože je zjevné od prvního okamžiku, že půjde o smutný příběh.Ale pak jsem ji v knihkupectví popadl a během jednoho dne stačil přečíst.Je to hodně moc, moc, moc smutné, ale nejspíš i hodně poučné.Člověk si uvědomí, že se vlastně zaobírá malichernostma a měl by si užívat každý okamžik, co je mu na světě dán!!

jasmína
10.03.2013 5 z 5

Velmi dojemná kniha, tak hezky napsaná....., moc jsem jim přála ty hezké zážitky, co ještě stihli, slzy mi také ukáply, to by u této knihy ani jinak nešlo.....

HλNKA
08.03.2013 5 z 5

Nenacházím ta správná slova, jimiž bych dokázala popsat těch iks set stran.
Dokážu napsat jen tohle. Je to velmi emočně silná kniha, u které prostě musíte brečet.
Písmenka se vám rozpíjí s dalším přívalem slz, ale nemůžete se odtrhnout, musíte číst dál. Za každým odstavcem opět strkáte záložku mezi stránky, zaklapnete knihu a vytáhnete další papírový kapesník. Pak ho přidáte k dalším mokrým kuličkám už jen vzdáleně připomínající původní věc a využíváte chvilky suchých očí k tomu, abyste opět otevřeli knihu, četli a rituál opakovali, dokud nebude konec.

orchidej
05.03.2013 4 z 5

Knihu jsem přečetla přes víkend.A byla jsem ráda, že jsem zdravá a mé dcery také. Je dobré vědět, že i přes težkou nemoc se dá žít a prožít alespoň chvilku štěstí a lásku.

Babouš
01.03.2013 5 z 5

Knížka dokázala to, co se u mě ještě žádné knížce předtím nepovedlo – aby mi bylo do pláče a přitom se smál. Úplně jsem si po jejím dočtení uvědomil, jaký jsem šťastlivec a jak bychom si já, vy i ostatní zdraví lidé (ťuk, ťuk na dřevo!) měli víc vážit času, který nám hvězdy z názvu knihy přisoudily.
To taky z „čtení pro mládež“ dělá knihu, která nadchne kromě teenagerů i mnohem sečtělejší čtenáře. Znovu si dovolím citovat hlavní hrdinku: „Jenom jedna věc je totiž horší než šinout si to v šestnácti do kytek s rakovinou, a to je mít dítě, které si to šine do kytek s rakovinou.“
Jsem zkrátka hrozně rád, že se k nám John Green konečně dostává, a doufám jen, že český čtenář dostane příležitost přečíst si od něj i další knihy.

tyranosaurus
11.02.2013 3 z 5

Okay? Okay.

The Fault In Our Stars je doslova nejvtipnější smutný příběh. S Hazel a Augustem jsem soucitěla, nadávala, smála se a brečela. Příběh o dvou mladých lidech, kterým hvězdy nepřály. Ano, nepřály jim věčnost, ale některá nekonečna jsou větší než jiná nekonečna.

Kniha, která připomíná, že bolesti náleží, být procítěna.